Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 40

  • 34 911
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8
Много ви благодаря .. мога да пробвам с но-шпа. Надявам се да е безобидно. Simple Smile

# 691
  • Мнения: 177
Когато те боли или имаш такъв проблем може да пиеш. Няма да ти навреди Simple Smile

# 692
  • Мнения: 70
Здравейте момичета. Да ви споделя моя проблем и да ми кажете какво мислите. Закъсняваше ми с около 1 седмица , последния ми цикъл беше на 11 юли . След 1 седмица отидох на лекар да ме видят, но АГ каза че още е рано и нищо не се вижда да отида другата седмица. Аз реших да изчакам малко повече време и днес отидох при друг лекар(АГ) по спешност след мнооого леко кървене и след като ме прегледа ми каза ч е самия плоден сак е още много малък и че даже и пулс няма  (0,34см за 4,6 г.с ) това ми пише на амбулаторния лист . Каза утре да отида да си направя кръвен и да видим резултата какъв ще е и какво ще следва. Вие какво мислите . Това ще ми е 2-ра неуспешна, много съм притеснена и отчаяна . :С

# 693
  • Мнения: X
Е не бързай да се отчайваш де, още нищо не се знае, нормално е на ранен етап да се вижда само сакче. Пусни си кръвните (2 през 48 часа, от 1 не може да се разбере нищо), те ще покажат дали има развитие.

# 694
  • Мнения: 70
Ами АГ-то ми каза че има вероятност да е извънматочна щом не се вижда нищо. Надявам се да не е най-лошото.

# 695
  • Мнения: X
Ох, как ще е извънматочна, ако има сакче, щом се вижда сакче, значи е очевидно, че не е извънматочна. Сигурна ли се, че има сакче или не си разбрала? Кръвният ще ти покаже дали всичко е ок - ако нараства правилно, значи е ок, ако не нараства - значи бременността не се развива, но ако е видяно сакче, не е извънматочна.

# 696
  • Мнения: 70
Каза че се вижда плоден сак но е много малак и не отговаря на седмицата в коята трябва да е и че няма и пулс още и, а в тази седмица която съм трябвало вече да се види пулс.

# 697
  • Мнения: 35 113
Дай му шанс още поне седмица-две.

# 698
  • Мнения: 8
Не се притеснявай .. не мисли винаги най-лошото и всичко ще се нареди. Аз също съм в началото и имам леко зацапване но си повтарям че и това ще мине.Желая ти успех!

# 699
  • Мнения: 257
Много зависи ехографът какъв е. По мои изчисления сега трябва да си 6-та г.с. При мен пулс се видя чак в 8-ма. При много момичета на този етап още не се е виждало сърчице. Не се отчайвай. Може пък и овулацията да ти е била малко по-късна и ако и ехографът е бил смотан... В толкова ранна бременност често нищо не е ясно. Утре като мине кръвния тест може би ще имаш някаква представа дали резултатите си отговарят на седмицата, но при всички положения ще трябва малко търпение, докато се развият нещата Simple Smile Стискаме палци да е наред всичко

# 700
  • Мнения: 1 392
Ами АГ-то ми каза че има вероятност да е извънматочна щом не се вижда нищо. Надявам се да не е най-лошото.
И при мен беше така в началото . Просто е много рано. Казаха ми абсолютно същото и за извънматочна , но ми каза и да не се притеснявам защото е много рано. Повика ме пак след седмица с нов тест и така.  Последния ми цикъл беше 21 март, аз ходих на преглед към 28. Април , просто си беше много рано. Сега съм бременна в 23 г.с. така че не се притеснявай. Имай търпение. И успех

# 701
  • Мнения: 384
Пулс не е ли ясен в 6-7 седмица и пак зависи от апаратурата. Аз отидох 4 дни след закъснението (4 седмица) и се видя, предполагам. Поне доктора каза, че лигавицата е бременна Simple Smile и от там в 7 седмица, чухме пулс вече

# 702
  • Мнения: 5 468
Какъв е този доктор, който хем е видял плоден сак в матката, хем е казал, че може да е извънматочна. Вероятно не си разбрала. Щом се е видял плоден сак означава, че има бременност вътре в матката и се изключва извънматочна бременност. А като знам в някои АГ кабинети с каква остаряла апаратура работят... Кръвният тест ще покаже дали всичко е наред.

# 703
  • Мнения: 6 222
В кои седмици са безплатните прегледи по ЗК на ехограф?Записах се в 13 седмица и тогава не съм плащала нищо,каза ми че имам право на още два,но не и в кои седмици или не са фиксирани?Сега ще ходя в петък,когато съм в 18 седмица и ще си платя предполагам ехографа,каза ми по 30 лв. когато не е по ЗК и се чудя дали да не направя направо 4д при него,много му е модерна техниката да видим и потвърдим и пола,че втората ми ФМ е чак на 19 септември.

# 704
  • Мнения: 384
Ако си вземеш направление от личния за Женска консултация, всеки преглед е безплатен и ехограф, всичко Simple Smile (единственото, което аз плащам при изследвания или посещение е потребителска такса)

Общи условия

Активация на акаунт