Отговори
# 30
  • Мнения: 2 035
Сетих се, че в сайта на Пакостник бях гледала много красиви комплекчета за изписване цените са различни в зависимост от производителя и какво включват Money
http://www.pakostnik.com/products.php?cat=2

# 31
  • Канада
  • Мнения: 264
Здравейте момиченца Simple Smile
Ето и аз да се присъединя към мамите с контракции.Sad
Вчера цял ден имах такива, вярно без болка, но все пак се разтроих.На всичко отгоре, и на мен ми се повръща и имам киселини ужасни.Днес съм по-добре като че ли. Rolling Eyes корема ми изглежда по спокоен.
Но в сряда съм на преглед и ще видим какво е положението.Надявам се да устискам до юли
Тази събота ще ходя да пазарувам за шишета и помпа, решила съм авент да бъдат, ще взема и стерилизатор за микровълнова.Моят син/големия вече батко/ беше дребен и не искаше да суче, та затова се изцеждах и му давах с шише, беше трудоемко ...така че помпа ще ми е нужна със сигурност още  повече с двете мишлета...Не мисля да взимам много неща, винаги мога да купя допълнително, няма все затворена у дома да бъда, лято е все пак.За водата: тук не дават вода на кърмени бебета, но аз не мисля да се съобразявам с това и ако бебенцатата искат, ще им давам по малко.Всичко зависи от техните предпочитания Simple Smile

Ами това е от мен за сега
Поздрави на всички
 Hug  bouquet
 baby_neutral baby_neutral

# 32
  • София
  • Мнения: 5 757
Сетих се, че в сайта на Пакостник бях гледала много красиви комплекчета за изписване цените са различни в зависимост от производителя и какво включват Money
http://www.pakostnik.com/products.php?cat=2
мале, то има и по-скъпи - 98 лв  #Crazy
Като вчера - сестра ми ходила да си търси маратонки - имало бебешки Найк 80 лв. Чудно ми е коя ли мама-снобка ще си купи такива?!  Thinking При условие, че то няма да може да ходи още си е направо извратено! Извинявам се, ако на някой му се стори крайно моето изказване, но ...
Иначе за комплектчетата - една друга продавачка ми хвалеше някакви си на Aziz, били качествени. По-опитните мами какво ще кажете?
Друго, което искам да питам е - какви колички и бебешки продукти да НЕ си купуваме? Т.е. - такива, които не стават, да си направим нещо като черен списък на някои неща. Какво ще кажете? Помня преди, че Лорекса беше писала за Чиполино колички, че се чупят.
Ох, не е много свързано, съжалявам! Но съм малко  Crazy

# 33
Повечето неща си ги купих от магазина на Стефан Стамболов- зад Ролпласт на Ботев... newsm78 Мисля, че и комплекта беше от там

# 34
  • Мнения: 2 035
Иначе за комплектчетата - една друга продавачка ми хвалеше някакви си на Aziz, били качествени. По-опитните мами какво ще кажете?
Тези Aziz са първите три комплекчета в сайта, но нямам идея за качеството  newsm78

# 35
Здравейте  Simple Smile,

Мама Леоне, на другите въпроси не мога да ти отговоря, но и моят мъж се е засилил да открива сезона на рибите. Тогава обикновено вали като из ведро и той се връща с едни такива дребни  Thinking каракуди май им казват....

Bebun, харесва ми оптимистичното ти звучене....дано нямаш повече проблеми  Praynig

Мамите дето пият гадни лекарства - имате пълната ми морална подкрепа, дръжте се, още малко остава newsm10

За шишетата - припоръчаха ми да занеса две в болницата и там ги оставя /тоест от по-евтините/, но да са с най-малките дупки и дасе уговоря да хранят бебето само с тях, за да свикне, че трябва да положи някакво усилие, за да има манджа, защото на шишетата в болницата дупките били големи....не знам дали е вярно, но аз така ще постъпя... Още - да попитам с какво адаптирано мляко са я дохранвали и да взема една кутия от същото - за всеки случай...

Поздрави и  love001

# 36
  • София
  • Мнения: 723
А по въпроса с кошарите какво мислите има едни, които могат да станат на креватче за дете, но са доста по-скъпи струва ли си? Дали да имат и ракла към тях? Аз мисля да си взема обикновена дървена кошара и дрехите на бебо да ги нареждам в скрина от спалнята. А трябва ли ми шкаф за преповиване мога ли да го преповивам въху кошарата със подложка за преповиване?

ние мислим да вземем точно такова креватче, което става и за голямо дете, на няколко нива и има скрин за приповиване - но засега само тези на Мебелджен от електронния магазин съм харесала.
Иначе според мен дори да не вземеш такова -за приповиването ще ти трябва нещо на височината на кръста ти, че съм чувала че голямо навеждане пада и кръста съвсем заминава  Confused  

# 37
  • София
  • Мнения: 723
Спомена, че док те е пратила на доплер. Мен не ме е, а тя е отпуск доста време - дали е пропуснала??


Ами не мисля, че е пропуснала - аз понеже я питах за училище за родители преди доста време и тя първо ми каза затова на Тина Киркова, и спомена, че е добре най-вече заради Доплера, после се като се записах там, се  разбрахме, че като я няма дълго време, тъкмо да отида да ме видят. Инициативата беше моя.  Мисля че може да се обадиш и да използваш това, че наистина един месец си е дълго време

# 38
  • Мнения: 634
Привет и от мен Hug

Мами, днес наистина сте много активни... Grinning Имаме си много хубава нова темичка (отново благодарностти на Blueeye-чето ни!!!! Hug Hug Hug). Но може би трябваше да добавим и близначета към заглавието? Joy

Темите, които дискутирате, са много интересни и се надявам да запомня нещо когато дойде времето за пазаруване...аз смятам да купя повечето нещо след раждането, но отсега съм започнала да си набелязвам.

tedi84, според мен ако скринът ви е достатъчно висок, не е необходимо да взимате и шкаф за повиване...Нашият скрин ще бъде обикновен, 90 см висок и отгоре ще има прегради от 3-те страни.

tedi79 , аз също се ужасих като разгледах сайта на Пакостник и комплекчетата по 70-80 лв... #Crazy А за бебока не се притеснявай, нашият беше 1,300 кг в 29 г.с, така че явно са си в нормите.

Ние вчера си харесахме и пердета за детската стая и утре ще ги поръчаме...само остава да я подредим, защото е натъпкана с болчета, винчета, интегрални схеми и т.н. на таткото... Whistling

На мамите с контракции -- почивайте повече и се пазете  bouquet

# 39
  • Мнения: 409
Privet otnovo!Da nie 4estita novata temi4aka dneska  mnogo ste  izpisali newsm03 nie vzexme koli4kata i sega ne moga da i se naradvam kogato moga 6te sloga snimki.Ve4e usileno se govori za pokupki na bebo smile3521 tolkova mnogo raboti trqbvat 4e glavata mi pu6i ve4e smile3515 i vse pora4vam na mama kakvo da mi kupi ot bg.Ani 78 dano se opravi maga ti barzo i pak da ste dvamata hug.Moq bebo i toi se radva za koli4kata ne spira da 6ava newsm03 vigdam ve4e ima mami za sekcio a na men mama mi gleda na karti i mi kaza 4e bebo 6tql da se rodi rani4ko newsm03 moge da ne si do4akame termina.Tova e celuvki po sladkite korem4eta preggo i se pazete ne ostana.

# 40
  • Мнения: 330
Привет и честита ни нова темичка.Много бързо напредва идокато ви изчета забравих какво щях да пиша Rolling Eyesможе да забравя нещо.
Относно стерилизаторите аз мисля да ползвам таблетките на Чико,било много удобно с тях.По темата с шишенцата и бибероните някоя мама има ли мнение за продуктите на NUK.На мем много ми харесаха като дизайн,но не знам дали са хубави за ползване. Thinking
За раждането вчера питах моята докторка какво ще ми предложи,след като втори път ходя при нея   за да се запознае със състоянието ми,тя каза,че за нея по-хубаво е нормално раждане,Но секциото е по-лесното.Питах и за епидорална упойка,нямало проблеми слагали я на 4см разкритие.
Днес ми свърши Гинепрала и дано не се налага да го гълтам отново.Като гледам на всички мами им се отразява кофти.Аз като се разтреперя не мога да стана от леглото #Crazy
Чао засега и по-малко оплаквания да има,Повече усмивки Party Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 1 048
MimSss  успокои ме, че поне ще помогне за контракциите пък аз ще се оправя някяк си със сърцебиенето и треперенето.
val_stef благодаря за пожеланията и аз се присъединявам към тях дано наистина да отшумят и да се чувстваме добре през последните месеци.
Lorexa да Верапамила ми го изписаха точно заради тези странични ефекти на Гинипрала.
ema_ за контракциите ако са повече отколкето трябва  взимай мерки на време, а киселини и аз имам много поцели нощи не мога да спя от тях. Пия газирана вода и малко преминават, но пък ходя па пишкам много често.
За сега това е от мен пазете се много!!!

# 42
  • Мнения: 1 602
Днес наистина сме доста активни в писането. Hug
Относно комлекчетата за изписване видях в магазин Вис Виталис доста по-ефтини / около 25-30 лв./ и с доста неща вътре - пеленка,ританки,камизолка,шапчица,ръкавички,терлички,лигавник... не мога да си спомня всичко. Но магазина няма електронен сайт.

Нашия татко сваля тапети в момента и на мен ми е скучно. Crossing Arms Затова се ровя из форума и си запълвам времето.  Laughing
Спирам дотук за сега.
Лека вечер на всички! smile3524 И да спинкате спокойно.

Какво ли става с близнаците на punita? newsm78  Дано всичко с тях да е наред и скоро да се приберат в къщи. Praynig Praynig PraynigНе е писала скоро и в близнашката тема.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 20:37 от Kaili

# 43
  • Мнения: 506
Здравейте, мамчета,  newsm51
извинявам се, че не съм писала, ама наистина не исках да видя клавиатура тези дни.
От както въведоха тези IBAN номера ми се разказа играта. По цял ден вкарвам контрагенти с нови сметки на изключително бавен нет в офиса и в края на работния ден искам вече да захапя клавиатурата и да взема един чук да ударя монитора. А и текущата работа хич не е малко, ама ще изтърпя до края на месеца все някак. Болничният ми е чак от 2 юли.
Много мило ми стана, че се тревожите за мен, както и аз за вас. Благодаря ви.

След моя постинг може да се наложи и нова тема да открием, толкова много искам да изпиша, че просто който няма нерви може и да не чете.
Pouh, относно теченията явно всички имаме. При мен постоянно се променя консистенцията и количеството. На предишните априлски изследвания нищо не се изолира, а акушерката каза, че това което изтича от нас е магама или нещо такова – не разбрах точната дума.

Divas, виждам че си вече варненче и май е време да се включиш в нашите срещи, смятам скоро че ще имаме. Нали Варненски мами?
Относно докторите мога да ти препоръчам единствено моята – Бейлерян в Майчин дом. Чувам, че относно установяване на разни секрети е много добра. Но за по-сигурно попитай в отчетните – Варна или Здравен справочник. Винаги има доволни и недоволни от даден гинеколог.
val_stef, ха честити ти скринче и компютърна маса, душа, намалявай тези задачки час по-скоро. И аз нещо много залепнах на тези колички Маг Ингланд, откакто видях тази в страницата на Щтъркел – мисля че беше Принцес Рол. Шаренка една такава и съвсем сносна цена – 231 лева. Може да има някаква уловка обаче – нещо ми се струва, че я дават малко килограми, а пък ми изглежда тежичка. Трябва да я пробваме. Вчера до такава степен се изумих, че чак ходих асансьора да меря, че да видя дали ще влезе на ширина.
gybka111, твоята тежи ли как е, честито и на теб за МАГ-а.
Snejko, напоследък и аз се чувствам точно така отпаднала като теб, отдавам го на това, че вече доста ми тежи коремчето, крачката ми постоянно оттичат, вечер не мога да спя, сутрин ми се гади понякога (все едно че съм в първо тримесечие). Дано пак това желязо не е спаднало много, че мина доста време, откакто си изпих ампулите с Тотемата. Съгласна съм с velmar, че ниския хемоглобин е опасен за нас, а не за бебчетата. Те си взимат всичко от нас и единствено нашите запаси отслабват, което влияе само на нас. И аз като малка съм била анемична и явно така ще си вървя и занапред. А доколкото знам ни изписват това желязо, тъй като при раждането дали ще е секцио или нормално, се губи много кръв и именно затова трябва да си имаме желязото в нас.

Lorexa, добре че и с теб всичко е наред. Бях ти писала и в кюто ама на никва не се сбаждаш. Стискам палци да няма разкритие на прегледа следващия път.

Pepper,  хубава дата си си избрала – празник мисля, че се пада – Илинден. Дечицата, родени по празници май са закриляни от съдбата. Дано е вярно, макар че не съм кой знае колко суеверна. Иначе пък си родена на моя имен ден, та ти ще кажеш дали си под щастлива звезда родена. Мисля, че херпесът е опасен само ако е генитален и ако раждаш нормално. При секцио няма никакъв проблем – още повече че има толкова много време до 2 август.

Netty, май трябва да питаш докторицата относно кога е най-подходящо да ти измерят очните дъна.
tedi79, честито на братовчеда на мъжа ти за бебока, да е жив и здрав и весело детство да има. И аз съм на мнение, че мнооооооого бебочета се раждат и много, много, много се радвам. Ако имахме и уредена държава всичко щеше да е наред. Сещам се да поздравя мамите, които бяха на протеста. Аз само успях да се разпиша в подписката.
gabi32, във Варна знам три места, на които се прави диагностика на плода или фетална морфология. Едното е в Майчин дом – Варна, където има 4Д ехограф. Телефони: Медицински комплекс “МАЙЧИН ДОМ” - гр. Варна  ул.“Мир” No 1,тел: 052-33 11 44, 332 000, факс: 052 -308 599 .
Другото е при Марио Давидков – телефони: 9000 Варна, България бул. "Република"
тел:052/555-567, 555-568, 088/8376-382
Третото е при доцент Балев – телефони: 052/ 600 126. Приема в клиника Темелков, но записванията са само в петък мисля че беше от 7,30 до към 8,30.
tedy84, пожелавам ти да нямаш странични ефекти от тези Гинипрали и тем подобни. Относно кошарките и аз вече съм в чудо. Сутрин искам едно, на обед друго, а вечер съвсем различно. Въртя се в порочен кръг. Най в началото си бях замислила да е дървена, на три нива, с чекмеджета отдолу, които са с повърхност отгоре, че да не се прашат дрешките, който ще поставям в чекмеджетата, докато хлапенцето е новородено и спинка на най-горното ниво. Обаче, много ме притеснява, че ще се удря бебешока в тези решетки. Обиколници не ми се иска да слагам, поради простата причина, че няма да мога да виждам детенцето от позицията на спалнята. Иначе дървена страшно ще ми ходи на спалнята. След това реших, че искам едни изгъзици, дето са като люлка на релси все едно (пак кошарка), има разни скринове и чекмеджета и всичко това сглобено на едно място. Цената обаче е 600 лева и разцветките нещо хич не ми харесаха – задължават ме след това да се съобразявам детската стая да е в тези нюанси, в които е легълцето. Тъй като се разглобява и става на легло всичкото това сглобеното. И от вчера съм се влюбила в тези сгъваеми кошарки – от гледна точна на безопасността, трудно е да изкочат от там бебоците, леко като поотраснат. Стават за примъкване от стая в стая, за почивки и гостувания при баби и дядовци. Лесно се поддържат и така. Само дето са ми малко грознички – приличат ми на палатки. И така нищо не мога да измисля вече толкова време. Като знам че и с всичко останало ще се чудя точно толкова и сега ми става ясно защо нищо още не съм купила.
MimSss, забелязваме те естествено, даже помня че нещо те домързяваше да понаписваш нещо преди седмица. Пожелавам ти бързо да се оттървеш от болезнените контракции и от страничните реакции на лекарството. За скъсена шийка ли се правеше серклаж?
anni78, дано не е нещо сериозно това с мъжа ти и бързо да се възстанови. Не се притеснявай, всичко ще се нареди. Спокойствие само ти е нужно и кураж. С теб сме.
Относно купуването на скъпи комплекти за изписването съм против – без това след случая няма да могат да ги носят дълго. Те растат направо с часове тези мъници. И безумно количество дрешки не им трябва, все пак ще е лято.

Честито и за покупките на ROZI24. Всички май сме се настроили за по-раничко раждане, мисля още като вляза в осмия месец и да опаковам туй онуй за болницата, че откакто почнах и аз да усещам разни там контракции бая съм се изплашила. Прасците ми нон стоп се схващат, точно като си легна и от там насетне вече ми бяга съня. Току заспя и хоп станало време за тоалетна. И между временно някой зъб или кървящи венци ми смущават така нареченото спокойствие. Смених вече два зъболекаря и уж нищо ми няма, а все болки имам. Вече си мисля, че е на нервна почва и нямам търпение да изляза в отпуск. Надявам се консултацията в четвъртък да мине успешно и да си задам всичките въпроси, които ме вълнуват.
Целувки момичета, съжалявам за толкова дългия постинг, вече ще гледам да съм кратка и редовна. Лека вечер и пазете коремчетата
 txtloves



# 44
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Здравейте на всички мами и честита ни нова темичка. Аз много рядко се включвам, но ви чета всеки ден. Вече темите стават много интересни, защото е хубаво да има повече мнения относно бъдещите покупки (все пак всичко е пари). Ние все още нищо не сме купували за бебчо. Живеем на квартира и въобще не ми се дават пари за ремонти, може би още един климатик за другата стая, за да си направим спалня и никой да не влиза при бебо освен нас.
Относно комплектите за изписване аз мисля да си взема дрешките и одеалото отделно, защото комбинациите са направо отчайващи. Легло са ни обещали ,но все още е на 500км от нас  Simple Smile и не знам как ще пристигне. Ще се наложи само някакво матраче да му вземем. Колички също разглеждам, но мисля да я оставя за след раждането. Честно казано много съм объркана в покупките, а и в магазините всичко е така претрупано, ама нали ми е за първи път и много се вълнувам.
Иначе ние с бебчо сме добре. Днес лекарката ни отказа да го видим, защото по ЗК се полага 2 видеозона, а пък тя правела поне 5 за всяка бременна. Не че от предишните имаше някакъв ефект. Нищо не казва - само че всичко е добре. Ама какво е това добре - нито колко е голям бебчо, как е разположен и т.н. Осве, че много ме боли кръстта като легна по гръб имам и много киселини и до обяд въобще не се чувствам добре. С венците също имам проблем. Вчере ходих на зъболекар, който ми почисти зъбния камък и ми каза че препоръчва физиотерапия с вит.С. Днес отивам за първата процедура и тъкмо започнахме, стоя 5 мин. и дойде сестрата и каза че няма да ги правим. Аз питам "защо", а тя вика "не знам, доктора каза да ги спрем", аз пак питам "ами какво да правя, как да се лекувам", а сестрата вика" ами пийте вит. С и други витамини". Луда работа не ми взеха пари и не ми дадоха обяснение, а вчера 5 пъти питах дали са безопасни тези процедури. #2gunfire Само аз ли попадам на луди? не знам или тия лекари са побъркани.
И накрая да питам един глупав въпрос  Embarassed Как си смятате седмиците - от първия ден на последната менструация, или от евентуални ден на забременяване?
Повече почивки и приятни емоции на всички.

Общи условия

Активация на акаунт