Закупуване на жилище

  • 73 872
  • 699
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
А как мога да разбера дали сивото петно в ъгъла на стената и тавана е влага? Имаше паяжина върху него, което е разбираемо предвид, че вече не се живее в това жилище.

# 46
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
А как мога да разбера дали сивото петно в ъгъла на стената и тавана е влага.
С термовизионна камера за откриване на течове

# 47
  • Мнения: 40 913
А как мога да разбера дали сивото петно в ъгъла на стената и тавана е влага.
С термовизионна камера за откриване на течове

Щом има вътрешна изолация и ако водата се просмуква зад изолацията не знам дали ще помогне.

Може да си купи влагомер. Всички паркетаджии го имат и не е скъпо нещо. Бодва го в стената, чака 2-3 секунди и вижда колко е влажно и дали върху петното е по-влажно отколкото другаде.

# 48
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Щом има вътрешна изолация и ако водата се просмуква зад изолацията не знам дали ще помогне.

Може да си купи влагомер. Всички паркетаджии го имат и не е скъпо нещо. Бодва го в стената, чака 2-3 секунди и вижда колко е влажно и дали върху петното е по-влажно отколкото другаде.
Ами щом се вижда петното, значи би трябвало уредът да хване влагата.

Едва ли някой ще му позволи да бодне уред в стената на апартамент, който не е негов.

# 49
  • Мнения: 40 913
Ами щом се вижда петното, значи би трябвало уредът да хване влагата.

Едва ли някой ще му позволи да бодне уред в стената на апартамент, който не е негов.

Както чета той не знае дали е влага или просто петно. И точно уредчето може да покаже.
А иначе на стената не и става нищо, писах "бодне", защото уредът има две рогчета, които се притискат до повърхността за кратко. Но на стената нищо не и става от това, няма дупчене.

# 50
  • Мнения: X
Огледах добре жилищата и в околните на студентски квартали - Дианабад, Дървеница, Младостите, Изток.
Ами там положението е още по-тежко. Само панелките са на нормални цени, а всичко тухлено, което не е на първи или последен етаж е с космически цени. До 100к не излиза нищо качествено тристайно.

След доста мислене и разпитване на хора, завършили апартаменти от шпакловка реших да не си го причинявам. Нито имам времето, нито търпението, нито познанията, нито подхода да се оправям с майстори. Това ще глътне невероятно време и нерви.

Та предвид, че ще търся готово жилище имам въпрос - мога ли ако харесам много жилище и искам да го купя, да наема някакъв човек, който да го огледа и да види всичко, което може да се види за качество на строителството, склонност да има влага, течове и такива неща? Какъв човек би се справил с това?

# 51
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ти сега ще поискаш в завършения апартамент да те чака на готово и жена Laughing

Значи трябва да си търсиш напълно обзаведен апартамент чак до изтривалката пред входната врата. Иначе ще прескочиш разправиите с едни майстори, но като дойде време да обзавеждаш - ще се сблъскаш с нови полета за размисъл, нерви, намиране на подходящи специалисти и т.н. А какво ще правиш някой слънчев ден когато ще се наложи да ремонтираш и пак ще опреш до майстори?! Пак ли няма да имаш подход, нерви, време?! Или жената ще се оправя?! Crazy

# 52
  • Мнения: X
Обзавеждал съм квартири, това става доста лесно и няма нищо общо със мазане, правене на баня, ламинати и т.н.
Просто тази част мисля да я пропусна, освен ако наистина ама наистина не остава друг вариант. И всеки, минал през това ме съветва да я пропусна тази част. Знам, че жените обичате да си направите всичко по вкуса, но аз искам просто да изглежда ок, да е функционално и здраво.

# 53
  • Мнения: 13 275
Ремонтите няма как да ги избегнеш в даден момент, вечни неща няма.
Освен, че всеки иска да си харесва собственото жилище- това все пак не  еквартира за една година, в голяма степен е въпрос и на здрав разум правенето на ремонт преди нанасянето, по-лесно  екогато жилището е празно и след ремонта след година две вероятността нещо да се наложи е доста по-малка.

# 54
  • Мнения: 40 913
Та предвид, че ще търся готово жилище имам въпрос - мога ли ако харесам много жилище и искам да го купя, да наема някакъв човек, който да го огледа и да види всичко, което може да се види за качество на строителството, склонност да има влага, течове и такива неща? Какъв човек би се справил с това?

Можеш и е добре да го направиш. Със сигурност ще види неща, за които ти не се сещаш. Обаче не може да види какво и как е направено под мазилките и покритията и да ти каже дали няма да се появи теч. А па да види дали е икономисвано желязото и какъв бетон е използван...сам се сещаш. Тухли, бетон, желязо, изолации се контролират само, ако купиш на зелено.

# 55
  • Мнения: X
Ами да се види каквото може.

Иначе наистина не ми де занимава да вземам на зелено. Преди 2 години един приятел си купи страхотен апартамент в Люлин, уникално обзаведен и няма какво да му барнеш.

# 56
  • Мнения: 1 483
Ами значи има няколко варианта:
- купуваш старо, с отдавна открити дефекти, при късмет и оправени, за нелоша цена. Можеш да си го ремонтираш и направиш както искаш, но е време, средства и нерви да се занимаваш.
- купуваш нещо с "луксозен ремонт" и се надяваш да не изскочат скрити дефекти. Нанасяш се бързо, но кофтито е, че продавачите си слагат голяма надценка за ремонта.
- купуваш чисто ново, на шпакловка/замазка, на много висока цена, и пак ти отнема поне няколко месеца или година да го приведеш във вид за живеене.
Последния вариант е да чакаш много време и да се надяваш на късмета да излезе нещо хем хубаво, хем на добра цена.

И пак да питам, закъде си се засилил с трите стаи, като все още приоритет са ти заведенията и бързото хранене?

# 57
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Преди 2 години един приятел си купи страхотен апартамент в Люлин, уникално обзаведен и няма какво да му барнеш.
Всяко нещо си има съответната цена. Сигурно се продават апартаменти, завършени до ниво да се събуеш и да влезеш. Но всичко това е допълнително пари и с предвидения бюджет най-много да купиш уникално обзаведена...гарсониера.

И пак да питам, закъде си се засилил с трите стаи, като все още приоритет са ти заведенията и бързото хранене?
И ще го обзавежда тип "квартира".

# 58
  • Мнения: X
И пак да питам, закъде си се засилил с трите стаи, като все още приоритет са ти заведенията и бързото хранене?

Не желая след 5-10 години пак да купувам апартамент. Иначе съм наясно, че изискванията ми са сложни и може би ще трябва да почакам бая.

# 59
  • Мнения: 1 483
Да, ама там където сега искаш да живееш, след 5-10 години няма да искаш. Или го вземи на място, където и занапред ще ти харесва, или просто си спести големия харч и заложи на нещо малко и бързо продаваемо.

Общи условия

Активация на акаунт