Баби на внуци в чужбина

  • 4 394
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46
Не искам дъщеря ми да е добре в Америка и да я виждам веднъж на 2 години ИСКАМ ДА Е ДОБРЕ ТУКА!!!!И правя каквото мога за да е добре в БЪЛГАРИЯ!

# 31
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Здравейте и от една леля  Laughing  bouquet и по-точно лелята на макдирокови Laughingкато официален говорител на бабата и дядото мога да кажа, че наистина е много кофти Tired като семйството по някакъ начин е разделено...ето сестра ми и племенницата ми (съответно детето и внучето на баба и дядо) са ни много далече и ние само си въздишаме по снимките и по телефона. Rolling Eyes..единствената утеха е да знаем,че те са добре и,че ще ги видим живот и здраве през лятото, или когато някой от нас им ходи на гости...
ние много ама мноого си ги обичаме и засега единствения начин за по-близка връзка си остават телефона и компютъра...за тия дето могат да го ползват.. Laughing
абе стискаме зъби и дано да излезе един ден начин пак да се съберем Praynig Peace Hug

# 32
  • Мнения: 198

Цитат
първо се извинявам 4е пи6а на латиница .но от този компютър нямам друга възможност!
напълно съм съгласна със вси4ко написано в предната теми4ка!и моите родители са в бг и как си липсваме взаимноо..
но сега искам да ви разкажа в каква ситуация попаднах тази сутрин преди да тръгна за работа!!
родителите на мъжа ми живеят в блока в който сме и ние-те гледат дъщеря ми докато съм на работа..та отивам да оставям малката и усещам едно мръщене и цупене и си викам какво става - обикновено са готини хора живеем си добре!и се запо4ва "ми да ние сме само детегледа4и нищо пове4е-то детето не ни иска не ни оби4а,ми да,то е въпрос на възпитание,ти и говори6 да не ни оби4а.тя само казва какво ДРУГАТА БАБА и е купила..аз я гледам и последния залак си давам..."
и се запо4ва едно крещене от страна на свекито и аз оставам 6окирана за какво говори тази жена,замисляйки се осъзнавам - ревност и лудост са обвзели тази жена-как може да ревнува6 от другите баба и дядо при положение 4е ти си тази която се наслаждава на вну4ето си и да се дразни6 от факта когато пита6 дъщеря ми кои ти купи това -тя казва БАБА ОТ БъЛГАРИя
ъоъ..едва ли не ме изкара виновна 4е съм казвала на детето, което е 1г и 10 м какво и изпраща бабата от бг и 4е тях ги познавала по снимките-
е това ве4е е жалко да се 4уе
много ми стана мъ4но и обидно ..

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 19:19 от Diviana

# 33
  • Мнения: 3 367
..само искам да кажа че да си далеч от дома си е трудно доста на тяхната възраст и избива на неочаквани места; едва ли проблема е бабата от бг,има си натрупано нещо навярно к е намерило повод да изплува...
аз затуи съм на мнение че които си ражда -тои си гледа,не съм благодарна и длъжна никому..
дано успокоите духовете,
Анна

# 34
  • Мнения: 167
И аз съм за това да си гледаме децата сами.Имам предвид че е хубаво,когато бабата ПОНЯКОГА те отменя,но не през цялото време.Мисля че винаги се появива или ревност или раздразнение от нещо,или просто на бабата и дотежава за нещо и си го изкарва на снахатa или сина.
Най-здравословно е детето да е сред деца-в градина или ясла,където има възпитатели,на които им плащат да се грижат за детето ти.
А с баба е хубаво,когато е на гости,но без да се дразните взаимно.

# 35
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Вие винаги ще гледате с български очи.И на чужбинските баби,и на свекървите....Те не са като вашите баби от спомените ви.Те обикновено идват с покана,трябва да бъдат специално помолени за децата и т.н.Повечето от тях сами са си гледали децата просто защото никога не са работили.Няма да разберат желанието на много от вас да работят,нуждата ви от социални контакти.Няма да оценят и образованието ви.Вие сте с много обща култура,каквато масата там няма.Дано това да успеете да предадете на децата си,които ще се чудят какви са.Моят внук разказвал на приятелче-ПРЕДИ БЯХ БЪЛГАРИН.....

# 36
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Не искам дъщеря ми да е добре в Америка и да я виждам веднъж на 2 години ИСКАМ ДА Е ДОБРЕ ТУКА!!!!И правя каквото мога за да е добре в БЪЛГАРИЯ!

Да си добре в чужбина не означава само да си добре материално. Има хора, които са заминали по финансови причини, но има и много такива, за които причината е била друга. 

# 37
  • Мнения: 5 183
Не искам дъщеря ми да е добре в Америка и да я виждам веднъж на 2 години ИСКАМ ДА Е ДОБРЕ ТУКА!!!!И правя каквото мога за да е добре в БЪЛГАРИЯ!

Да си добре в чужбина не означава само да си добре материално. Има хора, които са заминали по финансови причини, но има и много такива, за които причината е била друга. 

Така е. За съжаление, има много неща, които не зависят от нас.
А и ти сега правиш "вси4ко възможно", но какво ще иска тя след време ... или нейния партньор в живота ...
Ние например сме тук по настояване на съпруга ми. Аз се дърпах, все щях да си тръгвам. После родих, установихме се ... и все по-рядко си мисля за прибиране...

Единственото, което не ми дава мира, е факта 4е синът ми расте дале4 от баба, дядо, леля и братов4ед си. Ако можеха и те да се установят тук, би било страхотно.

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 02:04 от Maika

# 38
  • Мнения: 3 367
Няма да разберат желанието на много от вас да работят,нуждата ви от социални контакти.Няма да оценят и образованието ви.Вие сте с много обща култура,каквато масата там няма.Дано това да успеете да предадете на децата си,които ще се чудят какви са.Моят внук разказвал на приятелче-ПРЕДИ БЯХ БЪЛГАРИН.....
...не намирам генерализациите за особено смислени; и тук ,и там, и навсякъде има всякакви хора; въпрос на избор ли1ен е с какви хора се заградиш..не се 1увстам неоценена или живееща сред хора с ниска култура..надявам се и децата ни да не се 1удят кои са..
усмихвайте се,
Анна

# 39
  • Мнения: 86
  И аз съм баба на внуци в чужбина. Четох и плаках. От няколко месеца нямам никаква връзка с дъщеря ми. По нейна причина отказва всякаква връзка с нас в България. Незная нищо за внуците си. Във форума влизам да  чета и ако срещна нещо написано от нея , да разбера за внучетата. След рожденния ден на внука ми , тя сложи снимки и аз можах поне на снимки да ги видя. Все пак и благодаря за снимките.

# 40
  • Мнения: 7 914
  И аз съм баба на внуци в чужбина. Четох и плаках. От няколко месеца нямам никаква връзка с дъщеря ми. По нейна причина отказва всякаква връзка с нас в България. Незная нищо за внуците си. Във форума влизам да  чета и ако срещна нещо написано от нея , да разбера за внучетата. След рожденния ден на внука ми , тя сложи снимки и аз можах поне на снимки да ги видя. Все пак и благодаря за снимките.

 #Crazy #Crazy #Crazy

Сериозно ли?

Цитат
По нейна причина отказва всякаква връзка с нас в България.

Не мога да повярвам, че това може да се случи в действителност! #Shocked





# 41
  • Мнения: 11 327
По нейна причина отказва всякаква връзка с нас в България.
Не мислиш ли, че малко прекаляваш?
Ами ако причините са в теб?
Не ти ли е малко неудобно да занимаваш хората с проблема си без дори да го забелязваш!!!

# 42
  • Мнения: 86
  Не мисля. Всеки си споделя , не може ли ? Или  ти с нещо се излагаш ?

# 43
  • Мнения: 3 491
  И аз съм баба на внуци в чужбина. Четох и плаках. От няколко месеца нямам никаква връзка с дъщеря ми. По нейна причина отказва всякаква връзка с нас в България. Незная нищо за внуците си. Във форума влизам да  чета и ако срещна нещо написано от нея , да разбера за внучетата. След рожденния ден на внука ми , тя сложи снимки и аз можах поне на снимки да ги видя. Все пак и благодаря за снимките.
Съжалявам за случилото се, но съм се съмнявам, че дъщеря ти е особено щастлива от подобен развой, пък бил и той по нейно желание. Според мене работата на майката е да намери нужните думи и подход и да възвърне самочувствието на децата, че са обичани.

# 44
  • Мнения: 11 327
Съжалявам за случилото се, но съм се съмнявам, че дъщеря ти е особено щастлива от подобен развой, пък бил и той по нейно желание. Според мене работата на майката е да намери нужните думи и подход и да възвърне самочувствието на децата, че са обичани.
Точно за това става дума. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт