Седми месец ний сме вече, ритка в корема ОКТОМВРИйското човече!

  • 21 079
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Добриутро барбарончета от нас bowuu
Мишка мисля, че този 45-ят болничен ще се изплати след изтичането му..т.е като всеки болничен...излаща се в следващия месец. Но не съм много сигурна...може и да си приказвам ей така Blush Нека кажат другите. За изпадане в дупки...още не съм западала ама бебчо така ме радва, че хич не се замислям. Да сме живи и драви пък другото ще го наредим. То оправия никога няма да има Crossing Arms
Снощи ходихме да пробваме едно заведенийце до нас...бяхме с още едно семейство /и те бременни/ та с другата мама поръчахме поволината меню да се наложи татковците да помагат. Ама лакомията ми край няма значи Mr. Green И една биричка цапардосах...ей така в чест на върлия привърженик на бирата Леля Зеля /наздраве/ Mr. Green
Вчера беше доста задушно и при нас...само като видях още в 8 часа сутринта, че в хола е 30 градуса и включих климатика...още не е изключен хайвана...бачка яко Crazy Ами така де...няма да пукам от жега сега Crossing Arms
Пак много се разписах Crazy
Лек и най-вече прохладен ден мамчета Hug

# 226
  • Мнения: 6 618
Здравейте,mi6ka82 паричките се изплащат след изтичане на болничния както казва Хера на работодателя ако той си е платил осигуровките.Аз понеже имам малко  закъснение с осигуровките плащам болничните на нашите служители даже при представяне на болничния т.е. в началото му, а след това си ги чакам от държавата.
chopi-6 правиш ме още по-горда с така структурираното представяне на Русе!  bouquet

# 227
  • Мнения: 458
Как сте Hug.Толкова да ми липсвате.При мен положението е същото още не са ме изписали Rolling Eyes, даже не се и знае кога.Няма с какво да се похваля по цял ден лежа и мързелувам,определено затъпях между тези 4 стени ooooh!.Човечето си е добре ръсте и си хапва а аз съм като тюлен раста само на корем на мен едно кило няма  Mr. Green.
Радвам се че сте добре ,за контракциите говорих с доки и той каза че е нормално 4 на час,а други по 10 на ден  newsm78
Цунки от мен и погълете коремчовците  bouquet

# 228
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Привет и от Пловдив!
Аз да похваля нашия тати - вчера измаза с латекс цялата спалня, даже вечерта успя и да подреди мебелите. Много си го обичкам. Честно казано много ме изненада, не очаквах, че ще се справи така бързо. Остана да дадем килимите на пране, после татито ни да забърши процорците в спалнята, аз да изпера пердетата, да купим скрина, легълцето и стаята е готова за бебо. Плана ми е докрая на седмицата да сме приключили с това и да остане само легълцето да купим към края на август.  Simple Smile
Някой беше питал каква марка шишета смятаме да използваме. Аз се бях спряла на НУК (дори си купих помпа за кърма), но после реших да са Чико - от списанието с конкурса ще ми пратят физиологичното шише против колики, свекито ми каза, че от Гърция е купила шишета на тази марка, а доколкото знам бебчетата като свикнат на един тип биберон, после не искат друг (на НУК бибероните са с по-различна форма). И така май на мен няма да ми се наложи да купувам шишета. Simple Smile
Бубе, много гадно, че си още в болницата. Дано с бебчо всичко да е наред  bouquet

За мазането на бебчо - поръчала съм да ми пратят от Германия пълната серия на Бюбхен, а на свекито да ми донесе хубав зехтин от Гърция. май и такива неща няма да купувам Laughing. За памперсите - спряла съм се на едноименната марка, мокри кърпички също.

целувки на тумбачовците!

# 229
  • София
  • Мнения: 2 708
Здравейте, и мен мързела здраво ме друса, ама ще го изтърпя още малко и после ще го гоня надалеч  Naughty не може само да си мързелувам. Нещо нервите здраво ме тресат напоследък, много гадно.

За 45 дни преди термина - паричките се изплащат в началото на всеки следващ месец (Хера е писала вече).
Но искам да кажа на мамчетата, които се осигуряват на малка заплата има някакъв закон (или нещо такова, от социалните структури е), с който ако дохода на член от семейството е по - малко от не знам колко лв (150 или 200) се изплаща помощ за бременност (ако не се лъжа беше 150 лв). Доколкото знам документите се подават в социалните служби след като ти издадат тези 45 дни, но преди раждането. Поне имаше такова нещо преди година и малко. Това е различно от еднократната помощ за раждане 200 лв и много много не го разгласят. Ако се интересувате поровете насам натам, попитайте в соц. служба, щом държавата дава пари защо да не се възползвате (аз за съжаление не влизам в границите)

Шишета няма да купувам, няма да ми трябват, иначе съм най - доволна от Др. Браун (ползвала съм много вида, но те са добри, Нук също)
Матраче - кокосово (и него си го имаме)
Козметика - Мустела и крем Бочко ако се подсече дупенцето, а за ежедневно ползване против подсичане Нивеа и Мустела
Памперси - Либеро
Мокри кърпички - Нивеа с крем сините (не с лосиона розовите)

Вчера 2 пъти излизах и 2-та пъти се прибирам мокра, егати късмета имам

Аз поръчах почти всичко което нямаме за бебо от интернет вчера, знам точно какво искам и е много по - лесно, козметика малко ми остава да купя и памперси. Поръчах и Инфакол против колики от Англия (мнооого ефикасно лекарство, много по - добро от предлагащите се в БГ, ако имате кой да ви го донесе от Англия - само там се продава, не се замисляйте и поръчвайте). Започнах да си стягам и багажа за болницата, нещо параноята не е обхванала. Трябва да си купя само нощница и за всеки случай лигнин (купих превръзки, ама е знам какво искат в Шейново).

Пак се олях, свършвам с писането  Embarassed

# 230
  • Мнения: 6 618
Леле куки ти май си я сколасала вече браво на теб!
Сега се прибирам ходих с една приятелка ,дъщеря и в агенция за фотомодели и им правиха фото сесия то не било лесно -сменяхме тоалети прически гримове и аз намазах две професионални снимки.
^buba^ миличка   дано да те изпишат скоро.
Чао   bouquet

# 231
  • Мнения: 993
Влязох само за малко - ще ви чета по-нататък, като изляза в отпуска, а това ще е от другата събота  newsm44. Чак не ми се вярва, че пак ще видя моренцето! Ама до тогава ще ми се разкаже играта. Не съм ви чела цяла седмица, а като гледам и другата ще е така.
Видях, че Златна ви е стреснала с лоша новина - за съжаление, стават и такива неща. Досега в нашия октомврийски форум всичко върви добре - искрено вярвам, че така ще е до края.
Аз пък да контрирам с добра новина - моя колежка е бременна! Бях й го казала преди 2 седмици, но тя не вярваше, защото й бяха казали, че няма да има повече деца. Сега е много щастлива. Явно съм добър пророк Simple Smile

Хайде, чао и целувки на бебчетата!

# 232
  • Мнения: 1 671
Здравейте майчета!
Ей, Миньон, страхотна новина - ей такива работи много се радвам като чуя!  Peace
Бубе, пази леглото, мила. И аз съм така - по цял ден се въргалям по канапета и легла и те разбирам колко ти е скучно.
Куки, аз също си взех тези кърпички на Нивеа и ще си взема и едни на Памперс - ще пробвам кои повече ще ми харесат. А има ли нужда от кутия за кърпичките? Видях, че има такива на Памперс  newsm78.
Днес с татито се наспахме и после ходихме на пазар. Купихме си люти чушки и сега му ги пека за зимата. Зимнина не правя, само тези чушки заради него ги изпичам и после ги замразявам във фризера - без тях не сяда да яде.
Лек ден и много  Hug !

