С какво ви дразнят свекървите- 86

  • 94 817
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 12
Жилището е закупено от двама ни след брака, той иска да ми вземе детето точно заради апартамента. Майка му има собствен в Ловеч, но не живее там а тук за да каже че тя гледа детето!

# 721
  • Мнения: 15 619
Жилището е закупено от двама ни след брака, той иска да ми вземе детето точно заради апартамента. Майка му има собствен в Ловеч, но не живее там а тук за да каже че тя гледа детето!
Жалби за тормоза и твой човек при тебе. Много близък, който да всява респект само с присъствието си, за да няма тормоз и да ти "помага" за гледането на детето. 

# 722
  • София
  • Мнения: 1 897
Ако има физическо насилие, коз в делото ще е извадено медицинско.
По принцип- който вземе родителските права има право на ползване на апартамента, до навършване на 18 годишнината на детето (или докато учи), но мисля имаше проблеми при намесени други живеещи в апартамента хора (какъвто е случая със свекървата). За съжаление снимков материал не е доказателство, така че и да ги заснемеш, не знам би ли имало ефект при делото.
Аз бих позвънила на баща/ брат или друг роднина от мъжки пол да поживеят с мен и детето.
Абсурт в случая е абсолютно права, че при напускане на апартамента би им дала коз, че си незаинтересован родител.
Дано някоя мама адвокат да се включи

# 723
  • Мнения: 12
Ако се изнесе, ще изгуби много в борбата за родителските права.
Няма да има жилище, а отсреща ще бъдат и с жилище, и с баба на разположение.........

Родители, брат или омъжена сестра, няма ли тази жена? newsm78 newsm78
Имам и родители и Брат но няма как да ида при тях тъй като те живеят в Плевен а аз живея и работя в София а и на дали ще ми позволят да отведе детето там!

# 724
  • София
  • Мнения: 24 839
Жилището е закупено от двама ни след брака, той иска да ми вземе детето точно заради апартамента. Майка му има собствен в Ловеч, но не живее там а тук за да каже че тя гледа детето!

Пак ще питам- нямаш ли никакви близки хора?
Нямаш ли майка, която да се нанесе при вас, като свекървата?
Нямаш ли брат или зет, за да им скръцнат на тия двамата?

Както виждам, свекървата също не е софиянка, но се е натресла в жилището- какво чакат вашите, пък и ти?

# 725
  • Мнения: 12
Жилището е закупено от двама ни след брака, той иска да ми вземе детето точно заради апартамента. Майка му има собствен в Ловеч, но не живее там а тук за да каже че тя гледа детето!

Пак ще питам- нямаш ли никакви близки хора?
Нямаш ли майка, която да се нанесе при вас, като свекървата?
Нямаш ли брат или зет, за да им скръцнат на тия двамата?


Всички все още работят, майка ми беше тук за няколко дни но те са толкова нагли, че дори я посрещнаха с " добре дошла" .

# 726
  • Мнения: 12
Лошото е докато текът делата съм безсилна каквото и да направя ще се обърне с/у мен. Благодаря ви все пак

# 727
  • при късмета
  • Мнения: 24 059
Подавай жалби и сигнали за тормоз в полицията всеки път. Важно е да ги имаш черно на бяло с входящите номера. Може и закрила на детето да сигнализираш, ще ти влезе в работа при развода. Това можеш да направиш докато тече развода. До колкото те разбрах единствената ти цел е да изгониш свекървата, а трябва да мислиш в друга посока. За да си вземеш по-лесно родителските права ще ти е от полза жалбите да са с/у мъжа ти, а не с/у свекърва ти. Най-вероятно семейното жилище ще ти се присъди за ползване, докато детето стане пълнолетно, така, че свекърва ти ще си тръгне с мъжа ти ще, не ще, но за тази цел трябва да приключи делото.

