"На гол тумбак, чифте пищови" или "въпрос на приоритети"...

  • 20 200
  • 203
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X

Какво значи "само би"? Нали знаеш точно колко ще ти е месечната вноска, за което се подписваш ти и служител на дружеството?

# 61
  • Мнения: 2 488
Не бих взела кредит за почивка. Почивките си ги планиране и гледаме да заделим пари предварително. Стараем се да се простираме според чергата си.
Във вашия случай е най-добре да мислите за увеличаване на доходите. Не знам точно какви данъци плащате, но щом ви е проблем събирането на сумата( която може и на вноски да се плати), явно са ви доста ниски доходите.

# 62
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Не са много ясни, но преди подписване евентуално ги разбираш. Дори да е безлихвен  се оскъпява с такси обслужване, застраховка и подобни.
Колко би могло да бъде това оскъпяване?
Да кажем, че обсъждаме сума от 1000 ($, лв.) валутата няма значение, обсъждаме цифрата.

# 63
  • Мнения: 1 822

Какво значи "само би"? Нали знаеш точно колко ще ти е месечната вноска, за което се подписваш ти и служител на дружеството?
то ако беше само една месечна вноска. има доста неща, които да научиш после понеже сега не са важни.

# 64
  • Мнения: X

Какво значи "само би"? Нали знаеш точно колко ще ти е месечната вноска, за което се подписваш ти и служител на дружеството?
то ако беше само една месечна вноска. има доста неща, които да научиш после понеже сега не са важни.

Кои са тези скрити неща, дай конкретен пример. Купуваш телевизор или айфон на изплащане и се подписваш, че ще внасяш 73 лева на месец. Кое е това скритото, което могат да те накарат да платиш и срещу което не си се подписал?

# 65
  • Мнения: X
Не са много ясни, но преди подписване евентуално ги разбираш. Дори да е безлихвен  се оскъпява с такси обслужване, застраховка и подобни.
Колко би могло да бъде това оскъпяване?
Да кажем, че обсъждаме сума от 1000 ($, лв.) валутата няма значение, обсъждаме цифрата.
По спомен около 10 лева на месец.

# 66
  • Down south
  • Мнения: 7 685
А знае ли се авансово?
Мисълта ми е, че е ако е част от договора, ОК, но ако е нещо, за което не си уведомен, както твърдят по-горе, как се процедира?

# 67
  • Мнения: 1 822
безлихвените стокови кредити поне за мен са еднорози, но някой може и да е виждал "дават ми продукт за 1000 лв и аз им давам 10х100 лв."

# 68
  • София
  • Мнения: 4 253
Няма нищо странно в това. Търговецът има по-голям интерес да си пласира бързо стоката, а не да получи сумата наведнъж.

# 69
  • Мнения: X
Някои предупреждават, но обикновено чак когато си погледнеш договора и си сметнеш вноските виждаш, че не излизат съвсем сметките.

# 70
  • Мнения: 1 822
Няма нищо странно в това. Търговецът има по-голям интерес да си пласира бързо стоката, а не да получи сумата наведнъж.
не търговеца, а друга фирма дава парите. за жалост засега интереса на търговеца е да получи цялата сума за лаптопа, който ти продава и да не се занимава с глупостите. а втората фирма също не иска да се занимава с глупости за 0 лв. печалба и сещате се.

ако има някой търговец, който сам ти дава нещото на равни месечни вноски не мисля че са много. да речем 5 за страната  Laughing

# 71
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
безлихвените стокови кредити поне за мен са еднорози, но някой може и да е виждал "дават ми продукт за 1000 лв и аз им давам 10х100 лв."
Не се сърди човече го написа още преди 3-4 страници, май че конкретно за лаптоп каза. Ако чете, сигурно ще може да припомни.
Има си кредити и без оскъпяване, за хладилници бях виждала, т.е. то реално си е стока на изплащане. И за коли има. Само за Бг говоря в момента.

# 72
  • Мнения: 3 542
Скрит текст:
Няма нищо странно в това. Търговецът има по-голям интерес да си пласира бързо стоката, а не да получи сумата наведнъж.
не търговеца, а друга фирма дава парите. за жалост засега интереса на търговеца е да получи цялата сума за лаптопа, който ти продава и да не се занимава с глупостите. а втората фирма също не иска да се занимава с глупости за 0 лв. печалба и сещате се.

ако има някой търговец, който сам ти дава нещото на равни месечни вноски не мисля че са много. да речем 5 за страната  Laughing

Никой не работи за 0 лева, просто има споразумения между продавача на техниката и финансовата къща, отпускаща заема. Стоката се продава реално с отстъпка на клиента и тези пари отиват за кредито-издателя. Продавача се освобождава от не много търсени стоки, а клиентът си има нов уред макар и не последна въздишка на технологиите.

Друг е въпроса обаче в темата и аз бих посъветвала авторката да намерят общ финансов еаик в семейството, може и на питие в парка примерно. За какво ще ходите на километри само за един ден всъщност.

# 73
  • Мнения: X
Т.е. не можеш да си вземеш на изплащане последния айфон директно от мобилния оператор без участието на финансова институция?
Като се почне така с приказки наизуст...

# 74
  • Мнения: 3 542
Т.е. не можеш да си вземеш на изплащане последния айфон директно от мобилния оператор без участието на финансова институция?
Като се почне така с приказки наизуст...

Дадох пример по горен цитат, но може би ще разясниш нещо друго сега. Благодаря за коментара все пак.

Общи условия

Активация на акаунт