С какво ви дразнят свекървите- 84

  • 69 073
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 19 249
През Рамадана постят всички мюсюлмани, които съм виждала. Е, може някои тайно да прегрешават...Май постенето беше от 5-те стълба на исляма
Докато при нас - аз лично никога не съм постила, но не съм и вярваща.
Както впрочем не постят голяма част от българите, определящи се като вярващи. Да не говоря за Отче наш...

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 11:40 от Cuckoo

# 31
  • Мнения: 2 621
Баща ми постеше до едно време. После престана да го спазва, защото не можеше да издържи без да пуши. Сега мина на електронна цигара и пак не може да издържи. Вярващ е, но не успя да направи мен такава.

# 32
  • София
  • Мнения: 19 249
Баща ми постеше до едно време. После престана да го спазва, защото не можеше да издържи без да пуши. Сега мина на електронна цигара и пак не може да издържи. Вярващ е, но не успя да направи мен такава.
И по българските канони ли не се пуши?
Аз преди 2 години така намазах кутия цигари от един египтянин, защото започнаха техните пости.

# 33
  • Мнения: 18 442
Доста постещи познавам, не спазват само тримеренето. Не знам дали го правят по християнски подбуди или с цел прочистване, не ми влиза в работата. Около работата ми в периода на пости заведенията за обяд винаги увеличават постния асортимент.

# 34
  • София
  • Мнения: 19 249
Доста постещи познавам, не спазват само тримеренето. Не знам дали го правят по християнски подбуди или с цел прочистване, не ми влиза в работата. Около работата ми в периода на пости заведенията за обяд винаги увеличават постния асортимент.
В София и аз съм го видяла. Вероятно подбудите са смесени, предвид, че така или иначе не е масово постенето в сряда и петък, а до днес имаше 2 седмици Петровски пости.

# 35
  • Мнения: 2 621
Баща ми постеше до едно време. После престана да го спазва, защото не можеше да издържи без да пуши. Сега мина на електронна цигара и пак не може да издържи. Вярващ е, но не успя да направи мен такава.
И по българските канони ли не се пуши?
Аз преди 2 години така намазах кутия цигари от един египтянин, защото започнаха техните пости.
Баща ми е мюсюлманин. За българските канони не знам, но според правилата през Рамадана не трябва да слагаш нищо в устата си до залез.

# 36
  • София
  • Мнения: 19 249
Баща ми е мюсюлманин. За българските канони не знам, но според правилата през Рамадана не трябва да слагаш нищо в устата си до залез.
Ясно, извинявай, не знаех.

# 37
  • Мнения: 5 346
Откога на истината й казват обида? Имай си едно наум. Като го обичаш, не е нужно да се обезличаваш и да забравяш своето? Детето с турско име и религия ли ще кръстите?
И в предната тема те прочетох. Какво ти дава право да смяташ, че твоето мнение е ИСТИНА?  А да наричаш една млада, бременна жена "Пикла"?
Изобщо, една част от мненията в предната тема са изсмукани от пръстите обиди и злобарство.
Много грозно.

ТоНи и към мен се отнася много "мило".

# 38
  • Мнения: 9 356
И според църковните канони по време на пости не се пуши, не се пие алкохол, яде се по-малко, не просто безмесно и безмлечно и не се прави секс. Въобще всичко, което носи наслада, би трябвало да се избягва, защото постенето е вид смиряване не само на духа, но и на тялото. Въпреки че по време на коледните пости е разрешено по малко риба или миди, не трябва да се прекалява. Разбира се това малко хора го правят истински.
На nnerijh ѝ желая много късмет, здраво бебе и по-малко нерви. Къщата да я прежали, защото щом родителите на мъжа ѝ вече са се настанили там, то няма как да ги изгонят. Това го има и при българи и при турци. Така че стига с тази тема. По-добре е, ако може да живеят по-далече и на разговори по телефон и т.н. да не се връзва. Керванът си върви, кучето си лае.  

# 39
  • Мнения: 2 621
Баща ми е мюсюлманин. За българските канони не знам, но според правилата през Рамадана не трябва да слагаш нищо в устата си до залез.
Ясно, извинявай, не знаех.
Няма проблем, нямаше как да знаеш. На мен не ми е налагал нещо, с изключение на свинското (впоследствие проядох, разбира се) и държеше на целомъдрие до брак...което в нашето общество е напълно неприложимо. Типично по тамошния им тертип, се опита да ми налага правила какъв мъж да си избирам. Тук вече не му се получи.
Към авторката: понякога несъгласието неизбежно води до разрив в отношенията. В никакъв случай обаче не трябва да отстъпваш, защото иначе ти се качват на главата.

# 40
  • Мнения: 15 619
 Домилява ми за оная свекърва, дето се порязала от стъклата в боклука. 

# 41
  • София
  • Мнения: 28 560
Домилява ми за оная свекърва, дето се порязала от стъклата в боклука. 
Четеш ми мислите.

# 42
  • Мнения: X
Домилява ми за оная свекърва, дето се порязала от стъклата в боклука. 
Тя наскоро имаше цицина на главата- навирала се под спалнята, за да провери дали снахата е обрала старателно прахоляка и на измъкване се фраснала хубавичко.  Mr. Green

# 43
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Домилява ми за оная свекърва, дето се порязала от стъклата в боклука. 
Тя наскоро имаше цицина на главата- навирала се под спалнята, за да провери дали снахата е обрала старателно прахоляка и на измъкване се фраснала хубавичко.  Mr. Green

 Joy
Ще се смея поне до довечера, да знаеш

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Домилява ми за оная свекърва, дето се порязала от стъклата в боклука.  
Тя наскоро имаше цицина на главата- навирала се под спалнята, за да провери дали снахата е обрала старателно прахоляка и на измъкване се фраснала хубавичко.  Mr. Green
Сетих се за една свекърва, която отишла на гости на младите и проверявала с пръстче дали има прах по мебелите. И тъй като имало доста прах, написала с пръст "к*рва" в праха. Не помня къде го четох

Общи условия

Активация на акаунт