Повече от едно дете

  • 4 661
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 622
Добре де, а какво би станало ако двамата родителя се разделят/разведат? Защото аз съм дете на разведени родители и не изключвам напълно тази опция и за себе си. Както се е случило на майка ми, така може да се случи и на мен....

Какво би станало тогава ? Какво ще прави сама жена с 2-3-4 деца в тази ситуация?(не ми казвайте, че ще работи и ще осигури тези деца...невъзможно е на този етап!) Аз имам и брат и знам как майка ми се е справяла. Не пожелевам никому нейните жертви, за да ни осигури и изучи  Stop

Иначе честно казано много се надявам един ден ако имам второ детенце да не е такъв кресльо като първото  Crazy (Но пък сигурно ще е по-палававо..щото Габ пищи, но пък е пуслушен като цяло  Thinking )
Защо трябва сама жена да  гледа децата, те нямат ли си баща или след развода хоп се освобождават бащите от всякакви отговорности.
Аз също съм дете на разведени родители и смятам, че не е нормално бащата да стои настрана и да не участве в отглеждането на децата. Макар че моят е направил същото.
Защо бащите не отглеждат децата, а ние да им помагаме. А не след развода да се оказват изведнъж ергени ,без семейни отговорности, а ние да се нагърбваме със всичко.

Кой каза, че ТРЯБВА??

Но не забравяйте, че много често става точно така!

Аз лично не бих си оставила детето след евентуален развод при мъжа си..някак абсурдно ми звучи това, иначе мъжа ми ми е казвал, че ако сме се били развели, не дай си Боже, той щял да гледа детето..да бе...кой ще му го даде , обаче е въпроса  Joy

# 46
  • Мнения: 5 622
 И да добавя нещо искам- едно е двамата родители да си гледат детето, друго е  сама жена(майка) да си го гледа, с участието на бащата..съгласете се, че гледането на едно дете не е само няколко часа дневно, то е нон-стоп-24 часа в денонощието. Така, че жената, пак си остава сама през останалото и много време, когато бащата го няма  Peace

Освен това не всяка жена има на кого да разчита за помощ. Аз нямам например и наистина ако се разведа, оставам сама.

# 47
  • Мнения: 17
И аз и съпругът ми винаги сме искали да имаме две деца, наистина второто дете при нас дойде малко бързо, но с помоща на майка ми за сега се справяме!
Решавай се по-бързо!

# 48
  • Мнения: 239
 НЕ СЪМ СЕ ЧУДИЛА И ЗА СЕКУНДА ЗА ВТОРОТО ДЕТЕ  4470 smile3540 ЩАСТЛИВА СЪМ ИМАМ СИ 2 СЛЪНЦА ( може да са диви и непослушни  Twisted Evil Twisted Evilно са мойте  ИКОНИ ) ГЛЕДАМЕ СИ ГИ И ИМ СЕ РАДВАМЕ . Е И БАБИТЕ И ДЯДОВЦИТЕ ПОМАГАТ С КАКВОТО МОГАТ  Peace

# 49
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Винаги съм искал две деца. И то с 5 години разлика, като между мен и брат ми. Но напоследък все по-често се замислям за още едно мъниче Crazy

# 50
  • Мнения: 2 609
Пред нас не седи тази дилема. Живот и здраве скоро мислим да поработим по въпроса за второ дете. Mr. Green Heart Eyes
Аз съм сама и ми е много криво от това, Rolling Eyesнеискам и децата ми да се чувстват така.

# 51
  • Мнения: 396
Винаги съм искала две деца,но сега за второооо ме хваща страх,не мога да си го обясня Thinking .Оставям на времето да се справи със страха ми,и след 3-4год. да мисля по друг начин Heart Eyes.Друго си е като Виви си има братче или сестриче ,както аз си имам брат и винаги мога да разчитам на помощта му,така и тя,но дали ще се справя Praynig.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 669
Аз пък винаги съм си мислила, че ще имам само едно дете. Като забременях втория път, бях толкова шокирана, какво ли не ми минаваше през главата. Съпругът ми като разбра, само ме погледна и каза *До 40 има време и за трето* Grinning. Това ми трябваше. Както някой беше споменал по-нагоре, тези решения се взимат емоционално. При нас пък винаги като забременея и финансовото ни положение се подобрява. Божа работа Grinning.

# 53
  • Мнения: 3 367
нашето решение  не беше хи1 емоционално, а доста рационално-не искахме дъщеря ни да няма кръвен роднина тук след като нас ни няма,а шанса и да се прибере в бг и да стане близка с хора к е вижала само на снимка и досега ми се струва нулев..
мислим 1е имаме какво да дадем на пове1е от 1 дете;добри родители сме,децата са адска забава -толкоз ни беше мисленето:)

# 54
  • Мнения: 10
Хич не се чуди, страхотно е с две деца Hug, а за това дали ще се справиш не се притеснявай защото второ дете се гледа много по лесно от първото, първо защото имаш вече опит, а си и по уверена. Винаги съм искала две деца и съм много щастлива Laughing, че ги имам, но пък и баткото много ми помага.

# 55
  • Мнения: 3 740
При нас пък винаги като забременея и финансовото ни положение се подобрява. Божа работа Grinning.

На твое място не бих спирала дотук! Laughing

# 56
  • Мнения: 3 698
Според мен колкото повече деца-толкова повече смях, любов...щастие!Поне аз така чувствам нещата.Бих искала да имаме още едно или две дечица  Grinning !

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Когато родих 1-вото, на следващия ден си казах, че искам и 2-ро.
Можеше и по-рано да го родя, но все пак се радвам, че го има 2-рото.
За миг не съм си представяла дори, че ще имам само 1 дете. Аз имам брат и знам какво е да се забавляваш и щурееш със себеподобен. Мъжът ми е едно дете, но него лесно го убедих  Peace. Сега сме щастливи и 4-мата  Heart Eyes

Хич и не съм се замисляла за финанси и жилище, че то тогава трябваше и 1 дете да нямам. Според мен, това не е причина да нямаш повече от 1 дете Stop

# 58
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Буба,щом като си тук,мисля,че вече в себе си знаеш отговора.Трябва ти само малко начална скорост.Е,май вече я получи...... Peace

# 59
  • Мнения: 1 489
Изобщо не съм се замисляла.Още като родих исках още едно дете,но мъжът ми искаше да изчакаме.Както виждаш от лентичките ми ,скоро ще имаме още едно.Колкото повече мислиш,толкова повече ще се отказваш.От мисленето на майка ми съм останала едно дете.

Общи условия

Активация на акаунт