Пак за свекървите

  • 4 218
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 489
По име стига, майка си имам Peace
Но хора разни...

# 16
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Тя и моята си заслужава ама езика ми не може да се преобърне  Mr. Green

И при мен така  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 221
а бе мойта много не заслужава,особено напоследък,ама и аз майко и викам,само че не знам докога,че така съм се набрала smile3512

# 18
# 19
  • Мнения: 507
"Майко", аз също не го приемам, но пак така се обръщам. На моята майка и казвам - мамо. За мен разликата е голяма.

# 20
  • Мнения: 1 264
По име. Всеки си има само една майка. А имената са точно за това.
Освен това съм абсолютно против жената да казва на свекърва си "майко", а мъжът на тъщата "бабо".   #Cussing out
Затова - по име.  Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами майко съм и казвала може би 2-3 пъти макар, че живеем заедно. Той и мъжът ми не и вика така. В тях си имат обръщения-свекър ми е Мистъра, а свекито -Госпожата.  Joy Всички така им викаме и те така се обръщат един към друг.  Peace

# 22
# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Никак не се обръщам към нея.

# 24
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Живеем с приятеля ми на семейни начала. Със "свекърва" ми живеем в един град и много се разбираме, но не мога да й кажа майко. Дори й го споделих, още в самото начало. За мен майката си е майка и тези стари разбирания да казваш майка на свекърва си само,защото живееш вече в тяхното семейство не е основание за това. И мисля,че тази традиция е само в България. На всякъде по света си се обръщат по име, което е и правилно според мен.  Peace А и sleepy е права. Защо на тъщата ще се казва бабо,а на свекървата майко. Та ппнякога тъщата е по-млада от свеките. Голяма глупост е това  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 1 294
Аз се обръщам към нея с майко, но тя  никога няма да ми каже дъще, нито пък ще ме чувства така, не че аз ще я почувсвам някога като майка де.Тааа това на мен ми се струва излишно, но един път почне ли се така, край Sad В началото реших, 4е трябва да го направя защото мъжа ми го направи с моята майка, та заради него.
Това което измислих за да ми е по-лесно е че към майка ми се обръщам с "мамо", а към свекърва си с "майко" PeaceКъм баща ми с "баща ми" илуи "Камбуракис", а към свеккър ми с "татко"(той микога няма да  ми стане баща)
Държа да подчертая, че уважавам свекър и свекърва ми Hug

# 26
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
По име. Всеки си има само една майка. А имената са точно за това.
Освен това съм абсолютно против жената да казва на свекърва си "майко", а мъжът на тъщата "бабо".   #Cussing out
Затова - по име.  Peace
И мен много ме е яд за това  Joy

reflex благодаря ти за линковете   bouquet Не бях влизала в Семейни и за това не ги знаех    Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 117
Обръщам се с " майко " - така свикнах от самото начало.
Не че някой е настоявал за това.
Мъжът ми казва на моята майка по име , все пак са били колеги.
За мен е все едно обръщението. Как ще се обръщаш към някой , не е критерий за уважение.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Макар, че майката си е една-наричам свекървата "мамче".Един път я бях писала в мобилния телефон-свеки и мъжът ми като видя... #Cussing out #2gunfire, та пак стана на "мамче" Laughing

# 29
  • Мнения: 3 334
определено нямам обръщение към нея.Не знам дали не е от омразата към нея.В началото съм й викала "майко",но сигурно 3/4 пъти не повече.Не влагам нищо като й кажа "майко" даже ми е смешно.Когато се обръщам към нея /това в последно време се случва много рядко/ използвам .......ти направили.....ти сготви ли...... и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт