Дискова херния - 16

  • 173 812
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 12 473
Разкажи нещо повече за този доктор, той тук ще открива клиника или си работи във Виена?
Не, той си е във Виена. Там живее и работи от години.

# 511
  • Мнения: 20 201
Леми, с времето трябва да отшуми, Марчев направи същото преди години, страшни болки, не съм виждала мъж да има сълзи в очите си, той имаше, ето че с инжекции и лекарства всичко замина и не се върна, така че върви да ти помагат. Не знам вече какво да кажа.
Така е, обаче, толкова ме изтровиха вече с тези нспв-та за година и нещо, че вече и аз не знам.
Марчев къде ходи?

# 512
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Показа ми няколко елементарни упражнения за раздвижване и ми каза - движи се. В никакъв случай да не лежа, защото ставало по-лошо.
И т.е - да пробвам движения и докато усетя болка и да ги повтарям.
И ме раздвижи, а днес се събудих доста по-добре и сега почвам с упражненията.

За тази болест/и движението е жизнено нужно - азбучна истина. Като се залежи човек, става доста по-лошо, така че дори да боли, движение си трябва, леко и внимателно, но да го има. Правилните упражнения много помагат, от личен опит говоря. Ако се работи на бюро /както са много хора/ - ставаш на ВСЕКИ, ама всеки, кръгъл час да развижиш малко, упражнения, клекове, разтягане, каквото там решиш, но ставаш. Ходене пеша, плуване, йога и всякакви упражнения без много натоварване, или поне без внезапно натоварване, много помагат - пак личен опит.

# 513
  • София
  • Мнения: 11 736
Леми, с времето трябва да отшуми, Марчев направи същото преди години, страшни болки, не съм виждала мъж да има сълзи в очите си, той имаше, ето че с инжекции и лекарства всичко замина и не се върна, така че върви да ти помагат. Не знам вече какво да кажа.
Така е, обаче, толкова ме изтровиха вече с тези нспв-та за година и нещо, че вече и аз не знам.
Марчев къде ходи?
За мен на Марчев ишиаса беше обикновен ишиас, да , със страшни болки, но без пареза на пръстите/крака, това е изключително често срещано при много хора, случва се, едва ли не всеки втори е минал през това. Той специално след инжекциите, Дипрофос му се прави и съответно всички други хапове, тръгна на плуване, всяка сутрин,  на масаж при един , ама не помня кой беше масажиста,  два пъти седмично и като че ли най- му помогна този масажист, така мисля, той си  мисли обратното. Но и до ден днешен има моменти в които го придърпва, но няма кризи повече, минало-заминало. Де да беше така при всеки.
Има физио в Токуда, добър е салона, чисто е, мнооооого е спокойно, малко са хората,  има уреди най-различни от колело през пътека до тежести и е евтино, за външни посетители е само 5 лв на ден и си действаш колкото време имаш на разположение, сега може да е променена цената, не зная, но това е вариант за гимнастика.

# 514
  • Мнения: 1
Здравейте,
не се занимавайте с озони.Той е токсичен за тялото..равен все едно ви хакат радиоактивна инженкция.Първия случай на самопроизволно изчезване на херния е датиран от 1984 год.От тогава тези случаи са хиляди.Хернията ако не и се пречи с разни хапове и инжекции минава сама от самосебе си от 3 до 18 месеца...просто мозъка изпраща като отговор на болката микрофаги М1 а по късно и М2 който просто я изяждат,тъй като пулпозното ядро което се излива извън фиброзния пръстен на хрущяла е с дълга глюканова молекула от имунитета се възприема като чужеродно тяло и се атакува..с тия инжекции вие спирате процеса.Няма доказателства че от хернията боли!!!Самия диск няма нервни окончания ,както и даже нервните коренчета сами по себе си не могат да ви болят защото няма ноницити -болковите рецептори...Боли съвсем друго...бялата съединителна тъкан която всички знаете от рязането на месо..тя обвива всички органи ,кости ..както отвън так и отвътре подобно на портокалова ципа ,тя и е пълна с тия рецептори,който зверски болят -за това се говореше и на последния симпозиум на тая тема ...че до сега учените медици нацяло отхвърляха взаимовръзката между Фасцията (ципата ) и възпалението а се оказа че играе огромна роля.Другата е теприята за Тригерите...фиброзни уплатнения в мускулите ,който причиниват болката ...и измесват прешлените понеже всеки прешлен е свързан с мускул някакъв ..от там те са в постояннен опънен натиск и избива от него херния ...за сметка как си обяснявате 4е налягането в диска е от 2 до 20 атмосфери..?а в автомобилна гума само 2,5? При падане от високо човек си чупи таза ..но дисковете в гръбнака уцеляват...но видете ли нещо ги кара да се спукат..а това нещо са тригерите ...авторката на книгата за тях Излекувала Кенеди от синдрома на рамо -ръка след като цялата медицинска мощ на Щатите не успяха..ка к мислите Защо?

