Лазер, Фото, Elos или Електроепилация – 5

  • 67 522
  • 744
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 860
Аз мисля, че зависи и от индивидуалностите на кожата. Моята явно е по-чувствителна - не мога да кажа дали при друг ще има същия ефект. Peace

Сумарно съм правила може би над 100 процедури навсякъде по тялото - към момента нямам абсолютно никакви белези или пигментации. Дано така си остане и занапред.
Тези силни изгаряния, за които споменах, се случваха само първите няколко процедури - когато космите ми все още бяха твърди, дебели и добре пигментирани. Това беше доста отдавна, както споделих - преди 7-8 г.

Към момента, след процедура обикновено имам по няколко драскотини (не знам каква дума да използвам за по-точно описание), разпръснати из третираната зона. Нищо фатално или набиващо се на очи. Минават напълно за около седмица. Но е много важно да бъдат грижливо пазени от слънцето, защото, като всяко увреждане на кожата, колкото и да е леко, има шанс да се пигментират.

Обикновено козметичката подбира степента, на която ще те работи, на базата на тена ти и въз основа на степента, с която са третирали зоната, при предишното ти посещение. Може да помолиш да я намалят, разбира се, но тогава навярно голяма част от по-слабо пигментираните косми няма да бъдат повлияни, което може да направи цялата процедура неуспешна.

Всяка манипулация с лазер крие рискове. Ако някой ви гарантира на 100%, че кожата ви няма да реагира негативно - лъже ви. Просто това няма как да се предвиди.

# 166
  • Мнения: 5 998
Благодаря за подробния отговор. Ще го имам предвид.
А колкото до времето между две процедури на крака, и на мен ми се вижда малко месец, но и на мен толкова ми бяха казали - месец-месец и половина.

# 167
  • Мнения: 5 860
Ами, аз месец - месец и половина след процедурата на подбедрици нямах нито един косъм в тази зона, та и да отида, не знам какво биха могли да третират. Simple Smile

# 168
  • Мнения: 10 257
Попитах къде си, защото точно САЩ е "люлката" на лазерните процедури.
Доколкото знам, там работят с много по-добри лазери от тези, с които разполагаме на родна почва. А и, поне според това, което съм чувала, там регулациите и рестрикциите спрямо този вид процедури са доста по-затегнати - тук, в България, имам чувството, че дори и да те обезобразят, ще пиеш една студена вода и това е. Laughing При вас поне законите се спазват и никак не е трудно да замъкнеш някого в съда.

Гърненце, уж така де, че и в един огромен институт ходя, не къде да е, но риск винаги има.

Да, но нали и крака каза, че си правила?
Е краката не ги мисля толкова, а и те на солариум най-трудно потъмняват. Вярно че облъчването е едно и също на всякъде, но лицето ми е по-важно.


Космите винаги трябва да са обръснати / подкъсени преди лазерната процедура. Това не пречи на растежа - те ще си "набодат" леко до 10-ия ден след манипулацията, ще израснат няколко милиметра и после би трябвало да започнат да падат до пълно изчистване на зоната (трябва да изглежда така, все едно си я минала с епилатора).
Странно е, че са те накарали да се върнеш след едва месец. newsm78 Това е много, ама много малко време. При мен, месец след процедурата на краката (правих точно подбедрици) нямаше абсолютно никакви косми! Все още не бяха започнали да растат наново, след като бяха опадали от предишната манипулация. Знам, че на краката е най-добре да се прави лазер-сесия веднъж на 2-3 месеца, ако не и повече. Моят личен опит потвърждава тази закономерност. Нямам представа защо те карат да се върнеш толкова скоро. Rolling Eyes
Те ме накараха след месец да дойда пак, сигурно да ме обрънзат пак едни 300$. Но като нищо може и след два месеца да отида.

Тази сутрин се гледам значи леки червенинки покрай косъмчетата където са били имам, но леки. Горна устна е леко надута, но червенини нямам. По-скоро аз си я виждам само леко надута.. С нищо не съм се мазала снощи.
Прочетих какво сте коментирали, аз по време на краката освен леко затопляне друго не съм усетила. Устната – по-скоро беше като игли да ми забиваха, такива кратки и на няколко места само. Устна така ли се прави? Краката пътечка до пътечка движи уреда и ги обиколи целите, съответно повтори тук там. Но устната на няколко места стрелна. Освен светлината да обхваща и съседни участъци.

# 169
  • Мнения: 335
Аз пък искам да попитам тези които правят лазер на пълен интим, опада ли им на срамните устни окосмяването след процедура? Защото правя вече четвърта процедура фото, всичко друго добре, но там гадините не мърдат. Да изчакам ли още процедури, защото операторката каза, че най - трудно се повлиявали там или да търся лазер?

# 170
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Тази сутрин се гледам значи леки червенинки покрай косъмчетата където са били имам, но леки. Горна устна е леко надута, но червенини нямам. По-скоро аз си я виждам само леко надута.. С нищо не съм се мазала снощи.
Прочетих какво сте коментирали, аз по време на краката освен леко затопляне друго не съм усетила. Устната – по-скоро беше като игли да ми забиваха, такива кратки и на няколко места само. Устна така ли се прави? Краката пътечка до пътечка движи уреда и ги обиколи целите, съответно повтори тук там. Но устната на няколко места стрелна. Освен светлината да обхваща и съседни участъци.

то как пътечка по пътечка да ти правят на горна устна? Не сравнявай площта на краката и на устната. Моята процедура трае не повече от 5 минути, десетина щраквания имам( но ми правят и брадичката). Надувания и зачервяване не съм наблюдавала, само един път усетих някакво смъдене, което премина буквално, докато се прибера. Задължително мазане със слънцезащитен крем, фактор 50! Ама задължително, независимо колко е облачно навън. Минимум седмица след процедурата! В моето студио заедно с очилата ти продават и огромна туба крем- слънцезащитен и охлаждащ, с алое.

# 171
  • Мнения: 54
Привет, момичета! Дъщеря ми е на 20г. Има много мъх (нежни, меки, къси руси косъмчета) и руси косми по лицето. Мъх има по бузите, а косми и мъх по бакенбардите и шията. Ходи на преглед при ендокринолог. Докторката и казала, че най-вероятно няма хормонален проблем, но да си направи DHEA-S и андростендион. Вие правили ли сте си изследвания на тези хормони или на други? Ако да - споделете, за да и кажа да си направи и други хормони, ако трябва. След празниците ще си прави изследванията и ако няма хормонален проблем ще се подлага на епилация. Ако някоя от вас е била със същото окосмяване, нека предложи кое е по-добре - лазерна или фотоепилация? Чета, че преди това космите трябва да са бръснати, това в студиото ли става?
Благодаря Ви!
 

# 172
  • Мнения: 10 257
........то как пътечка по пътечка да ти правят на горна устна? Не сравнявай площта на краката и на устната. Моята процедура трае не повече от 5 минути, десетина щраквания имам( но ми правят и брадичката). Надувания и зачервяване не съм наблюдавала, само един път усетих някакво смъдене, което премина буквално, докато се прибера. Задължително мазане със слънцезащитен крем, фактор 50! Ама задължително, независимо колко е облачно навън. Минимум седмица след процедурата! В моето студио заедно с очилата ти продават и огромна туба крем- слънцезащитен и охлаждащ, с алое.


Ясно, и при теб горе долу като при мен са обработили горна устна. Да, 5 мин най-много. Просто ми стана интересно тия няколко щраквания дали обхващат цялата зона над устната, а не само там където усетих единични пробождания.

За слънцезащитния ме предупредиха вече, намазана съм Hands Plus1

# 173
  • Мнения: 5 001
Мен досега са ме правили само с диодни лазери и последното нещо, което бих казала за тях, е, че са "слаби". Crazy

При малко по-силна настройка, направо махат кожа - не косми, кожа, буквално (!) (случвало ми се е при първите няколко процедури, които правих, но това беше отдавна).

Изобщо не е позволено да те работят, ако скоро си ходила на море! Моля ви, не пишете такива неща, че ще вземе някой да се обезобрази, заради подобни безумни писаници по форумите. Praynig

Не е така. Правили са ме след море, няма да пиша тук името на студиото, но ако някой иска може да провери. При това си бях с доста тен, нито ме боля, нито ми пареше. Ходя в момента на александриден лазер и там забраните са доста. И казвах, че са слаби диодните в сравнение с александридните, попрочетете в гуугъл, тъй като нямам намерение да убеждавам никого.
Аз съм си намерила точния лазер за мен, даже мога да се похваля, че на едната зона нямам нищо вече. Сега правя нови зони и съм си доволна.

# 174
  • Мнения: 5 860
... попрочетете в гуугъл, тъй като нямам намерение да убеждавам никого.

Чели сме. Peace Точно затова твърдим, че е недопустимо да не се ползва слънцезащита или да се прави процедура на кожа със силен тен, с какъвто и да било лазер.

А менте-студиата в България никак не са малко... Да не кажа, че са преобладаващи, за съжаление.

# 175
  • Мнения: 5 860
Просто ми стана интересно тия няколко щраквания дали обхващат цялата зона над устната, а не само там където усетих единични пробождания.
Предполагам, че е само там, където си усещала боцкания. При мен, например, понякога се пробват да уцелят един-единствен косъм, който са забелязали, с едно щракване на лазера.

Аз пък искам да попитам тези които правят лазер на пълен интим, опада ли им на срамните устни окосмяването след процедура?
Правила съм към 4-5 процедури на пълен интим. При мен абсолютно всичко опадаше след лазер-сесиите, но тъй като не забелязах голямо разреждане на космите в тази зона в дългосрочен план, се отказах от по-нататъшното ѝ третиране. Просто при мен тя единствена не се повлия добре.

# 176
  • Мнения: 478
Аз пък искам да попитам тези които правят лазер на пълен интим, опада ли им на срамните устни окосмяването след процедура? Защото правя вече четвърта процедура фото, всичко друго добре, но там гадините не мърдат. Да изчакам ли още процедури, защото операторката каза, че най - трудно се повлиявали там или да търся лазер?
Направих вече 3 или 4 процедури на пълен интим. Наистина ефектът на срамните устни най-малък от цялата зона а и от другите зони (правя горена устна, брадичка, гърдите, подмишниците, седалище, бедра).

# 177
  • Мнения: 93
Аз пък искам да попитам тези които правят лазер на пълен интим, опада ли им на срамните устни окосмяването след процедура? Защото правя вече четвърта процедура фото, всичко друго добре, но там гадините не мърдат. Да изчакам ли още процедури, защото операторката каза, че най - трудно се повлиявали там или да търся лазер?
Аз правя процедури от 1 година и всеки път навсякъде падат, после обаче си порастват макар и по-тънки... тъкмо бях на косъм да се откажа след 6-тата процедура и О,чудо - изчезнаха отгоре и сега порастанаха само отдолу - явно там е по-трудно - да.

# 178
  • Мнения: 335
Благодаря за отговорите, ще продължавам да ги мъча!

# 179
  • Мнения: 154
Включвам се пак с два въпроса :
Днес ми дойде цикъла, и се чудя какво хапче мога да пия което да не направи проблем, защото в събота съм на процедура ? Но шпа или спазмалгон ?
И втория е- вярно ли е, че боли повече лазерната процедура по време на цикъл ?

Общи условия

Активация на акаунт