Трудната страна на майчинството

  • 49 827
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 1 489
Ох аз съм прочела "малката", а то било "малкият" - извинявам се...

# 901
  • Мнения: 30 802
Е то е ясно де- точиш британската социална система и живееш в БГ. Познавам доста такива семейства, изгледаха си децата с чужбинско майчинсто на евтинко в Пловдив. Направо си е оферта...

# 902
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Аз само ще кажа, че подкрепям Сирената и съм съгласна с нея. А най-вече й свалям шапка, защото аз с едно едва издържам и се оправям, а с 3 немога и да си представя.
Като цяло майчинството ми се вижда затвор - някой ти отнема свободата, казва ти кое и кога ще се случва и няма лошо ми е или спи ми се.
Трябва да се дават бебета под наем и хора, които просто не им се отдава да не си го причиняват сами за в бъдеще 😂
Нека хейта започне.... сега!

# 903
  • Мнения: X
Няма как да стане с бебе под наем, Бени. Чуждото бебе не е обичано бебе, а това променя всичко.

# 904
  • BG
  • Мнения: 892
Аз само ще кажа, че подкрепям Сирената и съм съгласна с нея. А най-вече й свалям шапка, защото аз с едно едва издържам и се оправям, а с 3 немога и да си представя.
Като цяло майчинството ми се вижда затвор - някой ти отнема свободата, казва ти кое и кога ще се случва и няма лошо ми е или спи ми се.
Трябва да се дават бебета под наем и хора, които просто не им се отдава да не си го причиняват сами за в бъдеще 😂
Нека хейта започне.... сега!
Абсолютно  Peace Peace Peace
Аз като се засека с една бивша комшийка-тя има две момиченца-та тя ми казва-аз не знам какво е колики, зъби, злоядство. Затова се шегувам винаги с нея, че взимам по-малката за снаха, че поне внуците да уцеля WinkHeart Eyes Ех, исках и аз такова кротко, поспаливо и ящно, ама на...
И все пак има надежда-в петък пътувахме с детето с бусче на отиване 3 часа, а на връщане два (защото нямаше почивка наобратно)-много добре се държа-имаше малко лиготия, но определено в сравнение с преди е песен. Хем на връщане понеже беше много народ и седя в мен.Лошото е че само като сме двамата ме слуша. Тримата ли сме с ММ-отиде коня у реката, тъй като той всичко му позволява. Обяснявала съм, карала съм се-уви-ефект нула.

# 905
  • София
  • Мнения: 38 537
Аз преди да родя нямах никакво отношение към децата. Като родих второто, бях готова да гледам още бебета. Сигурно нещо се чалнах хормонално от дългото кърмене. И все още не мога да дойда на себе си. Хем ми се ще да се занимавам с моите си неща,  хем ги мисля децата и животинките. Това е най-трудното на майчинството - да си разпределиш вниманието за всички и всичко, ама с мярка!

# 906
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Сирена британското майчинство е 9 месеца всичко на всичко и то ако си квалифицирам да го вземеш, което значи да си работил и да си се осигурявал в изискуемото време преди термина и да искаш повече няма, та не знам как са си “ изгледали” децата с него в България Simple Smile

# 907
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Аз не съм наясно с тамошното обезщетение за гледане на дете, но ако е например 1000£ те ще се трупат в сметката и ти като ги харчиш разумно ще стигнат за бая време

# 908
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Това е сума която можеш да вземеш при много сериозна заплата. Жена, която ще получи такива майчинство няма да се върне 9 месеца да си гледа детето в БГ,щото трябва да се върне на работа.

Минималното майчинство от друга страна не е толкова много, че да предполага спестяване в сметка и с 9 месечни пари да си гледаме детето 5 години в БГ.

От друга страна тук стоките за деца са много по -евтини и качествени от тези в БГ, аз лично не виждам смисъла от това упражнение.
Тук сериозното перо са детските градини, а в този период не се получава майчинство.

Както и да е това не е по темата, просто исках да изясня, че с майчинство от тук в БГ няма как да отгледаш детето си, или поне не е за дълъг период от време.

# 909
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Е то е ясно де- точиш британската социална система и живееш в БГ. Познавам доста такива семейства, изгледаха си децата с чужбинско майчинсто на евтинко в Пловдив. Направо си е оферта...
Сиран, ако някой ти твърди подобно нещо, те врътка стабилно. Както Илейн писа, британското по закон е миниатюрно просто, и като време, и като пари. Ако работиш за стабилна компания на добра заплата и отговаряш на условията, получаваш повече. Но пак просто няма вариант да вземеш достатъчно че да заминеш за Бг да си гледаш живота за колкото там години.

# 910
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Чери, радвай се, че детето те е научило на търпение, наистина. Дъщеря ми постави моето търпение и нерви /по принцип съм търпелив човек/ на зверско изпитание и за съжаление, резултатът е в нейна полза. Бих казала, че тя ме научи на нетърпение Wink Така де, докара ме до състояние от четвърт да избеснея. Така става като се инати за всичко, абсолютно всичко по 426435568960 пъти на ден и нищо, абсолютно нищо да не е в състияние да я накара да отстъпи. Пробвахме всичко, за което се сетихме, четохме, някой ни каза /вкл.психолог/. Цъ! Още е такава, а януари ще стане на 7. Тази сутрин последно ни игра поредния цирк - не иска да става и туй-то. Ей така, на инат. Буквално я извлачихме от леглото а тя врещи и се гъне като черво... Чуден начин да започнеш деня, нали? Едно щастие блика, не ти е работа....

# 911
  • Мнения: X
И моето дете ме научи на НЕтърпение. Определено нерваната ми система е поставена на такова изпитание в последните 2 години както никога досега и определено издава фронта. Това е положението...

# 912
  • Мнения: 4 087
Ами зависи от коя страна ще погледнеш дали е  нетърпение или търпение.Приела съм факта, че ако не е на живот и здраве, всичко друго е преходно. Не е като да не викам и да не ги насмитам или да изпадна в дупка и да си налея голяма чаша вино и да гледам в една точка......ама смятам всеки има такива моменти.

 Моето е същият инатлив рогат козирог.......ей опъва копитата в земята и това е то, освен всичко друго е способно да води диалог и най-вече спор с часове, дървен философ с изразено дар слово  ooooh!. Не че вярвам в зодии, обаче по описанията които съм чела, моето не е пропуснало нито една характеристика. Аз съм лъв, оле, мале и аз си отговарям на зодията- ако не диктувам какво да става, ставам лоша, много лоша  Joy Joy Мъжът е водолей, пак казвам- не вярвам в зодии, ама и той си отговаря- неговият непукизъм стига де дебилизъм и идиотизъм, както обичам да казвам- шест за пет смейство сме. Убедена съм, че ако някой ни гледа отстрани как се разправяме помежду си в някоя ситуация, ще реши че сме излезнали току що от лудницата  Joy Joy  Обаче в тази си малка лудница сме си щастливи по наше му и нямам усещането, че детето ми е отнело живота, просто го промени и съм приела този факт. Доста често се и забавлявам с тази лудница, като се навикам и ги насмета добре.... Laughing Laughing

# 913
  • София
  • Мнения: 1 635
Тази сутрин последно ни игра поредния цирк - не иска да става и туй-то. Ей така, на инат. Буквално я извлачихме от леглото а тя врещи и се гъне като черво... Чуден начин да започнеш деня, нали? Едно щастие блика, не ти е работа....

Ауу, и аз страдам от това в момента. Донякъде помага по-ранно лягане при нас. Лошото е, че после си изкарвам нервата с бясно шофиране до училище.

# 914
  • Мнения: 4 087
Мъжът ми има нова стратегия сега- оставя я да си играе вечер, докато окапе /смятай 11-12, аз вече 3ти сън спя/. Стоя и му гледам сеира  Joy Joy Чакам кога ще ми се моли да внеса ред и режим /щото видиш ли много съм била строга, детето не било изморено.../*пак вечер .Скоро ще е! Той пое и воденето на градина сутринта. За сега я обуваше в леглото и полузаспала я носеше в градината. Днес закъсня, сериозно закъсня....скоро ще ми се моли  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт