Трудната страна на майчинството

  • 49 864
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 870
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не, нормалният работещ човек разпуска след работа, родителят търчи като кон да прибере дете, да го нахрани, успокои, курдиса както трябва...нормалният работещ човек мисли как да се развива в работата, майката има едни мозъчни клетки за календара на училището/градината и каквопакщемипоискатнеселинаискахатия! Та такива ми ти работи...

След работа не мисля за работа. Разпускаме с детето, докато беше малък, както и сега. Нямам какво толкова да го мисля тоя календар. Като поискат давам или не давам. Въпрос на приоритети и планиране. Но аз по принцип бързо вземам решения, Сирено. Не страдам от натрапчиви мисли нито Вселената ми говори  Joy Затова и ми върви в работата и ми е забавно вкъщи. Детето никога не ми е пречело за нищо.
Според теб излиза, че майката е някаква сдухана ограничена женица, фиксирана в децата, без всякакви други интереси. Сори, обаче това е твоят живот. Много хора не са така.  Wink

# 871
  • Мнения: 30 802
Айде бе, с малко дете след работа лягаш с роман и вино и всичко е ток и жица...ясно ми е за какво "разпускане" става въпрос...

Ма ти си с едно дете де...но да видим какво става, като ти кажат "родителска среща в 6 днес"...и трябва дори таткото да си пренареди работата, че да се прибере преди 6 и да поеме малките, за да се явя на срещата.

# 872
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Айде бе, с малко дете след работа лягаш с роман и вино и всичко е ток и жица...ясно ми е за какво "разпускане" става въпрос...

Ма ти си с едно дете де...но да видим какво става, като ти кажат "родителска среща в 6 днес"...и трябва дори таткото да си пренареди работата, че да се прибере преди 6 и да поеме малките, за да се явя на срещата.

На мен не ми трябва вино, за да разпусна Simple Smile
На нас не са ни казвали в последния момент за родителските срещи. Не знам каква е тази практика. Вече се чудиш какви да ги измислиш...

# 873
  • Мнения: X
Сирен, все пишеш все едно някой ти е виновен, че имаш повече от 1 дете. Изборът е бил твой.
Това оправдание, че хората с едно дете едва ли нищо не знаят, вече е по-омръзнал рефрен. Опитай с нещо друго.

Не се знае дали ще има друг живот. Осъществете мечтите си в този.
Абсолютно.
Живейте добре и се наслаждавайте на децата си всеки ден.
Снощи гледах премиерата на новият филм на Робърт Редфорд и Джейн Фонда. Позамисля те за доста неща.
http://www.imdb.com/title/tt5034266/

Толкова да са си все същите като в (http://www.imdb.com/title/tt0061385/), но темите и епизодите в живота са се променили доста. Децата порастват и си отлитат и тогава наистина ще има време за всичко това, което така неистово ви се иска да имате.

# 874
  • Мнения: 30 802
Това с виното е фигуративно казано- както подушвам нотка на злонамерено четене. Не, не съм алкохолик. Но без деца след работа:
- се шматкаш по магазините или из парка;
- ходиш на езиков курс;
- джогинг или тренировка;
- виждане с приятели;
- просто нищо не правиш.

Или стоиш до късно на работа, довършваш, четеш нещо странично.

Както вече писах, работещият с дете търчи като кон към градината и после прави още 100 неща по режим.

Контеса, с едно дете и сама си казала, че ти се връзва логистиката, с две няма да се върже. Иначе съм наясно, че и с едно е гадничко- всъщност и едно да родя си беше мой избор, донякъде.

Но не може да се твърди, че нищо не се променя.

# 875
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Това с виното е фигуративно казано- както подушвам нотка на злонамерено четене. Не, не съм алкохолик. Но без деца след работа:
- се шматкаш по магазините или из парка;
- ходиш на езиков курс;
- джогинг или тренировка;
- виждане с приятели;
- просто нищо не правиш.

Или стоиш до късно на работа, довършваш, четеш нещо странично.

Както вече писах, работещият с дете търчи като кон към градината и после прави още 100 неща по режим.

Контеса, с едно дете и сама си казала, че ти се връзва логистиката, с две няма да се върже. Иначе съм наясно, че и с едно е гадничко- всъщност и едно да родя си беше мой избор, донякъде.

Но не може да се твърди, че нищо не се променя.

BS...Освен ако не търчиш като муха без глава, да си прибереш детето от градина не отнема часове.
Правила съм го това всичкото дето си го описала. По време на езиковият ми курс мъжът ми гледаше детето. Ти нали имаш мъж, или...?

# 876
  • Мнения: 30 802
Взимането от градина означава да излезеш от работа в точен час, без шматкане и довършване. Следват 15-30 минути в трафик; 10 минути самото взимане с обличане и качване в колата. След това имаш евентуално разходка, хранене...абе поне 3-4 часа си е активното занимание след градина с детето, преди да може да разпрегнеш коня. Ако не е на кеф, се вдига трудността. Относно трафика: за съжаление за да се сколаса за градината, се излиза в час пик. Иначе само час по-късно улиците са полупразни.

Без дете след работа: прибираш се и се пльосваш на дивана, общо взето.

Аз като бях с едно дете, намирах кой да го гледа, че и магистратура завърших. С три вече не мога просто така фриволно да почна да уча език, само защото ми харесва. Ей така, защото имам свободно време. Различно е от курс по принуда.

Изобщо, има голяма разлика дали си запълваш времето с неща, защото ти е кеф или караш по часовник и график. Усещането е съвсем различно.

# 877
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз си правя кефа по график и ми доставя същото удоволствие Joy
Опитай, отнема по-малко време от вечното мрънкотене. Децата усещат, когато родителите са неудовлетворени и раздразнителни и им се отразява и на тях за съжаление.
Достатъчно време ти отделих за днес.  Peace

# 878
  • Мнения: X




..

Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 21:17 от Анонимен

# 879
  • Мнения: 30 802
Оф, в едната тема ми обясняват как трябва да съм по-спонтанна, тука ми викат за почивката да била по график. Кое от двете: спонтанност или график?

Отразява се, да. Не ми пука, показвам си лошото настроение- да свикват, че живеят с хора, не с някакви излъскани икономи, които са готови да откликват без забавяне и мрънкане.

Всъщност най-гадното е "почивка по график". Да не може да се пльоснеш, а да знаеш, че те чакат още часове...

Аз не съм казала, че животът ми е провален, а че е затруднен в някои области. Временно. Че кой друг освен децата ще е виновен, че съботното утро вместо с нещо приятно е главно заето с рев (и при това- дори когато планираш нещо приятно, ей така, да сме наопаки...)

Контеса, когато дъщеря ти беше бебе, колко често мъжът ти оставаше на бира с колеги? Айде не ми давай пример с вече прораслнала деветгодишна, дето догодина ще има цикъл и ще тръгне по гаджета. В темата се говори най-вече за майки на деца в оная възраст, когато ти висят от врата, краката или където там висят и искаш да ги оставиш малко, за да подишаш. И ако таткото се шматка след работа, го грози бавно удушване, само да го добараш...

Освен това не може да си привързана майка и да ходиш по курсове. За тия с курсовете важи клишето "метнала си децата на бавачка". Та така, или ще е едното, или другото.

# 880
  • Мнения: X
Попитах на работещите родители кой им гледа децата, но естествено не ми беше отговорено. Не се и учудвам, все пак някои хора влизат в темата само за да ни кажат колко сме неудовлетворени, а не и да кажат нещо полезно и по самата тема. Тук пишат основно жени по майчинство, т.е. с деца до 3 - 4 години. Те не са нормални работещи хора. В този период. Аз си гледам детето вече 2 години и определено не съм нормален работещ човек. Въпреки че докато спи работя от вкъщи, но това е друга тема, а и не на всеки професията го позволява. Та така...
Сега ако някой го е хвърлил на ясла от родилното още може и да се чувствал нормален човек...
И да се твърди, че вечер вкъщи след работа с деца и без деца е едва ли не едно и също е доста нелепо.
И пак да припомня - родители на кротки и послушни деца в училищна възраст (които са били такива и като бебета), които са имали кой да им ги гледа (баби, дядовци, чичовци, учинайки, ясли и т.н.) и за които майчинството е цветя и рози - темата не е за вас! За нас, другите - мрънкачите е! Айде със здраве!

# 881
  • Мнения: 30 802
Една от трудните страни вече я описах: трудността идва от това, че има изискване да се справяш и да не мрънкаш. Направила си избор!

Е, не е точно избор, защото никой не ми е предложил достатъчно добра опция за бездетен живот. Общо взето да имаш деца е по-скоро неизбежно и обичайно, така че не е точно избор- по-вероятно е да ти се случи.

Та да кажеш "ти си избрала" е малко гаднярско. Не малко дори.

Все едно някой да се оплаква от работата си и да му кажа- ами ти си я избрала, подписала си договор, сега ще търпиш и трябва да се радваш, че ти плащат.

Нямам друга претенция, освен масовото мнение да стане, че майчинството е трудно. Че не съм задължена да съм "стегната", усмихната, раздаваща се и ентусиазирана. Че може да се наложи да ме търпят дръпната, темерутеста, преуморена и понякога злобна, че раждането не ми е включило някаква програма за великодушие и слънчев характер.

Та така, като се махне перфекционизмът и на всички е ясно, че с дете под пет животът е непредсказуем...всичко е ОК.

Аз пак питам как се чете спокойно роман в присъствие на двегодишно (със или без вино). И много ясно, че малките деца са виновни да НЕ може човек да седне с роман и вино:)

# 882
  • Мнения: X
Сирен, в техните глави те са си привързани майки и си прекарват цялото време с децата (ваканции и прочие) също  Flutter

Какво беше когато щерка ни беше бебе съм писала не веднъж.

 И това ме кара да реагирам понякога остро на някакви несъстоятелни оплаквания за гледането на 1 дете или когато някой майки обичат все се оправдават с децата си поради липса на всичко забавно. То не бяха не-ходене на ваканции с децата, оставяне на ясли, защото полудявали в къщи и там ги научавали на навици, не-излиане на площадки, сърдене на бабите, че не гледали детето постоянно,  ходене на посредствени работи, защото нямало как да се изкарват пари, мрънкане за ваканциите в градините и какво ли не..

Толкова са виновни тези деца за всичките несполуки, тревоги и липса на възможности на майките им, че...

Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 20:59 от Анонимен

# 883
  • Мнения: 30 802
Контеса, колко точно супер-отговорни, супер-платени работи си имала, ама от типа с 10-12 часов работен ден...

Щото нали, ако една майка й се тури задача да изкарва 3-5 хил. лева, едва ли ще стане с лека и съвместима с деца работа. По-скоро ще бачка на посредствена работа за около 1000.

Контеса, ще напомня още, че не е само "ден с деца". Има и "нощи с деца". Да не си отворила детска градина с преспиване? Или си ги взимат в 5 и нощното будене остава за майките...

Освен това- да, ти работиш с деца, но никой не ти иска да се развиваш и да си осъвременяваш познанията в напълно различна сфера, да кажем финанси. Тогава ще си говорим за работа, отговорност, пари, квалификация и колко пречи гледането на деца. В смисъл- нека ти турят голям проект или абстрактна задача на главата и да видим колко лесно ще започнеш да понасяш детското мрънкане, когато хем не ти плащат да го понасяш, хем ти вреди на мисленето, за което ти плащат?

# 884
  • Мнения: X
Ох, Контеса такива ги пише, че нямат нужда от коментар...ха - ха

Да, на всички ни мъжете са били по 7 - 8 месеца вкъщи след раждането на бебето. Интересно дали повечето тук сме наследствени милионери или парите ги берем по дърветата?!?
Моя мъж пък не работи до 5. Работи до 18:30. Кво да го накарам да си смени работата, че да имам повече свободно време ли? Че да не казвам, че и от вкъщи се налага да работи по някога...
И в БГ реалността няма  бейбиситъри, а и не всеки го влече да си хвърли детето на бавачка за да си гледа кефа. Та така...

Общи условия

Активация на акаунт