Похвалете си детето

  • 6 067
  • 169
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 722
Мъничето ми казва "Добър ден" абсолютно чисто и осъзнавано, най-често като види баба си, татито или някой друг от родата. Също "Лека нощ" като си ляга, а от вчера и "Приятен ден". Но това, от което съм по-горда е, че не съм го учила нито аз, нито някой от "гледачите".

# 76
  • Мнения: 5 877
По-темата (ама пак по-встрани): ето връзката (и съвсем сбит превод) на малко подскаване как да хвалим децата...
Много хубаво. Аз не мога да се справя с първа точка, много ми е трудно. Ей на, отвътре ми иде да кажа "ти си страхотен на игрището, толкова те обичам"  Rolling Eyes

Похвал, похвал, сутринта си нарисува автопортрет с малко мамутче Simple Smile
Добре, че си казва кое какво е  Laughing

# 77
  • Мнения: 1 517
Павел: проговори много рано, много е самостоятелен от малък, голям помагач - от малък си прибира играчките, бърше прах, сгъва прането, от малък се грижи за сестричката си (играе с нея, люлял я е в кошчето наглежда я) ,учи се добре, има силно развито чувство за справедливост и свири от 4 годишен на акордеон по собствено желание.Много контактен и любвеобвилен. Използва "вълшебните думички".
Деница: супер самостоятелна, голяма бърборана, сама се обслужва, помага на мама за компотите, за прането, прибира, оправя си леглото, играе много интересно - разказва си приказки и пее.
И двамата танцуват чудесно!

P.S. Това не означава, че са най-идеалните деца. Ако някой пусне тема за кусурите на децата, ще напиша сигурно повече неща.  Mr. Green Но това са моите ангелчета и аз си ги обичам каквито са. Както и вие сигурно.  Hug

Да са ни живи и здрави децата!!!   bouquet

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Нека не ви прозвучи като заяждане, но защо учите децата си да казват Мерси, а не Благодаря?
Прави ми впечатление вече в няколко постинга.

Аз също много държа да казва "благодаря", а не "мерси" и така съм го учила. В началото употребяваше именно благодаря, но сега чува навсякъде мерси, а и му е по-лесно явно за изговаряне, та това казва. Аз пък постоянно го коригирам. И после си казвам - егати, вместо да се радвам, че детето ми изобщо благодари, аз му правя забележки и малко ме е страх, да не го откажа по този начин, защото може да се обърка. Sad

# 79
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ох малкия не прави нищо изумително за възрастта си освен че се е научил да ми се подмазва много сладко като му се скарам. Като викна по него казва "мами" и изтичва да се гушне в мен.  А големия е на мама златното дете. Отличник, кротък, послушен, чете много книги, помага ми за малкия и в домакинството - чисти, готви, пазарува. Щом чуе малкия да плаче идва да ме пита има ли проблем и как да помогне. Абе златно ми е детето.

# 80
  • София
  • Мнения: 15 232
Моето дете става все по-кротко и когато сме сами (т.е. най-вече когато го няма баща му) е едно фантастично мило, обичливо, бърбориво и весело дете. Когато баща му е с нас нещата не стоят точно по същия начин, за съжаление, но положението става все по-поносимо. Върви към оправяне. Laughing
Виви, да не те ревнува от татко си?  Laughing

Тц. Не е това. Имам нЕкои предположения newsm78, но не ми се оспамва хубавата тема.  Grinning

# 81
  • София
  • Мнения: 2 300
аха, хубава тема ... поредното голямо лицемерие ...
когато в различни теми споменавах уменията и знанията на сина си, непрекъснато се сипеха подигравки и обиди... то не бяха нападки, то не беше чудо ... а сега - ах, колко са умни, ах колко са мили, ах колко са забавни ... я стига... smile3528

# 82
  • Мнения: 3 211
За един месец е пораснала с 3 см.
Вече почна да проявява чувство за хумор. Сама измисля някакви смешки, разказва ги и после вика: "Майтап си правя"

# 83
  • Мнения: 5
Носи много,много радост на вси4ки. Simple Smile

# 84
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
аха, хубава тема ... поредното голямо лицемерие ...
когато в различни теми споменавах уменията и знанията на сина си, непрекъснато се сипеха подигравки и обиди... то не бяха нападки, то не беше чудо ... а сега - ах, колко са умни, ах колко са мили, ах колко са забавни ... я стига... smile3528

Ето сега се възползвай да ни разкажеш за неговите умения и знания без да те нападне някой.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 300
аха, хубава тема ... поредното голямо лицемерие ...
когато в различни теми споменавах уменията и знанията на сина си, непрекъснато се сипеха подигравки и обиди... то не бяха нападки, то не беше чудо ... а сега - ах, колко са умни, ах колко са мили, ах колко са забавни ... я стига... smile3528

Ето сега се възползвай да ни разкажеш за неговите умения и знания без да те нападне някой.

Благодаря, но ще се въздържа.

# 86
  • Мнения: 6 206
аха, хубава тема ... поредното голямо лицемерие ...
когато в различни теми споменавах уменията и знанията на сина си, непрекъснато се сипеха подигравки и обиди... то не бяха нападки, то не беше чудо ... а сега - ах, колко са умни, ах колко са мили, ах колко са забавни ... я стига... smile3528
Така ли? Това съм го пропуснала, но е жалко. Дано не си си го сложила на сърцето.

Моят мъник преди няколко дни ми изпя следната песен "Мила моя Поля колко те бичам."
Като за мила моя мамо, но ми казва почти постоянно Поля. Laughing
После джазира със "джобчето семки и бонбонки, няма ги, аааа, намели ги"
И така нататък станаха три четири песни наведнъж.

# 87
  • Мнения: 3 034
Марена е много любвеобилна и по 100 пъти на ден ми казва : "Мамо, много те обичам,...и тати обичам...и бебето обичам". Когато я попитах "какво означава да обичаш някого", ми отговори "Ами, това е да го гушкаш и да го целуваш, и да го галиш"....
Помага ми да простирам и да прибирам прането. И си сгъва дрехите сама, прибира си ги в гардероба и си оправя леглото - и много горда ме вика всеки път да ми покаже колко е порастнала.
И рисува много хубаво.

# 88
  • Мнения: 2 757
Моят син не се сещам с какво да го похваля, освен, че е много сладък и очарова всеки който го види. Но на сестра ми синът, на 2 год и 7 месеца ми е взел акъла. Освен че говори много добре за възрастта си, значе много стихчета, песнички и приказки на изуст и дори такива на английски. Значе много английски думички и брой до 100 на английски.  Hug

# 89
  • Мнения: 1 983
ами започна да говори много добре, знае около 5-6 песнички и ги пее много вярно, "опитва" се да ме слуша, и доста успява Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт