За класирането почерпи, към училището бягай ти - 7 клас /26.06-02.07/

  • 173 774
  • 1 396
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 082
Амбър, и от наредба 10 и от чл.66 и чл.67, пак поезия изкара Wink
Хайде още малко търпение! Моя младеж вече е планирал по дни пътувания, а между тях - записвания  Sunglasses нямало да е драма да е в някоя паралелка на 2, 3, 4 то желание, първо го приемал като леко невъзможно... "Мамо, спокойно, ще стане!"

# 61
  • Мнения: 21 455
 Evа, малко жокери.
От Наредба 10:

Чл. 101. (1) Преместване на ученик e всeки случай на постъпване в друга паралелка на същото или друго училище извън случаите по чл. 142, ал. 2 и 3 ЗПУО.

От ЗПУО:
Чл. 142. (1) Учениците постъпват в държавните и в общинските училища на местата, определени с училищния, с държавния и с допълнителния държавен план-прием.
Скрит текст:
(2) Училищният план-прием определя броя на местата, на които учениците постъпват в първия от класовете на началния и/или на прогимназиалния етап, с изключение на случаите по ал. 3, т. 5, а за вечерните училища, специалните училища, училищата към местата за лишаване от свобода и за българските училища в чужбина – и за първия от класовете на етапите от средната степен на образование. Този брой може да се променя от директора в следващите класове в съответствие с реално записаните ученици.
(3) Държавният план-прием определя броя на местата, на които се приемат учениците във:
1. профилираните гимназии и в професионалните гимназии, в паралелките за профилирана подготовка в средните училища и в професионалните гимназии или в паралелките за професионална подготовка в обединените училища, в средните училища и в профилираните гимназии – в VІІІ клас;
2. спортните училища – в V, в VІ, в VІІ или в VІІІ клас;
3. училищата по изкуствата – в І, в V и в VІІІ клас;
4. училищата по културата – в I, в V и в VIII клас;
5. V клас – в гимназиите по чл. 38, ал. 3.

И пак от Наредба 10.
Чл. 72. Класираните ученици се записват в VIII клас в съответното
училище, като подават следните документи:
Скрит текст:
1. заявление до директора;
2. оригинал на свидетелство за основно образование по чл. 130,
ал. 1 ЗПУО;
3. оригинал на медицинско свидетелство, издадено от
общопрактикуващия лекар на ученика - за кандидатстващите по
специалност от професия в професионални гимназии и професионални
паралелки в профилирани гимназии, обединени и средни училища.

Доколкото съгласно чл. 101 от наредбата, случаите по чл. 142 ал. 2 и 3 от ЗПУО, не са преместване, всички врътки, засягащи процедурата по преместване, не трябва да ви касаят.

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не знам защо, но цоп  bowuu

# 63
  • София
  • Мнения: 15 232
За да не ни изпуснеш, бе, Шани. Как защо? Също като Ирка и Хекси.  Simple Smile

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За да не ни изпуснеш, бе, Шани. Как защо? Също като Ирка и Хекси.  Simple Smile
Heart Eyes bouquet

и за тъпи въпроси...  Blush
Всичко съм забравила, а не се и напъвах за тази кампания.

# 65
  • София
  • Мнения: 15 232
Няма лошо. Щом не ти се налага.  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 68
Вивка, душко, хайде спри се вече! Стига ходи по мене! Като обсебена бе... Кротни се малко! Досади ми вече. А и ми пречиш. Разстройваш ме с тез обиди и не мога да се съсредоточа в темата. Ей сега ще изпусна някой член и пак ще ми се карат. А така искрено се старая, ехххх

# 67
  • Мнения: 2 353
  Добре, аз като пълен идиот да попитам - ако детето не е прието по ПЪРВО желание, но иска да подаде документи за второ класиране, не е нужно да се записва на първото място, на което са го приели и не губи мястото си, така ли?
 Чувствамсевечетоталноизплискана!

# 68
  • Мнения: 357
А нам всё равно!  #Crazy Нас море ждёт!  Joy

# 69
  • Мнения: 21 455
 Добре, аз като пълен идиот да попитам - ако детето не е прието по ПЪРВО желание, но иска да подаде документи за второ класиране, не е нужно да се записва на първото място, на което са го приели и не губи мястото си, така ли?
 Чувствамсевечетоталноизплискана!
Отива в училището, в което е прието и подава заявление за второ класиране.
На мен ми е интересно дали ще има опция това заявление да се подаде по електронен път.

# 70
  • Мнения: 2 353
  Но без да се записва в съответното училище, нали?
  Министър Дидева, благодаря!
  Според мен все пак ще има.

# 71
  • София
  • Мнения: 215
Вивка, душко, хайде спри се вече! Стига ходи по мене! Като обсебена бе... Кротни се малко! Досади ми вече. А и ми пречиш. Разстройваш ме с тез обиди и не мога да се съсредоточа в темата. Ей сега ще изпусна някой член и пак ще ми се карат. А така искрено се старая, ехххх
Странно....,такива неприятни постове и откровено заяждане не са характерни за темата newsm78
Не знам защо някой си мислят ,че са оригинални.

# 72
  • София
  • Мнения: 15 232
 Но без да се записва в съответното училище, нали?
 

Без да се записва. Подава заявление за участие във второто класиране.

# 73
  • Мнения: 68
 Добре, аз като пълен идиот да попитам - ако детето не е прието по ПЪРВО желание, но иска да подаде документи за второ класиране, не е нужно да се записва на първото място, на което са го приели и не губи мястото си, така ли?
 Чувствамсевечетоталноизплискана!

Подаваш заявление за участие във второ класиране. Това заявление го подаваш в ущето, в което си приет на първо класиране. По този начин там (в това уще) ти се пази мястото и ако на второ класиране не се придвижиш напред, си се записваш на запазеното място

# 74
  • Мнения: 332
Отива в училището, в което е прието и подава заявление за второ класиране.
На мен ми е интересно дали ще има опция това заявление да се подаде по електронен път.
Интересен въпрос. Засега няма. Ако се случи, училищата няма да имат информацията кой подал и кой не подал заявление. Само записаните и свободните места ще си знаят. И как ще изпълнят точно това, като не знаят колко са подадените за второ класиране и колко са отказали се:
(3) Приемащите училища предават на началника на регионалното управление на образованието списъците със записаните ученици, заявленията за участие във второ класиране и информация за свободните места. 

Общи условия

Активация на акаунт