Сватба 2018

  • 63 136
  • 741
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 319
Леле, колко много сте изписали. Party
Прочетох ви на един дъх.

Видях, че има чуденки за кувертите на Блексирама. Най-евтиното меню е около 50-60 лева, като алкохол и безалкохолно не са включени в цената.  bouquet Тук говоря за менюто за 2017. За 2018 още не е излязло. Сигурно за изложението им другия месец ще има ново меню и цени.

edit: Забравих да споделя. Преди няколко месеца като споменах на годеник ми за евентуален меден месец и той ми каза: Няма как и скъпа сватба, и меден месец. Разбирайте скъпа, според нашите възможности, не някакви кралски ритуали.  Joy

И аз съвсем бях отписала медения месец. Обаче онзи ден бях в позиция да преговарям, и тогава казах, че искам меден месец, ама няколко месеца след сватбата. Например на Аруба, Бали, Малдивите.
И той тогава ми каза, че ме е отрязъл, защото си е мислел, че имам в предвид директно след сватбата.
И при все, че ще идваме до Бг да се оженим, и трябвало да ми стига, според него.

Ама щом съм имала в предвид зимата, след сватбата, сме щели да имаме меден месец.

Ето поредното доказателство колко е важна добрата комуникация  hahaha Mr. Green

Последна редакция: нд, 24 сеп 2017, 17:50 от KaтастроФа

# 496
  • Мнения: 1 998
KaтастроФа, искам, искам снимки от този меден месец...... Grinning Силно ще стискам палци да го организирате, звучи страхотно Simple Smile

# 497
  • Мнения: 6 300
Момичетаа Simple Smile аз стоя, стоя и пак ме удари музата и идвам за съвет. Реших да нахвърлям примерен списък с гости, като подозирам, че не е пълен, и да направя някакво разпределение по маси д/г. Също така исках да видя и ориентировъчно колко покани ще ни трябват, та така стигнах до момента, в който започнах да мисля дали няма да успея аз да си измисля текстовете на поканите и сега ще ви покажа какво измислих. Като уточнение само, мисля да имаме един текст на покани за гости, отделен текст за моите родители, отделен текст за майката на мъжа ми, отделен за кумове и отделен за шаферки... много станаха Grinning
Ще се радвам да чуя мнението ви!

Скрит текст:
Това мисля да е текстът за гости

Ето, че настъпи този ден повратен,
тъй дълго чакан е от нас,
Когато две съдби в една се сливат
 и две сърца ще бият в едно до сетния си час.
Животът, казват, наниз е от бури,
Но песен бил, щом имаш си другар.
И срещнахме се – двама млади, луди,
Решихме две в едно да слеем,
И нека, който иска да се чуди,
Този живот заедно ще изживеем.

Този мисля да е за моите родители

И ето, че порасна вашето дете голямо
Без грижи и неволи, само в радости и смях.
И изиграхте вие най-важната си роля,
Усмивката да носи всеки ден и час.
Мамо, тате, знам, пораснах неусетно,
от малкото момиче няма и следа.
Благодаря за грижите безкрайни,
Дано да съм достойна ваша дъщеря!


Отделно ще добавя само часовете на ритуалите.
Хубав е тесктът за родителите, но нали поканата е от двама ви, т.е. нещо още ми липсва. Мъжлето ти остава изолирано.

# 498
  • Мнения: 1 998
Умишлено исках да е така. Поканата за майка му също смятам да е така от негово име. Simple Smile

# 499
  • София
  • Мнения: 59
Активността е била доста добра за последните няколко дни! Браво на вас, много ви се радвам Simple Smile
За съжаление, да ви споделя, че преди малко се върнахме от морска епопея, където търсихме ресторант за нашата сватба - резултат "zero"
Явно много сме закъснели. Та, ако някой се интересува (морски булки):
Свети Тома, Созопол: всички съботи са заети, има от 15ти септември нататък (даже и повечето петъци и недели вече са разграбени). НО ако искате, още има дати за юни 2019 Fearful
Хотелът на Дюни: ужасен човек, карах се с него по телефона, седяйки на бариерата и искайки да вляза да видя ресторанта и някой да ми даде повече инфо за сватби. След 3 разговора и намеса на свекъра, все пак влязохме на "обетованата земя", където се оказа, че правят сватба във фоаето на хотела (когато няма туристи), но си личи, че на Господинчото със зелени чипици не му се занимава ама хич!!!
Green Life Resort: много хубава комплекс, любезни хора, ама нещо май нямат ресторант за сватба 🤣
Света Марина: управителя е мн любезен, разведе ни навсякъде, но за мен ресторанта е доста тесен, а и дати няма много много, особено за юни 2018.
Приморец Бургас: само една дата намерихме с компромиси - 26/05. Много приятно отношение на управителя всичко, но след 12 трябва да се намали музиката заради гостите на хотела. Дават опция за пияно бара или наемане на друга зала за афтър парти.
Гранд хотел Поморие - побъркват се от сватби. Атриум е напълно запазен за юни 2018, а в др ресторант - нещо с К - има само една дата - 02/06 (под въпрос е дори тя). Куверти от към 30 и нещо до 60. 3 лева такса на човек за внасяне на мезета, ядки, алкохол (общо)
Сънсет ризорт Поморие - много красив комплекс, много красиво място за изнесен ритуал, много чиста и красиво! Куверти от към 40 до към 60лв (чакам оферта). Имат зала за сватби, но е на подземно ниво (няма прозорци). Ресторанта над нея е хубав, но на средата има неподвижен бюфет. Въпреки това помещението е мн голямо и сега ще мисля вариянти да е там АКО ИМА ДАТИ.
Извод: няма вече дати и пак нищо не направихме Sad

# 500
  • София, България
  • Мнения: 3 593
Лелеее работата е сериозна... чак пък толкова да няма дати. Fearful
Не би трябвало да ме учудва, в предвид че и нашият ресорант още преди 2 месеца беше зает изцяло в съботите и неделите , но не очаквах и по морето да няма.

Да ви кажа това е хубаво 😁 Значи, че хората отново са започнали да се женят Two Hearts

Надявам се да намерите точния ресторант за вас. Други ресторанти, които не са с хотелска част няма ли? Или вие държите да има хотел с ресторанта? А и този Свети Тома, който много беше харесала не може ли някой Петък? Или държите да е Събота. Понеже и ние държахме за Събота, но сменихме с Петък заради ресторанта. И определено не съжалявам. Струва ми се по-добър вариант Петъка.

# 501
  • Мнения: 519
Ама какво му е толкова специалното на този Свети Тома, че година по-рано всичко е запазено? Брачно щастие ли гарантира?! Ама че безумие.

Joanita, идват ми наум други варианти: търсете недели и петъци; търсете по-малко известни локации - където са се женили познати, приятели, роднини; търсете само ресторант, без хотел, в някой град; търсете извън сезон - не помня държиш ли на конкретна дата, но ако има голям наплив за май и септември, може би април и октомври ще са свободни. И най-важното - не се впрягай. Където и да е, както и да е, в този ден ще си щастлива. Другото са подробности.

(И внимавай с датите в края на май- по морето баловете масово се правят из курортите. Не вярвам да искаш тълпа пияни абитуриенти за съседи)

# 502
  • Мнения: 1 998
Лелеее и аз не мога да повярвам, че всичко е заето...
Аз да ви кажа пък исках сватба в петък, но я преместихме в събота, защото всички ме нападнаха какво било това да се женим в петък, кой правел сватба в петък, нямало да могат да дойдат....

# 503
  • Мнения: 519
Няма да могат, ако е в друго населено място и не вземат отпуск. То голямото трудно да излезеш час-два по-рано от работа, за да идеш на купон Simple Smile Според мен неделята е по-неудобна, че на другия ден всички гости с махмурлук...

# 504
  • София, България
  • Мнения: 3 593
Ах лелеее ... ако искат да идват!  Никой не ми трябва да се оженя 😁

Именно. Неделята е страшно неприятен ден за купон. Хич няма да ми е готино ако всичките ми гости си тръгнат в 11, защото трябва да стават рано.
Ако искат да дойдат на сватбата ми ще знаят с месеци по-рано, да си вземат отпуск. Ако не искат - прав им път.

Супер много се радвам, че ще е в Петък. После всички имат два дена да си изтрезняват и да си почиват. Simple Smile

Кофти за гр.София, че в Петък (работен ден) ще ми трябва поне 30% повече време за придвижване между точките от Събота да речем....

# 505
  • Мнения: 1 998
И аз смятам, че петък е много по-добре от неделя, поради същите причини, но здраве да е, сега пък много си харесвам датата 19.05 и не съжалявам. Казах си, че такива дреболии няма да позволя да ми развалят настроението и да си изкарам хубаво мечтаната сватба! Simple Smile

# 506
  • Мнения: 6 300
За морските булки. Разгледайте Реджина Маре  и Примеа Бийч Резиденс на плаж Нестинарка до Царево. Имат хубава зелени дворове за изнесен ритуал, а може и на плажа пред хотелите.  Единят е с ресторант на плажа. Качените от мин снимки по-назад в темата на стр. 31 са от Режина ма.е.

# 507
  • Burgas
  • Мнения: 106
Joanita погледни в Свети Влас, Царево, Лозенец има хубави хотели които няма да ти откажат другия вариант е Шато Медово. Да се похваля ние вече официално имаме ресторант

# 508
  • София
  • Мнения: 59
Leidi_nimeriq - ЧЕСТИТОООО!!!👏
Кой е?
Момичета, много ви благодаря за всички предложение, просто изискванията, по които търся (не точно мои) са прекалено много.
1. За друг ден освен събота - нямало шанс, гостите са от цяла Бг и ще им било неудобно
2. Трябвало да е на плажа едва ли не, така иска младоженецът
3. Созопол и Поморие ми е периметърът - всичко друго било далеч и не знам си какво.
А беееее, какво да ви разправям - страшна работа 🤣
Няма значение - аз искам всички да са доволни (родата бъдеща и настояща) и не се сърдя на никой - просто търся така, че всеки са се зарадва Simple Smile
Сега стискам палци за Sunset Resort - само дано да стане - много ми хареса..... 💕

# 509
  • Burgas
  • Мнения: 106
Спряхме се на Аквата най-добре и ни хареса най-много. За тези изисквания виж Amaya Beach в Крайморие или някой ресторант в Черноморец ( там църквата е уникалнааа)

Общи условия

Активация на акаунт