Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №6

  • 89 881
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 840
[\spoiler]\така ли\
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 10 авг 2017, 17:41 от djoleva

# 691
  • Варна
  • Мнения: 791
"[ spoiler]" ......твоят текст.......  "[\spoiler]"
Без кавичките и без никакви интервали преди и след твоя текст!

# 692
  • Мнения: 14 840
Скрит текст:
така


Благодаря и извинете за спама.

# 693
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 656
Момичетa сериaлa е стрaхотен. Още не могa дa повярвaм, че сме нa море и вместо вечер дa се рaзхождaме, гледaме Кьосем и излизaме после.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 791
Голяма зарибявка си е този сериал! Аз познавам хора, които изобщо не са по сериалите, но с този са зарибени Grinning
Аз пък съм на Виваком интерактивна Тв и си го пускаме вечер в кревата Grinning или когато ми е кеф. Не гледам напред серии, предпочитам малко по малко да му се наслаждавам. Не че не съм любопитна-чета ви скритите коментари и чакам с нетърпение да видя моментите, за които сте коментирали. Междувременно чета и се интересувам и от историческите сведения и действителност. Разбира се и от инфо за самия сериал и актьори.

# 695
  • Мнения: 147
Сериалът става за занимавка, но сценаристите на моменти се излагат.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Малеее тая Хюмашах я посрещнаха все едно е дошъл самият султан. Голямо филмиране. Пристигнала дъщерята на майката на бащата на султана и вече голямата работа. Наистина сценаристите се излагат. Това с жълтиците беше да я представят за някоя велика и благородна личност, на която всички трябва да лижат краката.
Забелязах също, че преводачите на Кьосем и Хюмашах са едни и същи. Както в миналия ВВ Махидевран султан, Хатидже султан и Нигяр хатун имаха един преводач.

# 697
  • Мнения: 14 453
Не преводач, а дубльор!

# 698
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 033
Голяма зарибявка си е този сериал! Аз познавам хора, които изобщо не са по сериалите, но с този са зарибени Grinning

Hands Plus1Hands Plus1 Два пъти съгласна!  И аз познавам такъв човек - моя мъж. Grinning Така се е запалил по този  сериал,  че даже  ми го разказва,  като не мога да го гледам.  Само дето много се ядосва като преведат "О, Боже".
От епизода тази вечер много силно ми подейства срещата на Сафие и Хюмашах. Май принцесата - султанка не е толкова корава колкото се прави. Thinking

# 699
  • Мнения: X
 Относно Хюмашах съм объркана. Имам чувството, че образът и е грешка на сценаристите. Започна по един начин, и твърде рязко зави в друга посока без за това да има реална причина. Уж беше сърдита на майка си за нагласения си брак, не беше идвала да я види много дълги години, и изведнъж дойде да я види и веднага попадна под влиянието и. Вижда ми се нереално. И защо се обърна срещу Кьосем, като нямаше повод? Да, може да се каже, че е заради майка си, или че се страхува от голямото влияние на Кьосем, но въпреки това образът и изведнъж започна да ми изглежда нагласен и неправдоподобен.

# 700
  • Мнения: 14 840
Относно Хюмашах съм объркана. Имам чувството, че образът и е грешка на сценаристите. Започна по един начин, и твърде рязко зави в друга посока без за това да има реална причина. Уж беше сърдита на майка си за нагласения си брак, не беше идвала да я види много дълги години, и изведнъж дойде да я види и веднага попадна под влиянието и. Вижда ми се нереално. И защо се обърна срещу Кьосем, като нямаше повод? Да, може да се каже, че е заради майка си, или че се страхува от голямото влияние на Кьосем, но въпреки това образът и изведнъж започна да ми изглежда нагласен и неправдоподобен.
Колкото и да и е обидена от нагласения брак състоянието в което видя майка си - раздърпана , мръсна , окована като животно няма  начин  да не я разтърси.
За Кьосем явно знае от писмото което Сафие и е пратила и в което явно Сафие е обвинила Кьосем за всичко което и се е случило.
За сеха Хандан ме дразни много със смешните си напъни да се наложи като авторитет.Явно е че никога не е имала такъв пред никой в двореца.Явно не е успяла да постигне нищо като млада и сега е бясна на Кьосем която прави неща за които Хандан може би си е мечтала да постигне но никога не е могла.

# 701
  • Мнения: 18 581
И аз мисля,че Хандан си е имала някакви мечти от миналото.Не е имала влияние тогава и сега като сина й сее възкачил на престола си е мислила,че ето сега е нейният момент.И се появява някой,който й пречи.За мен поведението й е жалко и смешно.Парадира за влияние,а никой не я зачита.Най-сетне беба заспа и сега зареждам да изглеждам сериите,че зациклих на 32 и още не съм посрещнала Хюмашах султан 😁 Днес забелязах,че.в tube.bg ги има и в нови сериали също.И ще си ги гледам.
Иначе,и аз като Уилма,хем ми е любопитно,хем не искам да ги гледам няпред-губи се удоволствието.

# 702
  • Мнения: 1 056
Ами ясно е, че Хандан не е Сафие. Съобразявала се е с авторитетите преди нея и е изчаквала да дойде нейния момент. Затова сега се дразни на бързо проспериращата и ползваща се с любовта на сина й Кьосем. Но и Хандан не е за подценяване. Да не забравяме,че Дервиш с нейно знание е отровил бащата на Ахмет. След като е бил убит по-големият брат на Ахмет, са се опасявали, че и Ахмет може да последва съдбата му. Същевременно той е бил вече най-големият наследник за трона. Затова са му разчистили пътя. И не всичко, което Хандан каза на Кьосем, беше лошо. Например да не излиза сама навън без да уведоми никого. И аз не одобрявам преследването на Дервиш, но явно желанието да се чувства обичана надделява над разума й на моменти. Отношението й към Мустафа също. Хареса ми това, че Кьосем намери начин Халиме да се среща със сина си, но все пак това е действие зад гърба на султана. Сега, благодарение на това, че знае тайните на Хандан и Дервиш, и чувствайки се застрашена от тях, Кьосем ще ги разкрие на султана.
За посрещането на Хюмашах, а и не само за него - дразни ме това забавено обхождане с камерата на детайли от облеклото или части от тялото. Забавеният каданс при някои сцени също. Но това явно си е слабост на част от турските  режисьори.

Последна редакция: пт, 11 авг 2017, 09:18 от Vali_N

# 703
  • Мнения: 19 525
Ами явно искаха да внушат, че в действието влиза образ, достоен заместник на Сафие султан, тоест важна клечка.

# 704
  • Мнения: X
 Хандан има много слаб характер. това особено ясно проличава в 36-ти и 37-ми епизод, когато нейната слабост достига абсолютна връхна точка.

Общи условия

Активация на акаунт