Предложения за подови настилки

  • 12 382
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Привет Simple SmileПредстои ни ремонт на апартамента Simple Smile моля дайте идеи за подовите настилки за двете спални хола кухнята и коридора.Доста ни е трудно да направим избора -да е и красиво и
удобно.Моля ако може и снимчици да качите-та око да види Grinning.Може и идеи за кухня-цвят и разположение-балкона е приобщен към кухнята.
Благодаря Grinning

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 11:27 от kukuruku1

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
Мои фаворити за подови настилки са теракот за кухня и коридор и ламиниран паркет за спалня и хол.
За цвят на кухня,ако имаш впредвид цвета на шкафовете след дълдъг спор с мъжа ми сме се спрели на червено с алуминии.Иначе аз бях за пастелен цвят-жълт или теракота,а той за дървесните шарки,понеже сега били модерни.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Теракот за кухнята и коридора...и аз като galq4  Wink ...... дюшеме за спалнята........паркет за хола

Аз не мога да дам снимки.......у нас всичко е в теракот...само в детската е с дюшеме.......
Според мен кухнята - студен цвят......сив или зелен светъл теракот, светло- зелени тапети,    бели плътни пердета, .....с жълти акцентчета из кухнята тук- там и много цветя на балкона( нашата не е такава, но бих искала )
Спалнята - топла....жъто - оранжева.......само легло и гардероб.........и картина.........

# 3
  • Мнения: 46 552
Спални- паркет или дюшеме, което ви харесва повече, ние сложихме паркет.
Баня- фаянс и теракот.
Коридор, дневна и бокс заедно- теракот или гранитогрес, ние избрахме гранитогреса, но не съм доволна.

Балкон не бих приобщила към стая, течове, трябва много добра изолация и пак не е като нормална стая, рано или късно идва мухъл ...
Ние направихме бокс в дневната, а кухнята стана спалня, 2-та балкона си стоят непокътнати  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 457
според мен за кухня или гранитогрес или парке,за другите стаи паркет,а за коридора гранитогрес,но не матов ,защото се зацапва Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ние сега сме в ремонт ooooh! В хола и едната спалня е паркет - ще го циклим и лакираме. В детската - мислим ламинат засега. В кухнята и коридора - в4ера купихме гранитогрес. И на нас ни предстои да поръчваме кухня , и аз не съм решила какъв цвят да е , така че следя темата   bouquet
 И нашият балкон е приобщен към кухнята.

# 6
  • Мнения: 3 457
браво за гранитогреса,малко са хората ,които разбират разликата

# 7
  • София
  • Мнения: 44 209
аз съм голям фен на дюшамето за стаи и холове, тоя ламинат, толков модерен напоследък ми е доста противен - прилича ми на балатум......а за коридора и кухнята теракот Wink

# 8
  • Мнения: 6 039
абсолютно целият ни апартамент е с естеспвен паркет. Само пред кухнята има 1 ред гранитогрес, както и пред входната врата в коридора. Навсякъде ходя боса.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
да внеса малко разнообразие и отлика от общия хор-камък с подово отдолу  Peace мрамор, ако можеш - гранит.
Аз съм безкрайно доволна.

# 10
  • Мнения: 678
Естествен паркет за спалните и хола , коридора и кухнята с Теракот , макар че моята кухня е с Таркет Ламинат и съм много доволна- плочките държат студено - хлъзга се и за това предпочетох да ги огранича- само коридора е с теракот и терасите с гранитогрес.

# 11
  • Мнения: 4 390
Кухня, хол и коридори - петслоен плаващ корков паркет;
детската -  паркет;
спалнята - мокет, (под който има боядисан и неизциклен (все още) паркет).

# 12
Хубав форум за всякаква консултация след като ще почвате ремонти:

http://www.napravisam.bg/forum/index.php

# 13
  • София
  • Мнения: 1 444
Кухнята ми е с приобщен балкон, само свод я дели от трапезария, последвана от хол.Всичко сляхме, кухнята е в масленозелен теракот и фаянс, шкафовете са от светло дърво, пердето ми е от опал, прозрачно-бял на огромни портокали.Страшно красиво стои. Иначе в останалата част от жилището, хол, трапезария, спални, детска върху естествен паркет сложих ламинат.Страшно съм доволна, красиво е, лесно се поддържа, бършеш и свети, на паркета не можех да смогна да го чистя.Така хем стана хубаво, хем топло, получи се като изолация.В детската например сложих тъмно турско синьо ламинат, с яхтен лак лакирах гредите на гардероба и секциите и един плот, който играе роля на бюро-супер стана. В хола и трапезарията имитира старо дюшаме, в спалнята е като посивели стари дъски, много интересно.Доволна съм от ламината. Много харесвам корк, на малки дъсчици, но е адски скъпо, при моите квадрати ми трябва солидна сума.
Ламината стои хубаво, създава уют, държи топло, лесно се почиства, монтира се за един ден, евтин е, можеш да го подмениш след някоя, друга година като ти писне и хем ще стане за ден, хем няма да ти струва много. Laughing

# 14
  • Мнения: 517
ламиниран паркет. Много съм доволна  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
ламиниран паркет. Много съм доволна  Peace

Щом си доволна, моля те да пуснеш името на фирмата/магазина, от където го взехте.Включен ли е монтажът в цената и каква точно беше тя?Искам като ще е ламинат, поне да си купя хубав, доколкото е възможно изобщо Tired

# 16
  • Мнения: 537
Ние преди 2 год. се нанесохме в апартамента и му направихме основен ремонт. В антето и кухннята имаме гранитогрес. В кухната сложихме полиран (огледален), но по него си личи много мръсотията, дори пръски от вода се виждат, така че трябва да го мия непрекъснато.
На всякъде сме с естествен паркет, като в стаите е реден като дюшеме, но под 45о. Той е зелепен за пода, не скърца , лакиран е и аз съм много доволна. При родителите ми е ламинат, той много тропа. Приятен ремонт.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 181
ламиниран паркет. Много съм доволна  Peace

Щом си доволна, моля те да пуснеш името на фирмата/магазина, от където го взехте.Включен ли е монтажът в цената и каква точно беше тя?Искам като ще е ламинат, поне да си купя хубав, доколкото е възможно изобщо Tired
Нашия днес след обяд ще го редят.Утре или вдругиден ако искаш ще го снимам и ще ти кажа доволна ли съм от реденето.Иначе фирмата е изпитана.Комшиите си слагаха от тях преди 2години.Ние си взехме цвят бамбук.Много ми хареса,защото е светъл,но не много за да се поддържа по-трудно и не е обикновенната дървесна шарка.Монтажа е безплатен,както и подложката,ако е от 2мм,също и первазите,но за тях монтажа се заплаща..Плащаш си всички материлали-паркет,лепило,щипки,капачки,ъгли.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
и не е обикновенната дървесна шарка.
Непременно сложи снимки Simple SmileИ аз не искам дървесна шарка, а нещо по-различно.И разкажи после подробности - цени, подложки/над 2 мм. какво?по-хубаво ли е и защо?/, изобщо каквото се сетиш.Ще съм ти меко казано благодарна  bouquet

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Нашата кухня е в пастелни синьо, оранжево и резеда. В кухнята и коридора сме с теракот, а в стаите- естествен паркет. За коридора бих препоръчала, ако е теракот или подобно, да е шарено или пръскано, за да не личи, като се лвезе с мръсни обувки. Laughing

# 20
  • Мнения: 278
marypopins може ли снимчици да качиш?

# 21
  • Мнения: 687
Аз няма да си давам мнението, защото като работеща в магазин за паркет съм леко пристрастна Simple Smile
Но ще ви пусна два линка, където можеда да разгледате доста лиминати в комбинация с различни стени и мебели. И двете фирми правят качествен ламинат, а Таркет и трислойни паркети и какво ли не - вижте сами Balterio Tarkett

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз няма да си давам мнението, защото като работеща в магазин за паркет съм леко пристрастна Simple Smile

Е, стига де!Точно мнението на човек - разбирач ще ни е най-полезно!Пиши каквото знаеш по въпроса с ламинираните и естествените паркети PraynigЗа линковете - благодаря  bouquet

# 23
  • Мнения: 687
Ами какво те интересува? На седмица минават поне по две теми за/против, та едва ли нещо ново мога да кажа. Аз лично съм с естествен паркет в къщи, но въпрос на вкус.
Единственият ми съвет е, каквото и да изберете да е качествено и да ви го слага проверен майстор. И задължително замазката да е равна и изсъхнала, за да няма после раздуване, фуги и други проблеми (това важи и за ламината).
Ако мога с нещо конкретно да помогна, питайте   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 1 444
Снимки ще кача довечера, като се прибере скъпият, защото нямам представа къде точно ги е сложил, а ако ровя в безценният му комп ще полудее горкия..................
Най-добрите оферти за ламинат са от една фирма след стадион Герена. Цените са възможно най-конкурентни и включват монтаж и превоз. Майсторите, които го редят са много кадърни.Ще намеря телефоните и ще ги дам по-късничко, заедно със снимките. Струва си да се вземе най-скъпият ламинат, по-дебел като за офиси, тъй като наистина става супер и е много издръжлив. Тези, които ги дават с издръжливост за спални помещения не струват, много са тънки и не са качествени.................Горещо препоръчвам тип $Викинг$ и тъмно синия, който е доста дебел и го дават за офиси, банки и др. от сорта.......

# 25
  • Мнения: 5 476
Спални- паркет , ние сложихме паркет.
Баня- фаянс и теракот. Peace
Коридор, дневна и кухня- теракот ,може и паркет.
(При мен всичко с изключение на баните е с паркет,но от т.нар.екзотични типове,които са водо и топлоустойчиви. )

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
А колко е скъп "най-скъпия ламинат" Rolling EyesДа не излезе накрая "евтиното ми излезе най-скъпо" Laughing

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 2 181
Най-добрите оферти за ламинат са от една фирма след стадион Герена. Цените са възможно най-конкурентни и включват монтаж и превоз. Майсторите, които го редят са много кадърни.
Мисля че това е и нашата фирма.Адреса е на ул.Бесарабия 57 в кв.Левски.Там е склада,имат и няколко магазина.Само че транспорта не е безплатен-10лв,поне така ми казаха в събота.
при тях най-скъпия мисля че беше към 17лв/кв.
А каква подложка ще сложиш зависи колко е равна повърхността в/у кято ще се реди.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 444
Да, същата е фирмата. Сложих от по-дебелата подложка, въпреки че върху паркет и то изциклен преди това за да е равно. Но се получи супер топлоизолация.......... Laughing

# 30
Дали най-скъпият ламинат, за който говориш че е 17лв.  е 8 мм. и дали е релефен. Защото ламинати има  всякакви, но точно от този вид започват от 16,90лв  и нагоре .

# 31
  • София
  • Мнения: 2 181
Да 8мм е,клас АЦ4,дали е релефен незнам,защото не си харесах цвят от него.

# 32
  • Мнения: 151
Навсякъде съм с ламиниран паркет и съм много доволна. Лесно се поддържа и почиства.

# 33
Kukuruku, много е сладичко детенцето ти. Браво Grinning
Щом е 8мм. на тази цена, ламината си заслужава  да се види.

# 34
  • Мнения: 687
А колко е скъп "най-скъпия ламинат" Rolling Eyes
Най-скъпият на българския пазар е от 70-80 лв. нагоре Laughing Е, за 25-30 лв. на квадрат можеш да намериш доста добър ламинат. Говоря за крайна цена т.е. толкова да ти излезе с всички консумативи. Защото това, че подложката и монтажът са безплатни значи, че трябва да доплатиш само: первази - над 1 лв. на метър, клипси и дюбели 20-30-40 ст./бр. (трудно можеш да хванеш точната бройка, която ти слагат), ъгли и тапи - около 1 лв. комплекта, монтаж на первазите (за него никой не е казал, че е безплатен). И като теглиш чертата се оказва, че ламинатът от 17 лв. ти излязъл 20 и няколко Wink Конкретни цени за София не мога да коментирам, всички които писах са ориентировъчни Simple Smile

# 35
Да, много си права. И като се замисля ако си купя естествен паркет за около 18лв.  +  всочко останало около него-5лв. на кв.м. Наистина дали не е по-добре, такава инвестиция.  Ама, лошо поставения паркет е по-лош и от наи-ефтиния ламинат. Брейй......, голяма дилема! Mr. Green

# 36
При еднакви цени бих избрала паркет. Всъщност, ако говоря за себе си, никога и при никакви цени не бих си сложила ламинат. Все някак ще намеря пари за истинска настилка. Това е като да се сравнява мебел от МДФ или дърво. Истинското си е истинско. Дървото носи неповторима енергетика в дома и това не можеш да получиш от никакъв ламинат.
Паркета е практически вечен, с циклене става като нов, огромен избор от начини на редене-страшно декоративни, дървесини-бол на всякакъв вкус.Може да се байцва, може всичко.

# 37
  • Мнения: 2 863
Всичко, което сте написали за естественият паркет е вярно, но в ново току-що завършено жилище каква е алтернативата на ламината, след като паркета ще се раздуе заради остатъчната влага, която дори и след 2-3 месеца не изчезва?????
И ние бихме искали паркет, но ще слагаме ламинат именно по тази прична, а в кухня, коридор и тераси- гранитогрес.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко, което сте написали за естественият паркет е вярно, но в ново току-що завършено жилище каква е алтернативата на ламината, след като паркета ще се раздуе заради остатъчната влага, която дори и след 2-3 месеца не изчезва?????
И ние бихме искали паркет, но ще слагаме ламинат именно по тази прична, а в кухня, коридор и тераси- гранитогрес.
Е, и аз това обяснявах, но като няма кой да чете Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 4 358
....... Коридор, дневна и бокс заедно- теракот или гранитогрес, ние избрахме гранитогреса, но не съм доволна....
Що така, Никол  newsm78

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 11:15 от tedi_b

# 40
  • Мнения: 687
Добре де, защо си мислите, че с ламината няма да имате проблеми при влажна замазка Naughty Каквато и да е настилката, дори гранит или теракот си има граница на влажността, над която не се слага. Просто трябва да се изчака да изсъхне.
Всяка фирма би трябвало да извършва първоначален оглед, при който задължително се измерва влажността и тогава се мисли за варианти. Някъде е безплатно, другаде може да ви вземат 10-15 лв., но ми се струва, че си заслужава да ги дадете.
При ламината е добре, че и да се раздуе просто се изрязва отстрани и придобива пак приличен вид. Е, може да остане някоя фугичка, но не е болка за умиране Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 863
Белинда, извинявам се, ако съм пропуснала нещо обяснено от теб, чета малко отгоре отгоре понеже не всеки път имам много време. Ако не те затруднявам би ли повторила това, което явно не съм разбрала и ми е убягнало:))

# 42
  • Мнения: 3 268
Твърдо съм за теракот в хола,коридора и кухнята и паркет/може и ламинат / в спалните.В никакъв случай не слагай ламинат в хола.Наскоро се наводнихме докато сме спяли казанчето в тоалетната /то е от вградените/нещо му станало и като ставаме -до кокалчетата във вода.Добре,че наклона на апартамента е към хола,където е теракот и не беше стигнало до спалните,където съм с ламинат.Отне ни два часа да подсушим,но най-важното е,че на теракота нищо му няма,все едно не е имало наводнение.Представете си ако там беше паркет какво щеше да стане ooooh!

# 43
  • Мнения: 1 182
И ние правим ремонт и аз също се чудя какъв цвят да е кухнята!?Мислех да е портокалово,но пък хладилника ми е вишнев цвят.Посъветвайте ме нещо. Praynig
А иначе-ламинат
За коридора-теракот

# 44
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
И ние правим ремонт и аз също се чудя какъв цвят да е кухнята!?Мислех да е портокалово,но пък хладилника ми е вишнев цвят.Посъветвайте ме нещо. Praynig
А иначе-ламинат
За коридора-теракот

Бледо жълто+вишнево= newsm10 smile3521

# 45
  • Мнения: 1 289
Аз определено съм за паркета.Преди една седмица свършихме ремонта в спалнята.Сложихме ламиниран паркет-дебелина 7мм,клик система,цена 13.80лв./кв.метър,а цвета е орех-тъмнокафяво.Мъжа ми работи вътрешна и външна изолация и всичко останало-доверявам му се изцяло на избора.В кухнята и коридора сме с теракот,но държи много студено.А за всекидневната и хола още не е останало време за ремонт.Успехх

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И ние правим ремонт и аз също се чудя какъв цвят да е кухнята!?Мислех да е портокалово,но пък хладилника ми е вишнев цвят.Посъветвайте ме нещо. Praynig


Според мен вишнята много си отива с розово........едно такова матово......резеда ли се казваше  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 464
Резедата е бонбонено-зелено
Много ме интересува тази тема,на пролет се нанасяме в ново жилище а още нищо не сме избрали освен таваните.
Какво мислите за коркът?

# 48
  • Мнения: 1 809
Аз съм за корка,само е че е доста скъп  Rolling Eyes също съм с 2 ръце и за естествения паркет Peace
Говоря за целия апартамент,без бани и тоалетни.
Гранитогреса е камък и държи студено,също и теракота.В краен случай теракот само в коридора  Wink
За цветовете  в кухнята харесвам бордо или оранжев+жълт цвят  Grinning

А тук намерих една стара тема за корка и паркета
Успех в избора  Wink

# 49
И ние правим ремонт и аз също се чудя какъв цвят да е кухнята!?Мислех да е портокалово,но пък хладилника ми е вишнев цвят.Посъветвайте ме нещо. Praynig
А иначе-ламинат
За коридора-теракот

Ето ти цветния кръг:



Най-лесния начин да откриеш хармоничен цвят е да откриеш своя и да избереш такъв, който е разположен на 180 гр. (точно срещу него в кръга). Класическата допълваща двойка за червено е зелено. Получава се съчетание  в допълваща гама.


В по-малка степен хармонизират цветовете точно разположени на 120 гр. В случая лилаво или жълто/ жълто-зелено. Този цвят може да се използва и като двойка на червеното или като трети допълващ цвят (червено-жълто-зелено, розово-тюркоаз-лила...и т.н.)

Може винаги да се спреш на монохроматична гама като съчетаеш цветовете от една линия в кръга и вземеш най-тъмно, най-светло и средно):



За таван или фризове и корнизи, врати и т.н. винаги използвай най-светлия нюанс в цветната линия на кръга за избрания цвят на стените. Така съчетанието ще е хармонично със сигурност.

# 50
Резедата е бонбонено-зелено
Много ме интересува тази тема,на пролет се нанасяме в ново жилище а още нищо не сме избрали освен таваните.
Какво мислите за коркът?

Коркът е много хубав материал с отлични изолационни качества, но външният вид може да е малко задължаващ. Единствено избрания дизайн може да си каже думата при избор между дърво и корк. И двете са еднакво натурални и добри за настилка. Не може да се сравнява с пластмасата на ламинат.

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Резедата е бонбонено-зелено


 ooooh! Падна ми ченето....в голяма заблуда съм живяла   Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, извинявам се, ако съм пропуснала нещо обяснено от теб, чета малко отгоре отгоре понеже не всеки път имам много време. Ако не те затруднявам би ли повторила това, което явно не съм разбрала и ми е убягнало:))

Уф, не беше насочено към теб...Просто ми е глупаво някой като напише - естествен паркет, само и единствено!!!Ми хубаво, и аз искам естествен, ама за да си го сложа, трябва да чакам поне година, а желателно било дори две, за да изсъхнат плочите хубаво.Иначе - бабуни, пренареждане, скърцане и т.н.Докато с ламината - обясниха ми, че се оставят някакви пространства, май под первазите, които не се виждат и в които дори и да се раздуе ламината - има накъде да се намести.При естествен паркет това няма как да стане Confused
И аз не съм голям разбирач, още проучвам нещата.Но щом самите фирми-продавачи на паркет, не ни препоръчват естествения, явно има защо.
Уви, все още не мога да кажа, че съм видяла дори един-единствен ламинат, който да изглежда прилично.Създават ми едно такова усещане за офис..а искам уют, разбира се...
Търсенето продължава Simple Smile

# 53
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Нашата кухня е в пастелни синьо, оранжево и резеда. В кухнята и коридора сме с теракот, а в стаите- естествен паркет. За коридора бих препоръчала, ако е теракот или подобно, да е шарено или пръскано, за да не личи, като се лвезе с мръсни обувки. Laughing
Ей, я, на:

# 54
  • Мнения: 278
Моля мами качете снимки че от утре започваме ремонта Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 888
Мами дайте координати на майстори за редене на гранитогрес- тераска правим, но ударихме на камък с майсторите- всички за заети или на море, а без препоръка не ни се рискува Simple Smile 10x и извинявайте, че не е баш по темата Embarassed

# 56
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Всичко, което сте написали за естественият паркет е вярно, но в ново току-що завършено жилище каква е алтернативата на ламината, след като паркета ще се раздуе заради остатъчната влага, която дори и след 2-3 месеца не изчезва?????
И ние бихме искали паркет, но ще слагаме ламинат именно по тази прична, а в кухня, коридор и тераси- гранитогрес.
Ние сме в ново жилище, сложихме дюшеме и вече 3-та година не се е раздуло, в едната спалня сложихме ламинат и определено направихме голяма грешка,драска се при най-малкия удар,отделно зимата държи много студено в стаята за разлика от дюшемето.Понеже имам база за сравнение ще ти предложа да си сложите естествена настилка,дори и да се надраска, циклиш,лакираш и пак става като нова,а ламината на боклука Peace

# 57
  • Мнения: 1 449
Коркът е много добре решение за спалня или детска стая: топлоизолира, не е шумен при ходене (за разлика от стандартния ламинат), много приятно се стъпва по него бос.
joy mtl е права, че задължава като дизайн, но има и интересни и „леки” разцветки (вкъщи двете спални са съответно с цвят шампанско и бяло).
За съжаление, фирмите-доставчици на корк са много малко и изборът на вид и цвят се свежда до определена наличност (a производителите предлагат невероятни цветове)...

# 58
  • София
  • Мнения: 1 444
Здравей kukuruku1 ,
извинявай, че не качих снимка, но се оказа, че снимките които скоро правих точно за да показвам мебели на една мама, започваща ремонт са отишли на кино при форматиране на диска на компа. Ако си близо до площад Македония, направо заповядай да видиш на яве колко хубаво стои ламината, колко е безшумен и всичките му преимущества.Важно е да се сложи качествен ламинат за да не се дере, също така как се слага и върху каква подложка и куп други.Нашият писах е върху паркет и държи топло, грам не помръдва при ходене, не скърца, освен това е от най-издръжливият клас в рамките на приемливите цени *не е от 70лв.* естествено и въпреки, че имам две деца и два ротвайлера не се е надрал и му няма нищо.Доста е видял, в хола и трапезарията е от 4 години, в спалните от 2 години.В детската тъмносиният който сложихме беше като за офиси, доста дебел, бая зор е видял, разливане, удари, кучета, купони с деца и е като нов, не е мръднал. А каква атмосфера създава, страхотно е.
Заповядай ако имаш възможност, няма да ме притесниш, с радост ще пиеме по кафе и ще ти покажа къде, какви ремонти съм правила... Laughing От пет години само правя ремонти и все има още нещо, което искам да подменя или променя.Луда работа, глава пълна с идеи, нон стоп промени правя, но пък удоволствието после от тях е невероятно smile3521

# 59
  • Мнения: 1 937
При нас се получи интересна ситуация.
Преди къщата да стане нашият дом, навсякъде имаше добре поставено дюшеме, изциклено, лакирано...
Ние обаче сложихме ламинат, направо върху него. Стана по-уютно, по-удобно за почистване, харесва ми повече, не скърца.
С детските стаи направихме абсолютно същото, в спалнята на децата - син на цвят, стои чудесно.
Единствената стая, в която офанзивата предстои е спалнята - там все още си стои един естествен дъбов паркет, нареден на рибена кост, но и на него сме му вдигнали мерника. Не скърца, не е лош, малко са се отворили фуги (дървото съхне, нали!), но предпочитаме ламинат.
Ето ви още чуденки... Grinning
Коридори и кухня гранитогрес.

# 60
  • Мнения: 6 390
Ето ти цветния кръг:
.....
мерси

По темата-за стаите паркет, за коридор и кухня - теракот или гранитогрес

Общи условия

Активация на акаунт