Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 64

  • 92 848
  • 733
  •   1
Отговори
# 390
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Това е PBMC -взима се кръв от вената в деня на пункцията,обработва се на по следващия ден пак даваш кръв.След 2 часа се слага лекарството в матката и на другия ден е трансфера.Поне при мен беше така.Струва 250 лв.Късмет !:hibiscus:

# 391
  • Мнения: 64
Момичета,през декември в Надежда правят ли процедури за инвитро.Питам ви защото трябваше този месец да започнем процедурата,но ТСХ ми беше висок и сега пия хапчета за да го сваля.Ендокриноложката ми каза след 1 месец да пусна пак иследването.Но ще испусна МЦ през ноември.Ако пусна иследването малко преди цикъла и всичко е ок дали ще стартираме процедурата през ноември.Ако ли не незнам дали работят декември.

# 392
  • Мнения: 19 698
Работят по принцип.

# 393
  • София
  • Мнения: 10 642
Работят, но започването на стимулациите е до определена (от тях) дата, така че запжчнатите процедури да приключат преди коледните празници, когата репродуктивния сектор ще почива.

# 394
  • Мнения: 784
Здравейте. Сравнително отскоро съм пациент на Надежда. Досега имам 2 процедури инвитро, но в друга клиника.
Днес ми направиха ендометриална биопсия (имунологична и микробиологична). За микробиологията ясно какво търсят, но имунологичната каква и е целта. Пропуснах да попитам докторката и сега се лутам.
От резултатите зависи дали още настоящия цикъл ще се започне стимулация. Благодаря и успех на всички 🤗

# 395
  • Мнения: 98
В ендометриума се образуват NK клетки, без които не може да се случи имплантация. Проверяват дали е достатъчно голям процента на съществуващите NK клетки, както и тяхното съотношение, тъй като най-просто казано те са "добри" и "лоши". Лошите пречат на имплантацията и трябва да са под определено количество. С две думи чрез имунологичната биопсия се проверява дали клетките на ендометриума 5 дни след овулация са в подходящо количество и съотношение, за да се осъществи имплантация. В случай, че не са могат да се предприемат мерки за подобряване на средата чрез PBMC или вливки.

# 396
  • Мнения: 124
Здравейте момичета, на 11,10 направих хистероскопия и забравих да питам не трябва ли да отида на контролен преглед. Имах два дни слабо кървене след процедурата и уж беше спряло и днес пак се появи слабо течение. Чудя се нормално ли е?
Някой знае ли, кога след хистероскопията мога да правя трансфер? Колко време трябва да мине?

# 397
  • Мнения: X
Кой доктор ти я ппави?

# 398
  • Мнения: 124
Кой доктор ти я ппави?

Персенска

# 399
  • Мнения: X
Би трябвало да има коментар след хистероскопията.
Ако имаш телефона на докторката й пиши смс с твоите имена, че си правила хистероскопия еди-кога си и не са ти казали какво следва.

# 400
  • София
  • Мнения: 23 175
аз не съм имала контролен преглед след хистероскопия.
ама и кървене не съм имала.

сега пак ми предстои, по план трябва трансфера да е на следващия цикъл.

# 401
  • Мнения: X
Но ако са махали нещо след хистеро  може и хостология да има.

# 402
  • София
  • Мнения: 23 175
има хистология, ама тя след време излиза.

# 403
  • Мнения: 124
Благодаря ви за отговорите, момичета! От регистратурата ми казаха, че е по-добре да мина на преглед утре, а хистологията савала за три седмици.

# 404
  • Мнения: 261
Здравейте момичета!
Чух, че д-р Стаменов ще отсъства края на месеца.  Някой знае ли от кога до кога?  Много съм объркана и притеснена, защото правя подготовка за ЗЕТ и ако трябва да правя ЕТ кой ще го замести ако  него го няма.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт