Майки - не чакайте по-високи размери на майчинството

  • 2 739
  • 73
  •   1
Отговори
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Започвам тази тема, провокирана от разговор в студиото на БТВ, който чух тази сутрин.
Гост беше председателят на Социалната комисия към Парламента  доктор Мехмед Адемов, който в почти прав текст заяви, че няма да има по-високи размери на обезщетението за отглеждане на дете до 2 год. възраст. Единствената възможна положителна промяна е увеличаване на продължителността на срока на получаване на обезщетението за бременност и раждане - на 200 календарни дни за осигурени майки. Другата социална придобивка е възможността да се наемат безработни лица за детегледачи на детето на майка, която се е върнала предварително на работа / преди изтичане срока на майчинството / и те да получават обезщетение от държавата равно на размера на майчинството.

Основният аргумент, посочен от д-р Адемов беше, че майките, получаващи обезщетение за отглеждане на дете са само една малка част от групата, получаваща обезщетения в рамките на социалното осигуряване и такива драстични увеличения в техните обезщетения ще доведата до искания от страна и на другите групи - болни, при общо заболяване, социално слаби, пенсионери и прочие.
При такава държавна политика си мисля, че майките ЩЕ СТАВАТ ВСЕ ПО-МАЛКА ЧАСТ ОТ ОБЩЕСТВОТО НИ. Това го казвам с голямо съжаление.
Докато държавата ни няма демографска политика майките ще си останат просто още едно перо, тежащо със своите обезщетения на системата за социално осигуряване. #Cussing out

# 1
  • Мнения: 1 671
Възмутена съм до дъното на душата си от Адемов. Беснея още #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Докато сами не си вземем нещата в ръце, никой няма да ни обърне внимание.

За момичетата, които все още не са видели, влезте в темата  1Юли - Протест пред Парламента, закачена е тук на първа страница, подкрепете усилията ни именно за увеличаване на майчинството и детските Peace

ПП Линк няма да давам, защото темата е най-отгоре в този форум

# 2
  • Мнения: 922
Как могат да принизяват МАЙКАТА до статута на социално слабите (особено с тези, които не искат да си намерят работа)

# 3
  • Мнения: 962
И аз съм мн.възмотена #Cussing out
На пенсионерита почти всяка год.им увеличават пенсийте а на нас майките.....Ако увеличават нещо да увеличат на всички!И после се оплакват че има ниска раждаемос,ами ще има как се гледа дете със 160 лв.  #Cussing out

# 4
  • Мнения: 394
Това,което ме изуми в изказванията на великия доктор,е че видиш ли получава се така:Ако ревнат майките-ще ревнат и социалнослабите и пенсионерите и инвалидите..... #Cussing out
Всичко това го възприемат,като незаслужено реване.Как може да се говори така? #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ако увеличели майчинството-ще трябва да се увеличават и социалните и пенсиите.......Ами това си е нормално-за всички страни-но не и за нашата.Яд ме е,че ни възприемат,като ревльовци-видиш ли незаслужено реване.С това немога да се примиря. #Cussing out

# 5
  • Мнения: 4 978
И как никой в тази Държава не разбира, че сумите, отпускани за майчинство, са просто СКРОМНА ИНВЕСТИЦИЯ, която се възвръща поне 100-кратно в бъдеще!!!

Момичета, и аз се обръщам към вас с молба да ни подкрепите на новия протест на 1-ви юли. Имаме сили, воля и аргументи в защита на исканията за по-добър живот на децата ни!

Всяка от вас е добре дошла!

# 6
  • Мнения: 962
Боже като се замисля в една държава като Израел -тм в болницата нищо не носиш,не плащаш нищо,а напротив те ти палнят колата със всякакви неща.А България....  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 3 336
И как никой в тази Държава не разбира, че сумите, отпускани за майчинство, са просто СКРОМНА ИНВЕСТИЦИЯ, която се възвръща поне 100-кратно в бъдеще!!!

Момичета, и аз се обръщам към вас с молба да ни подкрепите на новия протест на 1-ви юли. Имаме сили, воля и аргументи в защита на исканията за по-добър живот на децата ни!

Всяка от вас е добре дошла!

Инче, не е дори и инвестиция, ние сме си ги платили стократно тези пари, просто искаме като родим да не отглеждаме децата си в мизерия, защото държавата така е казала така или господин Адемов, Масларова или някой друг малоумник, а да бръкнат във фонда, дето го пълним с мъжете ни ежемесечно и да ни дадат това, което ни се полага! Стига са се правили на приятно разсеяни #2gunfire Седнал да се грижи за кариерата ми, абе я да ходи да бере джоджен, неговата кариера нали си върви добре засега, ако продължава в същия дух с тези изказвания може и да не върви вече толкова добре, ще взема да се замисля и аз за успеха на неговата кариера #Cussing out

# 8
  • Мнения: 1 493
Ще ви подкрепя !!!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз го гледах,тази гутрин предаването и бях много възмутена .

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Как могат да принизяват МАЙКАТА до статута на социално слабите (особено с тези, които не искат да си намерят работа)


За жалост така се изказа, Г-на. Явно майките със своите искания само тежат на бюджета на ДОО.  Twisted Evil

# 11
  • София
  • Мнения: 6 361
интересно, как тия идиотски приказки на Адемов се връзват с инициативите на държавния глава за решаване на демографската КРИЗА?
момичета, до президента писахте ли?

(то не че ние от Зачатие като писахме, получихме някакъв отговор, но нас, проблемните, някак изобщо не ни свързват с решаването на демографски кризи, докато майките с количките все пак са друго нещо...)

# 12
  • Мнения: 4 978
интересно, как тия идиотски приказки на Адемов се връзват с инициативите на държавния глава за решаване на демографската КРИЗА?
момичета, до президента писахте ли?

(то не че ние от Зачатие като писахме, получихме някакъв отговор, но нас, проблемните, някак изобщо не ни свързват с решаването на демографски кризи, докато майките с количките все пак са друго нещо...)

Писахме и пак ще пишем!
Не може да не ви свързват с проблема - 270 000 двойки, които имат проблеми или не могат да имат деца, са 7% от населението в страната ни!

# 13
  • Мнения: 733
Това си е гавра с децата най-вече  newsm61. Снощи чух коментар по телевизора, но за съжаление не запомнох нито име нито нищо /заспивах  Sad/. Човекът беше лекар до колкото си спомням и каза, че държавата докато не се погрижи за размера на майчинството и детските, няма право да се оплаква от демогравския срив и беше много прав  smile3501. според него ние сме прави да искаме увеличение. Нека пак се съберем на 1юли и пак да настояваме. А тоя турчин /не искам да убидя мамите от тая народност/ да си ходи на село и там да размишлява над картофите  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 2 274
   Ей тука пак опираме до приоритетите на държавата!!! Не казвам, че пенсионерите и инвалидите не трябва да се подпомагат / баща ми е инвалид /, но ако държавниците ни продължават с тази политика, скоро няма да има хора, които да внасят нещо в тоя бюджет и съответно и пари за никого няма да има!!!!!!
    Дано на 1 юЛи бебо е спокоен в коремчето ми, за да дойда и да ви подкрепя на място, а не като на 1 юНи само да гледам ТВ и да беснея във форума!

Общи условия

Активация на акаунт