Ако... знаеше бъдещето, щеше ли да промениш нещо? (тема-клише)

  • 12 278
  • 321
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Да, ще го променя. Ще махна две-три гадости, както бе написала по напред една съфорумка. Тези гадости имат дълъг живот... И освен това щях да се предпазя от добротата си. Нямаше да остана без приятели. И нямаше да изложа брака си на опастност. Да, искам да има такъв начин, жалко, че няма.

# 61
  • Мнения: 444
Да, ще го променя. Ще махна две-три гадости, както бе написала по напред една съфорумка. Тези гадости имат дълъг живот... И освен това щях да се предпазя от добротата си. Нямаше да остана без приятели. И нямаше да изложа брака си на опастност. Да, искам да има такъв начин, жалко, че няма.
Защо искаш да се "предпазиш" от добротата си? Това не е порок, а благодетел! Много хора искат, но нямат силата да са добри! И как точно би предпазила брака си? Аз също нямам "приятелите", които имах преди! "Приятел в трудност се познава" ...след като ги нямаш, значи не са ти били приятели!
Извинявай за въпросите, но разпознах себе си до някъде в поста ти...

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, ще го променя. Ще махна две-три гадости, както бе написала по напред една съфорумка. Тези гадости имат дълъг живот... И освен това щях да се предпазя от добротата си. Нямаше да остана без приятели. И нямаше да изложа брака си на опастност. Да, искам да има такъв начин, жалко, че няма.
И как разбра, че в бъдеще ще имаш гадости, че да ги премахнеш, че ще си добра и ще си без приятели?

# 63
  • Мнения: 8 810
Натиснах "да" в анкетата, защото искам да се променят изцяло последните 30 години от живота ми.
Не мисля обаче, че мога. Каквото има да му се случва на човек, случва му се. Само си мислим, че избираме и променяме. Поне аз не избирам и не променям, независимо какви решения взимам и какви ходове предприемам.

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ЪН, как разбра, че имаш още 30 години живот?

# 65
  • Мнения: X
Да, ще го променя. Ще махна две-три гадости, както бе написала по напред една съфорумка. Тези гадости имат дълъг живот... И освен това щях да се предпазя от добротата си. Нямаше да остана без приятели. И нямаше да изложа брака си на опастност. Да, искам да има такъв начин, жалко, че няма.
И как разбра, че в бъдеще ще имаш гадости, че да ги премахнеш, че ще си добра и ще си без приятели?
  това са последните от година събития в живота ми, които искам да променя. Явно не съм се изразила ясно....
Хепи, няма хора които да искат да са добри. Но ти благодаря за утехата. Бракът ми е здрав, но аз с предоверие щях да го загубя. Като си помисля какво ме е заобиколило и какво преживях, се получава една огромна обица. Може би е за добро.

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, нима не разбра, че в темата се пита не за промяна на миналото, а за промяна на бъдещето, което още не си преживяла?
Очевидно и Ън не е разбрала, но то е толкова ясно поставено, как така не сте разбрали.

П.П. Да изпреваря въпроса за какъв ми е проблемът на мен - нямам проблем. Забавлявам се как само авторката знае какво точно пита.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
ОставИ хората да пишат това, което сметнат за добре. Нали ти писа каквото реши за себе си, няма нужда дадаваш наклон на мислите и тълкуванията на хората. Така съм решила - така съм поставила темата и много добре си се получава дори. Не се опитвай да контролираш,няма да ти позволя. Ако трябва на всеки пост ще те репликирам и ще повтарям, че всеки е свободен да напише това, което мисли по темата. Щом смята, че е за миналото - да пише за миналото. Щом смята, че е за бъдещето - дапише за бъдещето. Ти не си назначена нито за цензор, нито за контнрольор.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тогава анкетата няма никакъв смисъл. Едни отговарят за едно, други за друго.
Ех, обичам фантастика, но не толкова слаба. Препоръчвам Светкавица на Дийн Кунц. По темата е. "Пътешественикът във времето и неговата жена" също е много хубава.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Да съм ти искала мнението? Не съм. Затова, ако обичаш, не ми казвай от какво имало смисъл, от какво нямало и как било  направено. Така съм решила - така съм направила. Колко пъти да го кажа още? не че ми пречи да повтарям, свикнала съм, нали това ми е част от работата, та ако трябва ще ти го напиша още пет-.шест пъти, ако не си разбрала. Трябва да ти проведа кратък курс по това как отговарят хората на анкети ли?

# 70
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има тема - пиша в нея. Нямам нужда от покана за мнението ми. Съответно ще казвам каквото реша, а не след забрана какво да не казвам.
По отношение на анкетата - отговорите са неточни, когато въпросът е неточен. Но няма значение, защото всеки си мисли за миналото и си мечтае то да изглежда идеално. А бъдещето затова е бъдеще, то ще бъде такова, каквото ще бъде. Ако някой погледне в него и направи опит за промяна, значи или не е видял бъдещето, или не е възможна промяна.

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Лиляна, стига вече!  Нарочно съм написала така въпроса и анкетата, колко пъти да ти го кажа! ОставИ хората да четат, гласуват и тълкуват както намерят за добре! За теб така изглеждат нещата, разбрах! Казах ти, няма ти да контролираш темата, нито отговорите на хората. Ако не си доволна - отворИ си друга тема на тема критики към тази тема. Ти си само един от всичките хора и колкото и постове да напишеш, няма да получиш по-голяма тежест.

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Щях да променя много неща. Ама как ли би могло  да стане...

# 73
  • Мнения: 22 036
Има много неизвестни в задачата. Всеки сигурно би бил изкушен да каже "да", но дали ще мога да видя и бъдещето след промяната? Колко различно би било и какви други проблеми бих създала, оттървавайки се от един.

Живота се живее, какъвто и да е. Някои са с повече късмет и успехи, други с по-малко или с никакви. В крайна сметка изходът е един и е хубаво да можем да се наслаждаваме на времето от-до.

В този смисъл, не бих си дала зор да мисля твърде много. Ясно е, че принцеса няма да стана, та се стремя поне да ми е комфортно и да си доставям удоволствия доколкото мога.

# 74
  • Мнения: 30 802
Ами аз непрекъснато си променям бъдещето. Спирам се, поглеждам, екстраполирам и казвам- ако продължа така, резултатът ще е ABC. Само че аз ще преместя стрелата на влаковата линия и най-вероятно резултатът ще е XYZ.

Общо взето действам по еврейската поговорка- ако човек не стане по-добър, ще стане по-лош. Тоест винаги гледам да добавя още нещо, да придвижа нещата в позитивна посока. А бъдещето действа с натрупвания. Като погледна назад, винаги едно малко действие на мястото на бездействие и сдухване е водило до големи резултати. Та накрая човек може да се сдобие с доста различно бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт