Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 64

  • 92 969
  • 733
  •   1
Отговори
# 375
  • софия
  • Мнения: 112
Обадих се на спешен телефон на инвитро центъра. Казаха ми щом не съм започвала естрофема, изобщо да не го пия. Ами аспирин не ми казаха, ами фраксипрарин да почна, общо взето с другите лекарства ми се падат по три инжекции в корема на ден....

# 376
  • Мнения: 6 566
Щом Стаменов не е казал и го е махнал от рецептата не виждам защо се тревожиш - явно е преценил, че няма нужда.

# 377
  • пазарджик
  • Мнения: 514
liliq,какви инжекции имаш освен фраксипарин ?

# 378
  • София
  • Мнения: 158
Обадих се на спешен телефон на инвитро центъра. Казаха ми щом не съм започвала естрофема, изобщо да не го пия. Ами аспирин не ми казаха, ами фраксипрарин да почна, общо взето с другите лекарства ми се падат по три инжекции в корема на ден....

Liliq  моята схема с лекарствата е същата и нямам естрофем. На пункцията док ми го задраска от рецептата. След трансфера ( на 12.10) имам зарзио на определени дати, фраксипарин 0.3,  HCG 100 за 5 дни и утрогестан. А и след 7 дни имам една HCG 500.

# 379
  • софия
  • Мнения: 112
Пепе, Утрогестана след трансфера как го взимате, вагинално или през устата и в каква доза? До трансфера ми казаха през устата 2х2, но сега след трансфера сестрата ми каза вагинално, и е страшно неудобно? Вие как го приемате? А и фолиевата киселина продължава да е 2х1.

# 380
  • Мнения: 260
Момичета,на снимките който дават на ембрионите след трансфер горе в дясно има някакви числа.На единия ми пише 3,а на другия 6.Знаете ли какво значат те?

# 381
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета,на снимките който дават на ембрионите след трансфер горе в дясно има някакви числа.На единия ми пише 3,а на другия 6.Знаете ли какво значат те?

Това е номерчето на ембриона. На ембриологичния доклад съответния ембрион  е със същия номер

# 382
  • Мнения: 260
Благодаря Нандин.А кога дават доклада,защото аз не съм го получила?На трансфера ми дадоха само двете снимки.

# 383
  • София
  • Мнения: 158
Lili и при мен е така. След пункция до трансфер 2х2 през устата. След трансфер 2х3 вагинално. Вечер го слагам преди да си легна, а сутрин го слагам лежа поне половин час и тогава ставам.

# 384
  • София
  • Мнения: 10 642
Благодаря Нандин.А кога дават доклада,защото аз не съм го получила?На трансфера ми дадоха само двете снимки.
Винаги са ми го давали заедно със снимките.
Имаш ли ембриони за замразяване?

# 385
  • пазарджик
  • Мнения: 514
При предишния ми зет ми дадоха доклад+снимки,а сега само снимки на двете ембриончета,от сегашната стимулация замразихме 4 бластоцистчета,а ет беше на 3 ден.Това ли е причината?Flowers Hibiscus

# 386
  • Мнения: 260
Благодаря Нандин.А кога дават доклада,защото аз не съм го получила?На трансфера ми дадоха само двете снимки.
Винаги са ми го давали заедно със снимките.
Имаш ли ембриони за замразяване?
Да имам.

# 387
  • София
  • Мнения: 10 642
Благодаря Нандин.А кога дават доклада,защото аз не съм го получила?На трансфера ми дадоха само двете снимки.
Винаги са ми го давали заедно със снимките.
Имаш ли ембриони за замразяване?
Да имам.
Значи ще ти го дадат като ги замразят. Тогава ще е приключен ембр. доклад

# 388
  • Мнения: 260
Благодаря Нандин.А кога дават доклада,защото аз не съм го получила?На трансфера ми дадоха само двете снимки.
Винаги са ми го давали заедно със снимките.
Имаш ли ембриони за замразяване?
Да имам.
Значи ще ти го дадат като ги замразят. Тогава ще е приключен ембр. доклад
Благодаря ти още веднъж.

# 389
  • Мнения: 4
Здравейте, пациентка съм на Клиника Надежда,Опитваме се от 2 години  за  второ дете, но десега без успех. Бях при д-р Шевкетова през 2016г. , при д-р Персенска 2017 и всички ни уверяваха , че трябва нещата да се получат по естествен път, защото всичко е наред.Имам само малък  проблем с щитовидната жлеза  но хормоните са винаги в норма, но въпреки това  не успявам да забременея по естествен път.Сега всички хормони са наред, имам направена биопсия  при д-р Цветков, проходимост на тръби ок , овулация на естествен цикъл  ок , но въпреки това не успяваме .Предстои ми  да ми поставят някакво лекарство през 2 дена  след овулация на ест. цикъл и да опитаме и  този вариант .Въпросите са ми два , какво точно представлява това лекарство и има ли някой с успешен рузултат  и бременост.
Само да добавя пръвата ми бременост беше по естествен път през 2011, след 3мес. хормонално лечение на щитовидната жлеза по препоръка на д-р Персенска .

Общи условия

Активация на акаунт