За ученическите лагери и отговорността на учителите

  • 37 020
  • 759
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Не. Не е просто напрежение. Отговорност за живота на чужди деца е.

# 91
  • Мнения: 2 898
      Освен това ,май в днешно време никой не задължава учителите да ходят на лагери и екскурзии както някога, докато в други професии няма искам- не искам
 

Перфектно - няма лагер, няма проблем.По същата логика не са задължителни занималнята, ИКД, театри, изложби, тържества, концерти, състезания....Свиваме всичко до учебните часове и ви уверявам, че най-доволни ще са учителите.

# 92
  • Мнения: 12 039
В днешно време стана много трудно и рисковано да се организират ученически мероприятия с извеждане на децата извън училище. Бюрокрацията е голяма, а и рискът, тъй като днешните деца не са толкова дисциплинирани, чувстват се по-свободни, смело нарушават правила и забрани. Щом и в детската градина могат да лудуват и да не се подчиняват на учителките, какво остава за по-големите? затова и все по-малко учители се нагърбват с такъв род организации - да им е мирна главата. никое заплащане не си струва риска, ако не дай си боже Х се отдели от групата и изчезне нанякъде в пещера /щото бил любопитен, или по-така.../ например.

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
да, и мен това ме притеснява - днешните деца изобщо не искат да слушат какво им казват учителите по време на екскурзия. Държат се като избити електрони, все едно са си вкъщи. Когато написах вкъщи, всъщност се замислих, че едва ли вкъщи си позволяват да се държат така, както на училище или на екскурзия, та не зная с какво да го сравня. Аз не бих се наела да водя и три деца на екскурзия, ако съм учител, пък каквото ще да става! Имат си родители - да ги водят по екскурзии и да им търпят магариите.

# 94
  • Мнения: 19 487
Аз не бих си пуснала детето на никакъв лагер, зелено училище и т.н. извънучилищни дейности при такова "обгрижване". А и отношението на госпожата към опита за някакъв контрол и изясняване на ситуацията е достатъчно ясно. Има много извънкласни дейности, скаутски лагери и т.н., организирани от фирми самостоятелно (сигурно и цената е подобаваща де...), но мисля, че сигурността на децата е преди всичко и не се оценява с пари. Друг е въпросът, че въпросната учителка може да започне открито да пренебрегва детето, тъй като не й пълни бройката за лагери и зелени училища.

# 95
  • Мнения: 2 898
Аз не бих си пуснала детето на никакъв лагер, зелено училище и т.н. извънучилищни дейности при такова "обгрижване". А и отношението на госпожата към опита за някакъв контрол и изясняване на ситуацията е достатъчно ясно. Има много извънкласни дейности, скаутски лагери и т.н., организирани от фирми самостоятелно (сигурно и цената е подобаваща де...), но мисля, че сигурността на децата е преди всичко и не се оценява с пари. Друг е въпросът, че въпросната учителка може да започне открито да пренебрегва детето, тъй като не й пълни бройката за лагери и зелени училища.

Мисля, че като не го пускаш, няма как да разбереш какво е обгрижването.Всяко дете/семейство има различни изисквания и предпочитания.Това, от което едни са доволни, на други не им харесва.Останалото е клюкарство.Колкото до "извънкласни дейности, скаутски лагери и т.н., организирани от фирми", там работят същите учители по време на отпуската си.За едно си права - човешкият живот няма цена.

# 96
  • Мнения: 19 487
Аз не бих си пуснала детето на никакъв лагер, зелено училище и т.н. извънучилищни дейности при такова "обгрижване". А и отношението на госпожата към опита за някакъв контрол и изясняване на ситуацията е достатъчно ясно. Има много извънкласни дейности, скаутски лагери и т.н., организирани от фирми самостоятелно (сигурно и цената е подобаваща де...), но мисля, че сигурността на децата е преди всичко и не се оценява с пари. Друг е въпросът, че въпросната учителка може да започне открито да пренебрегва детето, тъй като не й пълни бройката за лагери и зелени училища.

Мисля, че като не го пускаш, няма как да разбереш какво е обгрижването.Всяко дете/семейство има различни изисквания и предпочитания.Това, от което едни са доволни, на други не им харесва.Останалото е клюкарство.Колкото до "извънкласни дейности, скаутски лагери и т.н., организирани от фирми", там работят същите учители по време на отпуската си.За едно си права - човешкият живот няма цена.
Ами аз визирах точно "обгрижването" на детето на авторката, което мисля всички се съгласихме, че е оставено известно време на самотек в неподходяща възраст насред друг град.... А колкото да скаутските лагери и други мероприятия не зная дали работят същите учители, но не си позволяват и грам такова отношение и неглижиране (имам лични впечатления). Цената е висока обаче, но както казах - оправдано е. Та не зная кое наричаш "клюкарство", но за мен възмущението на майката е абсолютно основателно, независимо, че е насочено срещу твои колеги. И точно те пък с разговора си, който тя е чула по телефона са се държали неподобаващо, обсъждайки родителите в негативен план, включително и пред детето им.
За мен странното в цялата работа е, че другите родители пасуват по казуса, а тук във форума всички сме съгласни, че такова поведение е недопустимо. Сигурно се опасяват от лоши последици за децата им, нямам друго обяснение.

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
то е ясно защо не вземат отношение.

# 98
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Защо някой би си пуснал детето две поредни години на лагер с "безотговорни" учители?  Не бих повторила ,ако не съм доволна. Освен това смятам ,че деца на възраст 8-9 години са малки за самостоятелен лагер. Силно притеснена за безопасността на детето ,единственото което правиш е да пишеш жалби до всякакви институции. В това време детето продължава да бъде с опасните учители и ще остане до края на лагера.  В крайна сметка се оказва ,че не е толкова страшно.  
В нашето училище не организират никакви лагери и аз винаги съм негодувала срещу това. Но започвам да ги разбирам , достатъчен е само един родител ,за да те откаже да се занимаваш с подобни мероприятия.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Понякога човек разбира на втория или на третия път илли дори когато има съмнения, кара на принципа, че щом другите не са се оплакали, може той самият да е в грешка и да преувеличава. Сега най-модерното обвинение към майките е, че преувеличават, че искат да контролират и т.н. То и по наше време беше така, но тогава не се чуваше много-много какво се случва, нещата по-лесно се замитаха. Който е от моето поколение и е ходил на лагер се сеща какви бяха условията и как и нас ни пускаха в населеното място, а и следобедите имахме право да излизаме свободно от лагера. И това в малките класове, нямахме телефони, нямахме нищо. От днешна гледна точка е безотговоорно. Но нямам спомени за изгубени деца или някого да са го търсили изостанал. Тези, които бяха от избитите електрони, учителките ги караха да са плътно до тях, дори за ръка ги водеха.

# 100
  • Мнения: 1
Наистина неприятна меко казано ситуация. Дано се поеме адекватна отговорност. Между другото не съвсем в темата...но имате ли отзиви относно преподавателите по езици при малките в Найден Геров. Конкретно за английски питам. Знам,че винаги се сменят учители...все по уроци се ходи и т.н. Детето ми започва в първи клас и затова се интересувам.

# 101
  • Мнения: 21 469
Какво безобразие. Надявам се авторката да има сили и нерви да разнищи тази история.

В никакъв случай не бих желала детето ми да бъде оставяно без надзора на възрастен в чужд град. Това умът ми не го побира как въобще смеят да го направят.

Последна редакция: сб, 22 юли 2017, 17:25 от Iris04

# 102
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това е абсолютно безумие. Манталитета на учителките въобще няма да го коментирам, тъжно ми става. Действай с всички възможни законови мерки, вкл. и до инспектората по образование пусни жалба. Но имай предвид също така, че тази жена ще бъде класна на детето ти още две години ... вероятно така или иначе ще се наложи да преместиш детето в друг клас или училище... И още нещо- учителите не получават никаква психологическа помощ или подкрепа, оставени са на призвола да оцеляват какво могат, с десетки изисквания и обаждания на родители постоянно, натиск от дректори, министерства и т.н... и оставени с 20- 30 нахални и невъзпитани деца... т.е. в един момент те просто оставят нещата по течението и сядат да пият кафе... защото иначе ще изперкат ...

# 103
  • Мнения: 19 487
Това е абсолютно безумие. Манталитета на учителките въобще няма да го коментирам, тъжно ми става. Действай с всички възможни законови мерки, вкл. и до инспектората по образование пусни жалба. Но имай предвид също така, че тази жена ще бъде класна на детето ти още две години ... вероятно така или иначе ще се наложи да преместиш детето в друг клас или училище... И още нещо- учителите не получават никаква психологическа помощ или подкрепа, оставени са на призвола да оцеляват какво могат, с десетки изисквания и обаждания на родители постоянно, натиск от дректори, министерства и т.н... и оставени с 20- 30 нахални и невъзпитани деца... т.е. в един момент те просто оставят нещата по течението и сядат да пият кафе... защото иначе ще изперкат ...
Може и да има нещо вярно в това, обаче те са си избрали професията и трябва да я вършат както трябва. И в моята работа има куп стресиращи неща, отпускът ми е 20 дни в годината, а не три месеца, имаме карти, които отчитат всяка секунда закъснение или напускане по-рано на работното място, и прочее "красоти". Но не съм си позволила да си гледам работата през пръсти, независимо, че на моменти е непоносимо. И като са толкова стресирани, лагерите са по желание - никой учител не е насилван да води ученици, ако му се струва непосилно. А това за грозните коментари за майката пред детето направо си е за наказание на учителката (ако не и нещо по-сериозно).

# 104
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По уморяемост, работата с много хора, няма равна на себе си. Хората скоро прегарят и спират да вършат, това което правят с ентусиазъм... Затова имат нужда от психологическа помощ, както е в развитите държави. Иначе не става...

Общи условия

Активация на акаунт