НоемВРИЙскотО деТЕ учи СЕ да дУХА свЕщи ДВе"

  • 12 371
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 754
Здравейте, здравейте  Grinning
Със закъснение:

Честит Рожден ден на Таня   bouquet Всичко най-хубаво ти желая - много усмивки, много щастие, много късмет, много здарве и мноооого, много любов Wink

Честит имен ден на празнувалите - много здраве им желая и с гордост да си носят имената Simple Smile

Наденце, честита дъщеричка сладка  Grinning Да ти е жива и здрава, бързо да преодолее проблемите и много да те радва Simple Smile Настръхнах като прочетох какво си преживяла, но дано проблемите да са били до тук и вече само хубави емоции да те спохождат  Hug

Мими К., какво да ти кажа  за болниците - баща ми преди 2 години беше опериран в Правителствена и да чукна на дърво, всичко мина добре. Операцията беше бая тежка, но всичко мина добре. Аз сигурно бих предпочела нея, но все пак не искам да те ангажирам с моето предпочитание. Мъчничко ми е, че трябва да се стига до такава интервенция и да се тормози детенце Sad Нали знам какво, макар че нашето е в друга насока. Стискам палци всичко да мине добре  Praynig

Ивке, честита ти първокласничка Simple Smile Да носи само шестици в къщи и всичко да й се отдава с лекота Wink Ама е голяма красавица Simple Smile Сега като се загледах в снимките и според мен в очите е изцяло на баща си, но усмивката е твоята Wink А зетя ми какъв е сладур, да го нацелуваш от тъща му  Heart Eyes

Тони, Таничката как е? Оправи ли се малката ясленка? Знам, че в яслата няма как и децата по-лесно се разболяват, но все пак се надявам да не се случват често такива ситуации. Не ми се мисли и с моята маймуна как ще сме  Confused

Дидко, тази маска за коса аз отдавна съм я загледала, даже баба ми донесе мас от село, но все още не съм стигнала до там да изпробвам. Нещо все не ми достига времето и няма кога да се разтърся и да си намери Тривитаминола, но определено съм решила да я изпробвам Wink А вие как сте с момчетата? Сигурно сега си и под напрежение, поради предстоящото пътуване Wink Все пак се надявам да успеем да се видим на БГ земя Wink

Меринка, много са ви хубави снимчиците от морето и си личи, че сте си изкарали много весело Simple Smile Честито ти и малко хрисиянче  Heart Eyes Ивката ми колко е сладичка - надявам се тези дни вече да успеем да се видим, че много ми е домъчняло за вас  Hug

Вили, как мина първия ден в новата ясла на Ирката? Жалко, че нямате телефон в Младост, че толкова неща искам да те питам за старата ви ясла (нали Лори ще ми тръгва там). Дано се случим поне на Скайпа, че да си побъбрим там Wink А ако имаш служ.тел. и можеш да говориш там, моля те прати ми го на СМС да ти се обадя там Wink

Иве (бари), голяма красавица ти е Алинката Simple Smile Е, как няма да е като прилича на мама Wink Много ме кефят как ходят с Ками хванати за ръчичка, много са сладки Simple Smile

Дени, привет и от мен Wink Много се радвам, че си писала и че сте добре Simple Smile Зори е много сладка на снимка и чакам с нетърпение да разгледам останалите нови снимки Wink Вие до къде го докарахте с квартирата? Нещо позабравих какво стана, та се извинявам за въпроса предварително Simple Smile

Рори, дай и ти някоя снимка да ти видя малкия красавец Wink А онези снимки от Париж така и не ги качи, ама аз не съм забравила за тях  Mr. Green гледа ми се Париж Wink Дано ме огрее една виртуална разходка  Grinning

Ние иначе сме добре като цяло. Отказваме се засега от втора операция на очичките, защото май няма смисъл - сега и на това оперираното пак й се появи ечемиче Sad Ми не става за всеки ечемик да я упояват, а после пак да си избиват. Не искам да подлагам детето си на такъв тормоз, пък и аз да психясвам покрай това.
С гърнето сме на нулата, но пък с бърборенето и хитреенето сме напред Wink От другата седмица ще я пускам на ясла, та не ми се мисли как ще бъде положението, но се надявам по-леко да го приеме, макар че леко се съмнявам  Confused
Качих бая снимки, та на който му се гледа има бая материал за гледане Wink Има бая нови албуми , по датата ще се ориентирате кои са последни качени (абе 9 са на брой) Simple Smile
Много целувки на всички дечковци  Heart Eyes

# 271
  • Мнения: 10 758
Ох, Мимке, незнам какво да те посъветвам newsm78Все си мисля, че и в Правителствена има специалисти.Незнам....може би клоня натам.

Оооо, сваооо, ти се появи Mr. GreenМаги наистина прилича от носа нагоре на Любо.Зето ти е вече нацелуван  bouquetИ ти да ми нацунеш снахичка-хубавичка Hug

# 272
  • Мнения: 4 242
Един бърз отчет да направя че от два дни се каня, ходихме на консултация (разгеле, от месец се каня). Биха ДТК и капнаха Полиомиелит, обаче сгреших че ходихме в 19ч и цяла нощ Ива беше неспокойна и пъшка цяла нощ. В 4ч и дадох Панадол и се успокои. Това е последната ваксина до 1 клас каза педката и слава Богу че ми втръсна. Казаха сега на 2г да отидем за мерене пак и после два пъти годишно. Мерките малко ме стреснаха, не очаквах толкова да е качила Ива, поне не и личи- 14.700е и 86см, за 4 месеца над 2 кила отгоре и 5 см, см добре, няма на кого да прилича да е дългорана, ама килцата са повечко, по таблиците пише на 1.9г- 12кг. Да ми е здраво детето пък майната му! Само се чудя на това неядене от къде толкова качва newsm78.

# 273
  • Мнения: 1 246
Здравейте,нямах време да чета...моля ви припомнете ми онези капки за нос ,май ТОНИ ги беше правила,лук и мед ли беше newsm78 Алисия е с ужасна хрема,нощес даже вдигна температура,утре ще сме на лекар.Иска поне до утре да опитам от тези бабини илачи дали ще има ефект.Благодаря!
МЕРИ,браво на Ивка,колко е пораснала Hug

# 274
  • Мнения: 7 430
Здравейте,нямах време да чета...моля ви припомнете ми онези капки за нос ,май ТОНИ ги беше правила,лук и мед ли беше newsm78 Алисия е с ужасна хрема,нощес даже вдигна температура,утре ще сме на лекар.Иска поне до утре да опитам от тези бабини илачи дали ще има ефект.Благодаря!


Иве, ето това имам в РС-то за сополки - дано нещо ти помогне Peace

"една суп. лъж. лайка(цвят, не пакетче) заливаш с малко гореща вода(колкото да намокри лайката). Оставяш да изстине и прецеждаш. От това нещо с едно капкомерче капеш в носа обилно, п/з около 2 часа или просто като се сетиш.

***********************

в нослето по 1-2 капки прясно изстискан лимонов сок.

******************************


една бабина рецепта за сополи, пробвах я преди десетина дни, когато малкия се разболя, едвам дишаше горкия - почти цяла глава чесън се настъргва, прецежда се през марля и се добавя малко мед. / да стане като кашичка/.С тампонче за уши намазвам ноздричките на детето и той спи цяла нощ спокойно


******************

1/2 ч.л. сол в 240гр вода - разбърква се добре и се капе по малко на 2-3 часа в нослето"


Мимка
, аз не мога да ти дам съвет, понеже нямам информация за нито една от болниците
Дано всичко мине наред Praynig

Мери,
браво на момичето Hug

# 275
  • Мнения: 1 246
ДИДЕ,благодаря за съветите,такава гадна хрема до сега не е имала Али. Sad

# 276
  • Мнения: 3 663
иве (бари) - капките за нос, които правя на таня са с равни части сок от лук, мед и вода
преди ги правех само с мед, но майка ми каза, че са доста силни и изгарят лигавицата и затова сега и с вода
ефектът пак е много добър
ако решиш да правиш, сложи няколко капки сок от лук само, защото като добавиш и още по толкова мед и вода става сравнително добро количество, като се има предвид, че сместа не изкарва повече от 10тина часа
а се капе през 2-3 часа, иначе идва твърде силно
сега като видях на дидката рецептата се сетих, че мама и с лайка ми е казвала, но тогава таня беше много малка и не посмях
но сега определено можеш и с лайка, вече са големи, а и сигурно не е толкова гадно Simple Smile
да оздравява бързо али!!

таня също е вкъщи с хрема (имаше и Т, но само два дни), но секретите са ужасно зелени (разбирай с бактерии) и съответно и слагам капки по рецепта на лекарката и забъркани в аптека

мими - ще стискам палци всичко с операцията на марти да мине добре!! за болниците... не знам честно казано... дано да попаднете на някой свестен лекар  Praynig

мери - ивка верно много е пораснала Simple Smile пу-пу Simple Smile настигнала е таня на килограми кажи-речи  Mr. Green ама какво е това качване с половин кило на месец, направи съм изумена Simple Smile наддава като  baby_neutral според мен може малко да сте сбъркали с меренето предния път, но и да не сте - важното е да е здрава Simple Smile килцата ще спаднат Simple Smile
таня си седи на 15 вече към половин година май Simple Smile
да я нацелуваш от мен  Heart Eyes

# 277
  • София
  • Мнения: 3 880
здравейте, и ние след Ники изкарахме с мъжа ми по едно вирусче, като мъжа ми му се възпали синузита и страдаше много миличкия...но вече е по-добре Wink
Мери, не се притеснявай за килцата, деца са, ще има да тичат да играят, няма да станат шишки, я Wink аз хич и не гледам разни таблици с размери - Ники се движи между 12.5-13 кг от много време насам, висок е 90 см. нямам идея дали е в норма, но изглежда добре, на мама сваляча Mr. Green
тея капки за нос на Тонката трябва да ги запомня, макар че сигурно детегледачката ако види да ги забърквам ще припадне, тя го раздава много шантаво със съветите какво може и какво не, с което често ме нерви, щото мразя някой да ми се бърка за детето. за лук в носа като чуе и скача до небето, а веднъж направих на Ники една много ефикасна отвара против разстройство по рецепта на Димков и тя като видя и ми извади баси теориите...понякога ми писва от нея, защото мисля, че прекалява с превземките Thinking

# 278
  • Мнения: 4 242
Мимка и аз не мога да взема никакво отношение относно болниците, толкова съм боса от към инфо. Стискам палци всичко да е наред!Рори поизмъчили сте се много, радвам се че е минало и дано няма повече болести тази зима!
Бари и на Али се моля да и мине бързо! И Ива днес се събуди с течащо носле, явно ваксините отслабиха имунитета и веднага се накичи от градинските сополи покрай децата Confused За сега капя само вит С и кърма, дано ни се размине както винаги до сега Praynig
А какво гадно време днес не е истина просто, не ни се вързва и един час навън и съм полудяла вече Crazy За пореден път си доказах, че по-скоро аз имам нужда да скитаме по няколко часа навън от колкото Ива Laughing
За килцата се тревожа защото тепърва ще започне по  застоялия живот. Щом при тези игри и скитане толкова качи какво ли ще е зимата Rolling Eyes Иначе благодаря ви мили  bouquet, и аз много и за радвам колко е пораснала малката ми нежна кукла! Heart Eyes
Ох как се моля да е сухо и по-малко ветровито тази есен и зима, не се търпи у дома Tired
Вили как е Иринката мила? Ти как си? Драсни само два реда за вас като имаш малко временце, знам че си уморена Heart Eyes

# 279
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.  Нещата при Марти се оказаха много по-сериозни отколкото си мислехме. Днес го гледаха на ехограф и видяха че задържа урина в двата бъбрека и в пикочния мехур. Лекаря не поиска да ми каже нищо конкретно преди да направи по-подробни изследвания, но това което разбрах ме хвърли в паника. От днешния преглед резултата е че Марти е с тежка вродена аномалия на бъбреците и пишката ни е последна грижа.  Странното е че досега не е показвал никакви външни признаци които да говорят за урологичен проблем. И никой от лекарите които го преглеждаха досега, а всички те са имена в урологията, не е забелязал нищо необичайно. Просто някакъв инстинкт ме накара да помоля лекаря да го види на ехограф и изненадата беше ужасна. След много проучвания решихме да отидем в Правителствена болница и да се доверим на доц. Минков. Досега сме чули доста добри отзиви за него, надявам се че ще сме в добри ръце. А и предвид неопределеното време което ще прекараме в болница предпочитам да сме при по-добри условия и при по-малък риск от вътреболнични инфекции и излишни пререкания с нервен персонал.
Ще влезем в болницата в сряда така че ще се включа пак дотогава. Сега ми е малко трудно да пиша.

# 280
  • Мнения: 7 430
Здравейте.  Нещата при Марти се оказаха много по-сериозни отколкото си мислехме. Днес го гледаха на ехограф и видяха че задържа урина в двата бъбрека и в пикочния мехур. Лекаря не поиска да ми каже нищо конкретно преди да направи по-подробни изследвания, но това което разбрах ме хвърли в паника.

Шашнах се  ooooh! ама как така?
Възможно ли е наистина до сега да не е давал признази?Придобива ли се това или така си е бил роден малкия?

Миличкият Ма'ти Hug
И какво се прави Мимка в такива случаи? Много неприятно - надявам се и вярвам, че скоро дай Боже да се похвалиш с добри новини
Бог да го пази малкия сладур Praynig

# 281
  • Мнения: 4 242
Ех Мимка, направо не вярвам на очите си като чета за милата рожба Sad Искрено се надявам всичко да мине по мед и масло и ще се моля за Марти! Praynig Heart Eyes А ти горе главата, колкото и да ти е тежко!
Нали не е непоправим проблема? Извинявай че питам негърски, но не съм наясно с въпроса Embarassed

# 282
  • София
  • Мнения: 3 880
Мимка, стана ми много мъчно и много притеснено като прочетох за Марти! надявам се, че всичко ще се окаже не толкова страшно, колкото сега звучи...стискам палци нещата да се оправят!!!

# 283
  • Мнения: 3 663
ах, мими, много лоши новини  Cry Cry Cry
ще се моля всичко да се оправи  Praynig... защо не направите още една консултация с уролог... да потвърди диагнозата...или в болницата направо ще го прегледат пак...
иначе приветствам решението за правителствена
щом имате добри отзиви за доцента и след като не се знае колко ще се наложи да останете, по-добре да ви е поне сравнително удобно  Confused
имате нашето палцестискане, кураж и дано да мине успешно операцията!  Praynig

# 284
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Благодаря на всички за пожеланията. Много ми е плачливо тези дни, но по-добре да изплача каквото имам на рамото на мъжа ми и да се стегна защото в болницата аз ще съм тази която ще утешава и успокоява.
Дидка, това е било вродено, но тъй като децата тук не се гледат на ехограф ако не се налага никой не е видял. И сега аз самата поисках да го видят на ехограф. Никой от лекарите не ми предложи въпреки че при хипоспадията често се случва да има задържане на урина тъй като уретера е стеснен. Доколкото разбрах от други подобни случаи тези аномалии се откриват когато детето направи някакъв пиелонефрит или друго възпаление и не се повлиява от никакви антибиотици. В нашия случай слава богу (и слава на интернета) го хващаме в началото когато не е успял да увреди бъбреците (надявам се).
Мери, това се оправя оперативно и лекаря каза че ще се оправи. Не поиска да ни каже нищо повече преди да направим изследванията в болницата. Там ще разберат дали и точно колко са увредени бъбреците и мехура. Надявам се че всичко ще се оправи. Все пак отиваме при човек писал учебници по въпроса.
Тони, отговарям ти на лични.

Общи условия

Активация на акаунт