Държавата плаща за обучение в Кембридж?

  • 15 553
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 020
утре в "Преди обед" пак ще ни занимават с Марсело
https://www.facebook.com/prediobed/photos/a.216805118385505.6167 … ype=3&theater

# 76
  • Мнения: 1 485
Мъчно ми става за всички дискриминирани български деца с капацитет не за измислени частни колежи, а за наистина елитни учебни институции. Както и за родителите им, които или са принудени да теглят кредити, или да разпродават имоти, за да платят дори само таксите. Абсолютен скандал ми е историята с този Марсело.

# 77
  • Мнения: X
Цитат на: Refrenolog link=topic=991443.msg36525512#msg365255о12 date=1522685482
утре в "Преди обед" пак ще ни занимават с Марсело
https://www.facebook.com/prediobed/photos/a.216805118385505.6167 … ype=3&theater

Ако нямаш дистанционно, ползвай копчетата със стрелките, които са някъде на задната част на телевизора.

# 78
  • Мнения: 31 780
Мъчно ми става за всички дискриминирани български деца с капацитет не за измислени частни колежи, а за наистина елитни учебни институции. Както и за родителите им, които или са принудени да теглят кредити, или да разпродават имоти, за да платят дори само таксите. Абсолютен скандал ми е историята с този Марсело.

Тъжно е да. Но какво се прави по въпроса? Нищо. Само се пише във форума колко е несправедливо.
Що не вземете няколко от вас майки да поискате от държавата да ви обучи в елитни училище децата. И ако откаже, осъдете ги за дискриминация. Откъде накъде ще плаща само на едно дете и то циганин, а на български деца ще отказва.

# 79
  • Мнения: 683
Аз писах до МОН. Получих отговор. Слагам снимки, че не знам иначе как да го направя без да ми се виждат данните.


# 80
  • Мнения: X
Интересно...Ще рече човек, че няма други добри учебни заведения с по-ниска такса. "Котките" или смърт!

# 81
  • Мнения: X
"МОН подпомага обучението на ученика Марсело Илиев от началото на академичната 2015 година след успешно положен изпит в Кеймбридж."

"Обучението се осъществява по двугодишна програма, по 10 учебни предмета, водени на английски език. След изпитите завършилите колежа се насочват към различни университети в Западна Европа."

Не би ли трябвало това двегодишно обучение вече да е завършило или аз не смятам правилно?!

# 82
  • Мнения: 1 485
Аз не намерих никаква информация за приемни изпити в сайта на колежа. Може би е държал изпитите IGCSE, но те не са свързани точно с това учебно заведение.

И от МОН явно не разбират, че тук проблемът е, че едно умно дете получава преференции на база етнически произход, което е недопустимо.

# 83
  • Мнения: 1 479
Аз не намерих никаква информация за приемни изпити в сайта на колежа.
Училището е изключително за чужденци и програмата му е подготвителна, т.е. да подобри езика им и да свикнат с учебният материал преподаван в Англия.
Именно затова и "изискванията" са символични и нямат нищо общо с конкуренцията при приемните официални тестове/изпити. За IELTS се изисква от 3.5 до 5.0 за различните програми а който няма такъв направен тест прави събеседване-тест по скайпа.  Wink
Както се вижда училището изисква минимални знания по езика, т.е да има горе долу някакви основи.
Може би е държал изпитите IGCSE, но те не са свързани точно с това учебно заведение.
В училището ги подготвят за такъв тест. Важи само за определена училищна програма.

Такива кандидати нямат абсолютно никакъв шанс ако искат да влязат в нормални средни у-ща където  трябва да се съревновата наравно с останалите.

# 84
  • Мнения: 1 485
Точно затова не става ясно какви "приемни изпити" е държал Марсело. Сигурна съм, че и от МОН не са много наясно, съдейки по отговора, който са дали.

# 85
  • Мнения: 1 479
... тук проблемът е, че едно умно дете получава преференции на база етнически произход, което е недопустимо.
На практика е точно така. Доколкото разбирам НЯМА официална държавна програма за следване в средни чуждестанни у-ща в чужбина. В други страни има подобни програми специално за деца от семейства с ниски доходи, но те се подбират и по други допълнителни  официални критерии(успех и език). Държавата им плаща разходите само за 1г. Това е един вид обучение на език.

# 86
  • Мнения: X
Ами за какви 1000 кандидати, от които бил избран само Марсело пише министерството?

# 87
  • София
  • Мнения: 16 055
То на чиновниците от МОН ако им е ясно за какво и къде пишат - направо ще се оженят.
Там от години се назначава породист офисен планктон.
Много говори и нищо не казва.
Обучението на подопечните си върви, въпреки техните усилия.
Халал да му е на Марсело обучението.
Но дано други мангалчета не го последват.
ПП - не съм отхвърлен кандидат за сладка чиновническа длъжност в държавната администрация.

# 88
  • Мнения: 1 479
Ами за какви 1000 кандидати, от които бил избран само Марсело пише министерството?
"Смееш ли да питаш, казва ли ти някой". (с)

От така подадената и непрецизирана информация от министерството/СМИ това съвсем не е ясно. По скоро е съзнателна информационна манипулация предназначена за етническите българите за да не задават много неудобни въпроси.

Ако искаха да кажат, че Марцело си е извоювал заслужено мястото, побеждавайки кандидатите в конкурса , то за това има специален конкурс за стипендии на същото училище
http://www.boardingschools.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bc%d0% … 0%bd%d0%b8%d1%8f/

Да, ама ако е победил в конкурса за стипендии би трябвало той да има получена такава и тогава не е нужно заплащане на обучението му.

Ако уж 1000 души се състезават, то къде се провеждат тези изпити и какво точно представляват като форма и статут (например SSAT или PSAT)? Тази безлична и неконкретна форма на споменаване на "изпита" в информацията на министерството/СМИ говори или за непознаване на случаят или за неговото съзнателно прикриване, защото в случаят не става въпрос за приемни изпити в истинския смисъл а за свое тестиране/събеседване с представител на училището по скайпа.
Отбелязва се че били много "гъвкави" при приемането на чужденците.  Wink Много се съмнявам в цялата история на това учебно заведение да е отказано приемането дори на 1 кандидат предвид на около 40 000 паунда за 1година.

# 89
  • София
  • Мнения: 10 825
Може би е спечелил стипендия за 20% отсъпка от такса обучение. От 40 хиляди паунда като се махнат едни 8 000, пак си остава доста крупна сума, която да покрие Министерството.
Нямах представа, че МОН спонсорира гимназиално обучение на деца в чужбина. Когато синът ми направи 15 години ще пратя документите му в няколко бординг училища и ще кандидатства за де-що има частични стипендии. Надявам се чиновниците в министерството да бъдат така щедри и към него и да отделят някакви скроми 50-60 хиляди левчета да изучим и мойто дЯте.

Общи условия

Активация на акаунт