# 515
  • Мнения: 20 201
Марчева,  мерси. А можеш ли да се сетиш за масажиста на Марчев?
А какво се случи с радикулопатията ти, след операцията?

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 09:22 от Lemy

# 516
  • Мнения: 48 034
А как тогава да си помогнем, Kalin Kamburov,чисто практически?

# 517
  • София
  • Мнения: 11 736
Марчева,  мерси. А можеш ли да се сетиш за масажиста на Марчев?
А какво се случи с радикулопатията ти, след операцията?
Марчев му у затрил телефона, но мога да ти препоръчам друг физиотерапевт, нали само за масажи е думата, тя е прекрасна, работи фино, не затруднява и е съвестна  Разбира си от работата, ако искаш на ЛС ще ти дам координати. Намира се на ул. "Паренсов" и ул. Шишман"
Какво се случва с радикулопатията ли, оправи се, но по сложния начин, с операцията, но аз си отглеждам още една и не се знае в кой момент ще ме подхване.

Здравейте,
............Първия случай на самопроизволно изчезване на херния е датиран от 1984 год.От тогава тези  съвсем друго...бялата съединителна тъкан.......................
Това е много хубаво и бих искала да се акцентира точно върху този модел на прибиране на хернията, как става?? До момента не съм срещала човек на който да му се е прибрала обратно хернията, от разкъсано място , как да стане от само себе си   отново здраво??  newsm78

# 518
  • На планетата земя
  • Мнения: 769
Аз от физиотерапевт съм чувала,че има хора на които им изчезват херниите,дали е вярно не знам ,но и да има сигурно са някакви единични случаи.Както всички знаем увредения веднъж диск не подлежи на пълно възстановяване.

# 519
  • Мнения: 20 201
Марчева, пиши ми.
Също и ако се сетиш за още някой.

# 520
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Марчева, може ли и на мен? Благодаря.

# 521
  • София
  • Мнения: 11 736
Скрит текст:
Веселка - масаж  0888 574014
  Simple Smile

# 522
  • Мнения: 4
Искам да ви попитам половият живот вреди ли на дисковата херния?Имали ли сте кризи след това?За вдигането на тежко казват,движе се и дотам.В Интернет прочетох как да се навеждам,да си връзвам връзките,но за това никой нищо не ми е казвал.

# 523
  • Мнения: 6 161
А бе , хора , намерете си подходяща поза  luvbed  Peace !
Днес моя близка /с нашия проблем/ каза ,че е разговаряла с  познати , които  работят в Германия . Там напоследък  предпочитали да не правят операции /вероятно при  определени случаи/ , а  практикували някакъв нов метод - нещо като  "туширане"  чувствителността  на  зоната , където се получава  "захапването" и болката . Прозвуча ми странно , но има някаква логика . Така умъртвяват и нерв на зъб  newsm78
Някой чул ли е за такова нещо ?

# 524
  • София
  • Мнения: 11 736
А бе , хора , намерете си подходяща поза  luvbed  Peace !
Днес моя близка /с нашия проблем/ каза ,че е разговаряла с  познати , които  работят в Германия . Там напоследък  предпочитали да не правят операции /вероятно при  определени случаи/ , а  практикували някакъв нов метод - нещо като  "туширане"  чувствителността  на  зоната , където се получава  "захапването" и болката . Прозвуча ми странно , но има някаква логика . Така умъртвяват и нерв на зъб  newsm78
Някой чул ли е за такова нещо ?
Ми... нещо такова се прилага в Торакс, къде го четох... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт