Каква да е разликата между двете ви деца?

  • 3 300
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Мислим по въпроса и ми се ще да знам вие на какво мнение сте? newsm78  bouquet Hug

# 1
Според мен няма значение. Ако е прекалено малка разликата ще ти е по-трудно,но после като пораснат по-бързо ще ти свърши суетенето покрай малките. Ако разликата е по-голяма, по-голямото дете е вече по-самостоятелно, ще се отдадеш изцяло на бебето и има опасност по-голямото да изпита ревност. Като цяло когато се почувствате готови тогава можете да предприемете тази стъпка. Аз имам дъщеря на 6 години и сега чакам второ. Тя е голяма и разбира нещата които стават, подготвя се да ми помага и се радва, че ще става кака. Въпреки това очаквам, че ще изпита ревност понеже е свикнала много на внимание, но и таткото се е подготвил, че тогава ще трябва той да и обръща повече внимание, за да не се почуства изолирана. Смятах че 4 години е идеалната разлика, но все нещо възникваше и не беше момента.

# 2
  • Мнения: 7 474
Аз мислех да е три, но то не мислило. Вече 2г. нищо не става ooooh!

# 3
  • Мнения: 492
Шест години е разликата при моите деца.Доволна съм, защото когато синът ми беше в предучилищна и първи клас съм си била вкъщи!

# 4
  • Мнения: 9 990
Каквато дойде-все още не се е появило второто, а и незнам кога ще се случи.

# 5
  • Мнения: 603
на моите е почти 5 години

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Шест години е разликата при моите деца.Доволна съм, защото когато синът ми беше в предучилищна и първи клас съм си била вкъщи!
Този вариант май е най-добрият за мен  Peace

# 7
  • Мнения: 13 512
Почти четири години- 3г.9 м. Винаги са се разбирали чудесно. Сега/16 и  12 години/ доста често имат пререкания, но го отдавам на  пубертета. Иначе като са разделени, много си липсват.

# 8
  • Мнения: 815
живот и здраве - разликата между децата ми ще е 1 година и 7 месеца- и двете бебчета са планирани- за нас малката разлика беше по- добрият вариант, защото колкото повече расте сина ми -толкова по- лесно става и някакси тъкмо придобива дори и малко, но все пак самостоятелност и ти можеш да си поемеш въздух и всичко да започне отново- бебе, което зависи от майка си 24 часа в денонощието (аз съм привърженик на кърменето) не, мерси!!! Ще ми е трудно, но аз така предпочитам - освен това децата ще са си кажи-речи набори- ще се разбират дай боже прекрасно - естествено и голямата разлика си има своите предимства, но за мен на малката са повечко

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
6г.
Добра за мен, за децата не баш...

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами спорен въпрос, за децата е по добре колкото се може по малка разлика за да растат заедно на един акъл с едни общи интереси с общи игри и т.н.. Абе много полужителни страни има да не ги изброявам, аз няма да имам това щастие, но... както и да е. Но за майката е по добре да е поне 5г. за да не се избъхти с 2 бебета.

# 11
  • Мнения: 388
Нашата разлика живот и здраве ще е 2 год. и 1 месец и смятам,че е хубава разлика между две деца,наясно съм,че ще ми е трудно,но поне ще мине наведнъж.

# 12
  • Мнения: 1 937
Абе да са повече от едно...пък, разликата - въпрос на гледна точка! Grinning

# 13
  • Мнения: 47 981
при нас е 4 г и 4 м,доволна съм,ама как дойде  Wink,важното е бебчета да има

# 14
  • Мнения: 382
Хм... ми на мойте е 7.., ама няма такъв отговор Wink
Аз така и исках, да може едното да е порастнало - да може само да се облича, храни, тоалетна и т.н. Доволна съм - даже ми и помага. Ходи до магазина, да пазарува, гледа бебо докато свърша нещо в къщи. а и аз исках да поработя между двете деца, та всеки си преценява кое е най-добро за него, според желания, възможности ...
Каквато и да е, хубаво е да има две дечица Hug

# 15
  • Мнения: 549
синът ми август ще стане на 6г. ,а беба се роди на 23 юни .Бая разлика,но това е!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 511
Шест години е разликата при моите деца.Доволна съм, защото когато синът ми беше в предучилищна и първи клас съм си била вкъщи!
Този вариант май е най-добрият за мен  Peace

И аз така мисля...знам,че трудно се гладат две бебета и предпочитам едното да не е вече към бебешката възраст,за да осъзнава за какво става въпрос.
Но ако стане по-рано,няма да го връщам на щъркела  Laughing

Разликата между мен и брат ми е 9г. и бях много горда,че имам голям батко и все се перчех с този факт  Embarassed , но пък не сме си играли заедно  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 962
3 години  Peace

# 18
  • Мнения: 592
Абе да са повече от едно...пък, разликата - въпрос на гледна точка! Grinning
Напълно подкрепям мнението и.

# 19
  • Мнения: 1 680
3 години и половина - за децата щеше да е по-добре да е по-малка, но аз щях да се озоря.

# 20
  • Мнения: 98
Гласувах за 6 год,според мен това е добра разлика.Макар,че при нас се получи малко повечко,почти 8 години между двете деца.Ама не е зле.Радвам се,че ги имам!Щастлива съм и забравям за идеалната разлика Grinning

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Разлика от 5 години, но няма такава опция и неможах да гласувам.
Незнам дали е най - добрата разлика, защото баткото още иска да се прави на бебе...

# 22
  • Мнения: 69
На моите деца разликата е 6 години Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 11 704
Според мен оптималната разлика е 4 години и това е и отговорът ми-4!Но ако погледнеш лентичките ми ще видиш,че действителността при мен е друга-7.5 години!

# 24
  • Мнения: 3 491
1г.11м. е при моите, и ми харесва, за нашето семейство този вариант беше най-добре. Каквато и да разликата, винаги ще има предимствата и предизвикателствата.

# 25
Разликата между моите момчета е 8,5 години. И за мен е идеална Wink Големият е осъзнат, самостоятелен и страшно щастлив от факта, че си има братче. Поне засега си играят заедно, въпреки голямата разлика. Баткото е твърдо решен да научи малкия на всичко, което знае Laughing
С една дума - разликата не е от голямо значение, важното е децата да бъдат обичани Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 160
при мен (живот и здраве) ще е 1.4 

# 27
  • Мнения: 63
При мен е 1и7 месеца.Признавам на моменти ми е много трудно,но се успокоявам 4е като пораснат ще ми е лесно.Надявам се 4е ще играят заедно.За децата незнам дали е добра разлика,но определено за маиката е малко зор

# 28
  • Мнения: 8 505
Все още нямам второ дете,но със сигурност няма да е по-малко от 2г 6м Wink

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Мисля някъде между 3 и 4 години - както се получи. Нямам много време за размишления, защото вече наближавам Христовата възраст и трябва да се действа  Mr. Green

# 30
  • Мнения: 1 107
Знам, че за децата е най-добре разликата да е минимална.
За съжаление се налага да поработя известно време преди да направим второто, затова гласувах за 3 години  Peace
Но това си е и Божа работа, де...

# 31
  • Мнения: 2 818
По принцип 7-8, но и 3 също ми/ни харесва...

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 709
При нас разликата е 6 години и честно казано ми се искаше да не е по-малка. Всяка разлика, обаче си има плюсовете и минусите. Така, че както му дойде.

# 33
  • София
  • Мнения: 679
Винаги съм искала разликата на децата ми да е около 2 години. Живот и здраве ще бъде 1г и 8м. мисля, че постигнах добър резултат да му мислим как ще оцелеем.

# 34
  • Мнения: 4 358
Разликата между децата ми е почти 3 години. И двете ми бременности бяха планирани.
Тази разлика много ми харесва  Peace

# 35
  • Мнения: 6 390
на скоро четох че 5.-6.г. е идеалната разлика между децата в семейството
ще се опитам да я намеря...
Намерих я  Mr. Green
http://bglog.net/bebelog/9104

.................
http://www.biberonbg.com/info/ready.htm
..........................

Иначе винаги съм си мислела малката разлика за идеална - но за децата, за родителите ми се струва кошмарна  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 00:57 от Eli_cz

# 36
  • Мнения: 3 932
3-4 години ми се струва оптимална разлика...

# 37
  • Мнения: 6 461
2години и 6месеца.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
При нас разликата е почти 4 години. Мисля, че е добра разлика  newsm78

# 39
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не знам каква е хубаво да е разликата, знам само, че вече все по- силно искам второ дете. Дъщеря ми е на годинка и почти 2 месеца, много е палава и дива, но това само ме радва. Ако и второто живот и здраве е такова, блока ще хвръкне Mr. Green
Може би след 3-4 месеца ще почнем опита за второ бебче. Blush

# 40
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Силно се надявам каката да е на 3г. 6м. най-много, когато се появи сестричката й. Тя още не е готова, ама се надявам скоро да я направим Laughing Laughing Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 726
Ами нашата разлика ще е три години. Първоначално мислехме за по-голяма - 4-5, но претеглихме плюсовете и минусите и се решихме на по-малка.

# 42
  • Мнения: 3 042
Разликата м/у двете ми деца е 6г и половина. Според мер разлика от поне 5г е добра. Няма лошо и по-малка да е, но аз лично с две малки деца не бих се справила.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 317
За мен оптималната разлика е 3г. Ние със сестра ми имаме почти 7 и никога не сме се разбирали, не успяхме да свикнем една с друга. А деца с по-малка разлика според мен е много трудно. Живот и здраве моите ще са с 1г. и 2-3 месеца, но стана случайно и много трудно го приех. Но каквото рекъл Господ. Важното е да са живи и здрави. Hug

# 44
  • Мнения: 284
5 години е нашата разлика.Доволна съм-няма ревност от страна на каката,а и ми помага.

# 45
  • Мнения: 465
Разликата на децата ми я няма в анкетата, тя е 8,5г. и много си я харесвам Heart Eyes
Да са ми живи и здрави Peace

# 46
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Скъпи мами, аз още не съм родила и всичко е божа работа, но понеже с мъжа ми искаме 3 деца горе- долу си ги представям така децата
разлика между първо и второ 3-4-5 години
разлика между второ и трето  от 2 до 5 години.

Така живот и здраве ще си имаме 3 бебчета до като стана на 36. А то дали така ще стане - дай Боже!!!! baby_neutral

# 47
  • Мнения: 417
Живот и здраве ще бъде 8 години.Множко е ама така се случи.По-добре късно отколкото никога

# 48
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Почти 6 години е разликата.
Не знам дали е най- удачната тази разлика (тя не беше и точно така планувана Wink), но мисля, че е доста добра.

# 49
  • Мнения: 3 089
колкото по-малка, толкова по-добре. гърчиш се за 2-3 години, но отмяташ задачките със замах. поне се надявам да стане така. разликата между двете ще бъде точно година и половина, живот и здраве. третото (ако изобщо се навия на още една повръщаща бременност) и трето малко чудовище ще бъде много голяма - 10-15 години. но по-скоро бихме осиновили/станали приемно семейство.

# 50
  • Мнения: 1 004
Според мен за децата е най-добре малка разлика до 2 години. За родителите може да е по-изгодна голямата, но децата ще растат толкова отделно и ще са толкова далече и винаги на различни страни.
Нашата разлика със сестра ми е 4 години и винаги съм била бебето, с което тя не е искала да си има работа.
Когато бях ученичка, тя стана студентка, когато станах студентка, тя вече работеше и имаше гадже. И така винаги пътищата ни се разминаваха.
Никога не сме били близки.

# 51
  • Мнения: 2 274
   Според мен около 3-4 години, но така се оказа, че между двете ми деца ще има близо 8 години разлика!

# 52
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Според мен при по-малка разлика (2 и по-малко години) е трудно на майката докато са бебета, но после сами се занимават, играят си, имат еднакви интереси (на един акъл са) и не висят непрекъснато по краката на майка си. Когато разликата е над 5 години вече трудно намират общи занимания (на сестра ми децата - каката в 1 клас, малкия на 2 г. - постоянно и дърпаше нещата, тя си пишеше домашните само вечер когато родителите са в къщи, бабата не можеше да се оправя с тях). Но пък когато малкото е бебе е по-лесно, че голямото само се обслужва и не е в тежест ( Laughing изключение моя син, който още обличам аз, а малката - сама, колкото може).
Всеки сам си прави избора, преценява и плюсовете и минусите. Аз избрах среден вариант, доволна съм.

За родителите може да е по-изгодна голямата, но децата ще растат толкова отделно и ще са толкова далече и винаги на различни страни.
newsm10  ние със сетра ми имаме 1 г. и 10 месеца разлика, почти заедно сме израснали.

# 53
  • Хасково
  • Мнения: 726
когато решихме да имаме второ мина почти година преди да се получи, така че не винаги можеш  да решаваш такива неща.  Нашта разлика е 5 години и мисля че е добра.

# 54
  • Мнения: 295
живот и здраве - разликата между децата ми ще е 1 година и 7 месеца- и двете бебчета са планирани- за нас малката разлика беше по- добрият вариант, защото колкото повече расте сина ми -толкова по- лесно става и някакси тъкмо придобива дори и малко, но все пак самостоятелност и ти можеш да си поемеш въздух и всичко да започне отново- бебе, което зависи от майка си 24 часа в денонощието (аз съм привърженик на кърменето) не, мерси!!! Ще ми е трудно, но аз така предпочитам - освен това децата ще са си кажи-речи набори- ще се разбират дай боже прекрасно - естествено и голямата разлика си има своите предимства, но за мен на малката са повечко

Разликата между децата ми е 2г. и 1 месец. В началото беше трудно, поради малката разлика и специфичната грижа за двамата. По време на бременността също е трудно, т.к. трябва да си опазваш коремището. Сега обаче съм страшно доволна, че се реших да го направя. Веднъж като влезеш в ритъм, всичко става по-лесно. Най-важното предимство за мен е че от малък синът ми свикна, че има сестричка за която трябва да се грижи. Това е много възпитателно и го прави отговорен от малък. Да не говорим за факта, че той самият се чувства полезен като помага и е страшно доволен, че е батко. Сега няма търпение малката да проходи, за да ходят заедно "на пъдалката" (пързалката). А и близката разлика означава, че ще имат сходни интереси в приблизително едно и също време и ще им е забавно заедно.


Всеки преценява сам за себе си. Всеки ще ти каже различно, в зависимост от това как е при него. Така че прецени кога си готова психически и физически за още едно детенце, защото каквато и да е разликата, с две и повече деца е трудно.

# 55
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
При мен между каката и баткото е 4,5 г., което като разлика беше малко голяма, но си има предимства. По-лесно е определено, а и баткото вече е голям и помагаше осезателно или поне не пречеше. Слава богу, проблеми с ревнуване и т.н. никога не сме имали.
Сега разликата между двете ми дъщери живот и здраве ще бъде 1,6 м, което си е доста малко. Тя беше на 9 м., когато забременях за трети път. Понякога бремеността и едно много живо и палаво бебе ми идва нанагорно (особено в началото, когато ми се гадеше непрекъснато и сега, когато страдам от разширени вени къде ли не и не мога да стоя права дълго време), но като цяло съм благодарна на една лека бременост, която не ме извади от строя и ми позволи да се грижа сама за бебето си. До седмия месец я разнасях на ръце без проблеми (сега вече избягвам заради вените, но често се налага), все още се кърмим от време на време, не мисля, че я ощетявам с нещо, дори напротив. Ако не бях бременна сега щях да мисля за докторантурата си, за кариера и тн, а сега съм си дала пълен умствен отпуск и за пръв път съм се посветила така изцяло на майчинството и така пълноценно му се наслаждавам. Едва ли ще имам този лукс друг път в живота ми.

# 56
  • Мнения: 1 029
Абе да са повече от едно...пък, разликата - въпрос на гледна точка! Grinning

 Peace

# 57
  • Мнения: 2 237
И аз искам да е към 5-6 г. ,ще ми се едното да е по-голямо за да може поне малко да помага за бебчето.та това ми е идеята.Не че ако дойде по-рано ще го върнем  Heart Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 3 271
Вече съм се замислила за второ и работя по въпроса  Wink, предпочитам да са с малка разлика.

# 59
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Абе да са повече от едно...пък, разликата - въпрос на гледна точка! Grinning
Peace
Така се случи ,че между моите е 13год(без 5дни Laughing).

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
цели 10 години. За мен голямата разлика е по-добра, ако няма кой да ти помага, а пък и се подмладяваме все пак smile3521 newsm44 newsm68

# 61
  • София
  • Мнения: 408
Според мен 4 е най-добре.

# 62
  • Мнения: 2 255
Между моите момчета разликата е 12 години без 40 дни  Joy
И не съжалявам дори и за миг  Peace вече много пъти май съм писала за предимствата на по-голямата разлика и за родителите и за децата, така, че няма да се повтарям.
Само ще кажа, че двамата ми сина страшно много се обичат и се търсят непрестанно, играят заедно въпреки различните интереси  Rolling Eyes а ние с баща им можем само да им се радваме отстрани и да се молим  Praynig винаги да са така един за друг  thumbsup
Така, че отношенията м/у тях си зависят от самите хлапета и може би и от нас родителите, а не от разликата.
Познавам доста "двойки" с малка разлика, вкл. аз и брат ми (1,5 мес.), които освен да се тупат и карат други общи занимания нямат  #Crazy чак като пооотраснат се търсят евентуално в по-добрия случай, като при нас  hahaha

# 63
  • Мнения: 109
Шест години е разликата при моите деца.Доволна съм, защото когато синът ми беше в предучилищна и първи клас съм си била вкъщи!
Този вариант май е най-добрият за мен  Peace

Така мислех и аз, но при нас се получи разлика 8 г. и 2 мес.
Да са живи и здрави. Разликата - както дойде.

# 64
  • Мнения: 1 216
Аз раждах със секцио първото дете, така че по-рано от 3 разлика няма как. От наблюдение как моето дете си играе с други май 3 и половина разлика е най-добре

# 65
  • Мнения: 1 812
 На моите разликата е 4 г и 5 месеца, но по въпроса много харесвам един отговор.
 На въпросът "Коя е най-добрата разлика?", отговорът за мен е "Разликата между твоите собствени деца" Hug
 Каквото и да решиш, все ще е правилно Peace

# 66
При нас разликата ще бъде 1,6м.Надявам се да са като приятели като пораснат.Поне ние със сестра ми сме така и е много хубаво Two Hearts

# 67
  • Мнения: 270
Според мен,колкото е по малка разликата,толкова по добре.

# 68
  • Мнения: 1 064
Нашето първо бебче вече е на път Simple Smile, но като сме си говорили с моя мъж на тази тема каквато и да е разликата, важното е да не е самичко...останалото е Божа работа Praynig...Ние, живот и здраве, сме планирали поне 3 малчугана... Blush

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
А според мен колкото е по-голяма разликата, толкова е по-добре Simple Smile
Разликата между първите двама ми е 5 години, а като се роди малката батковците бяха на 10 и на 15, значи имам разлика 5, 10 и 15 години  Laughing Сега съм много по-добре, батковците много се радват и ако ги помоля винаги са готови да помогна. Но аз гледам да не ги натоварвам и предпочитам да си я гледам сама Simple Smile

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Около 3 години сме решили да е, почнахме с опитите за 2, дано стане скоро.

# 71
  • Мнения: 8 505
И друг път съм писала-между 2 и 3 години (по-скоро между 2,5 и 3).При нас няма да стане така обаче Rolling Eyes

# 72
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Разликата при моите е 4-ри години. Ние с мъжа ми така искахме и слава Богу така и стана. Доволна съм от тази разлика. Няма ревност от страна на каката, мога да обърна необходимото внимание и на двете и освен това въпреки 4-рите си години Еми страшно много ми помага с бебето.

# 73
# 74
  • Мнения: 2 013
Най-добрата разлика е около 10-15 минути. Който е имал късмет Laughing Laughing Laughing

# 75
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Най-добрата разлика е около 10-15 минути. Който е имал късмет Laughing Laughing Laughing
И аз искам Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Моля те, духни малко късмет към мен Laughing

# 76
  • Мнения: 2 013
Най-добрата разлика е около 10-15 минути. Който е имал късмет Laughing Laughing Laughing
И аз искам Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Моля те, духни малко късмет към мен Laughing

Дух.....   bouquet  bouquet  bouquet

# 77
  • Мнения: 372
Със сестра ми имаме 10г. и 6м
Мн. се обичаме и си помагаме Laughing
Не гласувах, че нямаше такава опция Mr. Green

# 78
  • Мнения: 1 117
Разликата между нашите деца ще бъде живот и здраве - приблизително 5 години. Но не сме я планували тази разлика , просто сега се " захвана " второто бебче Wink

# 79
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Искахме да е около 3 години, но ...
В крайна сметка се получи 5г и 19 дни. За сега не е лоша и тази разлика, ще видим как ще е по-нататък Sunglasses

# 80
  • Мнения: 3 360
Почти 5 години!/-и няма такава опция newsm78/

# 81
  • Мнения: 2 700
Зависи каква е целта на бебеправенето ви. Ако го правите, за да отраснат децата ви заедно и да са възможно най-близки като интереси, колкото е по-малка разликата, толкова по-добре. Ако го правите заради самите себе си, тогава по-добре е първото да поотрасне.

# 82
  • София
  • Мнения: 281
аз по принцип не искам повече деца, но по зададения въпрос мисля, че разликата не бива да бъде по-голяма от 5-6 год.  Hug

# 83
  • Мнения: 2 040
4-5 е идеална разлика за мен ... между мен и брат ми е 4 и кажи речи ролята на мама я изпълявах без грешка и аз .. даже на родителски срещи аз ходих ..  Laughing

# 84
  • Мнения: 3 334
6 години най-малко Peace.Аз съм за голямата разлика,не само,че с две неразбиращи деца в къщи ще откача,но си имам и други мисли,като например едното ще стане за женене Laughing другото ще учи още и няма да съм сама  Mr. Green

# 85
Между моите две деца разликата е 6 години и аз съм много доволна от нея.Голямата ми дъщеря е достатъчно отговорна вече и мога да разчитам на нея да гледа бебето.Таке хем аз имам повечко време за други занимания,хем те двете се опознават.

# 86
  • Мнения: 2 498
Всеки ще каже, че разликата между децата си е идеалната разлика.....
И аз го казвам Peace, но го няма като опция-7 години е!!!

# 87
  • Мнения: 683
При нас е 2г и 3 м.

# 88
  • Мнения: X
Каквато и да разликата, винаги ще има предимствата и предизвикателствата.
При  моите деца е 2 години, ама точно 2!/ и двамата са родени на една и съща дата-30.12/Сега каката ще бъде ученичка и  искам да работим за трето.

# 89
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ще ми се да е около 2 години.

# 90
  • Мнения: 62
Ami dosega misleh 4-5 godini,no ve4e ne sam sigurna  newsm78,za decata e po dobre po malka razlika estestveno,vig za mamito e otdelen vapros,no kogato i da se slu4i mai njama zna4enie za6toto vinagi si zaslugava.Mojat sin e na 2g i 2m i mai...moga da mislja za vtoro Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт