Лятото е към своя край - ДЕКЕМВРИЙЧЕТА раздават ритници безкрай! ТЕМА 5

  • 41 408
  • 735
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 50
Няма нищо несериозно. За мен е излишно всеки месец да се пускат при положение, че не се чувстваш зле и предните са били ОК. Аз не съм болна а бременна. Има си определена периодичност за пускането на тези изследвания. Всеки е свободен да се вкарва в каквито филми пожелае. Аз не смятам, че да ме бодът всеки месец ми носи някаква полза.

# 151
  • Мнения: 368
Момичета, как сте? Моят бебо не е от най-активните напоследък-нещо си прави там вътре, но го усещам по малко и за кратко...не знам дали е нормално, но гледам да не се филмирам излишно Simple Smile Вчера много се смяхме с мъжът ми-той му почукваше на корема, после включи фенерчето на корема, чакахме, чакахме и по едно време такава бабуна ми се появи в ляво, че умряхме от смях Simple Smile)) твърд и изпълнал в ляво-дупе ли беше, глава ли, но факт, че малчо реагира Simple Smile))

# 152
  • Мнения: 167
На мен последните изследвания ми ги пуснаха юни и след това чак сега края на август. За мен този интервал е супер и съм доволна, явно всеки се чувства ок различно, а пък и все пак според мен всеки лекуващ лекар процедира малко или много по различен начин Simple Smile

# 153
  • София
  • Мнения: 195
Мисля,че кръв,урина и микробиология,никога не са излишни,колкото и да са добри изследванията от предходните примерно.Казвам го от личен опит,защото изследванията ми бяха ок,а загубихме бебето в 6 месец.Не винаги са показателни и верни но това е мое мнение.Сега си ги търся не всеки месец а на вс.15 дена.

# 154
  • Мнения: 215
Аз пускам ПКК понякога и два пъти месечно според зависи, аз ходя при трима лекари - жк., д-р Сигридов, с който следим състоянието на бебетата и д-р Дяволов, който следи прогресирането на проблема, който имам. Ако е минало много време между прегледите при различните лекари пускам две ПКК, за мое спокойствие, а и след упорита инфекция по време на първата бременност дето ме тормози доста дългичко....

# 155
  • София - град
  • Мнения: 141
Много мами си мислят че не са болни, а бременни. Но ако хубаво се замислят какво се случва с и в организма им ще разберат че трябва да се пазят малко повече. Познавам бременни през две бременности едно хапче на са изпили , но познавам и такива момичета които с цялото си сърце и същество се борят да задържат бебетата си.
Аз предпочитам да се пазя ,пък нека се държа като болна. Да ще лежа повече, ще спя повече и ще се грижа за здравето си. Едно убождане веднъж месечно мисля че не е нещо кой знае колко страшно, а това което може да се хване е.

# 156
  • Мнения: 6 946
Цитат
Много мами си мислят че не са болни, а бременни.
Нали не искаше да кажеш, че бременността е болест Simple Smile

Това да я караш по-спокойно, да се пазиш, да си почиваш е друго нещо. Аз например съм много енергичен човек, трудно стоя на едно място, но от известно време започвам да усещам, че се налага да намаля темпото, колкото и странно да се чувствам в такава роля. Грижа се за здравето си, без да прекалявам обаче. Откровено странни са ми хората, постващи всеки ден(визирам една ФБ група) "Помощ, боли ме гърлото", "Помощ, ядох ленено семе, а било вредно" и т.н.

Колкото до изследванията-нали пакетът се плаща първоначално, ако някой не иска да се изследва всеки месец, кой може да го задължи?

# 157
  • София - град
  • Мнения: 141
Полииии, с втора бременност съм и слава Богу тази минава сравнително нормално, но съм прекарала една тежка в която в един момент наистина си като болен. Исках да кажа че сега е момента да се кротнем малко, защото вече не отговаряме само за себе си. Коментара беше насочен към изследванията и защо трябва да се правят.
От пакетите не се интересувам, аз самата правя изследванията които сметна за нужно .С втора бременност вече можеш да отсееш и да мислиш адекватно кое е за взимане на пари и кое е наистина нужно, докато /поне аз/ с първа се доверяваш сляпо на лекарите си.
Мразя го този израз "Не съм болна, бременна съм" , защото е доста наивен според мен. Бременността е състояние през което всяка жена преминава различно. Какво да кажат момичетата които продължават всеки ден да повръщат? Тези които са със запек? Тези с контракции? Тези които носят ниско и се налага да лежат в болница? Повечето се чувстват като болни...
Надявам се да сте ме разбрали.