# 233
  • Мнения: 2 152
Здравейте и от мен Hug

Ей, момичета, ама не така де. Embarassed Иляна, Чопи, ама не съм искала въобще пък да ви обидя, ама въобще. Явно съм попрекалила EmbarassedНе съм го казала с лошо-ама може ли в такъв голям град, едно кино да нямат като хората. Ей това само ми направи впечатление newsm78 Бях доста разочарована, като се прибрахме, едвам дишам, на всичкото отгоре записа пиратски, а пък пари давахме. Мишка, да ви каже в Свищов какво кино има, че е сто пъти по-малък град. Ама това е - вие вече ще ме разкъсате....Ама, наистина не съм искала да ви засегна, сега чак и смешно ми стана, че ви се оправдавам за такова нещо. Grinning Вие и история сте ми написали - явно бая сте се обидили...съжелявам.

Ходихме да видим бебо, много е пораснал. Малко по-елегантен е от на Илияна. Моя е тежичък 1,650 и всичко си му е наред, включително и околоплодните води, за които изрично попитах. Heart Eyes Станал е такъв сладур, ще сложа една снимчица в албумчето да му видите муцунката. Лапаше си пръстите, бъркаше си в носа и накрая се оплези. Това 3 Д е голямо шоу за нас родителите Heart Eyes

Приятна почивка на тези, които ще ходят на морце. Браво и на тези мами, на които ще им донесат качествена козметика. Аз засега мисля само със зехтин, поне докато е мъничко и после ще видим...

Лека вечер ви желая и много целувки lovekiss

# 234
  • Мнения: 6 618
кръц кръц браво ,че всичко е наред с бебчо.
И няма нищо ,но все пак.......

# 235
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Здравейте момичета!
Исках да Ви питам, да ли знаете тия 45 дни болнични, кога се изплащат?...


...
Мишка мисля, че този 45-ят болничен ще се изплати след изтичането му..т.е като всеки болничен...изплаща се в следващия месец....

Аз също мисля така

...За 45 дни преди термина - паричките се изплащат в началото на всеки следващ месец (Хера е писала вече).
Но искам да кажа на мамчетата, които се осигуряват на малка заплата има някакъв закон (или нещо такова, от социалните структури е), с който ако дохода на член от семейството е по - малко от не знам колко лв (150 или 200) се изплаща помощ за бременност (ако не се лъжа беше 150 лв). Доколкото знам документите се подават в социалните служби след като ти издадат тези 45 дни, но преди раждането....

По повод това ето точна информация:

Размери на семейните помощи за деца

·        Еднократната помощ при бременност е в размер на 150 лв. за периода от 45 дни преди определения термин за раждане.

Еднократна помощ при бременност

Право на еднократна помощ при бременност имат:

·        Неосигурените жени;

·        Бременните жени, осигурени за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица, които не получават обезщетение за бременност и раждане, поради това, че нямат необходимия осигурителен стаж по чл.48а от Кодекса за социално осигуряване. Помощта се изплаща в размер, пропорционално на дните от началото на отпуска за бременност и раждане до придобиването на необходимия осигурителен стаж по чл.48а от Кодекса за социално осигуряване, но за не повече от 45 дни.

КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ, ЗА ДА ПОЛУЧИТЕ ПОМОЩТА

Необходимо е да подадете молба-декларация по образец в дирекция “Социално подпомагане” по постоянния Ви адрес. Към нея се прилагат следните документи:

1.        удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 6 календарни месеца, предхождащи периода от 45 дни преди определения термин на раждане, за лицата, работещи по трудови или по служебни правоотоншения;

2.        удостоверение от осигурителя или от териториалното поделение на Националния осигурителен институт за лицата, за които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от териториалното поделение на Националния осигурителен институт;

3.        копие от болничния лист за временна неработоспособност поради бременност и раждане за срок от 45 дни, заверено от осигурителя или от териториалното поделение на Националния осигурителен институт, за лицата, на които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от териториалното поделение на Националния осигурителен институт;

4.        медицинско удостоверение за термина на раждане – за неосигурените жени.

При подаването на молба-декларацията се представят и лични карти на деклараторите за справка.


А тук е целия текст който цитирам http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm има интересни неща, аз смятам да се възползвам , защото по документи на член от семейството ни се падат под 200 лв на месец, а нашето семейство сме само аз, защото нямаме брак с таткото

...Аз понеже имам малко  закъснение с осигуровките плащам болничните на нашите служители даже при представяне на болничния т.е. в началото му, а след това си ги чакам от държавата...

Илиянче свалям ти шапка за това, мойте работодатели така и не намериха време да ми изчислят болничния за юни и ми пробутаха 130 лева, та по мой сметки към 135 трябваше да взема, но сега като си взема за юли ще искам да ми смятат точно колко ми е обезщетението за юни и да не се правят на луди...

Ох айде малко стана, ама като не влизах 2 дена бая съм изтървала, погалете коремчетата от мен  Wink

# 236
  • Мнения: 11
Добро утро мамчета!
Честито ви захлаждане.Тъкмо си мислех, че няма да издържа на тая жега.Не стига, че беборанка така ме притиска вече и не ми стига въздуха, ами и тия 37 градуса...
куки, браво на тебе!И аз искам вече да съм готова с всичко, защото не обичам да правя нещата в последния момент.Но специално за бебето още не знам какво ми трябва и най-лошото е, че не знам какво искам-с тоя богат избор по магазините.
кръц кръц, остави сега това кино, ами кажи повече за околоплодните води, че и мен онази история много ме стресна.Какво точно ти обясниха?
^buba^ , много ти съчувствам мила, но още малко търпение.
Пожелавам на всички прохладна и безпроблемна седмица!Чао!

# 237
  • Мнения: 67
Здравейте,
аз днес съм на консултация да видим какво ще ми кажат.Правих си изследвания на кръв и урина-хемоглобина ми е 105,това хубо ама ми казаха 4е утаиката ми от урината е 55 и е много завишена-моля някой ако знае какво би могло да озна4ава това 4е доколкото аз знам това е 4е имам някаква инфекция в организма си.Ами това засега като се върна от консултация ще пиша пак.
Кръц браво за бебо-някои да ми каже къде във Варна има хубав 3д,освен в маи4ин дом?

# 238
  • Мнения: 2 152
Здравейте мили мами Hug

Чопи, няма да оставя, защото аз съм длъжна да се защитя. Нахвърлихте се върху мен, за няма нищо, чак и история ми пишете. Влязла съм висшето си образование с история, така че нямаше нужда...
Между другото, този случай е станал тук в Русе. Много съжелявам, за което. Майаката е Бори ана, беше от септемврийки. Влязла е жената в болница уж под наблюдение и как се е случило това незнам. Бебчето е било напълно оформено, в края на седми месец, но явно не е било писано - недай Боже никому. Съжелявам, че изпаднах в подробности мами...

Питах специално Бойчев за това. Той ми каза, че темата е доста дълга и че има множество причини,можем да си говорим цял ден. При което аз не пожелах естествено подробно да ми обяснява. Каза, че наистина сега в тези крайни седмици, това е най-сериозния проблем. Каза, че моите са идеални, да не се притеснявам...Въпреки всичко си ме е страх.

Мами, хайде да мислим нови заглавийца и Херка после да прави темичка Heart Eyes Аз съм измислила три, казвайте и вие, ако имате идеи и после както другите мами правят да си изберем една, която най ни харесва Heart Eyes
Ето ги моите предложение:

1. Чакаме задружно да дойде есента
   и ОКТОМВРИ да се сбъдне най-красивата мечта!

2. Глезени отичат, корема натежава,
   мама е щастлива - ОКТОМВРИ наближава!

3. Плодове и зеленчуци хапвай мила мамо,
   до ОКТОМВРИ да порастна бебенце голямо!


Хайде лек деееен  bouquet

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 09:25 от кръц кръц

# 239
  • София
  • Мнения: 2 708
Здравейте мамчета   bouquet друго си е като е прохладно и може да се диша

Евелинар, според мен си е задължително кутия за мокрите кърпочки, въпреки че толкова бързо свършват. От многото отлепване и залепване на плика лепилото се скапва и престава да лепи, от там кърпичките изсъхват ... Кутията си предпазва от това

Кръц кръц и трите предложения за нови темички са супер, аз съм за номер 2, а по - натам и 3

Аз умишлено не прочетох историята на това момиче, като знам как само се психирам се опитвам да си спестя малко отрицателни емоции

Общи условия

Активация на акаунт