Повече от едно дете

  • 4 659
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Единственото, което ме възпира за второ, е, че за момента делим общ апартамент с девера ми, но нямаме наше собствено жилище.
Ако с магическа пръчица можеше нещо да се получи-на секундата бих се задействала за второ. Причината е една единствена-почна ли работа и завърти ли ме животът-идеята така и ще си отплува. А не съм никак млада и нямам време...............

# 16
  • Мнения: 5 622
 Аз по принцип не съм против второ дете, но мен в голяма част ме спират парите. И по-скоро това, че не се чувствам до толкова финансово сигурна, че да можем да отгледаме и осигурим второ дете. Също и жилището ни не е достатъчно голямо  Tired

Освен парите при мен стои и една друга пречка, че сина ми е трудно дете-много плаче и изпада в някакви ужасни истерии с крясъци, които в голяма степен ме отказват въобще от идеята за още деца  Stop

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Освен парите при мен стои и една друга пречка, че сина ми е трудно дете-много плаче и изпада в някакви ужасни истерии с крясъци, които в голяма степен ме отказват въобще от идеята за още деца  Stop
Ако това го прави трудно дете, тогава всички са (или почти всички). Периодът е такъв, това отминава бързо. Толкова е сладък мъника ти, не ти ли се иска още едно такова бонбонче? Hug

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
С любов. Децата могат да се гледат и с много, и с малко пари- за тях това няма толкова голямо значение, колкото за родителите им (или поне някои от тях). За децата важното е да се чувстват обичани.
И аз съм убедена, че децата трябва да са поне 2.
подкрепям!
имаме едно, но малко да поотрасне и дано да имаме второ.
Имам приятелки женени повече от 3 години преди мен дето все отлагат, че нямали пари...
Ако чакаме парите за университета без деца ще си останем..
Ако се "опаричиш" на 35-40, няма ли да е по-добре децата ти вече да станали на по 2-3 години поне...
Има причини да имаш 1 дете, но парите не са такава според мен!
А за Буба - всяко дете е различно. Моето е прилично палаво и ако имаме бебе сигурно ще е нервак, но ти може да се надяваш на кротко Wink

# 19
  • Мнения: 5 622
Освен парите при мен стои и една друга пречка, че сина ми е трудно дете-много плаче и изпада в някакви ужасни истерии с крясъци, които в голяма степен ме отказват въобще от идеята за още деца  Stop
Ако това го прави трудно дете, тогава всички са (или почти всички). Периодът е такъв, това отминава бързо. Толкова е сладък мъника ти, не ти ли се иска още едно такова бонбонче? Hug

Ох....не са такива всички деца, повярвай ми! За съжаление са малко приятелките ми, които пишат в нета за да го потвърдят това нещо, но аз като него, друго дете не съм виждала. Понякога ми дива в повече, въпреки, че се отнасям към това със завидно спокойствие по принцип.

И се получава така, че съм наплашена и не смея да имам повече деца  Rolling Eyes (ако и двете са такива, направо трябва да се гръмна)

Приятелки са ми казвали, че ако тяхното било такова, щяло много бой да изяде..пък аз съм против боя и много рядко го шляпвам, когато вече и аз съм си изтървала нервите  Confused

Ох..оплаках се и аз... Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 089
буба - абе я опитай, пък ще се изненадаш сама от себе си как чудесно се справяш и с 2. освентова, щом първото е такова,то второто няма с какво да те изненада по въпроса с дивотията.
за себе си мога да кажа, че петранчето е мнооого проклето. но твърдо на есен с песен пак запретваме ръкави Simple Smile

# 21
  • Мнения: 179
Ами аз винаги съм искала поне две деца.Имам ги и макар да не ги отглеждам в лукс,вярвам че са щастливи.Даже си мисля,че ако не си родя трето,някога,когато вече няма да мога,ще съжалявам.Имам много примери около себе си на многодетни майки,които се справят успешно с три-четири деца(без да са заможни).На децата им никога не им е скучно.В къщите им е весело.От тях се насърчавам,не от мрънкащите,на които и едно им е объркало живота.

# 22
  • Мнения: 3 740
Още в началото със мъжа ми искахме поне три деца. Сами сме си ги гледали винаги /като изключим някоя седмица през лятото на гости у майка ми/. Имало е и много трудни периоди. Най-тежко ни беше 90-92 година, сигурно помните каква мизерия беше тогава, а ние - на квартира, с един работещ татко и една майка, която отглежда кърмаче, бебе на 1 г. 6-7 м. и кака на 4,5 г. И никаква финансова помощ отвън. Ако бяхме чакали "да си стъпим на краката", сигурно още щяхме да чакаме. А ние взехме, та си родихме и 4-то дете. Сега сме горди родители на абитуриентка, двама гимназисти и четвъртокласник. Живеем в малко жилище, но не бих заменила нито един ден от нашето изпълнено с глъчка, смях, разговори, спорове, сръдни и помирявания  ежедневие с по-спокоен, по-охолен и по-подреден живот. Децата ни не са най-луксозно облечените, нямат най-скъпите GSM-и и не ходят по най-скъпите заведения. Но имат любов, разбиране и уважение. Имат СЕМЕЙСТВО. Всичко друго в живота си ще постигнат сами, по свой избор и със собствени усилия. Така, както го правим ние.