# 158
  • Мнения: 50
Тропи ако ти се чувстваш застрашена здравословно имаш това право и си длъжна да вземеш мерките, които считаш за необходими, за да предпазиш себе си и бебето.
За щастие не е задължително всички бъдещи майки да имат проблеми. Неразположенията са съвсем нормално нещо и не бива да се причисляват към проблемните бременности.

Тези които са с установени проблеми си седят у дома, не работят, пускат си изследвания толкова често колкото трябва, следят си състоянието , пият си нужните хапчета  и да имат право да се чувстват не само бременни, но и болни.

 Аз  не се филмирам излишно, не се доверявам сляпо на лекарите, не смятам за нужно да посещавам по сто лекаря и да повтарям едни и същи изследвания само и само, за да кажа, че съм здрава. Има прекалено много недобросъвестни лекари, които целенасочено дори ще те накарат да се чувстваш болна, ще ти вменят, че изследванията не са ти брилянтни и т.н.
За щастие около мен има много бременни, които също като мен не се параноясват излишно и си продължават стандартния начин на живот и живеят активно. И преди съм била бременна и преди съм имала неразположения и т.н., но това никога не ме е карало да се чувствам като болна.

Откровено се дразня в ситуации, в които някой няма да ми позволи да направя нещо което искам, защото съм бременна и  ме третират като болна. Това обаче е въпрос на лична настройка.

# 159
  • София - град
  • Мнения: 141
Определено не говоря за себе си, като казвам че има мами които изживяват бременността като болест. Активна съм, работя и си гледам детето. Правя всичко което съм правила и преди с леки изключения предимно свързани с вдигане на тежко.
Истината е че всяка сама решава къде са й границите, аз съм си поставила моите. Като например предпочитам по време на бременност да не пътувам - знам до какво би ме докарало и смятам че това за мен е риск. Други пък пътуват и раждат в самолети... после се изкарват големи героини.

И за да приключа темата, в крайна сметка споделих мнение , слагам линкче към списък който за мен  е полезен /не съм раждала в държавна болница и не знаех за доста неща/.

Актуален Списък за Родилното Отделение

# 160
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Тропи, ти не си ли и октомврийска мама 2013-та или се бъркам??

# 161
  • София - град
  • Мнения: 141
Мне Dee Dee, аз съм Августовска мама 2012 Simple Smile

В 26та седмица съм и нещо забелязвам липса на апетит от няколко дни... Има ли и други като мен? Знам че в началото бяхте доста без апетит, но сега ми е странно... Да ви кажа хормоните бушуват като луди тази седмица, чак сама се усещам .

# 162
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Бъркам се явно,  извинявай!
Аз пък имам голям апетит, все ми се яде нещо, вече съм доста наедряла, тежи ми и се изморявам лесно. Мислих си, че като втора бременност ще кача по- малко, ама няма да е. Пак ще стигна + 20 кг. Sad

# 163
  • София - град
  • Мнения: 141
Уф много гадно, те после ще се свалят , но много тежат.
Аз по моя кантар не съм мръднала от миналия месец, но нещо му нямам доверие защото е електронен. А и няма как да не съм мръднала защото в крайна сметка бебо расте, вече би трябвало да е около килограм. Чак на 21ви съм на преглед и ще видим. Сега поне се движа повече по около 5км на ден, но от началото на октомври спирам работа и не знам къде ще ходя толкова - парка ми е на 200м , а детската е прекалено далече за хладни дни.

# 164
  • Мнения: 882
Тропи и аз съм така с апетита от 2 седмици...даже съм свалила 1 кг според моя кантар, но и аз не знам дали да му вярвам. Хапвам малко и ми става тежко...може би бебка започва да притиска стомаха лека полека, знам ли.  newsm78

Аз да ви питам усещате ли леко напрежение/тежест в таза и опашката? Аз от една седмица го усещам и се чудя дали е от бебето...ясно че всичко там се намества и размества, за да се подготвим за раждането, но си мислех, че се случва на по-късен етап.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт