МАЙско бебенце расте, радва мама с тупкащо сърце. - ТЕМА2

  • 47 524
  • 733
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 28
Добро утро, момичета!

Относно запека мога д адам една идея - всяк сутрин на гладно чаша гореща вода с лъжица мед Simple Smile не знам дали при всеки ще действа, но поне няма да навреди, а пък е й полезно.

И сега да попитам мислите ли да уведомявате работодателите си по законовият ред за бременността, т.е. с бележка от АГ и изискване на входящ номер от администрацията в работата?


Моята майка от години страда от проблема със запека. Тя също ми препоръча по една топла вода сутрин. Тази сутрин пробвах и мога да се похваля, че след 3 дена мъчение, най-накрая успях да отиди до тоалетната.
Както казваш, дори и да не помогне - няма да навреди. Аз лично не слагам мед, но пък пуснах 1 резенче лимон за по-свеж вкус.

Аз много се притеснявам за споделянето на работодателя. Ще изчакам още време да мине и смятам да го направя по установения ред, тъй като още от интервюто ми беше обеснено, че не е желателно скоро да забременявам....


Освен документа от АГ , трябв али някаква молба свободен текст или?
Или само документа е достатъчен?
Или ако си зпозната точно с реда моля да споделиш Simple Smile

# 196
  • Мнения: 188
Добро утро, момичета!

Относно запека мога д адам една идея - всяк сутрин на гладно чаша гореща вода с лъжица мед Simple Smile не знам дали при всеки ще действа, но поне няма да навреди, а пък е й полезно.

И сега да попитам мислите ли да уведомявате работодателите си по законовият ред за бременността, т.е. с бележка от АГ и изискване на входящ номер от администрацията в работата?


Моята майка от години страда от проблема със запека. Тя също ми препоръча по една топла вода сутрин. Тази сутрин пробвах и мога да се похваля, че след 3 дена мъчение, най-накрая успях да отиди до тоалетната.
Както казваш, дори и да не помогне - няма да навреди. Аз лично не слагам мед, но пък пуснах 1 резенче лимон за по-свеж вкус.

Аз много се притеснявам за споделянето на работодателя. Ще изчакам още време да мине и смятам да го направя по установения ред, тъй като още от интервюто ми беше обеснено, че не е желателно скоро да забременявам....


Освен документа от АГ , трябв али някаква молба свободен текст или?
Или само документа е достатъчен?
Или ако си зпозната точно с реда моля да споделиш Simple Smile

Не съм на 100% запозната, но от това което знам трябва да се занесе документ удостоверяващ бременността и да се подаде уведомление в свободен текст.
В много сайтове съветват да изискваме номер на заведеното уведомление. Този номер се изисква, за да се избегне евентуална некоректност от страна на работодателят.

# 197
  • Мнения: 172
Добро утро, момичета!

Относно запека мога д адам една идея - всяк сутрин на гладно чаша гореща вода с лъжица мед Simple Smile не знам дали при всеки ще действа, но поне няма да навреди, а пък е й полезно.

И сега да попитам мислите ли да уведомявате работодателите си по законовият ред за бременността, т.е. с бележка от АГ и изискване на входящ номер от администрацията в работата?


Моята майка от години страда от проблема със запека. Тя също ми препоръча по една топла вода сутрин. Тази сутрин пробвах и мога да се похваля, че след 3 дена мъчение, най-накрая успях да отиди до тоалетната.
Както казваш, дори и да не помогне - няма да навреди. Аз лично не слагам мед, но пък пуснах 1 резенче лимон за по-свеж вкус.

Аз много се притеснявам за споделянето на работодателя. Ще изчакам още време да мине и смятам да го направя по установения ред, тъй като още от интервюто ми беше обеснено, че не е желателно скоро да забременявам....
И аз в групата го бях писала това за топлата вода сутрин на гладно. При мен също отдавна действа!
По-добре по реда, защото някои стават много лоши на тази тема! Успех! Simple Smile)

# 198
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен, отдавна не се бях включвала в групичката тук и имах мнооооого за четене. Пожелавам леко бременеене на всички нови майчета.
Понеже видях, че има от вас, които питат за БХС и фетална морфология, исках да споделя какво намерих като тъесех мнения за др. Игнатов (той ще ми прави БХС в сряда).

http://www.orthogyn.com/ignatov/11-13%20scan.html

Хубава и усмихната седмица.

# 199
  • Бургас/Пловдив
  • Мнения: 73
Здравейте сладурчетааа,
днес вече ме вписа док в ЖК и пуснах изследванията.
Имаме си ръчички и крачетаааа, шава та дрънка 😁😍

# 200
  • Мнения: 47
Кое изследване проверява дали имам оттоци, дали събирам вода?

# 201
  • Мнения: 333
Хайде и тук да се похваля.
Преди малко бях на преглед имаме си бебче и сърчице, което чух и видях на монитора, няма такова чуство.
Вече отговаря и на реалната седмица, Защото на миналия преглед беше със седмица назад сакчето☺
Дано и за напред всичко да е наред, вече съм много по спокойна.
Ето и снимката от днес❤

# 202
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Мисля, че урината. Гледат белтък и албумин

# 203
  • Мнения: 188
Sadhana - може ли да обесниш каква е тая работа с реална седмица. На моята снимка пише 8-ма седмица. А когато правихме снимката бях уж в 6та седмица. Бъркам се с тия седмици. Първия ден на последната ми менструация беше 21.08 и не зная датата на зачеване. Това в коя седмица означава че съм? 🤔
Благодаря предварително! 💕

# 204
  • Мнения: 333
Sadhana - може ли да обесниш каква е тая работа с реална седмица. На моята снимка пише 8-ма седмица. А когато правихме снимката бях уж в 6та седмица. Бъркам се с тия седмици. Първия ден на последната ми менструация беше 21.08 и не зная датата на зачеване. Това в коя седмица означава че съм? 🤔
Благодаря предварително! 💕
По мой сметки трябва да си в 8г.с.и 1 ден,
Аз съм в 7.гс. и 6 дни, а това със седмиците исках да кажа, че на предния преглед сака изоставаше с една седмица, а вече си е с размерите и седмицата отговаря на тази, в които съм и по последна менструация

# 205
  • Мнения: 188
Sadhana - може ли да обесниш каква е тая работа с реална седмица. На моята снимка пише 8-ма седмица. А когато правихме снимката бях уж в 6та седмица. Бъркам се с тия седмици. Първия ден на последната ми менструация беше 21.08 и не зная датата на зачеване. Това в коя седмица означава че съм? 🤔
Благодаря предварително! 💕
По мой сметки трябва да си в 8г.с.и 1 ден,
Аз съм в 7.гс. и 6 дни, а това със седмиците исках да кажа, че на предния преглед сака изоставаше с една седмица, а вече си е с размерите и седмицата отговаря на тази, в които съм и по последна менструация

Благодаря ти за разяснението 💕 Радвам се, че бебенцето ти расте и се развива. По-хубаво от това няма 😊
А за седмиците - и аз така го смятах, ама защо на снимката пише 8г.с. не мога да разбера. Ще питам докито на следващия преглед 😉

# 206
  • Мнения: 57
Това със седмиците май е малко относително. Според последния преглед би трябвало да съм в 12г.с., което значи, че може и края на април да се роди. SmileySmileySmiley

# 207
  • Мнения: 188
Мами, имам една питанка 🤔
В началото на бремеността (а и по-нататък) може ли да правим секс? Доктора до момента ми каза, че всичко с бремеността протича нормално. Предния преглед чухме сърчицето и аз от вълнение забравих да питам дали може да имаме полови контакти. А следващия ми преглед е чак на 26 😁

Тааа... вие какво мислите по този въпрос? Четох разни ужасяващи неща, че спермата на любимия можело да навреди на плацентата и едва ли не е токсична за плода. Има ли такова нещо или е пълна глупост?

# 208
  • Мнения: X
Правете си секс спокойно, само в по-кротки пози и страсти Wink

# 209
  • Мнения: 57
Смятам, че това за токсичността на спермата е пълна глупост. Относоно секса, ако няма проблеми, ако се чувстваш ок, най-вече, ако имаш желание, действай Simple Smile И аз четох доста по въпроса. Мнения хиляди, естествено. Като четох по разни теми има двойки, които се сцепват точно преди раждането SmileySmileySmiley Аз лично не виждам проблем в правенето на секс. Стига да ти е комфортно. Това е най-важно.

Общи условия

Активация на акаунт