Камъни в жлъчката

  • 430 922
  • 1 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 233
На мен ми се случва, но рядко, ако преям или пък съм прекалила с нещо мазно. Имам и гастрит и дуоденит, та не съм сигурна и аз от какво е. Пия Пробитор и Цинарикс. Защо не пробваш с Цинарикса по време на хранене, то е билков препарат, няма да ти навреди. Подпомага отделянето на жлъчен сок. Може иб точно това е причината да те боли стомах. Пробвай да се храниш по-бавно и дъвчи много добре храната. Пиши пак как си.
А на профилактични прегледи и ехографии ходите ли? И колко често?

# 46
  • Мнения: 55
Момичета, след раждането и аз имах жлъчни кризи и множество камъни, ама понеже съм инат и реших, че няма да се дам да ме оперират изпробвах една рецепта на йогите за прочистване с лимон и зехтин, не е много приятно, но ефекта е поразителен извадих стотици камъни и вече съм ОК. Сега си правя профилактика веднъж годишно и нямам проблеми. Ако някой се интересува мога да му дам рецептата.

# 47
  • Мнения: 4 708
Момичета, след раждането и аз имах жлъчни кризи и множество камъни, ама понеже съм инат и реших, че няма да се дам да ме оперират изпробвах една рецепта на йогите за прочистване с лимон и зехтин, не е много приятно, но ефекта е поразителен извадих стотици камъни и вече съм ОК. Сега си правя профилактика веднъж годишно и нямам проблеми. Ако някой се интересува мога да му дам рецептата.
Чак стотици Simple Smile А и като видях мойте колко са големи, да ти кажа добре че не се вързах на глупостите с диетите. Ако запушиш жлъчните пътища не могат да те спасят. Имах 5 бройки с размери 2-3см в триъгълна форма

# 48
  • Мнения: 4 708
На мен ми се случва, но рядко, ако преям или пък съм прекалила с нещо мазно. Имам и гастрит и дуоденит, та не съм сигурна и аз от какво е. Пия Пробитор и Цинарикс. Защо не пробваш с Цинарикса по време на хранене, то е билков препарат, няма да ти навреди. Подпомага отделянето на жлъчен сок. Може иб точно това е причината да те боли стомах. Пробвай да се храниш по-бавно и дъвчи много добре храната. Пиши пак как си.
А на профилактични прегледи и ехографии ходите ли? И колко често?
Благодарско за съвета, ще пробвам с Цинарикс. И ще кажа как ми действа. Ами след операцията която беше през февруари ходих веднъж през август на ехограф. И ако нещо от работата организират през ноември ще трябва там задължително. Но на профилактичен не съм ходила

# 49
  • София
  • Мнения: 4 027
Момичета, след раждането и аз имах жлъчни кризи и множество камъни, ама понеже съм инат и реших, че няма да се дам да ме оперират изпробвах една рецепта на йогите за прочистване с лимон и зехтин, не е много приятно, но ефекта е поразителен извадих стотици камъни и вече съм ОК. Сега си правя профилактика веднъж годишно и нямам проблеми. Ако някой се интересува мога да му дам рецептата.

Това е много опасно, ако имаш камъни, ако са само песъчинки, може и да се изхвърлят , без да запушат канала.
Жлъчката ми я отсраниха преди 3,5 години.Не спазвам диета.Операцията ми беше във ВМА , лапароскопска при доц.Василев.Възстановяването е бързо, много , много по-бързо отколкото след апандицит.

# 50
  • Мнения: 4 708
Момичета, след раждането и аз имах жлъчни кризи и множество камъни, ама понеже съм инат и реших, че няма да се дам да ме оперират изпробвах една рецепта на йогите за прочистване с лимон и зехтин, не е много приятно, но ефекта е поразителен извадих стотици камъни и вече съм ОК. Сега си правя профилактика веднъж годишно и нямам проблеми. Ако някой се интересува мога да му дам рецептата.
Не че да те плаша но виж какви могат да са последиците от тези диети:жлъчните камъни са най-честата причина за запушването на жлъчните пътища. Камъни, най-често от жлъчния мехур, биха могли да запушат общия чернодробен канал (широка тръбичка, намираща се в основата на черния дроб). Ако каналът остане запушен, отпадните продукти могат да се задържат в жлъчните пътища и кръвта. Освен това, ако над запушването се натрупат бактерии, които да се върнат назад към черния дроб, могат да причинят тежка инфекция наречена асцендентен холангит. Ако камъкът препречи пътя между жлъчния мехур и общия чернодробен канал може да се развие холецистит.
По-добре се подложи на операция ако наистина имаш камъни, а не песъчинки. Не е страшно въпреки че мислех че ще умирам Embarassed за мой срам. Тук има достатъчно хора преживели и това и ще те успокояваме  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 3 372
Аз имах такова запушване на жлъчните канали и от там хронична жълтеница Tired Бялота на очите ми беше жълто Tired Диагнозата ми беше холицистектомия /незнам дали така се пише точно Embarassed/ и ме оперираха по спешност във ВМА Peace Като преди това ме упоиха с диазепан и с едно нещо като тел ми бъркаха през гърлото до жлъчните пътища, за да избутат камъните които бяха заседнали там Tired Мале, колко страшно го написах ooooh! Ама това си беше самата истина Peace Самата операция не е страшна, /аз се събудих почти непосредствено след нея и още бях в операционната ooooh! оперираха някакъв мъж Whistling/  после не боли много....

# 52
  • Мнения: 1 233
Абсолютно същото запушване и развиване на механичния хепатит, за който говори *milenna* го имах и аз. Увредих си черния дроб от запушване на холедоха /общия канал с черния дроб/. Не се предоверявайте на тези рецепти, много е опасно. Вярно, че има хора, които са изхвърлили камъни или песъчинки така, но риска е огромен. Всеки сам си преценява.

# 53
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не се предоверявайте на тези рецепти, много е опасно. Вярно, че има хора, които са изхвърлили камъни или песъчинки така, но риска е огромен. Всеки сам си преценява.

Подкрепям напълно!!! Peace
Аз съм много щастлива, че навремето не послушах съветите за подобни илачи. За по- малко от месец взех най- правилното решение като се подложих на операция. Вече 2,5 години минаха от тогава, не спазвам вече никаква диета, чувствам с е много добре. Ходя профилактично веднъж в годината на ехограф, ако прецени докторката си правя и кръвни изследвания на чернодробните показатели. Това е.  Peace

# 54
  • Мнения: 4 708
Между другото покрай жлъчката ми откриха и кисти на черния дроб, а не знам дали има връзка. Някой да е имал такъв проблем?

# 55
  • Мнения: 1 233
Братовчедка ми има. Казаха й, че било вродено. Няма проблеми, само, че постоянно я наблюдават - в смисъл, когато ходи на прегледи за холецистектомията и оглеждат и дроба. Те и по принцип го правят това. И чернодробн иизслудвания прави два път годишно Peace

# 56
  • Мнения: 1 988
Момичета, може ли да напишете малко повече подробности за диетата след операцията! Какво трябва и какво не трябва да се яде и колко време след операцията може да се премине към нормално хранене, като разбира се избягват пържени, мазни и пикантни храни?
Питам, защото оперираха майка ми преди 1 седмица, а почти никъде не намирам подробности за диетата.

# 57
# 58
  • Мнения: 1 988
Благодаря, Пипилота!

# 59
  • Мнения: 201
Аз имах миналата година камъчета в жлъчката, явно след двете бремености са се образували. Пих два пъти по двайсет дена израелска смола /така се казваше, но не мога да намеря координатите, само знам адреса, където се продава - в Бургас е в сградата на СМК ет. 6 - Терзиев/. След това вече нямах и помен от камъчетата в жлъчката. Съвсем безвредно е, това е натурална смола в капсули 20бр. струват 8лв. Моя позната ми каза за нея. Била е с камък 2см. за операция, но след като е пила смолата и нейният камък се е стопил, ходихме двете на ехограф.
ЯД ме е, че загубих телефоните на човека, дето я продава newsm78

Намерих телефоните на Терзиев: 0885 58 35 15, 056/84 30 59 - служ.тел. и 056/86 25 19 - дом.тел  Peace
Човека я праща по пощата в цяла България!!!

Общи условия

Активация на акаунт