Предложения за подови настилки

  • 12 375
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
Дали най-скъпият ламинат, за който говориш че е 17лв.  е 8 мм. и дали е релефен. Защото ламинати има  всякакви, но точно от този вид започват от 16,90лв  и нагоре .

# 31
  • София
  • Мнения: 2 181
Да 8мм е,клас АЦ4,дали е релефен незнам,защото не си харесах цвят от него.

# 32
  • Мнения: 151
Навсякъде съм с ламиниран паркет и съм много доволна. Лесно се поддържа и почиства.

# 33
Kukuruku, много е сладичко детенцето ти. Браво Grinning
Щом е 8мм. на тази цена, ламината си заслужава  да се види.

# 34
  • Мнения: 687
А колко е скъп "най-скъпия ламинат" Rolling Eyes
Най-скъпият на българския пазар е от 70-80 лв. нагоре Laughing Е, за 25-30 лв. на квадрат можеш да намериш доста добър ламинат. Говоря за крайна цена т.е. толкова да ти излезе с всички консумативи. Защото това, че подложката и монтажът са безплатни значи, че трябва да доплатиш само: первази - над 1 лв. на метър, клипси и дюбели 20-30-40 ст./бр. (трудно можеш да хванеш точната бройка, която ти слагат), ъгли и тапи - около 1 лв. комплекта, монтаж на первазите (за него никой не е казал, че е безплатен). И като теглиш чертата се оказва, че ламинатът от 17 лв. ти излязъл 20 и няколко Wink Конкретни цени за София не мога да коментирам, всички които писах са ориентировъчни Simple Smile

# 35
Да, много си права. И като се замисля ако си купя естествен паркет за около 18лв.  +  всочко останало около него-5лв. на кв.м. Наистина дали не е по-добре, такава инвестиция.  Ама, лошо поставения паркет е по-лош и от наи-ефтиния ламинат. Брейй......, голяма дилема! Mr. Green

# 36
При еднакви цени бих избрала паркет. Всъщност, ако говоря за себе си, никога и при никакви цени не бих си сложила ламинат. Все някак ще намеря пари за истинска настилка. Това е като да се сравнява мебел от МДФ или дърво. Истинското си е истинско. Дървото носи неповторима енергетика в дома и това не можеш да получиш от никакъв ламинат.
Паркета е практически вечен, с циклене става като нов, огромен избор от начини на редене-страшно декоративни, дървесини-бол на всякакъв вкус.Може да се байцва, може всичко.

# 37
  • Мнения: 2 863
Всичко, което сте написали за естественият паркет е вярно, но в ново току-що завършено жилище каква е алтернативата на ламината, след като паркета ще се раздуе заради остатъчната влага, която дори и след 2-3 месеца не изчезва?????
И ние бихме искали паркет, но ще слагаме ламинат именно по тази прична, а в кухня, коридор и тераси- гранитогрес.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко, което сте написали за естественият паркет е вярно, но в ново току-що завършено жилище каква е алтернативата на ламината, след като паркета ще се раздуе заради остатъчната влага, която дори и след 2-3 месеца не изчезва?????
И ние бихме искали паркет, но ще слагаме ламинат именно по тази прична, а в кухня, коридор и тераси- гранитогрес.
Е, и аз това обяснявах, но като няма кой да чете Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 4 358
....... Коридор, дневна и бокс заедно- теракот или гранитогрес, ние избрахме гранитогреса, но не съм доволна....
Що така, Никол  newsm78

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 11:15 от tedi_b

# 40
  • Мнения: 687
Добре де, защо си мислите, че с ламината няма да имате проблеми при влажна замазка Naughty Каквато и да е настилката, дори гранит или теракот си има граница на влажността, над която не се слага. Просто трябва да се изчака да изсъхне.
Всяка фирма би трябвало да извършва първоначален оглед, при който задължително се измерва влажността и тогава се мисли за варианти. Някъде е безплатно, другаде може да ви вземат 10-15 лв., но ми се струва, че си заслужава да ги дадете.
При ламината е добре, че и да се раздуе просто се изрязва отстрани и придобива пак приличен вид. Е, може да остане някоя фугичка, но не е болка за умиране Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 863
Белинда, извинявам се, ако съм пропуснала нещо обяснено от теб, чета малко отгоре отгоре понеже не всеки път имам много време. Ако не те затруднявам би ли повторила това, което явно не съм разбрала и ми е убягнало:))

# 42
  • Мнения: 3 268
Твърдо съм за теракот в хола,коридора и кухнята и паркет/може и ламинат / в спалните.В никакъв случай не слагай ламинат в хола.Наскоро се наводнихме докато сме спяли казанчето в тоалетната /то е от вградените/нещо му станало и като ставаме -до кокалчетата във вода.Добре,че наклона на апартамента е към хола,където е теракот и не беше стигнало до спалните,където съм с ламинат.Отне ни два часа да подсушим,но най-важното е,че на теракота нищо му няма,все едно не е имало наводнение.Представете си ако там беше паркет какво щеше да стане ooooh!

# 43
  • Мнения: 1 182
И ние правим ремонт и аз също се чудя какъв цвят да е кухнята!?Мислех да е портокалово,но пък хладилника ми е вишнев цвят.Посъветвайте ме нещо. Praynig
А иначе-ламинат
За коридора-теракот

# 44
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
И ние правим ремонт и аз също се чудя какъв цвят да е кухнята!?Мислех да е портокалово,но пък хладилника ми е вишнев цвят.Посъветвайте ме нещо. Praynig
А иначе-ламинат
За коридора-теракот

Бледо жълто+вишнево= newsm10 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт