Закупуване на жилище

  • 73 869
  • 699
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 708
От последния ти пост, оставам с впечатление, че си искала да кажеш, че за ателиета дават повече, отколкото за апартамент, явно аз не съм разбрала (хахахахаха търкалящо се човече) ....оставам настрана неясната мисъл, от която нищичко не се разбира. Айде със здраве. Личи си, колко много ги разбираш нещата... май, юни, ежк, чувала съм....

Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 19:24 от пахистахис

# 31
  • Мнения: X
Ходих на един интересен оглед.

Кооперация от около 2000-ната. 4 етажа, по едно жилище на етаж. 3-ти етаж, ОГРОМЕН апартамент, ама наистина огромен. Иначе има нужда от ремонт и обзавеждането е отвратително. Но става за живеене и така, макар и малко мизерно. Цената е добра - 93000 евро. Сградата е санирана, но ми се струва, че нещо не е наред в това жилище. Хайде пукнатините по боята от вътре съм ги виждал на много места. Обаче е ималко теч в мокрото помещение от спукана тръба от съседа, който уж е оправен. Само не била замазана стената - това ми мирише като горублянските лафове. Нямам идея този теч колко е скъп за оправяне. Също тавана в хола ми жълтееше и брокера вика, че било пушено, но не съм сигурен дали не е възможно и това да е от вода(може би не).
Входа на кооперацииката е ужасен, прилича на крипта.
Има обаче дворно паркомясто, което си е бонус.
 
Най-доброто в жилищета е квадратурата - около 110 квадрата чиста площ. Огромен хол, огромна кухня, огромна баня, отделно тоалетна, 2 спални, едната от които огромна + ниша в края на коридори и мокро помещение до банята за пералня. Точно там беше и теча.
 
Жилището уж е санирано, но този хангар ми се струва, че няма стопляне. Иначе има и два климатика.
Струва ми се обаче, че такова голямо жилище не ми е нужно и само ще върти огромни сметки. Особено като нямам хоризонтално съсед. Може и да греша. Може би 80-90 квадрата би било идеално за тристаен, стига да няма преход.

# 32
  • Мнения: 1 483
Абе не се заробвай с толкова голямо жилище в район, където не моежш да си отгледаш децата. Един ден парите ще ти трябват и няма да можеш да се оттървеш  от него.

# 33
  • Мнения: 2 314
Ходих на един интересен оглед.

Кооперация от около 2000-ната. 4 етажа, по едно жилище на етаж. 3-ти етаж, ОГРОМЕН апартамент, ама наистина огромен. Иначе има нужда от ремонт и обзавеждането е отвратително. Но става за живеене и така, макар и малко мизерно. Цената е добра - 93000 евро. Сградата е санирана, но ми се струва, че нещо не е наред в това жилище. Хайде пукнатините по боята от вътре съм ги виждал на много места. Обаче е ималко теч в мокрото помещение от спукана тръба от съседа, който уж е оправен. Само не била замазана стената - това ми мирише като горублянските лафове. Нямам идея този теч колко е скъп за оправяне. Също тавана в хола ми жълтееше и брокера вика, че било пушено, но не съм сигурен дали не е възможно и това да е от вода(може би не).
Входа на кооперацииката е ужасен, прилича на крипта.
Има обаче дворно паркомясто, което си е бонус.
 
Най-доброто в жилищета е квадратурата - около 110 квадрата чиста площ. Огромен хол, огромна кухня, огромна баня, отделно тоалетна, 2 спални, едната от които огромна + ниша в края на коридори и мокро помещение до банята за пералня. Точно там беше и теча.
 
Жилището уж е санирано, но този хангар ми се струва, че няма стопляне. Иначе има и два климатика.
Струва ми се обаче, че такова голямо жилище не ми е нужно и само ще върти огромни сметки. Особено като нямам хоризонтално съсед. Може и да греша. Може би 80-90 квадрата би било идеално за тристаен, стига да няма преход.

Цената е ок. В този квартал винаги ще може да отдадете апартамента в последствие под наем. В общи линии звучи добре.

# 34
  • Мнения: X
Сега излезе друга интересна оферта, но с едно голямо НО.

Жилище в студентски град на перфектно място. Много добра цена, добра квадратура(75КВ чиста площ но чудесно разпределени). Състои се от хол и кухня, не много големи, но достатъчно. Две спални с достатъчно адекватен добър размер, прилично голяма баня, ниша за пералня пред банята и доволно голям коридор. Освен това и обзаведено, макар и с евтинийки. На 3-ти етаж, близо до главно улица, но гледа към тихата улица отзад.

Само че, видях следи от влага в горния ъгъл на хола към терасата. И не просто влага, а направо си беше жълто, тоест има теч. И това на третия етаж. Брокерчето уж не знаеше кой е строителя. И аз не знаех. Като се разделихме се запознах с едно момиче, което живее във входа и ти да видиш - строителя Бароко(тука са си сменили цветовата схема и затова не ги разбрах от начало). Каза, че не била доволна от качеството, а тя е под наем.

Та мисля да поразпитам още малко съседи там, но не ми се скача на апартамент, който тече на 5-тата година. Въпреки че, може да е възможно тези неща да се оправят. Но кой знае колко други проблеми ще излязат.

Какво мислите?

П.С. Да беше 10 000 евро отгоре, но добро изпълнение, пак щеше да е изгодно и щях да скоча.

# 35
# 36
  • Мнения: 9 875
аз ти казах моето мнение - Бароко = Не
и ти си го видял с очите си, проблемите изскачат един след друг, или по 2-3, да си правят компания Wink
цената им е супер, но качеството е лошо. Ще имаш течове, мухъл, неприятности. Не мой го продаде никога, ако се решиш  да се разделиш с Бароко

# 37
  • Мнения: X
Мда, явно за това цената е повече от добра. То да беше само влага, ама тука направо си има теч.
Иначе влагата би трябвало да е или от кофти изолация, или от липса на дупки в дограмата.

# 38
  • Мнения: 1 483
Евтиното винаги излиза скъпо, прави си сметката. А пък не знам за какво обзавеждане говориш, като тук дори няма латекс минат, а дограмата изглежда потъмняла от слънцето.

# 39
  • София
  • Мнения: 16 035
Тези продавачи явно са много тъпи.
Ако искат да продадат бързо би трябвало да се почисти, боядиса и замаскира теча.
Но като се са си мръднали пръста трудно ще се отърват.

# 40
  • Мнения: 1 483
Помежду другото, виждали ли сте сайта на Бароко? Прилича на домашна работа на някой гимназист Grinning

# 41
  • Мнения: X
Тези продавачи явно са много тъпи.
Ако искат да продадат бързо би трябвало да се почисти, боядиса и замаскира теча.
Но като се са си мръднали пръста трудно ще се отърват.

Вчера валя бая, може да е било на късмет, че ако не бях видял този тез щях да съм доста надъхан. Разбира се отново щях да разпитам съседите...

# 42
  • Мнения: X
Гледах един доста интересен апартамент. Добро място, цена, площ, разпределение, две бани. Строителство от 2001г. Обаче има вътрешна изолация , което до колкото знам е проблем. И ми се стори, че има петънце влага, но не успях да установя дали със сигурност е влага.

Какво мислите за вътрешната изолация като цяло, какви проблеми решава и какви бели може да създаде?

# 43
  • Мнения: 40 914
Там, където живея в момента, имаме вътрешна изолация и проблеми не сме имали. После сложихме и външна. Та възможен проблем е, ако точката на оросяване се случи баш между стената и изолацията и там започне да се събира влага и да мухлясва. Обаче според мен това е рядък случай и важи само за бетонни стени. На тухлена стена според мен не може да се случи. Не знам обаче как ще е ако се случи теч от съсед горе или от дефект във фасадата - може доста късно да се усетиш и да подгизне стената, а после изолацията ще пречи да изсъхне.

Иначе принципната разлика е, че вътрешната изолация пречи на стените да акумулират топлина. Бързо се стопля, но и бързо изстива като се спре отоплението. Това не е непременно лошо де, защото ако по цял ден вкъщи няма никой можете да спирате топлото и вечерта ще се стопли за минути. А ако има човек през деня просто не спирате отоплението.

# 44
  • Мнения: 2 495
По какъв повод е слагана-липса на парно или наличие на влага?САмо на една страна/стена ли е или на всички?
Наличие на влага се замазва с ремонт само на тази стена.

Общи условия

Активация на акаунт