# 23
  • Мнения: 35 961
аз се целя в трето, но тати е неубедим!
мисля, че е добре децата в семейството да са поне две!

# 24
  • Мнения: 2 792
 Аз пък искам още деца, когато родих Димана бяхме бедни студенти, заинатихме се и си се оправихме  сами, после след като родих Момчи, пак минахме през доста финансови колапси, пак се оправихме преживяхме ги и не се отразиха на отношенията ни, това е съществено-важното.
   Искам още деца и сама си се ядосвам, че се вкарах в схемата на може да го отложим и всякакви други условности  Rolling Eyes.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
Сега да има и една опозиция за цвят - аз не искам повече от едно дете! По адски много и разнообразни причини. Като се започне от това, че годинките са ми доста, финансово невъзможност да осигурявам второ, търсене на подходящ баща за това второ......е, май доста станаха причините за нежеланието ми....А има и чисто егоистични - не бих издържала още веднъж периодите на безсъние от по 5-6 месеца, стоенето в къщи..особено зимата, всички болести и безкрайни мнения на специалисти и изчакване да се израсте поредното нещо....Иначе искрено се възхищавам на всички жени, които се навият да родят повече от едно дете!  bouquet

# 26
  • на североизток
  • Мнения: 285
С мъжа ми се убедени, че искаме още деца.Планираме догодина, ако е живот и здраве ище едно Grinning
Относно въпроса с финансите - ние сме нормално българско семейство - и двамата работим, за да се издържаме.Едната от причините да се върна по - рано на работа беше именно тази.
Мисля си, че и повече да имахме все щяхме да намерим за какво повече да си мечтаем / говоря за материалните неща/.
Това, което за мен е най - важно е да сме здрави и да се разбираме помежду си.А итова, което ни дават децата не може да се замени и да се купи с нищо Simple SmileХубаво е, че около нас виждам все повече семейства с повече от едно детенце.Дано и занапред да е така Praynig Simple Smile

# 27
  • Мнения: 58
Имам едно на почти 3 години и не се притеснявам толкова от финансовата част,колкото от това дали аз самата имам здрава психика,защото дори и с 1 дете понякога усещам че се побърквам!А със две си мисля че направо ще лудна! Laughing

# 28
  • Мнения: 2 471
Още в началото със мъжа ми искахме поне три деца. Сами сме си ги гледали винаги /като изключим някоя седмица през лятото на гости у майка ми/. Имало е и много трудни периоди. Най-тежко ни беше 90-92 година, сигурно помните каква мизерия беше тогава, а ние - на квартира, с един работещ татко и една майка, която отглежда кърмаче, бебе на 1 г. 6-7 м. и кака на 4,5 г. И никаква финансова помощ отвън. Ако бяхме чакали "да си стъпим на краката", сигурно още щяхме да чакаме. А ние взехме, та си родихме и 4-то дете. Сега сме горди родители на абитуриентка, двама гимназисти и четвъртокласник. Живеем в малко жилище, но не бих заменила нито един ден от нашето изпълнено с глъчка, смях, разговори, спорове, сръдни и помирявания  ежедневие с по-спокоен, по-охолен и по-подреден живот. Децата ни не са най-луксозно облечените, нямат най-скъпите GSM-и и не ходят по най-скъпите заведения. Но имат любов, разбиране и уважение. Имат СЕМЕЙСТВО. Всичко друго в живота си ще постигнат сами, по свой избор и със собствени усилия. Така, както го правим ние.

Възхищавам ви се!!!!!

# 29
  • Мнения: 3 740
Имам едно на почти 3 години и не се притеснявам толкова от финансовата част,колкото от това дали аз самата имам здрава психика,защото дори и с 1 дете понякога усещам че се побърквам!А със две си мисля че направо ще лудна! Laughing

Eli80, да не ти прозвучи като поучение, но когато имаш едно дете, ти се фиксираш изцяло върху него и често пъти преекспонираш нещата. Появата на второ дете сваля напрежението - и страха на родителите, и прекомерните очаквания, и произтичащите от това разочарования. Това са нещата, от които ще се лиши детето ти, ако има братче или сестриче. Когато са две и повече, енергията им се пренасочва помежду им, та по-малко им остава да те побъркват тебе. Не че ще ти бъде изцяло спестено, де.

Още в началото със мъжа ми искахме поне три деца. Сами сме си ги гледали винаги /като изключим някоя седмица през лятото на гости у майка ми/. Имало е и много трудни периоди. Най-тежко ни беше 90-92 година, сигурно помните каква мизерия беше тогава, а ние - на квартира, с един работещ татко и една майка, която отглежда кърмаче, бебе на 1 г. 6-7 м. и кака на 4,5 г. И никаква финансова помощ отвън. Ако бяхме чакали "да си стъпим на краката", сигурно още щяхме да чакаме. А ние взехме, та си родихме и 4-то дете. Сега сме горди родители на абитуриентка, двама гимназисти и четвъртокласник. Живеем в малко жилище, но не бих заменила нито един ден от нашето изпълнено с глъчка, смях, разговори, спорове, сръдни и помирявания  ежедневие с по-спокоен, по-охолен и по-подреден живот. Децата ни не са най-луксозно облечените, нямат най-скъпите GSM-и и не ходят по най-скъпите заведения. Но имат любов, разбиране и уважение. Имат СЕМЕЙСТВО. Всичко друго в живота си ще постигнат сами, по свой избор и със собствени усилия. Така, както го правим ние.

Възхищавам ви се!!!!!

Благодаря ти, но наистина няма защо. Не сме герои, а щастливи хора.

Общи условия

Активация на акаунт