Лятото е към своя край - ДЕКЕМВРИЙЧЕТА раздават ритници безкрай! ТЕМА 5

  • 41 420
  • 735
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 215
Тонка Hug Kissing Heart
Благодаря за милите думите Hug Hug Hug

Научих се да бъда позитивна именно през първата си бременност, колкото и странно да звучи. В началото всичко беше огромна драма, на 22 години, студентка, бяхме се оженили наскоро, не знаехме дори дали искаме дете и изведнъж на главата ни се стовари буря. Но и по същото време се запознах с една невероятна жена - Нели, която ми беше опора и съветник в болницата и в най-тежките моменти, преди и след раждането.Тя самата беше с три неуспешни опита ин витро и преди това няколко спонтанни аборта и все пак продължаваше да се бори и да се усмихва, аз нямах право значи на драм.

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 08:27 от olya.sol

# 511
  • Мнения: 752
Здравейте. Имам въпрос. Сега съм 31-32 седмица някъде. Усещам нещо като мускулна треска много ниско " долу" даже към краката...и не знам дали е нормално. Или пък съм прекалила с разходките... Не помня миналата бременност как беше. Някой има ли подобни усещания?

# 512
  • Мнения: 988
И при мен има такава мусколна треска ,обяснявам си го, че тежестта става по-голяма и се напрягат повече мусколите.

# 513
  • Мнения: 371
Като ходя малко по-продължително и ниско долу започва да ме свива, като прорязваща болка, забелязах, че е само в дясната страна...
За мазилата някоя мама беше питала Simple Smile С кокосово ще го мажа от глава до пети + някакво измивно мисля, но още се колебая между няколко марки.
Как стои въпросът с препоръките за къпане на новородено в Бг, момичета? Колко често?

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 19:08 от Alma Rodrigez

# 514
  • София
  • Мнения: 8 664
Алма, за болницата ли питаш или какво се препоръчва за вкъщи?
В някои болници може да се разбереш да не го къпят веднага.Би било хубаво, защото мазнината, с която се раждат ги защитава.А като се отмие хубаво и то с гел, може да се изсуши много.Като цяло, обаче, ги къпят.
Срещала съм оплаквания от майки за чужбинските практики, че не им къпят бебета.А то си е с цел.
За вкъщи педиатрите различно казват.
Аз лично не смятам да го къпя като новородено всеки ден.И ще е 1-2 пъти в седмицата с гел. При нас си е студено, банята не е близо до спалнята, а миенето на дупето е достатъчно. Като се поокопити може вече да го къпя във вана.Но докато не ми тежи ще се възползвам най-вече от мивката Grinning

# 515
  • Мнения: 371
Като си е вкъщи вече, че се чудя. Тук препоръчват да не се къпе всеки ден до към 2-3 месец... Мои близки си къпят бебчетата всеки ден... Чудя се как да процедирам. Със сигурност ще мия дупето след всяко аки, но още не знам за къпането...Иначе е оборудван вече с вана, само едно-две патета да му взема и е готов за баня Simple Smile)))

# 516
  • София
  • Мнения: 8 664
Аз не бих къпала всеки ден, особено с шампоан. Говоря за новородено и да кажем по-хладните месеци.Иначе е ясно, че ако е началото на август и са жеги, може да се освежи.

# 517
  • Мнения: 371
Алма, за болницата ли питаш или какво се препоръчва за вкъщи?
В някои болници може да се разбереш да не го къпят веднага.Би било хубаво, защото мазнината, с която се раждат ги защитава.А като се отмие хубаво и то с гел, може да се изсуши много.Като цяло, обаче, ги къпят.
Срещала съм оплаквания от майки за чужбинските практики, че не им къпят бебета.А то си е с цел.
За вкъщи педиатрите различно казват.
Аз лично не смятам да го къпя като новородено всеки ден.И ще е 1-2 пъти в седмицата с гел. При нас си е студено, банята не е близо до спалнята, а миенето на дупето е достатъчно. Като се поокопити може вече да го къпя във вана.Но докато не ми тежи ще се възползвам най-вече от мивката Grinning
И аз май така ще процедирам. А това с мивката е супер удобно, наистина.
По темата с покупките: нещо поизоставам, защото ме викат много често вече в болницата-гестац, диабет, хемороиди, а днес за тонове-даже не знаех какво е това изследване от немската терминология, но разбрах...Последно 1 бр. космонавт от Теско взех. Сега се пазаря за една ергоном. раница, но мамата е безкомпромисна и май няма да я намали Simple Smile Едно шише чакам да намалят и го поръчвам, въпреки че имам 1,2 подарък. Взех стерилизатор втора употреба, но неизползван и го стерилизирах добре Simple Smile)) подложки за количката и прах за пране май от ДМ ще купя тия дни...

# 518
  • Мнения: 2 340
И аз не мисля да къпя цялото бебе всяка вечер. Най-вероятно през ден. Дупето е се цапа и ще го мия постоянно, но останалата част, то нито се поти, нито нищо.. Имам позната, която прекомерно къпане на лятно бебе (!) му докара атoпичен дерматит.

И ние днес правихме първия запис на тонове, всичко е супер за сега. Дано и занапред Simple Smile Беше много смешно, защото бебка тотално откачи.. Първоначално от вендузката, която притисках, за да се чува по-добре сърдечната дейност (че нали съм си кюфтенце и имам сланинки) започна да ме побутва и да отговаря на натискането, защото така си играем понякога.. но после като беше изцяло тишина и се чуваше само силният звук на сърчицето й + шумове от движенията, направо полудя и започна да прави някакви пируети в корема ми, имах чувството, че се въртеше около остта си  FlushedSmileSatisfied И така до към 12ч, когато се поуспокои... бяха минали вече близо 4 часа от записите  

Следваща седмица на 18.10 сме на третата фетална, дай Боже всичко да е наред и да имаме успех със снимките Simple Smile

След две седмици ще ходя пак на тонове.. 25.10 запазих час Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 19:58 от ton4etyyy

# 519
  • Мнения: 215
Момичета Hug

Алма - Аз лично не съм къпала всеки ден, къпех през ден, даже две целия, иначе дупето при всяка смяна на памперса на мивката, с измиваща козметика 1 или 2 пъти седмично. В болницата мен лично ме питаха да го къпят или не.

# 520
  • Мнения: 2 406
Нашата 3та ФМ мина. Успешно в истинския смисъл на думата. Всичко е наред с бебешора, добре е, стои си с дупето, беше заспала и станаха уникални снимки. Толкова реални!!! Heart Д-р на ФМ беше друг. Много спокоен и обстоен, отново в Щерев. Изпрати ни да купуваме флашка, защото"рядко се получавали такива снимки".
И фотосесията за бременни мина. За нейния успех не гарантирам, макар че харесах няколко кадъра. Беше много приятно, ще ни остане хубав спомен!!
От 2 дена се боря с ebay. uk, но с този никакъв опит нямах  успех SadХаресах един голям комплект на Tomee Tepee(шишета, стерелизатор, термо чанта). Цената тук е в пъти повече, та ще се мъча още, мм каза,  че ще удари днес едно рамо, та дано приключи борбата Grinning

# 521
  • Мнения: 2 340
Браво, Be Special, защо не ти ги пусна директно на имейла? На мен Чавеева ми пусна снимки на имейла директно от апарата. Клипчета също. Това на втората ФМ.

Не знам, какви са ти затрудненията с ибей, но аз го поръчах от амазон .. виж цената и го поръчай от там, ако ти е по-лесно.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N5G8V69?colid=Y5D3Z1H9MB5 … O_CART_title_link

# 522
  • Мнения: 2 406
Мерси, Тони Flowers Hibiscus
Ами затруднявам се,  предполагам заради това, че никога нищо не съм поръчвала.Мм си е купувал някакви неща, но винаги от продавач, който изпраща за Бг, а тези повечето нямат доставки до нас. Трябва и регистрация при тези GGBG нали? Иначе комплектът е същия само дето има един продукт отгоре даже:)
Иначе бяхме при д-р Билчев. За имейл даже не се и сетих! Бяхме толкова въодушевени, купихме флашка де. Целия преглед ни качиха на нея Simple Smile

# 523
  • Мнения: 2 340
Правиш си регистрация в ggbg там ти пише всичко, което да опишеш в Амазон/Ибей като си направиш регистрация. Пред имената си слагаш персоналния код, за да те различават от ггбг. Пишеш техен телефонен номер; адрес; район; всичко. Плащаш през пей пал или  с Мастъркард/Виза на амазон/ибей и готово. После чакаш потвърждаващ имейл и от двете места, като от ггбг ще получиш, когато пратката пристигне при тях в Англия чак.


Наддавания в ибей не правя, та ако не е директна покупко-продажба не съм много наясно.

# 524
  • Мнения: 267
И ние днес правихме първия запис на тонове, всичко е супер за сега. Дано и занапред Simple Smile 

Тонче, мила, много се обърках като те чета. Правила си запис на тонове - коя седмица си, защото знам, че термина ти е дни след моя? Аз ли нещо изоставам или докторът ми забравя или в Щерев от по-рано почват тоновете?
Много се радвам за хубавите ви емоции по време на тонове и ФМ, то е един път, наслаждавайте се! Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт