Предложения за подови настилки

  • 12 361
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 289
Аз определено съм за паркета.Преди една седмица свършихме ремонта в спалнята.Сложихме ламиниран паркет-дебелина 7мм,клик система,цена 13.80лв./кв.метър,а цвета е орех-тъмнокафяво.Мъжа ми работи вътрешна и външна изолация и всичко останало-доверявам му се изцяло на избора.В кухнята и коридора сме с теракот,но държи много студено.А за всекидневната и хола още не е останало време за ремонт.Успехх

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И ние правим ремонт и аз също се чудя какъв цвят да е кухнята!?Мислех да е портокалово,но пък хладилника ми е вишнев цвят.Посъветвайте ме нещо. Praynig


Според мен вишнята много си отива с розово........едно такова матово......резеда ли се казваше  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 464
Резедата е бонбонено-зелено
Много ме интересува тази тема,на пролет се нанасяме в ново жилище а още нищо не сме избрали освен таваните.
Какво мислите за коркът?

# 48
  • Мнения: 1 809
Аз съм за корка,само е че е доста скъп  Rolling Eyes също съм с 2 ръце и за естествения паркет Peace
Говоря за целия апартамент,без бани и тоалетни.
Гранитогреса е камък и държи студено,също и теракота.В краен случай теракот само в коридора  Wink
За цветовете  в кухнята харесвам бордо или оранжев+жълт цвят  Grinning

А тук намерих една стара тема за корка и паркета
Успех в избора  Wink

# 49
И ние правим ремонт и аз също се чудя какъв цвят да е кухнята!?Мислех да е портокалово,но пък хладилника ми е вишнев цвят.Посъветвайте ме нещо. Praynig
А иначе-ламинат
За коридора-теракот

Ето ти цветния кръг:



Най-лесния начин да откриеш хармоничен цвят е да откриеш своя и да избереш такъв, който е разположен на 180 гр. (точно срещу него в кръга). Класическата допълваща двойка за червено е зелено. Получава се съчетание  в допълваща гама.


В по-малка степен хармонизират цветовете точно разположени на 120 гр. В случая лилаво или жълто/ жълто-зелено. Този цвят може да се използва и като двойка на червеното или като трети допълващ цвят (червено-жълто-зелено, розово-тюркоаз-лила...и т.н.)

Може винаги да се спреш на монохроматична гама като съчетаеш цветовете от една линия в кръга и вземеш най-тъмно, най-светло и средно):



За таван или фризове и корнизи, врати и т.н. винаги използвай най-светлия нюанс в цветната линия на кръга за избрания цвят на стените. Така съчетанието ще е хармонично със сигурност.

# 50
Резедата е бонбонено-зелено
Много ме интересува тази тема,на пролет се нанасяме в ново жилище а още нищо не сме избрали освен таваните.
Какво мислите за коркът?

Коркът е много хубав материал с отлични изолационни качества, но външният вид може да е малко задължаващ. Единствено избрания дизайн може да си каже думата при избор между дърво и корк. И двете са еднакво натурални и добри за настилка. Не може да се сравнява с пластмасата на ламинат.

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Резедата е бонбонено-зелено


 ooooh! Падна ми ченето....в голяма заблуда съм живяла   Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, извинявам се, ако съм пропуснала нещо обяснено от теб, чета малко отгоре отгоре понеже не всеки път имам много време. Ако не те затруднявам би ли повторила това, което явно не съм разбрала и ми е убягнало:))

Уф, не беше насочено към теб...Просто ми е глупаво някой като напише - естествен паркет, само и единствено!!!Ми хубаво, и аз искам естествен, ама за да си го сложа, трябва да чакам поне година, а желателно било дори две, за да изсъхнат плочите хубаво.Иначе - бабуни, пренареждане, скърцане и т.н.Докато с ламината - обясниха ми, че се оставят някакви пространства, май под первазите, които не се виждат и в които дори и да се раздуе ламината - има накъде да се намести.При естествен паркет това няма как да стане Confused
И аз не съм голям разбирач, още проучвам нещата.Но щом самите фирми-продавачи на паркет, не ни препоръчват естествения, явно има защо.
Уви, все още не мога да кажа, че съм видяла дори един-единствен ламинат, който да изглежда прилично.Създават ми едно такова усещане за офис..а искам уют, разбира се...
Търсенето продължава Simple Smile

# 53
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Нашата кухня е в пастелни синьо, оранжево и резеда. В кухнята и коридора сме с теракот, а в стаите- естествен паркет. За коридора бих препоръчала, ако е теракот или подобно, да е шарено или пръскано, за да не личи, като се лвезе с мръсни обувки. Laughing
Ей, я, на:

# 54
  • Мнения: 278
Моля мами качете снимки че от утре започваме ремонта Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 888
Мами дайте координати на майстори за редене на гранитогрес- тераска правим, но ударихме на камък с майсторите- всички за заети или на море, а без препоръка не ни се рискува Simple Smile 10x и извинявайте, че не е баш по темата Embarassed

# 56
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Всичко, което сте написали за естественият паркет е вярно, но в ново току-що завършено жилище каква е алтернативата на ламината, след като паркета ще се раздуе заради остатъчната влага, която дори и след 2-3 месеца не изчезва?????
И ние бихме искали паркет, но ще слагаме ламинат именно по тази прична, а в кухня, коридор и тераси- гранитогрес.
Ние сме в ново жилище, сложихме дюшеме и вече 3-та година не се е раздуло, в едната спалня сложихме ламинат и определено направихме голяма грешка,драска се при най-малкия удар,отделно зимата държи много студено в стаята за разлика от дюшемето.Понеже имам база за сравнение ще ти предложа да си сложите естествена настилка,дори и да се надраска, циклиш,лакираш и пак става като нова,а ламината на боклука Peace

# 57
  • Мнения: 1 449
Коркът е много добре решение за спалня или детска стая: топлоизолира, не е шумен при ходене (за разлика от стандартния ламинат), много приятно се стъпва по него бос.
joy mtl е права, че задължава като дизайн, но има и интересни и „леки” разцветки (вкъщи двете спални са съответно с цвят шампанско и бяло).
За съжаление, фирмите-доставчици на корк са много малко и изборът на вид и цвят се свежда до определена наличност (a производителите предлагат невероятни цветове)...

# 58
  • София
  • Мнения: 1 444
Здравей kukuruku1 ,
извинявай, че не качих снимка, но се оказа, че снимките които скоро правих точно за да показвам мебели на една мама, започваща ремонт са отишли на кино при форматиране на диска на компа. Ако си близо до площад Македония, направо заповядай да видиш на яве колко хубаво стои ламината, колко е безшумен и всичките му преимущества.Важно е да се сложи качествен ламинат за да не се дере, също така как се слага и върху каква подложка и куп други.Нашият писах е върху паркет и държи топло, грам не помръдва при ходене, не скърца, освен това е от най-издръжливият клас в рамките на приемливите цени *не е от 70лв.* естествено и въпреки, че имам две деца и два ротвайлера не се е надрал и му няма нищо.Доста е видял, в хола и трапезарията е от 4 години, в спалните от 2 години.В детската тъмносиният който сложихме беше като за офиси, доста дебел, бая зор е видял, разливане, удари, кучета, купони с деца и е като нов, не е мръднал. А каква атмосфера създава, страхотно е.
Заповядай ако имаш възможност, няма да ме притесниш, с радост ще пиеме по кафе и ще ти покажа къде, какви ремонти съм правила... Laughing От пет години само правя ремонти и все има още нещо, което искам да подменя или променя.Луда работа, глава пълна с идеи, нон стоп промени правя, но пък удоволствието после от тях е невероятно smile3521

# 59
  • Мнения: 1 937
При нас се получи интересна ситуация.
Преди къщата да стане нашият дом, навсякъде имаше добре поставено дюшеме, изциклено, лакирано...
Ние обаче сложихме ламинат, направо върху него. Стана по-уютно, по-удобно за почистване, харесва ми повече, не скърца.
С детските стаи направихме абсолютно същото, в спалнята на децата - син на цвят, стои чудесно.
Единствената стая, в която офанзивата предстои е спалнята - там все още си стои един естествен дъбов паркет, нареден на рибена кост, но и на него сме му вдигнали мерника. Не скърца, не е лош, малко са се отворили фуги (дървото съхне, нали!), но предпочитаме ламинат.
Ето ви още чуденки... Grinning
Коридори и кухня гранитогрес.

Общи условия

Активация на акаунт