Kредитна карта на 14 години

  • 13 137
  • 313
  •   1
Отговори
# 285
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И кредит да се нарича, ще цитирам НСЧ повторно по памет, която преди 10 страници попита какво е значението на точната формулировка, като ни излиза по-удобно или евтино?

И това, което казва ЧеКа изобщо не е за подценяване, и Титина го спомена, а именно какво би могъл да направиш с безлихвения кредит, докато дойде датата за погасяване...  

# 286
  • Мнения: X

Чек, когато си ползвал нещо е като покупка, която можеш да върнеш. Реално няма никакви последствия, ако върнеш стоката или сумата.



И с дебитна е същото, но тези неща зависят от търговеца, а не от вида на картата или въобще  вида на плащането. Може и да е в брой или с банков превод.

# 287
  • София
  • Мнения: 62 595
Все ми е тая, темата е Оникална в някои части.

# 288
  • Мнения: 22 036

Чек, когато си ползвал нещо е като покупка, която можеш да върнеш. Реално няма никакви последствия, ако върнеш стоката или сумата.



И с дебитна е същото, но тези неща зависят от търговеца, а не от вида на картата или въобще  вида на плащането. Може и да е в брой или с банков превод.

Това е така, но плащане с дебитна не ти дава разните екстри, които кредитната прави. Например, поне единият ми билет ще е платен от точки по кредитната, нещо което от дебитната не получавам. Както казах, не плащам дори и такса върху нея, лихви до сега никога не ми се е налагало да плащам. В момента кредитният ми лимит е 50К, не съм олигофрен, който да се набута. Използвам каквото мога и не влизам в дълг, а само правя транзакции.

# 289
  • Мнения: X
Щом дават билет до Австралия, ползвай смело. Grinning Аз за такива екстри по български карти не съм чувала, за тукашни също. Има някакви бонус точки за авиокомпании и други търговци, но трябва много много дълго и на едро да пазаруваш с картата, че да вземеш бонус билет и то какъв. И картата трябва да е платинена, а не с лимит 2000 евро.

# 290
  • Мнения: 22 036
Щом дават билет до Австралия, ползвай смело. Grinning Аз за такива екстри по български карти не съм чувала, за тукашни също. Има някакви бонус точки за авиокомпании и други търговци, но трябва много много дълго и на едро да пазаруваш с картата, че да вземеш бонус билет и то какъв. И картата трябва да е платинена, а не с лимит 2000 евро.

Аз за това правя всичките си разплащания през КК. Вързана ми е с Куонтас акаунта и се надявам да спестя някакви пари от полета.

# 291
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Даун не знам как е при вас, но тук направиха мазало с тези точки. Ако отидеш да пазариш билет директно с точки, цената му е почити 2 пъти по -висока от нормалната. Та купуваш го нормално и искаш КК да те реимбърсва.....Та мисълта ми беше, преди да тръгнеш да купуваш билет да провериш и двете опции.

# 292
  • Мнения: 22 036
Даун не знам как е при вас, но тук направиха мазало с тези точки. Ако отидеш да пазариш билет директно с точки, цената му е почити 2 пъти по -висока от нормалната. Та купуваш го нормално и искаш КК да те реимбърсва.....Та мисълта ми беше, преди да тръгнеш да купуваш билет да провериш и двете опции.



За сека Куонтас са добре, но го имам предвид това. Споменах го, като една от ползите. Трябва да се чете и да не се разчита на реклами.

Още се колебая да букна, заради компанията Sad. Не съм убедена, че е най-добрия ми вариант и май предпочитам сама да се мандахерцам.

# 293
  • Мнения: 16
Малко се колебая точно по тази тема. Децата ми все още не са достигнали тази възраст, но имам някакви вътрепни задръжки. От гледна точна на някаква финансова дисциплина може би е добре, но същото нещо би трябвало да е постижимо и с пари в брой. Най-рано след 2-3 години ще е актуално, така, че за момента само разучавам.

# 294
  • Мнения: 5 411
Не знам институция която би издала кредитна карта на малолетен, но както и да е. Моите деца имат пластики на Виза и Мастер , вързани към моя дебитна карта. В нея винаги има някаква сума. По тея получавам заплата си, логично  затова сумата е различна в течение на месеца . Малкия ми син беше на 15 , когато му издадох първата карта. Води се джуниър, или нещо подобно, с лимит до 200 лева. Другия ми син беше на 16, вече имаше право на нормална пластика. За мен това е безкрайно удобен начин да финансирам ежедневните нужди на децата си. Т. е. те се самофинансират, минавайки край банкомат. Ако спешно им потрябват пари, знаят как да си ги набавят. За тези три години не сме имали проблеми, дай Боже и занапред да е така. Картите са поименни, ползвали са ги и в чужбина - вършат перфектна работа. И за директно разплащане, и за кеш от банкомат. Лично аз препоръчвам този вид финансиране на деца.

# 295
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Всяка банка може да издаде предплатена кредитна карта с определен лимит. Не мисля, че е свързано с възрастта.

# 296
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво означава това - предплатена кредитна карта?

# 297
  • Мнения: 19 247
200 лева джобни на 15-годишно. Че то аз не харча толкова, като махна покрива над главата, сметките, дрехите, храната...

# 298
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Какво означава това - предплатена кредитна карта?
Обезпечена с депозит. Нормална кредитна карта, с такаВа се започва когато нямаш кредитна история ( например новоемигрантите в САЩ са с такива)

# 299
  • Мнения: 184
В България никога не ми е трябвала кредитна карта, виза електрон се приема навсякъде.
В Германия обаче, дебитни карти нямат, имат някаква измислена и доста безполезна карта, с която не може да се плаща онлайн, затова реално ти трябва кредитна.
Та си извадих по необходимост, събирам някакви точки, не че се забогатява, но поне с тях се избива годишната такса.

И все пак в България като цяло имаме доста добра финансова култура...имам контакт с американци и често ме оставят безмълвна. Онзи ден водих следния разговор "Предпочитам да си купя самолетния билет (1500
 евро) с кк и да го изплащам няколко месеца." Аз - "А лихвите?" "Честно казано дори не знам колко е лихвата, не се интересувам особено. По-удобно ми е да не плащам наведнъж, а на вноски." *цялото ми същество крещи "ако нямаш пари за билет не се прибираш вкъщи, докато нямаш!!!", но си замълчавам*

Какво означава това - предплатена кредитна карта?

Има елементи и от двата вида карти, тоест навсякъде я приемат като кредитна (ако в сайта трябва да избереш каква е картата, посочваш кредитна), но реално не можеш да похарчиш повече, отколкото имаш в нея. Тоест най-доброто от двата свята, но не са чак толкова разпространени и понякога ако нямаш пари в картата, не можеш да я заредиш веднага, а минават няколко дни..

Общи условия

Активация на акаунт