Държавата плаща за обучение в Кембридж?

  • 15 546
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 479
В България студентите също са подпомогнати от държавата с общежитие както и за студентската такса.
В България - да, на базата на законови разпоредби, но не и в чужбина за подобни КУРСОВЕ
Да, в Англия е доста по-скъпо, но тук идва уж елемента подпомагане на талантливо дете...
Къде видяхте таланта ? Това си е едно обикновено приемане срещу заплащане в частно училище, където конкуренциятане не е  сериозна. Защо държавата трябва да плаща за надстандартна процедура ?

Виж, ако ставаше дума за университета Cambridge, това е друг въпрос, но самият университет  винаги се постарава техен студент да не го напусне поради невъзможноаст от заплащане.

# 31
  • Мнения: 290
А нямам представа какъв е колежа и колко лесно се влиза. Навремето бях чела, че тогава, 2015г, само него са приели от цяла България при условия на голяма конкуренция и по това съдя, че е умен, но може и да греша.

# 32
  • Мнения: 2 113

Изказването на момчето насочва към всичко друго, но не и към умно дете, за жалост.
 Syringa, губиш доверието на аудиторията, очевидно сочиш нелепи неща, само и само темата да се подбутва и то с определена тенденция.

Последна редакция: пт, 18 авг 2017, 17:35 от Deborana

# 33
  • Мнения: 290
Ха, хич и не целя доверието на аудиторията. Grinning или да подбутвам темата.
Всеки сам може да прочете из нета какво е пишело във вестниците преди 2г.
То пък защото като е подбутвана темата и нещо може да се направи, че платили общежитието на Марсело. Кучетата си лаят, керванът си върви...

# 34
  • Мнения: 603
Знаете ли кое е различното в тази история?Родителите му нямат пари за образованието му и искат от държавата. Това колко пъти сте го чували по новините?Много. Ромският манталитет е такъв. Майка му вероятно не работи. А дали знаете,че много родители идва издържат децата си в Англия,за да могат да учат?С какво това дете  е по-важно от нас?С нищо. Славят го,защото от неговия произход повечето са неграмотни същества,които нямат средно образование дори.
Нямам друго какво да кажа. И още нещо - той не учи в Кембридж. Учи в някакво частно училище там наоколо. Anguished

Именно.

Това НЕ Е  онзи Кеймбриджки университет (University of Cambridge),  който масово си представяте.

 Това е две-годишен курс в  в същото населено място.

Никаква математика на английски и пр. не е издържал.



По тази логика МОН не са направили разликата между университета и средното училище. Това най-много ме дразни.

# 35
  • Мнения: 119
Това дете е учило в Монтана в едно изключително посредствено професионално училище, в което дори не се е отличавало с някакви възможности. Това да бъдеш приет в такова частно училище в Англия изисква основно пари. Ясно е, че тук играят роля фондации и организации, които подкрепят ромите. Едно е факт-семейството добре си изигра картите и 90 процента от децата в езикови и математически гимназии, ако имаше кой да им даде пари , могат да учат в такива английски училища. Грозното е, че го превърнаха в герой.

# 36
  • Мнения: 257
Според мен държавата трябва да инвестира пари в тукашните университети, вместо да ги излива за покриването на такси за чужди университети.

Мнението ми няма нищо общо със случая на момчето, камо ли с етническия му произход. Просто си мисля, че тук средствата, с които разполага държавата, не се разпределят правилно...

# 37
  • Мнения: 979
Аз мисля че в частно училище може да учи всеки,който плати, дори и посредствените. Това с изпитите го оставете. На шесто класиране с 2.23 Joy

# 38
  • Мнения: 257
Това може и да важи за България, но Кеймбридж определено не е просто "частно училище", и се влиза с цедка Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 883
Това може и да важи за България, но Кеймбридж определено не е просто "частно училище", и се влиза с цедка Simple Smile

Само че, въпросния младеж не е в "онзи" Кейбридж.
Училището е частно пансионно СРЕДНО . Казва се CATS Cambridge College и няма нищо общо с унивеситетът Cambridge .

# 40
  • Мнения: 1 479
.... Кеймбридж определено не е просто "частно училище", и се влиза с цедка Simple Smile
Ако беше приет действително в световно известният University of Cambridge, много се съмнявам че някой от присъстващите би имал забележка към помоща от държавата, макар тя да би била и нерегламентирана.

В случаят това дете е карало подготвителни КУРСОВЕ в частно СРЕДНО училище. След завършването им е прието в малкото и сравнително ново (от 1985г)  Cambridge School of Visual & Performing Arts. Няма да го намерите в класациите. Пак няма нищо общео с  University of Cambridge и пак държавата му плаща обучението. Кеймбридж се казва само града.  Simple Smile

Тя и дъщеря ми изкара най елитните частни училища в САЩ - средно, университет и МБА ама държавата не и плащаше нищо.

# 41
  • Мнения: 40 914
Писах след като четох първата страница, после видях, че и други са писали същото, даже с подробности.

Последна редакция: ср, 23 авг 2017, 16:31 от Черна станция

# 42
  • Мнения: 257
Сега погледнах по-обстойно статията и разбрах. Е, все пак си важи мнението ми от по-нагоре:

Цитат
Според мен държавата трябва да инвестира пари в тукашните университети, вместо да ги излива за покриването на такси за чужди университети.

Сменете думата "университети" със "средни училища"... и си оставаме на същото Simple Smile

# 43
  • Мнения: 19 012
Хора , във всяко второ мнение се пише, че не е университетът в Кеймбридж, разбрахме вече  Mr. Green

Държавата си прави ПР, какви талантливи циганета е изучила, барем се отклони вниманието от това, че 95 % от етноса името си не могат да напишат без грешка и напускат училище, за да раждат на 15....

# 44
  • Мнения: 31 678
Няма да е лошо някой да осъди държавата за дискриминация. Убедена съм, че ако кандидатстват родители с умни деца от чист бг произход, няма да им се помогне.
Откъде накъде ще помага избирателно. Или ще помага на всички деца или обучението да е ангажимент изцяло на родителя.

Общи условия

Активация на акаунт