С какво ви дразнят свекървите- 86

  • 94 815
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 12
Здравейте, незнам дали точно тук трябва да пиша, но ще ви помоля за помощ! Аз съм на 31г. в момента съм в развод със съпруга си , имам дете на 9 години и двамата се борим за родителските права, но проблема ми е следния: Двамата със съпруга ми и неговата майка ( която живее вече две години при нас)живеем в семейното жилище дори и сега докато текът делата, аз и детето сме подложени на ежедневен психически тормоз и от двамата. Лежах в болница за това че бях натровена от тях, ежедневно ми ровят в личния багаж, свалят ми праните дрехи от простора и ги тъпчат с крака, изхвърлят ми дрехите в мазето и куп други неща. Подадох жалба в полицията но нищо не се промени, с адвокати се консултират и те не ми помогнаха казаха че щом синът и иска майка му да е при него аз не мога да я изгоня. Помогнете ми побъркаха ми детето!!!

# 706
  • Мнения: 48 023
Не знам какъв съвет да ти дам, но се натъжих от това, което пишеш. С такива хора няма оправяне, само да си далече е решение, но предполагам за момента не ти е възможно.

# 707
  • София
  • Мнения: 11 505
Няма ли вариант да се изнесете с детето?

# 708
  • Мнения: 7 690
Никаква възможност ли нямаш да отидеш другаде?

# 709
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако се изнесе, ще изгуби много в борбата за родителските права.
Няма да има жилище, а отсреща ще бъдат и с жилище, и с баба на разположение.........

Родители, брат или омъжена сестра, няма ли тази жена? newsm78 newsm78

# 710
  • Мнения: 7 690
Защо да няма жилище, това в което са сега не е ли нейно и на мъжа й? Или е само на съпруга?

# 711
  • Мнения: 18 665
Е ,това е проблем.Не   е мрънкане.
Нямам представа от законите,дано някой  помогне.

# 712
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо да няма жилище, това в което са сега не е ли нейно и на мъжа й? Или е само на съпруга?

Това е семейното жилище и ако го напусне, независимо чия собственост е, губи, освен ако няма друго собствено, за да го обяви като бъдещо място за отглеждане на детето.

# 713
  • Мнения: 7 690
Но тя реално напуска жилището заради тормоз над нея и най-вече над детето, това не се ли взима предвид? Нали ако жената няма жилище съдът разпорежда мъжът да я остави в неговото докато детето не стане на 18-години?

# 714
  • София
  • Мнения: 24 839
Тормозът не е доказан, а напускането на семейното жилище, го освобождава за другия- в негов плюс се явява, както и самия факт че тя се е изнесла- сиреч, тя разваля семейството.
От друга страна, силно се съмнявам, че ще ѝ позволят да се махне с детето..........

# 715
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
На кого е жилището?Защото може жилището да е било на бабата и тя го е прехвърлила на сина си срещу гледане.И тогава мисля,че авторката ще трябва да си излезе с детето.
Ако пък авторката и мъжа и са купили заедно жилището след брака-ако има такъв,то тогава би трябвало тя да остане там с детето.

# 716
  • Мнения: 7 690
Има такъв, нали пише, че е в процес на развод с него.

И какво излиза, да остане там и да търпи тормоз над себе си и детето, докато съдът не се произнесе. Разводите както се проточват просто не искам да я мисля през какво ще премине.

# 717
  • Мнения: 2 198
Бих те посъветвала да снимаш всичко, аудио, видео, каквото се сетиш.И кажи на майка му, че има и скрита камера.Може пък да се спре...

# 718
  • София
  • Мнения: 3 440
Покани твоята майка или направо двамата ти родители. Нямаш ли някой по-прост роднина, който да им сипе с голямата лъжица? Тарикати!

# 719
  • Мнения: 15 619
Брат, баща, майка - някой респектиращ твой близък, когото да поканиш в семейното жилище да живее с вас...
Това, при положение, че жилището ви за теб е единствена опция с детето.
Иначе, далече от там.
 

Общи условия

Активация на акаунт