Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 114 316
  • 764
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 300
Капилярите няма да изчезнат сами или с лекарство. За тях знам, че предлагат лазер.

# 691
  • В страната на бурите
  • Мнения: 963
Някой пил ли е Рутаскорбин? Дали помага за спукани капиляри и разширени вени?
Аз го пия в момента, но отскоро - по 2 хапчета сутрин и вечер след хранене. Укрепвал стените на кръвоносните съдове. Предписа ми го съдов хирург, заедно с хапчета Веносмил и нещо за мазане. Но при мен процеса е в начална фаза още, имам 1 що годе по-видима вена и едни леки капилярчета, обаче ми е много наследствено. За ефект - не знам, вероятно трябва натрупване - лекарят каза до октомври да ги пия с прекъсвания.
Но съм доволна от едно кремче на Кройтерхоф, препоръчано тук  -  за вени е, с див кестен и червени лозови листа. Мажа и вдигам вечер краката да постоят на високо, отпуска ме от тежестта.

# 692
  • Мнения: 1 679
Момичета, на мен това лято много ми помогна носенето на "боси" сандали, т.е. обувки с нулево повдигане на петата, гъвкава подметка, които имитират босото ходене. Значително по-малко ми отичат краката. Вече се замислям и за боси обувки за есента, но са доста скъпи и не знам как ще го вместя в бюджета.

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
Може ли снимка на тези сандали?

# 694
  • Мнения: 3 446
Здравейте!
Краката са ми набраздени от вени, капиляри, синини отдавна, но от известно време започнах да усещам болки при докосване на някои от вените по ръцете, като понякога по тях се забелязват широки, тъмни петна под кожата, наподобяващи синините след вземане на кръв. Нямам възможност да ходя по лекари и да се мажа по ред причини, свързани с грижите за човек с увреждане в къщи, но след като търпях болезнените и често подути крака с години, болезнените вени по ръцете ми идват в повече и искам да предприема нещо. Затова бихте ли споделили ако сте ползвали и сте доволни има ли подходящи добавки или други медикаменти, които се приемат вътрешно и подобряват състоянието на вените и капилярите.
Не искам да те плаша, то това звучи сериозно и като за доктор. Само с добавки и мазила да не си докараш по-сериозно проблем. Успех!

# 695
  • Мнения: 1 679
Може ли снимка на тези сандали?
Има страшно много марки, различни модели. Мисля, че има и такава тема във форума. Ще сложа снимка на моите в скрит текст, дано не се сметне за реклама
Скрит текст:
На мен много ми се искаше да направя лазерна аблация поне на единия крак тази зима. С растящите случаи на Ковид все повече се разколебавам.

# 696
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
На мен пък точно съдов хирург ми каза да забравя за равни и тънки подметки, да купувам платформи един вид да повдигам петата при ходене

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
И аз нося ниски,но не и с толкова гладка подметка.Трябва да има някаква извивка вътре.
Много е важно обувките да са удобни.Аз много трудно намирам такива.

# 698
  • Мнения: 1 679
Аз просто споделих какво сработи при мен. Бях скептично настроена, но реших да пробвам, и не съжалявам.

# 699
  • Мнения: 216
Здравейте! Може ли да ми препоръчате добър лекар в Пловдив.

# 700
  • Мнения: 2 826
На мен пък точно съдов хирург ми каза да забравя за равни и тънки подметки, да купувам платформи един вид да повдигам петата при ходене
И на мен ми забрани да ходя с обувки с равни подметки и да имам ток 3-4 см. Бях отишла на преглед със сандали с равна подметка и затова ми обърна внимание, а аз по принцип нося предимно обувки с равни подметки.

Здравейте! Може ли да ми препоръчате добър лекар в Пловдив.
Аз ходих при д-р Грозев от Каридад.

# 701
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Истината е някъде там...

# 702
  • Мнения: 13 959
Здравейте!
Краката са ми набраздени от вени, капиляри, синини отдавна, но от известно време започнах да усещам болки при докосване на някои от вените по ръцете...
Терапията се прави с прием на хапчета и мазане с маз/гел паралелно. От хапчетата - Детралекс, Рувенор, троксевазин на хапчета, има разни други, купуват се без рецепта и могат да се пият постоянно. Мазилата биват разнообразни и те  - лиотон, троксевазин и др.  За подобрение трябва да се ползват постоянно. Лятото винаги е по-тежкия сезон за хората с разширени вени.
Бих препоръчала и консултация с лекар.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 103
Здравейте!Имам проблем с раширени вени над 10 години,като в начало нещата бяха доста леки и не обръщах внимание,но от около 2 години вените са значително повече,по изпъкнали,а от това лято започват и да ми се уморяват краката,дори при липса на интензивно движение и забелязвам подуване.От Варна съм и моля за насоки за специалист.Също така ме вълнува лазерното лечение.Зная,че е скъпо и не се поема от касата,но четох за болница в Бургас където нещата стоят по различен начин.

# 704
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
От повече от месец имам ужасни болки в краката - бедра и прасци. Ходих  при личната и ми изписа флебодия и венотон за мазане. Аз нямам никакви видими проблеми с вените и реших(сглупих) да пия и мажа серията пайлекс(на Хималая). Съответно подобрение няма, напротив - днес вече и ми се поиздуха стъпалата. Явно ще трябва да ида на преглед при специалист, ако е възможно от рано да се вземат мерки. Въпросът ми е има ли вариант да ми кажат, че си представям и съм си съвсем добре? Случи ми се преди време за друг проблем и беше дълго и мъчително.

Общи условия

Активация на акаунт