Кое от "забранените" неща позволявате на децата си?

  • 2 897
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз от няколко дни направо съм влязла в серия, горкото ми бебенце!  Sad
Защипах и пръста на вратата на хладилника, понеже не видях, че е бръкнала там. Дадох и гореща супа и си изгори езика. Бръкнах и в окото без да искам, докато я събличам. Баща и пушеше и я държеше, а тя посегна към цигарата и се опари...абе ужас някакъв тия дни, не съм вярваща аз, ма ми иде свещ да запаля  Confused

# 46
  • Мнения: 446
Вчера бяхме на гости и с една кака опоскаха сума ти бонбони...като му казах стига толкова, остави и за утре и се спря...чак да не повярваш.....аз тази реплика често му я пробутвам и взе че проработи Mr. Green
Хе, хе, Веси, и аз така, обаче мойта щерка като беше по-малка, на едно гости ме послуша и спря да яде, обаче взе празната кутия от бонбони и започна да я пълни със сладки ЗА ВКЪЩИ. Щото нали утре няма пак да е на гости, за да ги дояде...
А по темата, гледала съм да не забранявам много неща, защото иначе ще се подлудя.  Сега ми се налага по-малко, права е Леа, че децата, които са щуряли като малки, порастват разумни.
Сега само със сладоледа в най-лютата зима изумявам околните, и разни други дребни.

# 47
  • Мнения: 1 393
И аз много често позволявам така наречените забранени храни,че като писнат... #Cussing out

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако съм в настроение - всичко позволявам (което автоматично означава 1/2 от нещата които Реза позволява  Twisted Evil).
Ама ако не съм - по-добре да не ми се мяркат пред очите.

...така, че всичко зависи от разположението на духа ми (или духът ми - ей тоз пълен член ме изяжда  Crazy).

# 49
  • Мнения: 128
Вече съм по-спокойна, като прочетох гореизброените "забранени" неща, и ние сме на същия хал, а си мислех, че аз не съм наред, но сега имаме нова мания - иска да ме целува в устата, вкъщи както и да е стискам зъби, но навън направо ме е срам от хората!

# 50
  • Мнения: X
Е ,явно не съм само аз от "либералните" мами...
-не държа да яде и спи под точен час,ако видя че не иска не настоявам
-давам му да яде сам,дори това после да ми коства прание на килима,стола и др.
-понякога се правя ,че не забелязвам като вземе нещо изпуснато и го лапне-но само в къщи,/претендирам ,че е що годе чисто/а и нали трябва да гради имунитет...,навън НЕ,а и той по-принцип не е свикнал да яде в движение...
-давам да опитва бира,вино,газирано и т.н.-естествено в разумни количества,но след като ние ядем и пием нещо не мога да кажа на детето ,че е лошо
-понякога позволявам да се прекали със сладкото и други вредни според мен храни,но гледам да му предлагам повече здравословни такива
-оставям го да тича до среднощ,но като не му се е приспало,не го и подканям да заспи-е вярно ,че комшиите отдолу се оплакват,но какво да правя като пода ни кънти
-позволявам да играе с топка в стаята,нищо,че вече има поражения,но немога ли да го изведа-все някъде трябва да си изразходи енергията
-скача на спалнята -това е част от ритуала ни по приспиването-но веднага щом сложим пижамата  легне  и го завия,спира да мърда и заспива
-давам му да участва в чистинето/бърше с подомиялка и парцал, и с пухчето за прах,обикновенно не където трябва/,вози се върху прахосмукачката ,помага ми за простирането/повечето дрехи се перат отново след това/ и т.н.....
-при къпането,тати му дава да държи сам слушалката,което означава,че накрая и тримата сме вир вода
-пускаме му музика на слушалките /според баща ми ще му увредим мозъчните клетки/
-и най-вече от бебе го оставям леко облечен/даже свалям нелегално облечените от баите жилетки,чорапогащници и блузки/
Абе ,има и още,но това се сетих засега-определено минавам за лоша майка, нали?

# 51
  • Мнения: 3 491
Най-често се случва с бонбоните. За друго не ми идва наум в момента, сигурно има. Но ако го позволявам, то е например защото са си го поискали по някакъв по-нетипичен начин, или са си напънали въображението как да стане на тяхната. Тази сутрин например едното видя случайно някаква скрита навътре из шкафа торбичка с бонбони, още от Хелоуина. Не е спорил, не се е тръшкал, само каза "мами, аз никога, никога няма да се разболея, ако ям от тези бонбони". Ами ... не беше казвал друг път така, как да му скърша опита за дипломатичност  newsm78.  Малкият например се беше научил, че ако каже по средата на пътя "пишка ми се", ще отбия колата и ще спрем да се изпишка. Само че това взе да се случва като наближаваме "Дънкин Донатс", а като е влязъл веднъж, как да му откажа ...Та се уговаряме вече, че до в къщи може да поизтърпи. И без това пишкането в тоалетната на "Дънкин Донатс" нещо не се получаваше.  Simple Smile.

