Търся биологичната си майка.

  • 6 103
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте,
Аз съм на 35 години и от дълго време зная, че съм осиновено дете. По този въпрос сме разговаряли с родителите ми и сме изяснили много положения, относно осиновяването. Вярно е , че научих за това в най - неподходящата за мен възраст, когато бях на 13 години. В същност една съседка ми го каза....Стана ми ужасно тъжно и не можех да повярвам, че това се случва именно на мен...До тогава бях чувала подобни истории, но никога не съм си мислела, че може и за мен това да се превърне в истина. И така като се прибрах у дома , директно попитах родителите ми какво значи това и дали е вярно! Майка ми изпадна в истерия и започна да плаче, а баща ми ме взе на коленете си прегърна ме и започна да ми говори със спокоен тон. Да това е вярно, ние те взехме с майка ти от родилния дом, когато беше на 12 дни и от тогава се грижим за теб с много обич и топлина. Когато станеш на 18 г. ти можеш да направиш това което решиш, защото ще си пълнолетна. Тогава той все още не ми разказа за родната ми майка с подробности, защото е сметнал, че съм още твърде малка и не би имало смисъл. Повярвайте ми, това което се случи тогава и този разговор, независимо от моите 13 години ме промени в положителна насока. Тогава аз осъзнах, какви прекрасни родители имам и колко много ме обичат. През целия ми живот, те винаги са се грижели за мен, винаги са показвали обичта си и са ме обгръщали с топлина. От тогава сякаш и аз ги заобичах, по начин който до тогава не бях изпитвала. Едно дете обича родителите си , защото те са неговото семейство, но когато осъзнае, какво те са направили за него и как са променили живота му за добро, това е обич и благодарност. Аз имам най- страхотните родители! Вече съм голяма жена и от няколко години с баща ми продължаваме да си говорим по въпроса за биологичната ми майка. Вече зная повече информация за нея и мисля че съм готова да я потърся и запозная с нея. Те също няма нищо против, това. Не искам нищо от тази жена, само да се запозная и поговоря....В търсенето си ,обаче не стигнах до нищо. Вече дори нямам идея, какви начини да измисля да намеря БМ. Моля ви посъветвайте ме как да я намеря. Зная трите и имена по баща, това къде е раждала, от къде е родом тя..Мисля че това е доста инфо, но на този етап нямам резултат.

Това е моята история, благодаря ви че я прочетохте. Очаквам вашите мнения и предложения..

# 1
  • Мнения: 2 013
Не зная как да ти помогна с практическа информация - може би в с връзки в МВР да установиш сегашното й местожителство, след като знаеш трите имена. Не знам дали законото те имат право да ти дадат подобна информация, но с връзки със сигурност ще стане.

Пиша, за да ти пожелая успех  bouquet

# 2
 Simple Smile Благодаря ти за подкрепата и аз се опитвам по този начин да открия някаква информация, но не искам да създавам и проблеми на хора, които работят в тези среди. Дали няма някъкъв нормален и легален начин да се получи информация. Допускам, че БМ си има ново семейство и е сменила фамилното си име. може би имам и братя и сестри, които винаги са ми липсвали!В една от публикациите прочетох за чл. 67 б от Семейния кодекс, но там са упоменати важни обстоятелства, които налагат това. В моя случай това, че съм решила да открия БМ едва ли е важно обстоятелство. Дали няма някяква друга процедура!!

# 3
Здравей Светлана,
Много бих искала да ти помогна както и да помогна на себе си, но от 2 годишното ми търсене и лутане в задънената улица, все още не съм постигнала нищо. където и да попиташ и където и да потърсиш все ще ти вдигат ремене. И мога да ги разбера хората за това им поведение. Това което мога да ти кава е да потърсиш помощ от БАОО. Има и още един интернет сайт http://www.osinoviavane.com. Потърси и там. Моята единствена надеvда са тези 2 сaита и ТЯ да ме потърси. Аз също знам имената и и откъде е, но това е нищо, защото повечето vени си сменят имената след като се омаvат. Аз съм на 33 години  и също като теб сам осиновенна на няколко дена. Аз също искам да я видя и просто да поговорим. Не я съдя за това което е направила. Тя е взела move би правилното решение за онова време. Но искам да зная коя сам и от къде идвам. Далеч сам от мисълта да развалям vивота и и да и търся равносметтка. Аз  сам част от нея , а тя от мене. Имам прекрасно семейство, родители който обоvавам и без коiто нямаше да съм това което сам. Те за мен винаги сте останат мойте родители. Но да намеря липсващата част от мен  е също моя път, който искам да извървя до края. Въпросът е, че не много vени на около 50 години в БГ могат да боравят с интернет, а ине зная колко са популярни сайтовете който ти посочих. Единственото което ми остава е да се надява и да вярвам, че един ден тя сте ме потърси. Само тогава сте мога да осмисля липсващата част оt vивота си. vелajа ти късмет, както и на себе си.

# 4
Зравей Ива,

Благодаря за отговора. Разбирам напълно трудностите, които ми предстоят за да я открия. Аз не искам да се натрапвам в живота на никого, а само да науча това което ми се полага да знам, защото това е моя живот и аз имам право на това....Посетила съм и двата сайта и много се надявам, както теб и мен да ме потърси. Но само бъдещето ще покаже. Права си за това че жените на възрастта около 50 не са в интернет като нас по цял ден. Мисля да посетя все пак града в който е живяла, пък знам ли .....може да се случи нещо Simple Smile...

Успех и на теб Ива

# 5
  • Мнения: 1 612
Извинявайте, че се намесвам в темата Ви, но искам да Ви попитам:
Защо търсите биологините си майки(родители)?
Интересно ми е защо?

Аз и съпругът ми се борим за бебе, но не успяваме.
Ако нищо не помогне ще си осиновим детенце.
Най-много ме е страх обаче, че когато то порасне ще потърси истинските си родители и ще го изгубим.

# 6
Здравей Лилия,


Искренно се надявам да си имате свое детенце, а и дори да си осиновите, от това по благородна постъпка няма. Знаеш ли, дълго време дори след като създадох свое семейство не бях мислила по въпроса да търся биологичната си майка. Но от година насам, след доста разговори с баща ми и с неговата подкрепа той ме подтикна да го направя. В същност, аз нямам намерение да се намесвам в нечий живот, а да разбера нещо по вече за себе си и за това коя съм! Това е причината и мисля че всеки има право да знае! Разбирам притесненията ти за евентуални проблеми ако осиновите детенце, но все съм си мислела, че това завизи от начина на възпитаване и от топлината и обичта която му се дава. Аз съм отгледана и възпитана с мноо любов и топлина и съм благодарна и обичам своите родители. Те винаги ще са за мен такива, дори да намера биологичната си майка.

Поздрави Светлана

# 7
  • Мнения: 1 612
Благодаря ти за отговора Светлана!
Много съм объркана и разтревожена.
Така или иначе имам още шансове за забременяване, но ако това не стане наистина ще си вземем детенце.
На теб ти пожелавам всичко най-хубаво!
Бъди щастлива!

# 8
Не се тревожи, сигурна съм , че нещата ще се подредят кактоги скаш! медицината е напреднала достатъчно. Аз имам приятелка, която на моята възраст посредством метода инвитро, сега си има прекрасна дъщеричка.

Пожелавам и на теб, да станеш майка! От това едва ли има нещо по хубаво!

Поздрави Светлана   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 612
Благодаря още веднъж!
При нас проблемите са много.
Имам запушени тръби, образувам кисти непрекъснато, имам проблеми с щитовидната жлеза, които пречат на задържането, както и имунологични проблеми, които също пречат на задържането.
Имам едно неуспешно инвитро. Имаше бременност, но падна в много ранна седмица.
Та за това се замислям. Решила съм оше 2 пъти да пробвам.
Но да не ти разводнявам темата!
Пожелавам ти успех!
Лили

# 10
 Здравейте,
 И аз имах проблем подобен на този. На 30 години съм и винаги съм знаела, че съм осиновена. Майка ми не е направила грешката на повечето осиновители да пази дълбоката тайна, рано или късно се намира някоя "добра съседка". Информация за името, въсръстта, образованието и родния град на биологичната майка се дава на осиновителите, така че това не е трудно да се разбере. Аз открих моята случайно. Няма да разказвам как протече срещата ни, ще цитирам една поговорка - "Който търси каквото  не трябва, намира каквото не иска".
 Пожелавам ви да намерите своите биологични родители и те да отговарят поне малко на представите ви за тях

# 11
Аз само искам да допълня, че обикновено търсещите намират въпосната биологична майка, която не би им харесала особено. Защото, за да остави детето си в неизвестността, то едва ли тази личност е нещо много стойностно... Но за осиновените това е като някаква магия - да открият биологичната си майка. Те подсъзнателно имат някакви спомени от времето, докато са били в тялото й. ..Магията обаче изчезва при сблъсъка с реалността... Не разбирам това търсене - коя съм, ами ти си точно това - осиновена, получила обич, такава ти е просто кармата.. Защо искаш да се самонараниш, като бръкнеш в онази рана, и твоя и на биологичната майка, която те е изоставила...

# 12
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Лили,а защо ти е да се подлагаш още два пъти на тези манипулации,нови страхове,надежди и болки!При проблемите ,които си изброила не е ли по-добре да кандидатствате за осиновители,а осиновите ли и се успокоите...бебето може би по-лесно ще стане и ще се износи!Така осиновеното детенце ще ти донесе двойна радост и щастие!  bouquet

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Извинявайте, че се намесвам в темата Ви, но искам да Ви попитам:
Защо търсите биологините си майки(родители)?
Интересно ми е защо?

Аз и съпругът ми се борим за бебе, но не успяваме.
Ако нищо не помогне ще си осиновим детенце.
Най-много ме е страх обаче, че когато то порасне ще потърси истинските си родители и ще го изгубим.

Лили, недей да се притесняваш! Ако дарите осиновеното си детенце със своята безгранична любов, то никога няма да ви остави!
Говоря от личен опит - аз също съм осиновена и винаги съм искала да си осиновя детенце.
Каквото и решение да вземеш, пожелавам ти успех !   bouquet

# 14
Най-много ме е страх обаче, че когато то порасне ще потърси истинските си родители и ще го изгубим.
Мила Лили,Вие със съпругът ти ще сте му истинските родители.Ако един ден потърси биологичните не се страхувай никак,защото в повечето случаи е въпрос на обикновено човешко любопитство

# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Светлана, не разбрах до сега търсили ли сте я БМ. Най вече там където Ви е издаден акта за раждане. Защото до колката знам по закон Вие имате право да я търсите, но тя няма.

# 16
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Защо ти трябва да знаеш за някой, който те е изоставил в момент, в който си била най-беззащитна и безпомощна!? Crossing Arms
Истински родители са тези, които са те отгледали и възпитали, деляли са си от залъка за теб ...
Аз не бих ги търсила...  bouquet
Не се самоизмъчвай ....


lilia_n_s дано въпреки всички проблеми проблесне светлина в тунела за Вас!
Успех!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 098
Аз също не бих търсила.   #Crazy За мен би било невероятна болка, да се разочаровам още веднъж и да се почувствам изоставена за втори път.   newsm78  Но това е личен избор и ако някои предпочетат риска, е тяхно право.

За тези, които се притесняват да осиновят. Ами днес за втори път го казвам. Те трябва да са готови на всичко. И да им е ясно преди да са взели детето си.
Дори на това - да организират и подпомогнат среща между децата си и тяхните биологични родители. Колкото и болезнено и ужасно да им се струва това.  В името на любовта към тяхните деца, към вътрешния им мир и личен избор. В името на безрезервната подкрепа към децата си, която са заявили пред обществото и най-вече пред себе си. И не на последно място - заради себе си.

  bouquet Момичета, няма нищо страшно! Обичам неимоверно много децата си. Не мисля, че бих ги обичала повече, ако са родени от мен. Никога не съм крила любовта си от тях. Приела съм рисковете. Не се страхувам, че ще бъда изоставена. Сигурна съм в тях. Подкрепям ги винаги. Безрезервно, но не сляпо. Когато не съм съгласна с мнението им, опитвам се да обясня моето, но решението оставям на тях. Бих ги подкрепила и в това - да търсим заедно биологичните родители. За момента е все още рано, но ако пожелаят след 21 годишна възраст, ще ги подкрепя. И те знаят това. Готова съм да се позвъни на входната ми врата и да чуя изречението - "Аз съм майката на твоето дете. Искам да говоря с него." Готова съм на разговор, на споразумение, на съд ако се наложи. На всичко, което е в интерес на моите деца.

Сигурна съм, че много от вас мислят като мен.

Готова съм и винаги съм отворена за разговори на такива теми.

# 18
Браво,Дино Вие дадохте може би най точния съвет .Точно това е реалността.Та нима ако децата си си ги родил няма да имаш проблеми никога и за нищо?Колкото повече чета вашите мисли(на всички  осиновители) толкова взе нацяло да ми минава желанието да потърся и да вляза в контакт с БМ.Аз също съм отгледана с толкова много обич и всеоттдайност от родителите си ,че понякога си мисля ,че няма абсолютно нищо което би могла да ми даде онази "другата''.Защо обаче се оказваме толкова слаби пред това чувство за любопитство?Все това си мисля и не мога да си отговоря...А вие родителите ни сте наистина най,най прекрасните хора на земята.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 098
...А вие родителите ни сте наистина най,най прекрасните хора на земята.

Благодаря mac!

Това ми звучи почти като казаното от моите деца: " Мамо, искаш ли и в следващиия ни живот, пак вие да ни вземете с татко? "

Излязох от стаята, за да не видят сълзите ми.

 Laughing БЛАГОДАРЯ!

# 20
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Това ми звучи почти като казаното от моите деца: " Мамо, искаш ли и в следващиия ни живот, пак вие да ни вземете с татко? "
Излязох от стаята, за да не видят сълзите ми.
 Laughing БЛАГОДАРЯ!

Това ме разплака направо.
Дино, моите родители са същите като теб. За това ги обичам толкова много и даже след като разбрах , че съм осиновена, им го казвам и показвам още по-често.
Няма по-благородни от тях /и от теб, и от всички осиновители, отнасящи се към децата си като вас/.
За всички тях:  bouquet

# 21
  • Мнения: 53
Здравей Светлана.
Аз, също като теб искам да се срещна с биологичната си майка. За разлика от теб обаче аз зная коя е тя и къде да я намеря. Появи се обаче друг въпрос, който ме спира да предприема следващата крачка. Тя е семейна и има две дечица........ Дали няма да объркам и без друго обърканият и живот...? Тя знае къде съм аз..... Реших да изчакам тя да ме потърси..... Дали обаче тя знае, че аз знам....... Опитвам се да бъда доста деликатна в и без това толкова деликатната ситуация, в която се намираме.
Аз също като теб имах КЪСМЕТА да бъда отгледана и възпитана от едно страхотно семейство. Говоря в минало време, тъй като те са вече покойници...... И никога, дори и за част от секундата не съм съжалявала за това, че съм осиновена. Дори съм се гордеела с този факт. Аз съм страхотна късметлийка...........
Не се отказвай, но също така помисли и за Нея......
Сигурно тя е имала сериозна причина да го направи.....
Успех!

# 22
Здравей radmila77, мога ли само да те попитам как така незнаеш, коя е майка ти и къде е пак знаеш че има 2 деца и т.н.? Просто се питам не си ли поизмисляш таззи история малко. И си мисля, че повечето деца поели пътя да се срещнат с биологичната си мaiка и възпитани на обич и разбирателство от осиновителите си са найсно с рисковете на който излагат себе си и БМ. И все си миля, че те никога няма да наранят БМ, защото дълбоко в себе си ги обичат. желajа късмет на всички търсещи.

# 23
  • Мнения: 1 652
Драга joanna-7,

по-добре е да четете постингите по -внимателно.

Здравей radmila77, мога ли само да те попитам как така незнаеш, коя е майка ти и къде е пак знаеш че има 2 деца и т.н.? Просто се питам не си ли поизмисляш таззи история малко.
Здравей Светлана.
Аз, също като теб искам да се срещна с биологичната си майка. За разлика от теб обаче аз зная коя е тя и къде да я намеря.

# 24
  • Мнения: 53
Мила joanna-7,
Не си чела внимателно. Аз зная коя е моята биологична майка - не съм длъжна да ти давам обяснения, но тъй като ти казваш, че си "поизмислям"- само за сведение на другите читателки, тя е моя роднина и  добре съм запозната с развитието на живота й.
За да ти бъде по-лесно, отново ще напиша това, което казвам само 10 см. по-горе:
"Аз, също като теб искам да се срещна с биологичната си майка. За разлика от теб обаче аз зная коя е тя и къде да я намеря. "

Посещавам Форума от скоро и нито веднъж не съм си позволила да ИЗЛЪЖА или да преувелича нещо. По-скоро съм разкривала чувствата и душата си.

Много ми е тъжно за хора като теб, които......................

Опитай се да четеш по-внимателно


# 25
  • Мнения: 53
 Благодаря darena,
Почуствах се ужасно, когато прочетох това, което бе написала joanna-7.
Дори се просълзих. Та аз никога не съм лъгала по отношение на произхода си. Дори съм била прекалено откровенна. И момента, в който изваждам душата си на показ, се появява една такава дама и ме обявява за лъжкиня.....   Потресох се.
Благодаря за подкрепата!!!

# 26
  • Мнения: 3 268
аз ти препоръчвам да не търсиш един чужд за тебе човек,а уважавай и обичай тези,които са те отгледали и възпитали.бъди сигурна,че дори да я намериш тази жена,тя няма да ти се зарадва.сигурно си има свой живот,в който ти нямаш място.

# 27
  • Мнения: 534
  /.бъди сигурна,че дори да я намериш тази жена,тя няма да ти се зарадва.сигурно си има свой живот,в който ти нямаш място.
[/quote]  От къде можете да знаете?Защо убивате надеждата?                                                                                                                                                   

# 28
  • Мнения: 1 652
Мила Гери,

Въпросът с БМ или по-точно тази, която е родила детето е много пъти дискутиран тук. Аз съм сигурна, че ти си прочела повечето неща.
Ето какво:
1. Жена родила и изоставила дете, безспортно страда. Повече или по-малко, но страда.
2. Тя е продължила живота си и след изоставянето на детето. В повечето случаи има други деца и семейство.
3. Аз не мисля, че е редно да съдим такава жена. Не  е редно и да й приписваме негативни качества , но основата на обобщения образ. Всеки човек е различен. Може и да има прекрасни жени сред тях. Но и не е тук мястото където да й се възхищаваме.  За какво- за това че страда?!
4. У повечето от осиновените живее представата за една добра жена, която ги е чакала и търсила с години. Просто тяхното нормално човешко желание е да е такава. Но в много случаи това не е така. И когато някой получава съвет подобен на този на stefani66, то е за да бъде отрезвен и да предполага поне и останалото.
Не ме разбирай погрешно Гери - твоята реакция е напълно естествена.
 Някой запитвал ли се е, какъв може да бъде развоят след подобна среща- жена, която е изоставила дете т.е. БМ и изоставеното, дай Боже вече осиновено дете?Аз ще преположа някои варианти. Може и други да ме допълнят.
Първи вариант :Срещат се след като детето дълго я е търсило и е над 22 години , и тя се е съгласила на среща.
1. Допадат си, харесват се. И двамата са разумни хора. Оттук нататък - какво?Ще се срещат пак- добре. Но- то никога няма да престане да я обвинява  в себе си, колкото и каквото да стане- въпросът защо ме изостави?, защо въпреки всичко не намери начин да ме вземеш?- винаги ще му се иска да й зададе.
2. Срещат се  и нещата са средно положение- не изпадат във възторг , но поддържат човешки контакт и след срещата. Уверявам ви  и тук обвиненията няма да отпаднат и въпросите, които това дете си задава.
3.Срещат се- разочарование за детето, няма повече контакти.
 Аз не съм против такава среща- особено след като детето навърши определена възраст. Има деца на които родителите вече са починали. Те имат нужда от подкрепа. И ако тази жена е точен човек- ето тук й е мястото. Нека изтърпи обвиненията до края на живота си, премълчаните и преглътнатите даже , да ги изтърпи достойно. Ако детето има братя и сестри-най-вече с тях, то може да установи един човешки контакт, защото тях няма за какво да обвинява.
Тук искам да кажа на stefani66, че  radmila77 е точно от тези случаи и е естествено да търси жената, която я е родила.
Втори вариант: Срещат се, когато детето  е на по-малко от 18 години.
1. Я си преставете , че едно дете в пубертета се срещне с БМ. Реши, че я харесва и иска да остане при нея. Ако тя няма деца- това дори може и да стане. По-точно- ако тя няма мъж. Как ви изглежда подобна история? Какво може да стане оттук нататък. Кое е хубавото на тази среща? За кого ще стане по-добре след такава среща? Ако може някой да ми отговори, че не се сещам. Сещам се за основателна причина за изоставяне на дете, но не се сещам за една полза от такава среща. Може и да греша.Моля, поправете ме.
2. И втория вариант- среща в пубертета +разочарование от БМ. Вариантите са много и кой от кой по-лоши.

Така, че Гери искам да те попитам - надеждата за какво?

Нека някой да ми каже, какво е положителното от такава среща в пубертета?  Затова, като майка съм против тази среща- защото не виждам нищо хубаво за детето си.
Получи се дълго- извинявам се.


Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 09:24 от darena

# 29
  • Мнения: 534
Така не ми се искаше да се въвличам в спор.Не мисля,че някой трябва да съчувства, а още по-малко да се възхищава на БМ.Тя си носи кръста.Зададох въпросите си защото не приемам такова категорично и крайно мнение /няма да ти се зарадва/.Мисля,че всяко дете трябва да има право на избор как да извърви пътя си,право да направи собствените си грешки. И да се поучи ако може.И нашето предназначение на родители е да бъдем до тях когато имат нужда от това.Нелепо е да не изживееш нещо от страх да не се разочароваш.                           Не знам защо децата търсят БМ,но се радвам.Щом го правят значи имат нужда и се надяват на нещо.Трябва ли,освен,че се борят със себе си да ги караме да се борят и с нас за своето право на избор.                             

# 30
  • Мнения: 3 268
ПОКЛОН ПРЕД ДИНО,ВЪЗХИЩАВАМ ТИ СЕ  bouquet

# 31
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук има едно предаване, в което събират родители с деца, които са били осиновени. Всъщност те извършват разследването. Мисълта ми беше, че съм гледала много истории и как истинските родители реагират. Понякога не искат да се видят въобще с децата / имаше един потресаващ случай с една австрийка, която заради другите си 2 деца не искаше да им каже за съществуванеот на третото дете, както и за един англичанин, който дори не отвори вратата, за да види синовете се/. Но в голяма част резултата от срещата е позитивен.

Успех в търсенето  bouquet. Не се знае причината на майката за една такава постъпка, така че не може да се съди,че го е направила. Много от тези жени страдат и може би имат нужда да знаят, че децата им са добре.

Общи условия

Активация на акаунт