Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 117 108
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, може ли да опишете горещите вълни? Това, което се случва при мен понякога, е сериозно ускоряване на пулса, сърцебиене, за секунди имам стягане сякаш в цялото тяло и чувството, че ще припадна, след това отминава и се опитвам да си успокоя дишането, за да падне и пулса. Това ли е то горещи вълни? На 46 съм и очаквам критическата, макар че засега ми е сравнително редовен цикъла (всеки трети или четвърти месец идва с по седмица по-рано, иначе е редовен). Имах чувство на тревожност, отминава успешно с Климактерин на д-р Тошков.
Това повече ми прилича на паник атаки, отколкото на горещи вълни. Които от друга страна също могат да са провокирани от хормонални промени.

# 91
  • Мнения: 382
Здравейте! За 5 месеца съм имала всичко на всичко 2 цикъла, като последния в началото на юли. На 43 съм. При гинеколога през юни всичко ми беше уж наред, но явно ще трябва да ходя пак, защото ми се струва твърде рано за край на цикъл. Горещи вълни нямам, но сякаш горя отвътре, постоянно ми е топло и се мокря със студена вода. Преди 15 години имах операция на яйчниците т.нар. клиновидна резекция. Доктора не каза, че това може да е причина за ранна менопауза, а в нета няма много информация по темата. Някой с такъв проблем? И да - правила съм тест за бременност - отрицателен е. Има ли други с такъв проблем?

# 92
  • Мнения: 20 179
Благодаря за отговора Lemy,но едва ли- тук така действат  една колежка за 4 дни два пъти я кюртираха.Да хистологията ми е без изменения.Днес почти ми спря с калций и вит.Ц.След като ми спре окончателно мисля  да започна Агнес.
Ами, ако решиш да ходиш пак, следващият път смени лекаря  Wink
Важното е, че няма някакви притеснителни изменения, най-вероятно е хормонално. От тук нататък, или пиеш прогестерон, или билкови таблетки някакви, като Агнес, или се мажеш с прогестеронов крем. Или нищо не правиш, аз така съм оставила нещата за сега, понякога цикъла ми се точи малко повече дни, съвсем слабо, не му обръщам внимание.

# 93
  • София
  • Мнения: 736
Да, кремът ще коригира съотношението естроген-прогестерон.                                                                                                   


Бихте ли казали как се ползва крема,по колко и в кои дни?

Кремът се маже по схема в зависимост от (оплакванията) диагнозата. На всеки продукт е описана дозата. Аз ползвах с помпа, така по-точно се дозира. Сложно ми беше с половинки от чаени лъжички, а с линийката ми остана крем в тубата. Но , това не е толкова фатално. Кремът преминава през кожата и си прави депа и си саморегулира колко да отпуска според нуждите. Маже се на места с тънка кожа и по възможност видими кръвоносни съдове. Желателно е да се редуват местата. Да се избягво коремът и бедрата.
Аз го ползвах при ендометриоза и мажех по-дълго от обичайното 5-25 ден за да дойде МЦ на 28ми. Не помня наизуст другите схеми. Кажете какви оплаквания имате и ще погледна в книгата на д-р Лий "Какво не ви е казал лекарят за пременопаузата". Да не си съчинявам,че преди доста време беше.

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз съм със СПКЯ и клиновидна резекция. И на мен никой не ми е казвал това да е причина за ранна МП, но ето - на 42 с първи симптоми. Майка ми почина на 50 г. без никакви симптоми на МП все още.

# 95
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 827
Аз пък продължавам да не ползвам никакви добавки, лекарства и т. н.
Вълните преминаха, цикълът го няма от март, всичко си върви по нормален път. За нервността нищо не може да ни помогне.
Ако можех и да поспя качествено щеше да ми е супер, ама и това ще отмине.
Засега нямам намерение да вкарвам нищо допълнително в тялото си, всичко, което се случва, е търпимо.  Peace

# 96
  • Мнения: 54 529
И аз като теб, Дидка. Simple Smile
Моят го няма от април, нямам никакви оплаквания и проблеми. Не смятам за нужно да пия добавки.

# 97
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 827
DeVa, радвам се, че и ти я караш като мен.
Ама пък иначе чета тук темата, че да съм информирана.  Peace

# 98
  • Мнения: 54 529
 Hug

Темата и аз я следя. Simple Smile
И другата също, ако се преместя догодина в нея. Sunglasses

# 99
  • Мнения: 7 106
И моят се яви април за последно, аз също не пия нищо. Нямам и оплаквания никакви за момента.
Миналата година, точно по това време, когато за пръв път ми прескочи за 2 месеца усетих въпросните топли вълни. Беше още горещо и мислех, че е от жегата, но се зачетох в нета и успях да ги "диагностицирам"  Laughing. Но бяха много за кратко, 2-3 пъти в рамките на 2 седмици и после си отшумяха от само себе си. От тогава не съм имала такива усещания. И аз се будя нощем, но това е от край време, много леко спя и всяко шумче ме буди. Понякога успявам да заспя, друг път се пуля в тавана часове на ред, все се каня да си купя тапи  за уши, да видим дали няма да подобрят положението.

# 100
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 827
Чудесно, станахме три!   Simple Smile

# 101
  • Мнения: 2 887
Четири. 😀
Аз все още имам вълни, обаче. Цикълът ми го няма от април. АГ-то каза, че не дойде ли 7-8 месеца, няма да се появи хич. А, дано!

# 102
  • Мнения: 54 529
На мен АГ-то ми каза година.

# 103
  • Мнения: 979
Четири. 😀
Аз все още имам вълни, обаче. Цикълът ми го няма от април. АГ-то каза, че не дойде ли 7-8 месеца, няма да се появи хич. А, дано!
На мен ми дойде след година и кусур, направих корем, целулит по бедра и гъз, за няма и десет дни ooooh! Няма как да отделям яйцеклетки. Смъквам удебелена лигавица. След два дни съм на преглед,то ми и спря докато ми дойде часът, но да видя резултатите. Питах по рано за прогестерон, но не и за хормонални таблетки.

# 104
  • Мнения: 1 078
Аааа и аз тук! От началото на годината  вече три пъти прескача. Последно беше в началото на август и понеже цикълът ми е на 23 дни, ето, че пак прескочи. В деня, когато трябваше да се появи само леко ме присви корема и това беше. За първи път в живота ми, обаче имах зацапване в дните, когато би трябвало да има овулация..... пак за първи път от един месец на няколко пъти усещам тези вълни. Не знам дали са типичните вълни, но изведнъж, както се седя спокойно, ми става мноооого горещо и така около минута. Този месец навърших 44. Нищо не приемам на този етап.
Надебелях още през пролетта с около 4 кг., които нямат сваляне, за раздразнителността и избухливостта да не говорим, сама себе си не търпя.

Общи условия

Активация на акаунт