Кръв в изпражненията при 8 г. дете

  • 29 285
  • 141
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 792

Проблемите обаче все още продължават.

Въпреки строгата диета на която е Ади, кръвотечението бе намаляло за малко и от няколко дни отново се усили.

Тя е на дуфалак, тъй като е необходимо изпражненията да са съвсем меки, за да могат двете фисури да зарастнат.

В понеделник пак хукваме по доктори. Все някак трябва да има начин да спрем това кръвотечение.
Детето вече съвсем се стресира.

  Страшно неприятно, не бях видяла темата преди и не знаех, че такива неприятности са ви сполетяли Sad
 Това, че кръвотечението продължава според мен е доста тревожно,  лекуването с дуфалак, при  наличието на кървяща фисула  ми се струва малко в повече, не може ли само с хранителен режим да постигате мекота на изпражненията ?
  Много кураж на Ади, горката представям си колко и тежко, дано всичко приключи възможно най-бързо. Heart Eyes  bouquet

  Ако имате нужда от допълнителна лекарска помощ, пиши ми на лични мисля, че ще мога да помогна
 
 

# 136
  • Мнения: 7 821
Mamma, радвам се че с биопсията няма нищо тревожно. Дано по-бързо се оправят и останалите проблеми  Praynig .

# 137
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Наистина е хубаво, че резултатите от биопсията са ОК.  Heart Eyes
С другото вярвам Ади ще има кураж да се справи  Peace
Мамма - бъдете силни и не се предавайте. Стискам палци, да спре кръвотечението накрая  Praynig

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 605
Ами не зная, доколко е уместно, защото тук става въпрос за дете и явно сте се заели със сериозно лечение при сериозни лекари.
Все пак ще споделя, че миналата година избегнах операция от фисура с помощта на един от продуктите на Хималая - Пайлекс. Ако лекар потвърди, че е безвреден за деца бихте могли да опитате...
Само да не наскачат сега по-бойните да ме стрелят  Laughing
Успех!

# 139
  • Мнения: 46 526
Добре, че резултатите са ок  Praynig и дано кръвотечението спре скоро  Praynig

А диетата защо се пази?

# 140
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Mamma, радвам се, че резултатите не са тревожни.
Надявам се, че ще се справите и с кървенето  Praynig  Praynig

# 141
  • Мнения: 3 091
Мамма, чак сега виждам темата!!! стискам палци всичко с Ади да е наред!

мъжът ми е ендоскопист и затова ще си позволя да ви напиша за метода ректоскопия, както и за безкръвното премахване на външни хемороиди.
ректоскопията препоръчително се прави с упойка, иначе е много болезнено. Чрез апарат се оглежда лигавицата на дебелото черво, може да се остранят цели полипи или само да се вземе биопсичен материал, или и двете. чрез този метод други органи не се оглеждат - само червото.
относно хемороидите - когато са външни, със специален апарат се поставят един вид ластичета, които прекъсват кръвоснабдяването и хемороидите падат след известно време. няма никаква болка и никаква инвазивност. операция принципно не се препоръчва, особено при деца.

Общи условия

Активация на акаунт