При това изобщо не трябва да се съобразяваш с мъжа ти дали щял да пусне някъде си детето. Ако положението е толкова зле, подай си сигналите в полицията и след 2-3 сигнала дори да вземеш детето и да напуснеш жилището, няма да е в твой ущърб в делото. Ако имаш входящите номера на жалбите, съвсем спокойно претендираш за това, че не си имала друг избор, за да предпазиш детето от тормоза. Така напускането няма да се изтълкува, като "разваляне на семейството" от твоя страна

# 728
  • София
  • Мнения: 19 322
Ако се изнесе, ще изгуби много в борбата за родителските права.
Няма да има жилище, а отсреща ще бъдат и с жилище, и с баба на разположение.........
Родители, брат или омъжена сестра, няма ли тази жена? newsm78 newsm78
Имам и родители и Брат но няма как да ида при тях тъй като те живеят в Плевен а аз живея и работя в София а и на дали ще ми позволят да отведе детето там!
Какво значи да ти позволят да отведеш детето? Ако родителските права са дадени на теб, може да го водиш където искаш из България, само да се спазва режимът на срещи.
Много мъже само плашат как ще вземат детето, а всъщност въобще нямат такова намерение.
Освен това, съдът ще даде жилището на този, на когото е присъдено детето, но той трябва да плаща някакъв наем на другия, щом е обща собственост.
Ако се наложи - ще си отидеш за известно време в Плевен с детето.
Скрит текст:
Предоставяне на семейното жилище след развода
Чл. 56. (1) При допускане на развода, когато семейното жилище не може да се ползва поотделно от двамата съпрузи, съдът предоставя ползването му на единия от тях, ако той е поискал това и има жилищна нужда. Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца, съдът служебно се произнася за ползването на семейното жилище.
(2) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия, на когото е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява.
(3) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия, на когото е предоставено упражняването на родителските права, за срок до една година.
(4) Ползването на семейното жилище се прекратява преди изтичането на срока, ако отпадне жилищната нужда на ползващия, а в случаите по ал. 2 и 3 - и ако сключи нов брак.
(5) Когато съпрузите са съсобственици или имат общо право на ползване върху семейното жилище, съдът предоставя ползването му на единия от тях, като взема предвид интересите на ненавършилите пълнолетие деца, вината, здравословното състояние и други обстоятелства.
(6) При изменение на обстоятелствата, които са от значение за предоставяне ползването по ал. 5, всеки от бившите съпрузи може да поиска промяна на ползването на жилището.

Чл. 57. (1) По силата на съдебното решение, с което се предоставя ползването на семейното жилище по чл. 56, ал. 1, 2, 3 и 5, възниква наемно отношение. Решението може да бъде вписано в имотния регистър, като вписването има действието по чл. 237, ал. 1 от Закона за задълженията и договорите.
(2) Всяка от страните може да поиска съдът да определи размера на наема с решението за развод.
Не се дължи наем за ползваната от ненавършилите пълнолетие деца жилищна площ. Определеният размер на наема може да бъде изменян при промяна на обстоятелствата.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 14:05 от Cuckoo

# 729
  • Мнения: 12
Ако се изнесе, ще изгуби много в борбата за родителските права.
Няма да има жилище, а отсреща ще бъдат и с жилище, и с баба на разположение.........
Родители, брат или омъжена сестра, няма ли тази жена? newsm78 newsm78
Имам и родители и Брат но няма как да ида при тях тъй като те живеят в Плевен а аз живея и работя в София а и на дали ще ми позволят да отведе детето там!
Какво значи да ти позволят да отведеш детето? Ако родителските права са дадени на теб, може да го водиш където искаш из България, само да се спазва режимът на срещи.
Много мъже само плашат как ще вземат детето, а всъщност въобще нямат такова намерение.
Освен това, съдът ще даде жилището на този, на когото е присъдено детето, но той трябва да плаща някакъв наем на другия, щом е обща собственост.
Ако се наложи - ще си отидеш за известно време в Плевен с детето.
Скрит текст:
Предоставяне на семейното жилище след развода
Чл. 56. (1) При допускане на развода, когато семейното жилище не може да се ползва поотделно от двамата съпрузи, съдът предоставя ползването му на единия от тях, ако той е поискал това и има жилищна нужда. Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца, съдът служебно се произнася за ползването на семейното жилище.
(2) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия, на когото е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява.
(3) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия, на когото е предоставено упражняването на родителските права, за срок до една година.
(4) Ползването на семейното жилище се прекратява преди изтичането на срока, ако отпадне жилищната нужда на ползващия, а в случаите по ал. 2 и 3 - и ако сключи нов брак.
(5) Когато съпрузите са съсобственици или имат общо право на ползване върху семейното жилище, съдът предоставя ползването му на единия от тях, като взема предвид интересите на ненавършилите пълнолетие деца, вината, здравословното състояние и други обстоятелства.
(6) При изменение на обстоятелствата, които са от значение за предоставяне ползването по ал. 5, всеки от бившите съпрузи може да поиска промяна на ползването на жилището.

Чл. 57. (1) По силата на съдебното решение, с което се предоставя ползването на семейното жилище по чл. 56, ал. 1, 2, 3 и 5, възниква наемно отношение. Решението може да бъде вписано в имотния регистър, като вписването има действието по чл. 237, ал. 1 от Закона за задълженията и договорите.
(2) Всяка от страните може да поиска съдът да определи размера на наема с решението за развод.
Не се дължи наем за ползваната от ненавършилите пълнолетие деца жилищна площ. Определеният размер на наема може да бъде изменян при промяна на обстоятелствата.
все още не е решено при кого ще е детето вече една година текът делата.

# 730
  • София
  • Мнения: 19 322
Какви са тези дела по една година, няма да е по взаимно съгласие, така ли?
Не зная дали не можеш да си хванеш детето и да се изнесеш временно, след като още сте семейство по документи.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Абе, Куко, какво взаимно съгласие? Те очевидно са проучили нещата и съвсем целенасочено се опитват да я накарат да се изнесе, за да пледират, че тя си е тръгнала и да се докопат до права върху детето, които да им гарантират апартамента. Да, плаща наем единия на другия, но той е символичен. Дори не си струва да се споменава. Наемът вероятно ще е в пъти по малък от евентуална издръжка...
В случаят става дума за много грозни сметки и действия за сметка на детето. Горкото...
Мимелашка, разбирам, че вашите още работят и имат свой живот и ангсжименти, но няма ли начин да се редуват и да идват при теб? Отпуски, болнични, така само докато минат делата? Това, че мъжа ти и майка му лицемерничат и ги посрещат с "Добре дошли", всъщност не е лошо. Тъкмо пребиваването на всички под един покрив няма да се превърне в циганска свада по 24 чАса. Друг е въпросът, ако заради тези лицемерничения, вашите просто не ти вярват, че нещата са чак толкова зле...

# 732
  • Мнения: 48 023
Да, хубави съвети. Ако може някой близък да те подкрепи, да дойде да поживее с вас, докато минат делата. Инвестираш в спокойно бъдеще за теб и детето.

# 733
  • София
  • Мнения: 19 322
Ами тогава и тя да прилага техните номера - да им хвърля нещата по земята и т.н.
И както казах - докато все още са женени, май не е проблем тя да хване детето и да го заведе някъде, няма да се смята за укриване или отвличане.
В повечето случаи такива жени не са научени да действат твърдо и безкомпромисно и само кършат ръце и се шашкат.
На първо време - свекървата да се изнася, ако трябва жалби да се пишат. Как ли пък някой ще живее 2 години в моя собственост, след като не го искам.
Детето - съмнява ме съдът да го присъди на майката, но все пак има такава възможност.
mimela6ka, при поредната разправия кажи "Добре, взимай детето, аз се изнасям, издръжка ще видиш на куково лято". Да видиш дали няма да се стреснат.

# 734
  • Мнения: 5 639

Детето - съмнява ме съдът да го присъди на майката, но все пак има такава възможност.
mimela6ka, при поредната разправия кажи "Добре, взимай детето, аз се изнасям, издръжка ще видиш на куково лято". Да видиш дали няма да се стреснат.
Може би имаш предвид, че се съмняваш да не го присъдят на майката. Тук съм съгласна - скоро ми разказваха случай как майката изоставя малкото си дете и семей ството заради друг мъж, бащата го гледа няколко години и наскоро майката се връща, обявява, че си иска детето и й го дават. Бащата е като болен, но това е решението на съда. Обикновено детето остава при майката.

За издръжката не вярвам да го стресне, след като иска жилището.

Малко драстичен съвет, но може да каже, че снима със скрита камера и ще пусне записите в интернет, както случая със скорошния побой. Може да се кротнат леко пък.

Общи условия

Активация на акаунт