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 04:51 от блажка

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако съм в настроение - всичко позволявам (което автоматично означава 1/2 от нещата които Реза позволява  Twisted Evil).

ЦЕРБЕР си ти:)
А аз дори не съм изброила всичко... Mr. Green
 Joy Joy Joy

Може да те извикам за SOS бавачка, като го закъсам некой път:)))))))

# 53
Ако съм в настроение - всичко позволявам   
...така, че всичко зависи от разположението на духа ми
...и аз така, но понякога ме затапват с "защо не забраняваш сега а?! нали не бива..."  Sick

# 54
  • Мнения: 35 968
не се замислям, нещата зависят от преценката ми, която не винаги съвпада с тази на околните за позволено/забранено и за това не мога да определя точно  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 1 370
Май Пепсито е единственото непозволено нещо, което се позволява. Но давам по много малко.
По принцип не се интересувам от мнението на хората, които не са ми близки. Но все пак зависи и от ситуацията

# 56
  • Мнения: 22 924
Е ,явно не съм само аз от "либералните" мами...
-не държа да яде и спи под точен час,ако видя че не иска не настоявам
-давам му да яде сам,дори това после да ми коства прание на килима,стола и др.
-понякога се правя ,че не забелязвам като вземе нещо изпуснато и го лапне-но само в къщи,/претендирам ,че е що годе чисто/а и нали трябва да гради имунитет...,навън НЕ,а и той по-принцип не е свикнал да яде в движение...
-давам да опитва бира,вино,газирано и т.н.-естествено в разумни количества,но след като ние ядем и пием нещо не мога да кажа на детето ,че е лошо
-понякога позволявам да се прекали със сладкото и други вредни според мен храни,но гледам да му предлагам повече здравословни такива
-оставям го да тича до среднощ,но като не му се е приспало,не го и подканям да заспи-е вярно ,че комшиите отдолу се оплакват,но какво да правя като пода ни кънти
-позволявам да играе с топка в стаята,нищо,че вече има поражения,но немога ли да го изведа-все някъде трябва да си изразходи енергията
-скача на спалнята -това е част от ритуала ни по приспиването-но веднага щом сложим пижамата  легне  и го завия,спира да мърда и заспива
-давам му да участва в чистинето/бърше с подомиялка и парцал, и с пухчето за прах,обикновенно не където трябва/,вози се върху прахосмукачката ,помага ми за простирането/повечето дрехи се перат отново след това/ и т.н.....
-при къпането,тати му дава да държи сам слушалката,което означава,че накрая и тримата сме вир вода
-пускаме му музика на слушалките /според баща ми ще му увредим мозъчните клетки/
-и най-вече от бебе го оставям леко облечен/даже свалям нелегално облечените от баите жилетки,чорапогащници и блузки/
Абе ,има и още,но това се сетих засега-определено минавам за лоша майка, нали?
Aбсолютно не минаваш за лоша майка GrinningНо не съм съгласна със слушалките-силните шумове и слушането на слушалки, увреждат слуха.Това става бавно,но прогресивно и не дай Боже в по-късен етап от живота си детето,може да страда от слухови проблеми.

# 57
  • Мнения: 58
Не ми пука от чуждото мнение даже доста ме дразни!Не обичам да ми казват как да отглеждам детето си като че ли сам некадърна!Мислия че за възраста си е много възпитан и се държи добре с хората!Абе чат пат ги слушам ама не си го признавам!Разрешам му понякога да играят с баща си военни игри на компютъра и даже той да ги гърми ама рядко!Засипва се с пясък от време на време и такива работи ама не се случват редовно! Laughing

# 58
Не ми пука от чуждото мнение даже доста ме дразни!Не обичам да ми казват как да отглеждам детето си като че ли сам некадърна!
... и също когато ме гледат подозрително, когато се доверявам на инстинктите си. Защо се пренебрегва значението на майчинския инстинкт?!!!

# 59
  • София
  • Мнения: 726
Не позволявам КАТЕГОРИЧНО само неща, опасни за живота му.

Не ми пука за общественото мнение - щом аз съм убедена че правя най-доброто за моето дете, то всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт