Как бихте променили дома си, ако нямате ограничение от време и средства?

  • 16 801
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 952
При мен така се получи че в последните 13 сет години се пренасях 4ри пъти. една квартира и 3 покупки след това. Та доста ремонт, обзавеждане и т.н. изнесох. Доста  мечти си осъществих ( не всичките де)
Сега пак е нужно префасониране на стая за ученик.  ooooh! ooooh!
Доста глезотии си направихме в последното жилище.  ooooh! ooooh!
След тази зима обаче, обмислям, дали не е най -добре, да продадем всичко и да купим нещо край морето. Пък ако може край по - топлите морета още по- добре. Искам хубав балкон ( дори да няма гледка , да мирише на море) и семпло обзавеждане. Омръзна ми трупането на вещи. Всичко рано или късно омръзва.  Crossing Arms

Апропо ние градина в София имаме към апартамента , само наша, чудесна !!!

# 16
  • Мнения: 4 411
Къща на минимум два етажа. Високи и просторни стаи, всичко в по-светли нюанси. Градинка, дето да си я обгрижвам, басейн, много декоративни възглавници и домашна помощница задължително. Също така и много домашни любимци. Задължително ще имам кътче за отдих с някакво люлеещо легло, стол, хамак или нещо такова.

# 17
  • Мнения: 21 275
Нещо такова :  Heart Eyes






# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Веднага сменям панелката за нещо такова




# 19
  • Мнения: 4 941
Ех, мечти... Искам да е бяла и уютна, задължително с гледка към морето!
Скрит текст:

# 20
  • Мнения: 4 941
Скрит текст:
Това е холът ми. Grin

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Веднага сменям панелката за нещо такова






Оооо, можем да си ги разменяме за по месец в годината, какво ще кажеш?  Heart Eyes newsm53

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763

cutesmallcat няма проблеми, в бохемския ми дом- мечта има много място.  Hug

# 23
  • Мнения: 40 913
Реалистичните ми мечти са за оптимален апартамент, което ще рече също като този, който си купихме наскоро, но с по един метър / метър и половина по-голям в двете посоки (контурът на апартаментът е нещо като квадрат и в идеален вариант страната на този квадрат би била с по метър по-дълга). Това щеше да доведе до увеличение на стаите с по 30-50 см, което ми е предостатъчно. То и сега става, ама е на границата, а ми се ще да има и малко запас Mr. Green

Идеалистичните ми мечти при наистина неограничени финанси са за 1-2 декара в центъра ( да кажем "Къщата с ягодите"), където да си построя пасивна къща с най-добрите материали и с най-голямата възможна здравина, така че докато съм жива да не се налагат ремонти и да съм независима от снабдителните дружества. Не държа да е дворец, 2 пълноценни етажа и един мансарден ми стигат, и не повече от три спални + още няколко неща. Естествено и със супер обезопасяване. А също и с възможно най-лесното обслужване - антистатични и незадържащи мръсотия повърхности, дюшеме с фабричен керамичен лак, което на практика не се драска, централна климатизация, филтрираща прах и почистваща въздуха, най-качествени и здрави мебели и прочее.

А супер хипер фантастичните ми мечти са да си намеря български майстори, които да могат да работят наистина перфектно и да изпипват детайлите Twisted Evil С настоящия си апартамент не жаля пари (в разумни граници), но пак нищо не става идеално, а в някои дейности майсторите са достойни за много сериозна критика (да не изпадам в изблик на каруцарски език).

# 24
  • Мнения: 2 780
Лофт. В дизайн почерпен от 80-те години. Работим по въпроса.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз искам къща с дива градина, храсти, дървета, полянки и кътчета, нещо като японските градини с огромно патио преливащо в подобаващ му огромен хол, няколко спални, всяка с баня, голям дрешник, перално помещение, всичко на едно ниво без прагове и преходи. Може и една къщичка за семейството, което ще се грижи за градината и къщата.  Mr. Green


За другите ми къщи мечти в друг пост...

А за градската мечта - един лофт като Loft 9B

Как` Сийка къщата с водопада на Франк Лойд Райт имала много мухъл  newsm78

# 26
  • Мнения: 28 479
Моята мечта е по скромна...малко апартаментче в Сарафово или Поморие, с голямааа тераса към морето, искам на нея масичка и много, много цветя в саксии!Вътре обзаведено основно в бяло, много изчистено и стилно с отдедлни цветни акценти....и задължително кипра спалничка, може и да е малка но да е романтична.... hahaha

# 27
  • Мнения: 15 212
Това е моята мечта, като мястото е някъде из Балкана и без мрежа, мобилен обхват и т.н. екстри от сорта.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Реалистичните ми мечти са за оптимален апартамент, което ще рече също като този, който си купихме наскоро, но с по един метър / метър и половина по-голям в двете посоки (контурът на апартаментът е нещо като квадрат и в идеален вариант страната на този квадрат би била с по метър по-дълга). Това щеше да доведе до увеличение на стаите с по 30-50 см, което ми е предостатъчно. То и сега става, ама е на границата, а ми се ще да има и малко запас Mr. Green

Идеалистичните ми мечти при наистина неограничени финанси са за 1-2 декара в центъра ( да кажем "Къщата с ягодите"), където да си построя пасивна къща с най-добрите материали и с най-голямата възможна здравина, така че докато съм жива да не се налагат ремонти и да съм независима от снабдителните дружества. Не държа да е дворец, 2 пълноценни етажа и един мансарден ми стигат, и не повече от три спални + още няколко неща. Естествено и със супер обезопасяване. А също и с възможно най-лесното обслужване - антистатични и незадържащи мръсотия повърхности, дюшеме с фабричен керамичен лак, което на практика не се драска, централна климатизация, филтрираща прах и почистваща въздуха, най-качествени и здрави мебели и прочее.

А супер хипер фантастичните ми мечти са да си намеря български майстори, които да могат да работят наистина перфектно и да изпипват детайлите Twisted Evil С настоящия си апартамент не жаля пари (в разумни граници), но пак нищо не става идеално, а в някои дейности майсторите са достойни за много сериозна критика (да не изпадам в изблик на каруцарски език).

Щом нямаш ограничение в бюджета ще си внесеш майстори, ако държиш мечтаният дом да е в България. Наемаш фирма надзор и така...

# 29
  • София
  • Мнения: 38 489
Черна Станция ми напомни за моите мечти за ретро къща в центъра, по-точно района около Университета и Мадрид.
Наскоро пък видях една тухлена сграда, видимо необитаема на ъгъла на Бенковски и Екзарх Йосиф. Тю, трябваше да я снимам! В нета не мога да намеря снимки.

Общи условия

Активация на акаунт