Въпрос за Св. София

  • 1 112
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 284
отиваш на регистратурата и там питаш бяха любезни те ще те упътят , носи си документите успех

# 16
  • Мнения: 3 089
с всичките си документи отиваш в св. софия, качваш се в патология и там казваш на сестрата, която те пита за какво си отишла, че си там за определяне на дата за планово секцио. носиш си болнични дрехи - пижама, халат, чехли. не можеш да се размотаваш в отделението цивилна. трябва да си рано там, защото нещата се определят на визитация, а тя е 8.30-9, а преди това ти записват тонове, пращат те за кръв, ако трябва и т.н. на визитацията минава екипът лекари и ти даваш всичките бимаги, които имаш и според които си за секцио. лекарите те питет имаш ли уговорка с екип. ти казваш "да, за 15-то число" (например) или "не, нямам". ако имаш - лекарите от патология си записват денят 15-ти и после нанасят тази дата в журнала за операции в родилното отделение. ако нямаш (както си ти), те самите ти определят на коя дата и в колко часа да отидеш.
при мен това отне време от сутринта до към 11. после си тръгнах. секциото ми беше с уговорка и насрочено по обяд (а обикновено са сутрешни). отидох в самия ден на операцията. по принцип обаче приемат от предната вечер.
успех!

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Много рядко лекарите от болницата, към която си се ориентирала за раждане се съобразяват с решението на наблюдаващия те гинеколог. На място преценяват вида на родоразрешението. Ако искаш секцио, направи си предварителна уоворка с лекар от св. София, за да си спестиш много неприятности, които биха възникнали, ако си с показатели за секцио, а те оставят да раждаш нормално!

Успех!

# 18
  • Мнения: 45
Моят съвет е да си избереш лекар. Не искам да те плаша, преди 3 месеца лежах там за задържане, но се случи така, че получих усложнения- токсикоза, високо кръвно и т.н. Та се наложи спешно секцио, бях с избор на лекар. Ако не бях избрала лекар- сигурно бебето нямаше да е живо. Като лежах в патологията се нагледах на всякакви случаи, който беше без лекар... да не ти разказвам как ги оставяха с индикации за секцио да раждат нормално 30 часа и накрая пак да ги оперират и ... абе ужас. Доста жени там като видяха хала впоследствие си избраха лекар и всичко минаваше по вода, взеха назаем 500 лв. Това е и моя съвет. Дай парите за раждането, не за Вип стая

Общи условия

Активация на акаунт