Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 116 896
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Явно горещите вълни при всеки се изяляват различно. Неприятно ми е само през нощта.
Както Мариана Йорданова е писала, в един момент ти е много топло - отвиваш се, в следващия вече ти е студено - завиваш се.
Бях студенокръвна и спях с юрган завита през главата.
Вече втора година зимата спя само с одеяло. Нощта минава на интервали - топло - студено. Имах период, в който бяха поспрели вълните, но сега отново се събуждам от горещина, при мен основно на гърдите.
Когато миналатат година ми се случи за първи път се изненадах, но все пак вече но почти 50 г. си е време.
Фортуна е права, че трябва да се следва естествения ход на нещата. 2 месеца пих Клименум, уж за малко ми спряха вълните, но се отказах да го пия.
Тази година ще стане година откакто нямам цикъл, не го и търся, защото не ми липсва.
Може би е време да посетя гинеколог, но за това определено ми трябва време и настройване.

# 286
  • Мнения: 13 806
Споменавам го-защото чета последните странници за много обилни цикли и кръвоизливи.Пускайте и желязо като се изследвате. Peace

За анемията- това беше другата причина за Мирена. винаги съм била с анемия с показатели под 100 с тези обилни и чести цикли. Като сложих мирена желязото  се качи на 134,  не че ръцете ми са по-топли но не ми прилошава така често.

дидка Simple SmileSimple SmileSimple Smile  и аз правя 50 тази година - може и аз тази година вече да съм с леко одеяло че ми омръзна все с чорапи и два юргана.

# 287
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
 Joy О, да, забравих, че имам и чорапи за спане, които втора година не ползвам.
Малееееее, преди не можех да си легна без тях, а сега краката ми са доста често отвити.  ooooh!

# 288
  • София
  • Мнения: 4 548
При мен вълните почнаха при първия по-дълъг период без цикъл. Пламваха ми ушите и лицето. Сега топлината слиза и надолу към гърдите, което вече води и до потене. Това е най-неприятното. Не ми пука особено, че някой може да види избиващата червенина. Менопаузата е нормален процес и няма да търпя никой да ме гледа лошо или подигравателно заради нея. Отказах се от дебелите пуловери. Особено от тези с висока поло-яка. Гледам на работа да съм с жилетка, която да мога да свалям, когато ми стане много жешко. През нощта понякога се събуждам и буквално секунди след това ме залива жегата. Има си една допълнителна възглавница до стената, която е доста прохладна и си я лепвам на ушите за охлаждане. Нощем така се спасявам.

# 289
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
на 44 съм, няколко пъти вече ми се случва на работа лицето ми да пламва, бузите ми стават като домат, мислех, че  от климатика съм се сгорещила, но и като го спра продължава,  не знам кръвно ли вдигам, горещи вълни ли са...

# 290
  • Мнения: 20 168
Дами, не се правете на разсеяни, на нашата възраст- профилактични прегледи на 6 месеца, дори и да нямате оплаквания  Sunglasses

# 291
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Ето ме и мен тук. На 56г съм все още с МЦ. Винаги е бил на по-големи интервали, но преди 1-2г стана редовен на 28 дни. Последните два пъти обаче се разреди на през 2-3 месеца. Нищо не пия. От миналото лято започнаха горещи вълни, но сега зимата ми е добре. Не са се появявали или поне не са силни. Само ми е топло като работя, но не знам дали не е от климатичната инсталация. Все пак винаги на студено ми е било по-добре. Лятото в жегите просто се съсипвам. Последните няколко години вдигах спонтанно кръвно от кофеина в кафето, та минах на такова без кофеин и съм доста по-добре.

# 292
  • Мнения: 13 806
Горещо в ненормалния смисъл на думата ми е беше като бях бременна със сина ни на 38 г. Зимата спях в спалнята на 13 градуса с тънко одеало и все гледах краката ми са са навън. Мъжът ми спеше в хола. Всяка вечер ми казваше са предам поздрави на белите мечки я спалнята. Като родих нещата се стабилизираха. Имам представа обаче какво да чакам. За сега един път имам случай преди месец два,  когато се събудих мокра от пот. Така ли ще е всяка вечер?

# 293
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Май съм за тук. Виждам описани точно моите оплаквания. Скоро ще навърша 43 г. Аномалиите на цикъла ми са от 2-3 год. Отскоро са горещите вълни. Не ми искаше този период да идва... ама от хода на времето никой не се е отървал.

# 294
  • Монтана
  • Мнения: 134
Еми да попитам:( аз съм на  36 ама имам от няколко месеца ужасен ПМС не съм за търпене.Не е ли рано?То ще изям народа ,всички са виновни .криви и все ми едно такова напрегнато значи ....

# 295
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
... За сега един път имам случай преди месец два,  когато се събудих мокра от пот. Така ли ще е всяка вечер?

Бях чела, че нощното изпотяване се определя от нивата на естрогена. Аз съм доста зиморничава, но ми се случва вечер да се събудя с изпотяване в областта на деколтето. Струва ми се, че е около дните за овулацията. Според гинеколог /при посещение есента/ отделените яйцеклетки не са узрели.

# 296
  • Мнения: 13 806
До сега не ми се беше случвало а тук бях мокра от главата до петите.

# 297
  • София
  • Мнения: 19 249
След 1,5 години без цикъл и официално в менопауза, миналата седмица прокървих като заклано прасе.
Правиха ми кюртаж, май не е било абсолютно наложително, но се бях стреснала и нямах време да чета и да се пазаря . Още няма резултати от взетия материал, но се притеснявам може ли да не са видели нещо с видеозон - напр. някой тумор... Sick

Последна редакция: вт, 30 яну 2018, 10:25 от Cuckoo

# 298
  • Мнения: 2 879
На мен пък след почти десет месеца без цикъл, вчера ми се появи кафеникаво течение. Даже не и течение, но е повече от зацапване. А си мислех, че съм се отървала вече ...

Cuckoo, изчакай да видиш резултатите. Hug

# 299
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ох, като ви чета и все повече се навивам да пробвам тази хормонална спирала. Тези продължителни периоди и тука има,  тука няма ме натоварват много психически. Дано наистина да има полза и да няма странични ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт