Кога ще дойде ЯНУАРИ да гушкаме дечица здрави!?

  • 14 197
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
 Grinning
Бубс, важното е всичко да е наред, те, бебоците някой път излизат и 2 седмици по-рано Grinning

Ама днес е много сънливо smile3507
Аз до преди малко спах, кеффффффф.
Мисля да се поразходя с домочадието след малко Grinning

Има ли мами с ниско кръвно? Моето беше 85/50   Shocked  дали да не питам доки за нещо хомеопатично за регулиране newsm78

# 16
  • Мнения: 104
Нямам тарпение да дойде януари чакам момиченце на 17!!!!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 248
Добре дошла на новата варненска мама!!!

 Тук на всички ни остава все по-малко търпение, особенно днес като се разхождахме и всички извели бебоците навън като понапече мъничко...  Heart Eyes Страхотно е!!!

 Веси, надявам се при нас да ти хареса!!!

# 18
  • Мнения: 7 418
Моите термини вече станаха прекалено много.Според всяко поредно изчисление излиза нова дата.Пъро беше 14.01,след това нова лекарка ми каза 12.01,според калкулаторите в интернет 11.01 и 31.12.На фетална морфология ми казаха ,4е най-вероятен термин е 03.01.
  Тотално се обърках!
   Дано раждам нормално,не със секцио.Защото при това множество на евентуалните термини не е възможно да родиш планирано.Има риск да не доносиш бебчото.

# 19
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Според мен трябва да се определи един термин по някакъв си начин там и това е. Това е просто ориентировъчна дата и съответно при всеки следващ ехограф ще казват най-вероятно различна дата за термин според мерките на бебо и според това кой го мери... При мен калкулаторът на сайта и този на доки показаха едно и също, та аз не съм в чуденка коя дата е правилната Laughing. Но, при всички положения мисля, че това е само ориентир.

А бебоците, както казва Анджи, понякога излизат по-рано. Имах една колежка от бившата работа, която и двете си деца беше родила първият ден от девети месец Laughing Късметлийка! Ей така, бебетата си излизат, ражда си ги здрави, всичко нормално. Аз преносих Вики и сега съм се настроила за същото, пък ще видим какво сабя покаже Laughing

# 20
  • Мнения: 3 405
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/15/37/

Една хубава и мила статия за по-весело събуждане в неделния ден Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
Пак си мислех, че съм най-ранобудната в неделя, но уви!  Grinning  Добро утро на всички!

Веднага докладвам за вчерашния пазар, че още ме сърбят ръчичките!  smile3508 Забърсахме 1 спортен панталон и 1 дънки от магазина за бременни на Пиротска под колоните. Там имаше доста модели дънки и панталони, както и туники и ризи и изобщо по-официални дрехи за работещите мами!  smile3521 Хубавото е, че има  номера от S до XXXL. Не знам дали има номера от всеки модел, но съм много доволна, че имаше и големи номера. Първо мислех да мина само със спортния панталон, но татито ме убеди, че е по-хубаво да имам два. Най-малкото няма да ги нося до януари, а поне още 2-3 месеца след това, докато се възстановявам. Така че с това мисля, че си решавам проблема с дрехите. Само дето не се вредих за така мечтания бременен гащеризон. Този, който ми стана, се оказа доста неудобен!  newsm78 Справка - цените на панталоните, които гледах, бяха между 40-50 лв. Казвам го, за да ориентирам момичетата, които се интересуват, за да си направят сметка устройват ли ги цените.

После се разходихме (то около пазара не е за разхождане, ама айде!  Sick ) На Вашингтон и Симеон влязохме в един доста невзрачен детски магазин, обаче уцелихме! Забърсах 2 бодита за 3,50 всяко, гащеризон за 6 лв и ританки за 1,80!!! Ей сега ще ги снимам и ще ги кача. Не са ватирани, но пък си мисля, че трябва да имам и не ватирани дрехи.
Накрая на Пиротска в пешеходната зона открих адски сладурски магазин Беборан, в който имаше зимни дрехи вече (намира се като тръгнеш по пешеходната зона в посока към Халите - почти в началото от дясно). Имаше ватирани гащеризони по 10 лв, жилетки, космонавт и разни адски сладурски зимни работи - бебешки гащеризони, панталони и каквото още ви дойде на ум. Едвам се удържах да не напазарувам и от там. Просто реших, че зимните работи едва сега излизат и може би пък не е добра идея да се нахвърлям така.

Също така съм много доволна, че с тати се разходихме - не бях излизала така, откакто съм бременна като изключим вторника с Галина и Нина (нали все лежа и все се пазя!) Извинете ме, ако съм била досадно изчерпателна, но исках да споделя опита си за момичетата, които нямат време или желание да обикалят и им се да знаят предварително къде какво да очакват.   smile3525

# 22
  • Мнения: 1 081
Здравейте, момичета! Hug

Днес се събудих направо подута от сън. Снощи пак съм заспала рано-рано, тъкмо беше почнал мача в 9. Май наистина жегите са ме морили, а в това леко есенно време спя като заклана.  Laughing Днес се очертава слънчево и топло време, облаците се разсеяха и слънцето пак се показа.  Sunglasses

Анджи, много благодаря за инфото, беше ми полезно.   bouquet Само не разбрах тези 18лв. от момента на раждането ли се получават или от по-късно. И за още нещо се говореше преди време - че детските пак се връщат за теглене от работодателя, както беше допреди 2 години май. Знаеш ли нещо по въпроса?

Що се отнася до евентуалния термин само жените, които знаят кога точно е била овулацията могат да претендират за някакъв сигурен термин, а дори и това не е показателно, защото много малко бебета излизат на термина. Моя приятелка роди съвсем здраво и хубаво момченце точно три седмици преди термина и си го прибра в къщи 3 дни след раждането. Така, че бебетата най-добре знаят кога им е дошло време да се родят (освен ако няма някаква патология, разбира се) и ще дойдат когато пожелаят напук на нашите сметки.

лек ден и ако можете вървете на разходка, времето се очертава чудесно!  Hug  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 405
Деси, детските се получават след като се роди бебока и има акт за раждане. И след като се разходиш до Соц. грижи да подадеш декларацията. Grinning Изплащат ги от следващия месец на подаването. Не съм чула, че ще ги тегли работодателя, за сега Социалните ги превеждат.
Ще разберем след Нова година кое от къде ще се получава, че с тези промени съвсем се обърках Confused

  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 081
Анджи, благодаря много! А кой трябва да подаде документите, аз ли трябва да ходя или може и татито, защото нещо не се виждам много-много да тръгна да обикалям по инстанции януари месец с новородено на ръце. Извинявай за хилядата въпроса, може да ме пренебрегнеш, ако искаш Laughing

Ним, разбирам те прекрасно! Само да знаеш как се почувствах като излязох на разходка с татито, след четири месечно заточение! Имах чувството че съм била в някоя килия и не можех да повярвам, че навън е толкова хубаво. Радвах се точно като малките деца!

# 25
  • Мнения: 3 405
Aми все аз съм ходила, но мисля, че може и таткото, но да носи твоята и неговата лични карти за справка и акта за раждане. Иначе така се заяждат чиновничките, аз все забравях по нещо и съм се връщала.
Няма проблеми, питай на воля, което знам ще обяснявам Grinning

Днес пак е хубаво за разходка. Аз утре ще отида до единия от бременните магазини и ще видя какво има там.

И аз качих 3 снимки от вчера, да видите колко съм дебела Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 405
Да ви питам, казаха ли ви да лежите наляво за по- добро кръвообращение и да не се притискат жизненоважни органи?
И боли ли ви кръста?
Мен ме боли около опашката и акушерката каза, че така ще е докато родя. И краката ме болят Sad

А като бях бременна първия път преди 8 години нищо не ме болеше, ЕГН-то май си казва думата Wink

# 27
  • Мнения: 384
Здравейте и от мен. Аз сигурно сте работя до последната седмица, т.к закона е малко по- разли4ен. Незнам как е при вас с килограмите но аз сам -6 кг., но се надяван следващите седмици да ка4а и аз малко. Относно дрехите засега нямам голям проблем.Ние сме решили вси4ко да купим през декември за 1 ден, т.к. тук през този месец има много големи разпродажби, и направо цените са смешни, дори и за Българя.
Пожелавам на вси4ки мами, лек и успешен ден newsm51 newsm51

# 28
  • Мнения: 1 081
анджи, мен вече всичко ме боли. Вчера излязох на кафе и викам да не седя само ами и да се поразходя. Да съм ходила не повече от 700 метра - върнах се в къщи пребита, легнах на леглото и заспах. На ляво се лежи малко по-късно, бебето като натежи още малко, тогава започва да притиска някакъв голям кръвоносен съд и ако лежиш на лявата страна се освобождава и няма проблеми. И мен кръста ме боли, а вчера след разходката краката ми направо пулсираха и бяха оттекли и подути.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Анджи, кръстът ме боли и мен от почти месец!  Tired Първоначално беше само при ставане, след като съм лежала/седяла по-дълго та си мислех, че може и да е от неудобна поза! Ама сега вече нямам съмнение от какво е! Болката се появява когато си иска. Не е силна, но си е там. И е комплексна - от неправилна стойка, от умора при ходене, седене, от разтягане на връзките... не е от ЕГН-то обаче!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт