Детето ви има ли любима играчка?

  • 2 270
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 759
При Дияна всичко е до момент и настроение. Няма нещо определено, без което да не може.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Няма.
Винаги ми е било интересно защо някои имат, а други не и до колко това зависи от характера и от отношението към детето.

# 17
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
И Стоил си няма точно определена любима играчка, която да мъкне навсякъде. Иначе само пистолети и мечове са му в акъла Wink
Между другото, опитвала съм да му пробутам някоя играчка, с която да заспи, но явно по-хубаво от мамината коса няма Wink!

# 18
  • Мнения: 8 505
Винаги ми е било интересно защо някои имат, а други не и до колко това зависи от характера и от отношението към детето.

От скромния си опит мога да заключа,че и намесата на родителите има пръст в това-аз сама започнах да и давам въпросния хипопотам,когато и излизаше един от кучешките зъби.Казвах и,че като го гушка няма да я боли зъба (т.е. венеца)-и това само за да и отвлека вниманието от болката и да успее да заспи.Зъбът изби,реших,че няма нужда да и давам хипопотама,но тя сама си го потърси:"Къде (е) Гуши?" Simple Smile ако не и го бях давала,не мисля,че щеше да и стане любим.Сега преди да заспи вечер,прави инвентаризация-Гуши,вода,мляко и едва тогава ляга.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Винаги ми е било интересно защо някои имат, а други не и до колко това зависи от характера и от отношението към детето.

От скромния си опит мога да заключа,че и намесата на родителите има пръст в това-аз сама започнах да и давам въпросния хипопотам,когато и излизаше един от кучешките зъби.Казвах и,че като го гушка няма да я боли зъба (т.е. венеца)-и това само за да и отвлека вниманието от болката и да успее да заспи.Зъбът изби,реших,че няма нужда да и давам хипопотама,но тя сама си го потърси:"Къде (е) Гуши?" Simple Smile ако не и го бях давала,не мисля,че щеше да и стане любим.Сега преди да заспи вечер,прави инвентаризация-Гуши,вода,мляко и едва тогава ляга.

А може би е от детето - имам приятелка която се опитва да отучи детето си от сученето и реши да го замести с играчка, кара го да я приспива, да я гушка и т.н., но детенцето не проявява никакъв интерес към играчката.

# 20
  • Мнения: 8 505
Възможно е,да.Все пак нямам база за сравнение (все още Wink ).

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Възможно е,да.Все пак нямам база за сравнение (все още Wink ).

А може би всяко дете навлиза по различно време във фазата на превързаност към играчки, но са много сладки като си гушнат пухкавите играчки.    bouquet

# 22
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Дъщеря ми е на 8 г. и има любима играчка /едо плюшено мече/. Най -  странното е че тя като по - малка не е имала любима играчка , а сега не се отделя от мечето. С него заспива.Навсякъде е с нас като 4 ти член на семейството. И това е от 2 години вече.

# 23
  • София
  • Мнения: 250
Да едно бебе-носим го навсякъде!!Казва, че му е майка-храни го, води го на разходка!!Само не се къпе с него!!!Все още де ! Joy Joy Joy

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като бебе си имаше едно плюшено куче - Джипси. После го загубихме и от две години и половина си има Мечо. От известно време, забелязвам, Мечо се използва само за приспивателно.

# 25
  • Мнения: 2 673
   Харесваха едни немски кукли от плат, избродирани очи и коси от прежда...Пижо и Пенда

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Една плюшена кукла, с която спи. Калина спи при нас на спалнята и доскоро бяхме само тримата, но за рождения й ден и я подариха и тя много си я заобича, та по тоя повод е наредена и тя...
Освен нея любими са й и всичките й топки, които не спират да прелитат покрай главата ми из къщи...

# 27
  • Мнения: 161
Имаме си-едно бебе с меко тяло,пластмасови крачета и ръчички,с биберон.Това е първата кукла,която получи.Скоро ремонтирах крачетата,че бяха откъснати,но не дава да се изхвърли.Ножите играчки са временни фаворити,но винаги се връщаме към тази кукла,спим с нея и на почивките я носим задължително Laughing А така ми се ще да я хвърля,че горката на нищо не прилича,а имаме почти същата нова,но НЕ!!!Любов ни е Laughing

# 28
  • Мнения: 3 932
Не, заспива с шишето, няма играчка към която да проявява особена привързаност...

# 29
  • Мнения: 619
Дъщеря ми има едно зайче,то толкова е истрадало горкото.Спи с него,носим го на всякаде където ходим с преспиване.
Малкия още няма.

Общи условия

Активация на акаунт