Относно гладенето на дрехи!

  • 10 024
  • 153
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 140
Гладя всичко.Мразя да прибера в гардероба смачкана дреха.

И аз гладя, а и обичам.
Единствено не гладя хявлиените кърпи и когато не съм на кеф спалното бельо.

# 61
Мразя да гладя, нарочно си купувам дрехи от такива материи, които няма нужда да се гладят. На мъжа ми му гладя ризите, но никак не ми е приятно и мисля вече да спирам да гладя и дрехите на детето. И не мисля, че това ме прави лоша майка или домакиня  Grinning.

# 62
  • Мнения: 605
Гладя всичко без чорапи. Не обичам да гладя правя го само защото още повече мразя да прибера негладена дреха в гардероба. А затова е виновна мама - тя ме научи така   Laughing

# 63
  • Мнения: 8 585
Мисля че проблемите с гладенето са най-вече липса или лош избор на "съставките" на рецептата.
Ако ги имаме е наистина удоволствие и става бързо.

Много лесно е и без мъки ако имаме следните неща:

*Merito...Вижте тук:
http://www.boltongroup.net/en/publishing.asp?ArticlePath=14%2D26%2D
шпрея най-вляво.
Фантастичен продукт и много популярен тук. Чудесен, специално за колосване на ризи, колосване на бяло и гладене на трудни тъкани-например 100% памучни ( качествени ризи без примес на полиестер, които се мачкат много и лесно след пране).
*Качествена ютия.
Много трудно се намират вече наистина качествени ютии.
Моят фаворит:
http://www.rowenta.bg/rowenta/Catalogue/BG%20Catalogue%20Rowenta%202005.pdf
->> модела DX9300 (след много търсене). Наистина е специален уред-много бързо нагрява, има много мощна пара и има специална поставка под плочата, с която може да се глади всичко, което има опасност да "лъсне" (вълна, панталони и подобни тъкани). Този модел се изключва за 15-20 секунди, ако го оставите върху дрехата без да движите прибора. В изправено положение се изключва след няколко минути, ако не се движи. Има чудесната способност да поддържа температурата на плочата независимо от охлаждането и от парата, и глади чудесно малки детайли с "върха" на ютията. С една дума-чудесен уред. Парата се регулира на малки стъпки и уредът има сигнализация ако не е достигнал зададената температура.
*"Дъска" за гладене- без такава е много трудно да се глади. Тъканта не може да се пропие от топлината и парата, ако се глади на дървени плоскости, покрити с някакъв плат (както става най-често).
Моят фаворит тук е "Виледа"-Caprice.
http://homewares.abcaz.co.uk/4_754/ironing-boards.html
Не знам как, но има някакъв фокус в изработката на платното, покриващо дъската, и на самата дъска, но  и най-трудните ризи се гладят много бързо. Освен това има фантастична малка приставка за ръкави на ризи (и зa малки детайли-пиети, например) което си е направо страхотно ( и много бързо).

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 02:57 от Birdie

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Нищо не гладя, освен ризите и панталоните които няма как.
И аз така, мразя да гладя Close

# 65
  • Мнения: 565
Гладя само които са измачкани. Слагам дъската за гладене пред телевизора - така не ми е скучно.  Wink

# 66
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гладя всичко, точно както и ти гвендолин к и го намирам за правилно  Peace. Не харесвам неизгладена дреха в/у човек. Тя се забелязва и от самолет дори Wink

А баща ми колко много е пораснал, да знаете  bowuu....пък майка още си го глади  Flutter

# 67
  • Мнения: 120
Гладя само с предварителна заявка и с нож в гърлото.
Това ми е най-противната дейност   #2gunfire

# 68
  • Мнения: 2 040
От простора прибирам дрехите и ги сгъвам веднага .. И като почна да вадя дрехи за обличане и излизане, тогава ги гладя, без значение дали е за нас или детето ..  Peace

# 69
  • Мнения: 14 498
мразя да гладя, но гладя всичко без чорапите на мъжа ми Laughing

# 70
  • Варна
  • Мнения: 176
Все си мислех, че гладенето е за "изглаждане", а не за дезинфекция. За това гладя това, което е намачкано!!!!

# 71
  • Мнения: 819
Аз мисля, че гладенето е И за дезинфекция/ когато става дума за бебешки дрешки/ И за естетика.Просто си личи, когато една дреха не е  изгладена.На дъщеря ми още гладя почти всичко, още повече бельо.
Е, не ми е най-приятно това занимание, но така съм свикнала. А чаршафи пък гладя задължително- страшно ми е неприятно да легна на измачкан чаршаф.

# 72
  • Мнения: 3 334
Аз гладя повечето неща, но съм далеч от мисълта, че дезенфекцирам. Определено не търся стерилността, а просто да не е намачкана дрехата. Затова хавлиите не ги гладя, защото те не са намачкани, но май всичко останало да (освен някои редки дрехи, които са от немачкащи се материи).

и аз така! Peace

# 73
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Гладя абсолютно всичко е без чорапите де.В гардероба си не прибирам негладени дрехи.
Ама на мен това ми е любимо занимание иначе много ме дразнят неизгладени хора .Не е толкова сложно още повече като го правиш за децата и мъжа си,та нали искаме да изглеждат добре.

# 74
  • Мнения: 8 505
Кажете вие какво гладите...

Нищо!Това ми е най-омразното занимание!Всякаква друга домакинска работа е добре дошла,но не и това Crossing Arms

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт