Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 56

  • 105 395
  • 742
  •   1
Отговори
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Интериорен и екстериорен стил по аматьорски
Добре дошли в тема 56!



Старите теми
Скрит текст:

# 1
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Pyjamka  bouquet за темата и прекрасната заглавна снимка.

За ламперията от предната - може и без да се шкури, ако е сравнително равно и гладко покритието.
С грунд и после боя.  Wink С тапети ще стане достааа по-трудоемко, в смисъл трябва да се изрязват по дължина на летвите ..поне аз така си го представям.
Имам подобна вкъщи, чакам да приключат по-големите неща, да я боядисам. Много ми е уютна на мен и на сърце.  Heart Eyes С тебеширена боя вероятно ще я правя, да е по-матово и покривно.

# 2
  • Мнения: 4 991
И аз много харесвам ламперии и не бих махнала, ако имах. Даже се чудех дали да не направя у нас, обаче дървените са ужасно скъпи, а ПВЦто не съм сигурна, че ще изглеждат добре. Ето тези ги обмислях сериозно.

# 3
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Аз много се чудех за пвц за коридора, точно така до средата на стената, ама все ми се струва, че ще си стои изкуствено.  
Дървената към кухнята не си я давам, надявам се да покажа по някое време резултат.  Wink

# 4
  • Мнения: 4 991
Аз много се чудех за пвц за коридора, точно така до средата на стената, ама все ми се струва, че ще си стои изкуствено. 
Точно за коридора и кухнята покрай трапезарната маса я мислех аз и по същата причина се отказах. Ама ще събирам пари за дървена, някой ден... И над нея - тапети.  Heart Eyes

Покажи твоята, когато е готова, много съм любопитна как ще изглежда реновирана ламперия. И ще позавиждам благородно.

# 5
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Аз много се чудех за пвц за коридора, точно така до средата на стената, ама все ми се струва, че ще си стои изкуствено.  
Точно за коридора и кухнята покрай трапезарната маса я мислех аз и по същата причина се отказах. Ама ще събирам пари за дървена, някой ден... И над нея - тапети.  Heart Eyes

Именно  Hug

Аз честно казано и такава пвц май не съм виждала на живо наредена, само в магазина и може би за това не си я представям.

# 6
  • Мнения: 337
💐
Това, което ми се иска да вкарам в повече в новия си дом, е уют. Признавам си, че в предишния не се бях справила добре. Но с бебе на път нещата са различни, приоритетите също. Сега имам време да обмисля нещата. А и с течение на годините, възприятията ми се промениха. Като гледам снимките, представите на различните хора за уют са доста различни. Затова е полезно да видиш друг опит и да намериш вярната посока. За себе си. Благодаря!

# 7
  • Мнения: 5 234
Много полезна тема!  bouquet

# 8
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 667
На ламперията бих и сложила фасаген или латекс, тогава не се нуждае от грунд и не се променя цвета и.

# 9
  • Мнения: 7 871
Ние стигнахме до пренасяне, до рамкиране/прерамкиране на картини/гоблени/снимки... но покрай забавянето в ремонта имахме леееекичка смяна на концепцията и аз се изложих Pensive Купиха такива табуретки с пейка
 
Скрит текст:
,
така, че голямата да служи за масичка (шкафче за настолни игри) пред дивана, както и за табуретка да си вдигне човек краката... плюс двете табуретки да се местят пред креслото и пак за дивана (четворка е), но сега хич не ми се връзва с другата част на мебелировката Disappointed Relieved
Изведнъж се оказа, че не трябва да имам елемент в посока "ретро", а кокетничко... нещо като това
 
Скрит текст:
и това
.
Чудесно, намерих, но за целта първо трябва да продам онези, че бюджета приключи (даже не съм им сглобявала краченцата, само са извадени от оригиналния скъсан от транспорта кашон...). Идеи къде и как да се "освободя" от неудачната покупка?

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 14:32 от peneva_a

# 10
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
можеш да ги пуснеш в olx, във фейсбук също има групи за продаване на вещи  Peace

# 11
  • Мнения: 18 495
С интерес разбирам,че ви харесват ламперии.На мен пък са ми ужасно демоде.Точно си мислех с тапети,че трябва да се режат.Ако обаче я направя бяла като матирана ще стане добре.
Като казахте гоблени-имам няколко страхотни,аз ги обожавам,правени са специално за мен от баба ми за различни поводи-не мога да намеря баланса и точното място къде са ги слагам.Три от тях са грамадни.А искам да ги сложа,обаче имам и др.картини и черно-бели рамки.И все ми изглежда претрупано.А имам да слагам в рамка още един (последния,който баба ми беше обещала,и който ми уши преди да си отиде).Не знам какво ще ги правя.Притеснявам се да не стане манджа с грозде.
Много благодаря за полезните идеи за ламперията,ще го мислим.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Може да разпечаташ черно бели ваши снимки и да я облепиш, ще стане арт инсталация

Simple Smile




Макарон може с обикновена вагонна шарка, не е скъпа, около десетина лева.

Titina не винаги хваща добре латекса върху лак, а едва ли знае какъв е лака - на водна основа или друг, затова по-добре да мине една ръка грунд, не е трудно и ще е поне сигурна.


# 13
  • Мнения: 18 495
Дорис,това към.мен.ли.беше за снимките,че не става ясно.😊

# 14
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ламперия боядисана в бяло стои страхотно. Придава аристократичен вид, като в старо имение  Crazy Grinning

Общи условия

Активация на акаунт